Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/08/2017 – Pilsley





  
Pos Name Category Club Time
1 Harry Holmes Pudsey & Bramley AC 00:36:48
2 Steve Franklin 00:37:17
3 Stuart Bond M40 L DPFR 00:37:17
4 Alasdair Campbell Buxton AC 00:39:14
5 Charlie Baker Hallamshire Harriers 00:40:37
6 Ben Light Buxton AC 00:40:44
7 Aidan Linskill Totley AC 00:41:08
8 Richard Bateson 00:41:10
9 Paul Sorrell M40 Ripley 00:41:15
10 Jordan Street Clowne RRC 00:41:28
11 Kieran Davis 00:41:44
12 Ben Jones Steel City Striders 00:42:12
13 Christopher Leach North Derbyshire 00:42:16
14 Matty Brennan Erewash Valley RC 00:42:19
15 Jason Brunnock Buxton AC 00:42:23
16 Edward James Belper Harriers 00:42:32
17 Bryan McKenna Buxton AC 00:42:40
18 Ian Ridgeway Buxton AC 00:42:42
19 John Hunt M50 DPFR 00:42:47
20 Mike Blair Matlock AC 00:42:52
21 Jon Walker Penistone FPR 00:42:55
22 Miles Winter M40 00:43:00
23 Richard West Ripley 00:43:02
24 Peter Davies DPFR 00:43:05
25 Richard Bradbury M40 Matlock AC 00:43:16
26 Matt Jones M40 Ripley 00:43:25
27 Mark Burley Macclesfield Harriers 00:43:30
28 Paul Reaney M40 Killamarsh Kestrels 00:43:43
29 Luke Marshall Southwell 00:43:47
30 Austen Frost M40 DPFR 00:43:50
31 Simon Conroy M40 00:44:00
32 Nicholas Black Westend Runners 00:44:10
33 Paul Woolhouse M40 Penistone FPR 00:44:24
34 Jake Fearn Buxton AC 00:44:37
35 Marcel Darling M40 00:44:52
36 Mark Lay M40 00:44:54
37 Mario Rocchel Long Eaton 00:45:03
38 Ian Shaw M50 Fat Boys RC 00:45:09
39 Chris Jordan M40 Derby AC 00:45:19
40 Nick Brimacombe Totley AC 00:45:22
41 Craig Jeffrey M40 DPFR 00:45:35
42 Lee Storey Penistone FPR 00:45:49
43 Glen Baird M50 Sutton In A Harriers 00:46:01
44 Edward Cadogan M40 L 00:46:07
45 Luke Siggs 00:46:12
46 Robert Coates M40 Ripley 00:46:28
47 John Thorpe 00:46:28
48 Andy Dickenson M50 DPFR 00:46:46
49 Richard Bouglas Buxton AC 00:47:04
50 James McMurtry M50 Ashbourne 00:47:08
51 Matthew Haywood Matlock AC 00:47:16
52 Bob Foreman M50 Matlock AC 00:47:25
53 Andrew Motteshaw 00:47:26
54 Mathew Jackson Heanor 00:47:29
55 Neil Weightman M50 00:47:31
56 Ruth Keeley W 00:47:32
57 Simon English Ripley 00:47:34
58 Hatti Archer W 00:47:44
59 Dan Lounds M40 00:47:49
60 Nick Jones M40 00:47:56
61 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:48:02
62 Wayne Smithurst M40 Ripley 00:48:11
63 Scott Thompson M40 Matlock AC 00:48:18
64 Richard Hyde M50 Erewash Valley RC 00:48:25
65 Brian Warner M40 Sinfin RC 00:48:36
66 Andy Mellor M40 Matlock AC 00:48:39
67 Steve Storey M60 Penistone FPR 00:48:42
68 Ian Charlesworth M50 Penistone FPR 00:48:43
69 James Fox Matlock AC 00:48:47
70 David Walters 00:49:28
71 Kevin Tomlinson M50 Milltown Milers 00:49:47
72 Garry Elkington M50 North Derbyshire 00:49:50
73 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:49:52
74 Simon Brisier M60 Matlock AC 00:50:01
75 David Veryard M50 Bakewell 00:50:05
76 Sean Johnston M50 00:50:10
77 Keiran McNally M50 00:50:16
78 Jonathan Phillips M40 Penistone FPR 00:50:23
79 Ross Richards M40 00:50:25
80 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:50:28
81 Hayley Gill W40 Matlock AC 00:50:40
82 Pete Kerry M50 North Derbyshire 00:50:48
83 Marcus Simpson M40 S Harriers 00:50:56
84 Richard Green M40 Shelton Striders 00:51:01
85 Michael Jones Goodgym 00:51:06
