Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

05/02/2012 – Long Mynd





  
Pos Name Category Club Time
1 Steve Cale SM Mercia 01:38:36
2 Richard Roberts SM Eryri 01:43:07
3 Pete Vale SM Mercia 01:43:55
4 Tim Werrett M40 Mercia 01:51:00
5 Paul Jones M40 Mercia 01:51:26
6 Roland Stafford SM Mercia 01:53:14
7 Andy Davies M45 Mercia 01:54:07
8 Matthew Fortes SM Eryri Harriers 01:54:39
9 Andrew Yapp M45 Mercia 01:55:41
10 Stanley Charles SM Clwydian Range Runners 01:55:51
11 William Neill MU23 Staffs Moorland 01:57:19
12 Ian Grindley M45 Mercia 01:58:48
13 Muir Morton SM Pennine Runners 01:59:31
14 Jon Newey M40 Mercia 01:59:42
15 Glen Speake SM Mercia 01:59:47
16 Rob Grantham SM Ellesmere Port RC 02:01:09
17 Ben Gibbison SM Dark Peak Fell Runners 02:01:54
18 Jon Hedger SM Torq 02:02:43
19 James Dowdall SM Wolf Pack 02:02:52
20 Connor Carson M40 Mercia 02:03:04
21 Johnny Moore M40 Eryri Harriers 02:03:09
22 Anna Bartlett L40 Sytri 02:03:32
23 Karl Steinegger MU23 Ambleside AC 02:04:32
24 Tom Roo SM Mercia 02:05:00
25 Julien Minshull M50 Glossopdale Harriers 02:05:37
26 Nick Thomas M45 Telford Harriers 02:06:05
27 Dave Powell M50 Aberystwyth 02:07:38
28 Pete Matthews SM Mercia 02:08:15
29 Matt Scriven M40 Mercia 02:09:15
30 Glyn Fletcher M50 Maldwyn Harriers 02:09:34
31 Matm Brennan SM Grenash Valley 02:09:49
32 Mel Price SL Mercia 02:09:55
33 Julian Bradbury M45 Mercia 02:10:10
34 Mark Agnew M45 Mercia 02:10:14
35 Matthew Clewes M50 Mercia 02:10:33
36 Eric Martin SM U/A 02:10:53
37 Nick Eyre M50 Oswestry Olympians 02:11:20
38 Adrian Pickles M50 Settle Harriers 02:11:45
39 Val Swingler L45 Shropshire Shufflers 02:11:53
40 Andy Oliver SM Glossopdale Harriers 02:11:56
41 John Bristow SM Malvern Joggers 02:12:19
42 David Phillips SM Vale Royal AC 02:12:28
43 Matthew Lawson M40 Chepstow Harriers 02:12:43
44 Paul Jeggo M50 Springfield Striders 02:12:47
45 Peter Agnew M45 Clwydian Range Runners 02:13:31
46 Jim O'Hara SM Helsby 02:13:38
47 Simon Daws M55 Mercia 02:13:41
48 Colin Brearley SM U/A 02:14:11
49 Robert Dunn MU23 Tattenhall Runners 02:14:59
50 Pete Booth M60 Clayton Le Moors Harriers 02:16:02
51 John Atyeo M45 Oxford City AC 02:16:31
52 Bruce Owen M45 Altrincham & District 02:16:52
53 Kieran Davis SM Grenash Valley 02:17:19
54 Ned Lammas M45 Mercia 02:17:29
55 Richard Hornsby SM Croft Ambrey 02:18:27
56 Rob From Bristol SM U/A 02:19:24
57 Noel Hogan M45 Newport & District 02:19:28
58 Mick Jones M50 Mercia 02:19:46
59 Paul Flinn M50 Mercia 02:19:46
60 Andy Roberts M40 Congleton Harriers 02:19:51
61 Mary Gillie SL Clwydian Range Runners 02:20:01
62 Helen Skelton SL Mercia 02:20:18
63 Dave Woodvine M40 Shropshire Shufflers 02:20:37
64 Nicholas Holmes M50 Tattenhall 02:20:37
65 Charles Hill M45 Woodbridge Shufflers 02:21:32
66 Simon Webb SM Walton Chasers 02:21:37
67 Alexander McVey SM Carnethy 02:21:40
68 Richard Hill M40 U/A 02:21:50
69 Darren Mitchelmore M45 Pontesbury Tri 02:22:47
70 David Malia M45 Mercia 02:22:57