86 Reg Cooper M60 00:51:07
87 Nigel Barnes M40 Steel City Striders 00:51:09
88 David John Vincent M50 Derwent Valley Orienteers 00:51:14
89 Brian Miller M60 Harrogate Harriers 00:51:20
90 Rob Willis M40 Totley AC 00:51:25
91 Dave Lodwick M50 Roadhoggs Leicester AC 00:51:31
92 Daniel Ashcroft M40 Matlock AC 00:51:35
93 Andrew Hill L 00:51:38
94 Stuart Kamp M60 DPFR 00:51:40
95 John Everitt L 00:51:41
96 Richard Corker M50 North Derbyshire 00:51:47
97 Keith Morgan M50 Ashbourne 00:51:51
98 Mark Chimley M40 Matlock AC 00:51:52
99 Joanne Grant W40 Milltown Milers 00:51:53
100 Bill Phillips M60 Penistone FPR 00:52:04
101 David Beel Steel City Striders 00:52:10
102 Simon Marks M40 00:52:12
103 Ian Fisk Barrow Runners 00:52:20
104 Peter Gorvett M70 DPFR 00:52:24
105 David Clough M40 Matlock AC 00:52:25
106 David Greatorex 00:52:25
107 James Thorneycroft M60 Matlock AC 00:52:34
108 Ellie Wainwright W 00:52:45
109 Simon Bray M40 Sinfin RC 00:52:55
110 Andy Stubbs Belper Harriers 00:52:58
111 David Owens 00:53:01
112 Paul Thomas M40 Islywn RC 00:53:03
113 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:53:07
114 Christopher Gillott M40 00:53:09
115 Rob Moore M50 DPFR 00:53:10
116 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 00:53:11
117 John Gorman M60 North Derbyshire 00:53:12
118 Emma Brealey W Derwent Runners 00:53:12
119 Caroline Suett W40 Sinfin RC 00:53:13
120 Alex Cairns 00:53:14
121 Pippa Cullingworth W 00:53:15
122 Ben Carter 00:53:15
123 Ashley Broomhead M50 00:53:18
124 Andrew Hodkin M50 Matlock AC 00:53:22
125 Rob James Ward 00:53:24
126 Mark Platts M40 Staffs Moorland AC 00:53:28
127 Joseph Lee Steel City Striders 00:53:31
128 Martin Lea M50 Matlock AC 00:53:34
129 Steve Larkin M40 00:53:35
130 Cass Chisolm W DPFR 00:53:36
131 Alison Wainwright W40 DPFR 00:53:39
132 Rebecca Linever W 00:53:41
133 Paul Wright Danum Harriers 00:53:45
134 Pat Goodall W60 Totley AC 00:53:48
135 Neil Pearsons M50 Buxton AC 00:53:55
136 Chris Newman M50 00:54:01
137 Eoin Connaughton M50 DPFR 00:54:03
138 Stephen Hutsby M40 Ripley RC 00:54:09
139 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:54:11
140 Paul Todd Derwent Runners 00:54:13
141 Dave Patrick M50 Ashbourne 00:54:21
142 Tania Wilson W50 Buxton AC 00:54:25
143 Michael Laiho 00:54:33
144 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 00:54:40
145 John Harrison M50 Worksop Harriers 00:54:47
146 Cathy Ayton Ilkeston RC 00:54:54
147 Sarah Cairns W 00:55:03
148 Jonathan Tanner 00:55:14
149 Richard Smith Steel City Striders 00:55:15
150 Stuart Jones M50 Steel City Striders 00:55:16
151 Bob Gardner M50 North Derbyshire 00:55:26
152 David Askew Shelton Striders 00:55:37
153 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:55:43
154 Francis Coreck 00:55:48
155 Eddie Alder M40 00:55:51
156 Ian Warton-Woods Ripley 00:56:05
157 David Walker M50 00:56:11
158 Brent Lindsay M50 Penistone FPR 00:56:34
159 Mick Fowler M60 00:56:56
160 Kate Scott W50 Steel City Striders 00:57:08
161 Dan Nightingale M40 Ravenshead RC 00:57:15
162 Richard Purdy M40 Danum Harriers 00:57:16
163 Emma Gordon W 00:57:17
164 John Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:57:24
165 Barry Warwick M70 Derwent Runners 00:57:27
166 Sian Mead W50 Totley AC 00:57:30
167 Sean Ollier Belper Harriers 00:57:37
168 Michael Stubbs M40 00:57:42
169 Janet Taylor W50 Buxton AC 00:57:43
170 Paul Barbett M40 00:57:48
171 Anna Beckett F 00:57:53
172 Richard Purcell M50 Danum Harriers 00:58:23
173 Daniel Travis 00:58:29
174 Paul Stevenson M60 00:58:30
175 Daniel Shepley L 00:58:43
176 David Arundale M60 DPFR 00:58:45
177 Andy Green M50 Steel City Striders 00:59:10
178 Anton Newel M50 Sutton In A Harriers 00:59:16
179 Clare Coombes Vegan Runners 00:59:16
180 Sarah Fowler W40 00:59:23
181 Rose Leivers F Heanor 00:59:28
182 Ian Cooper M50 Ilkeston RC 00:59:33
183 Sarah Jackson F Belper Harriers 00:59:34
184 Ryan Gray Sinfin RC 00:59:37
185 Roseanna Matt F 00:59:38
186 Helen Young W40 00:59:39
187 Katie Haywood F Matlock AC 00:59:40
188 David Henton M40 00:59:40
189 David Lucas M60 00:59:44
190 Alisa Storey Penistone FPR 00:59:57
191 Ben Hanbruy L 01:00:01
192 Chris White M40 01:00:15
193 Nic White W40 01:00:15
194 Garry Gibson M50 Ilkeston RC 01:00:22
195 Richard Martin 01:00:26
196 Peter Bailey M50 Buxton AC 01:00:40
197 Seamus Carroll M50 North Derbyshire 01:00:49
198 Clare Moody W40 01:01:03
199 Dan Baker M40 01:01:11
200 Francesca Rooker F 01:01:12
201 Andrea Williams M40 01:01:15
202 Chris Harle M50 01:01:15
203 J Fletcher M40 01:01:22
204 Alex Brown M40 Elvet Striders 01:01:37
205 Catherine Hughes W40 Ilkeston RC 01:02:02
206 Susie Hanley W40 01:02:14
207 Joe Haywood 01:02:16
208 Haden Smith Nunheaton Harriers 01:02:18
209 Donna Wood W40 L Milltown Milers 01:02:21
210 David Jolley M50 Killamarsh Kestrels 01:02:22
211 Mary Edgerton W50 Pennine Fell Runners 01:02:24
212 Alison Butlin W40 Ripley 01:02:32
213 Maggie Gorman W60 North Derbyshire 01:02:44
214 Robert Bryan M60 01:02:54
215 Elizabeth Lakin F Long Eaton 01:03:28
216 Damian Cowlishaw M50 Long Eaton 01:04:07
217 Emma Beal F Steel City Striders 01:04:18
218 Rachel Clark W40 01:04:27
219 Lynda Mather W40 01:04:53
220 Charlie Alcott W40 Buxton AC 01:05:14
221 Lucy Beck W50 Derwent Runners 01:05:32
222 Rod Mattock M70 01:05:34
223 Jeremy Brayshaw M70 Totley AC 01:05:40
224 Nick Watmore 01:05:50
225 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:05:52
226 Richard Smith 01:06:02
227 Graham Young M70 Sinfin RC 01:06:05
228 Diane Stewart W50 Mansfield Harriers 01:06:09
229 James Turton M40 Ilkeston RC 01:06:19
230 Philip Hitchings M60 Staffs Moorland AC 01:06:24
231 James Titterton M70 Wingerworth Wobblers 01:06:29
232 Helen Smith Shelton Striders 01:06:43
233 Sarah Holland W 01:06:57
234 Thelma Pickard W50 01:06:57
235 Beverley Warwick M50 North Derbyshire 01:07:35
236 Samatha Blease W40 UK Netrunner 01:07:44
237 Paul Shelton M60 01:07:59
238 Esther Sinclair W 01:08:37
239 Steve Holt M60 Matlock AC 01:09:00
240 Mike Arundale M40 DPFR 01:09:03
241 Sally Owen W40 Matlock AC 01:09:15
242 Chris Wright M50 01:09:36
243 Holly Wright W 01:09:36
244 Deborah Woodhouse W40 Ilkeston RC 01:10:27
245 Sarah Hayes W 01:12:29
246 Alan Eckworth M60 01:12:30
247 Peter Spencer M60 Milltown Milers 01:12:39
248 Caroline Wickham W50 Erewash Valley RC 01:12:50
249 Clare Cooper W40 Belper Harriers 01:14:32
250 Katherine Robinson W 01:14:33
251 Tara Buckley W Belper Harriers 01:14:34
252 Emma Nicol W40 Belper Harriers 01:14:37
253 Stephen Ball M70 Ripley 01:15:21
254 Dennis Middleton M60 01:18:07
255 Seamus White M40 Staffs Moorland AC DNF