71 Daniel Croft M45 Shrewsbury AC 02:22:58
72 Chris Jackson SM Glossopdale Harriers 02:24:07
73 Sam Robson MU23 Oswestry 02:24:11
74 Jason Phillips SM U/A 02:24:22
75 Jim Rhodes M45 Bowland Fell Runners 02:24:30
76 Rob Mountford M40 U/A 02:25:30
77 Daniel Jones M40 U/A 02:25:44
78 Mark Smith SM Tattenhall 02:26:51
79 Richard Love M45 Malvern Joggers 02:27:21
80 Sarah Colbert L40 Springfield Striders 02:28:06
81 David Jamieson M45 Mercia 02:28:32
82 Virgil Barton SM Mercia 02:28:44
83 Dave Cumins M40 FRA 02:28:48
84 Chris Harvey SM U/A 02:29:26
85 Polly Gibb L40 Mercia 02:29:53
86 David Fieldhouse M40 Headington RR 02:30:14
87 Bernie Jones M50 U/A 02:31:25
88 Andrew Blackmore M40 MDC 02:31:28
89 Rich Cross SM U/A 02:31:30
90 Tim Jones M50 Shropshire Shufflers 02:31:33
91 Paul Stitt M40 Glossopdale Harriers 02:31:44
92 Robert Court SM Mercia 02:32:22
93 Andy Barton M55 Shropshire Shufflers 02:32:27
94 Nikki Brockbank SL Springfield Striders 02:32:33
95 Adrian Donnelly M50 Mercia 02:32:50
96 Austin Blackburn M40 U/A 02:33:02
97 James Adney SM Mercia 02:33:30
98 Alex McCormick M45 Congleton Harriers 02:33:35
99 Louise Barker SL Aberystwyth 02:33:45
100 Peter Carvell SM Congleton Harriers 02:33:59
101 Stephen Brown M50 Cambridge Harriers 02:34:16
102 Jon Legge M45 Springfield Striders 02:34:17
103 Susan Howarth L50 Mercia 02:34:27
104 Thomas Skelton SM Glossopdale Harriers 02:34:34
105 Julian Catmull M45 Springfield Striders 02:34:57
106 John Hewitt M45 Glossopdale Harriers 02:35:02
107 Rick Robson M55 Mercia 02:35:37
108 William Harris M45 Shropshire Shufflers 02:35:59
109 Timothy Claughton M40 Congleton Harriers 02:37:08
110 David Egglestone M45 Shropshire Shufflers 02:37:55
111 John Williams M55 Springfield Striders 02:38:10
112 Andrew Kettles M50 Springfield Striders 02:38:13
113 Andrew Turner SM U/A 02:38:58
114 Andy Broad SM Hay Hotfooters 02:40:08
115 Susan R Davies L45 Croft Ambrey 02:40:37
116 Emily Dove SL Emily Dove 02:40:38
117 James Hanmer SM U/A 02:40:54
118 Mark Recoquille SM U/A 02:41:19
119 Celia Mills L45 Mercia 02:41:26
120 Richard Sowden M50 Black Pear Joggers 02:41:30
121 Mark Paviour M45 Croft Ambrey 02:42:03
122 Jamie Woodyard M45 Springfield Striders 02:42:35
123 Paul Robertson M50 Ellesmere Port RC 02:43:06
124 Simon Martin SM Headington RR 02:43:08
125 Peter Hudson M50 Mercia 02:43:42
126 Dale Colclough M50 Mercia 02:43:57
127 Gill Evans L50 Shepshed 02:45:13
128 Eddie Lesniak M55 Achille Ratti 02:45:14
129 Jude Stansfield L40 Glossopdale Harriers 02:45:27
130 David Ransome SM U/A 02:45:34
131 David Tozer M40 Bayston Hill Dodgers 02:46:03
132 Ruth Stafford SL Mercia 02:46:15
133 Mark Vogan SM Town & Country Harriers 02:46:21
134 Sheila Barbour L40 Mercia 02:46:42
135 Kathryn Morgans SL Wolves & Bilston 02:47:23
136 Louise Stables L40 Absolute Tri 02:47:26
137 Grahame Hughes M50 Mercia 02:47:53
138 David Gould M55 West Bromwich Harriers 02:48:25
139 Gareth SM U/A 02:49:10
140 Edward Farrant SM U/A 02:49:15
141 Gary Wright M45 Springfield Striders 02:49:33
142 Rich Pigott SM Derby Tri Club 02:49:41
143 Susan Clapham L45 Glossopdale Harriers 02:49:47
144 Jonathan Cole SM Ellesmere Port RC 02:51:26
145 Chris Myles M45 Shropshire Shufflers 02:51:53
146 Neil Collins M55 Ludlow 02:52:14
147 Gary Gunner M65 Croft Ambrey 02:52:20
148 Andrew Lawson M40 U/A 02:53:17
149 Richard Paddock M50 Shropshire Shufflers 02:53:43
150 Neal Bailey M40 Mercia 02:53:46
151 Maurice Reid M45 Newport & District 02:53:52
152 Nicola Richards SL Mercia 02:54:06
153 Julian Hart M40 Cobra 02:54:16
154 Roy Betts M50 Evesham Vale RC 02:54:53
155 Hugh Morgan Jones M50 U/A 02:55:20
156 John Stephenson M55 Glossopdale Harriers 02:55:38
157 Alex Johnson M40 U/A 02:55:45
158 Andy Laing M40 U/A 02:56:05
159 Naomi Watson SL Mercia 02:56:20
160 Ann Kerby-Collins L45 Ludlow Runners 02:56:50
161 Andrew Stroud SM Springfield Striders 02:57:19
162 Phil Clarke M50 Mercia 02:57:42
163 Richard Froggatt M40 Dudley Kingswinford 03:00:01
164 Richard Kemp M50 Black Pear Joggers 03:00:10
165 Jodie Broad SL Hay Hotfooters 03:00:45
166 Ian Marshall M60 Cambridge Harriers 03:00:58
167 Biddy Haydock L45 U/A 03:01:43
168 Adam Kennerley M45 Croft Ambrey 03:01:46
169 Stephen Allsopp M45 Wolves & Bilston 03:02:26
170 Andrew Weaver SM U/A 03:02:48
171 Nigel Crompton M50 Pensby Runners 03:04:07
172 Andrew Coles M45 Newport & District 03:04:47
173 Brian Wright SM Wolves & Bilston 03:04:52
174 Simon Calrow M50 Wolves & Bilston 03:04:54
175 Ian Vann M40 Newport & District 03:04:56
176 Hugh Rivett SM U/A 03:04:57
177 Shaun Western M40 U/A 03:05:40
178 Richard Davies M45 U/A 03:05:59
179 Prue Shelley SL Newport & District 03:07:19
180 James Tozer M45 Shropshire Shufflers 03:07:30
181 Philip Walters M45 Dark Peak Fell Runners 03:08:19
182 Phil Hayes M45 Padmore Plodders 03:09:13
183 Bob Evans M55 Sytri 03:09:51
184 Ben Mayo SM Sytri 03:09:53
185 Will Managhan SM Will Managhan 03:10:16
186 John Nightingale M40 U/A 03:11:20
187 Peter Hadley M65 Cambridge Harriers 03:11:35
188 Andrew Moorhouse M40 Dudley Kingswinford 03:12:18
189 David Rouse SM Croft Ambrey 03:13:22
190 Helen Karlsson SL Croft Ambrey 03:13:22
191 Alison Holt L45 Glossopdale Harriers 03:13:40
192 Frank Adlen M55 Pensby Runners 03:13:58
193 John Yandell M65 Mercia 03:14:42
194 Andrew Brooke M50 Mercia 03:16:10
195 John Robinson M60 Walton Chasers 03:16:53
196 Peter Adams SM U/A 03:19:56
197 Peter Norman M70 Wrexham 03:29:07
198 Joanne Dodd L45 Wrexham 03:30:47
199 Janet Hill L55 Springfield Striders 03:32:00
200 Malcolm Savage M60 Springfield Striders 03:33:20
201 Dick Finch M65 MDC 03:33:57
202 John Hall M60 U/A 03:46:25
203 Paul Cadman M45 Mercia DNF
204 Pat Peers L50 Pensby Runners DNF
205 Russel Mines M60 U/A DNF
206 Stewart Bellamy M40 Mercia DNF
207 Paul Beeson M45 Maldwyn Harriers DNF
208 Gordon Trevor M60 Shrewsbury AC DNF
209 Rhys Findlay-Robinson SM Dark Peak Fell Runners DNF
210 Joe Donnelly MU23 Mercia DNF