Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

16/09/2017 – Lantern Pike





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey M Mercia FR 00:32:11
2 Harry Holmes M Pudsey & Bramley AC 00:32:31
3 Josh Williams M Dark Peak FR 00:34:37
4 Mark Burton M40 Pennine FR 00:35:11
5 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 00:36:00
6 Nat Winfield M Pennine FR 00:36:12
7 Samuel Soles MU23 Buxton & District AC 00:36:33
8 Christopher Leigh M45 Trafford AC 00:36:52
9 Ian Ridgeway M Buxton & District AC 00:37:28
10 John Stockdale M45 Altrincham & District AC 00:37:40
11 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & AC 00:37:47
12 Lee Ashwood M40 Disley Runners 00:37:58
13 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 00:38:05
14 Alexander Eggeman M Cambridge & Coleridge AC 00:38:13
15 Lauren McNeil FU23 Buxton & District AC 00:38:19
16 Neil Holding M55 Horwich RMI Harriers & AC 00:38:22
17 Kristian Groom M40 Dark Peak FR 00:39:12
18 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:39:20
19 John Fitzgerald M45 Pennine FR 00:39:22
20 Phil Saunders M 00:39:25
21 Mark Pursell M40 Pennine FR 00:39:41
22 Stuart Diamond MU23 Buxton & District AC 00:39:45
23 Joe Howie M Pennine FR 00:39:51
24 James Stubbs MU23 Pennine FR 00:39:52
25 Matt Owens M Chorlton Runners 00:40:37
26 David Heenan M Vegan Runners 00:40:49
27 Tim Davies M 00:40:51
28 James Hynes M45 00:41:12
29 Adam Cook M 00:41:14
30 Bernie Cook M40 Pennine FR 00:41:17
31 Dave Soles M55 Pennine FR 00:41:27
32 Michael Slater M50 Steel City Striders RC 00:41:29
33 Thomas Peers M 00:41:31
34 David Wright M50 Newbury AC 00:42:03
35 Bruce Humphrey M40 Altrincham & District AC 00:42:13
36 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 00:42:20
37 Matthew Nield M40 00:42:43
38 Daniel Latham M Buxton & District AC 00:42:57
39 Ian Warhurst M55 Pennine FR 00:42:57
40 Paul Cox M 00:43:02
41 Nick Syrett M40 Chorlton Runners 00:43:06
42 Dave Clark M Congleton Harriers & AC 00:43:07
43 Alice Swift F Chorlton Runners 00:43:09
44 Timothy Rudd M 00:43:13
45 Mark Hanson M 00:43:16
46 Rob Winfield M KFR 00:43:23
47 Pauline Linton F50 FRA 00:43:26
48 Ali Keates F55 FRA 00:44:07
49 Matthew Pink M45 00:44:19
50 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 00:44:37
51 Martin Lundy M55 Marple Runners 00:44:49
52 Eleanor Wainwright FU23 00:45:03
53 Phil Cuthbert M40 Wallasey AC 00:45:15
54 Joanne Worboys-Hodgson F45 Denby Dale AC 00:45:23
55 Ann-Marie Jones F60 FRA 00:45:45
56 Michael Toman M50 Rossendale Harriers & AC 00:45:52
57 Ian Ashenden M40 Pennine FR 00:45:58
58 Tom Smith M55 Pennine FR 00:46:09
59 Tom Markowicz M 00:46:12
60 Paul Lewis M45 Long Eaton RC 00:46:19
61 Robert James Ward M 00:46:26
62 Emma Gerrard F Pennine FR 00:46:32
63 Dale Foster M45 00:46:48
64 Paul Archer M55 Nottingham AC 00:46:58
65 Anthony O'Keefe M55 00:46:59
66 Brendan Bailey M50 00:47:03
67 Geoff Spencer M40 00:47:10
68 Glenn Irving M40 00:47:18
69 Alison Wainwright F45 Dark Peak FR 00:47:21
70 Jo Bednall F50 Buxton & District AC 00:47:37
71 Ron Rees M60 Pennine FR 00:47:43
72 Angela Oldham F60 East Cheshire Harriers 00:47:53
73 Rob Sheldon M40 Glossopdale Harriers 00:47:56
74 Matthew Street M 00:48:02
75 Emma Bowen F45 Pennine FR 00:48:09
76 Graham Barnes M60 00:48:12
77 Paul Filby M40 Pennine FR 00:48:14
78 Dave Bowen M60 Pennine FR 00:48:21
79 Mary Jeal F55 Glossopdale Harriers 00:48:34
80 Sarah Andrew F 00:48:51
81 Tom Young M Glossopdale Harriers 00:48:53
82 Darren Wallis M45 Pennine FR 00:48:57
83 Richard Bissell M50 00:49:00
84 Robin Hoffmann M 00:49:02
85 Julian Brealey M45 Erewash Valley RC 00:49:04
86 Mark Fermer M55 Pennine FR 00:49:14
87 Rachel Evatt F 00:49:22
88 Philip Barnes M55 Pennine FR 00:49:56
89 James Medina M 00:50:13
90 Richard Mellor M50 00:50:15
91 Ezme Brack FU23 Glossopdale Harriers 00:50:19
92 Heather Jansevska F Glossopdale Harriers 00:50:25
93 Dez Mitchell M45 Glossopdale Harriers 00:50:26
94 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 00:50:29
95 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 00:50:37
96 Ian Crutchley M 00:50:38
97 Jane Mellor F50 Pennine FR 00:50:47
98 Francis Wooff M50 Chorlton Runners 00:50:52
99 Jack Loughlin M 00:51:02
100 Victoria Healey F40 00:51:14
101 Stuart Johnson M 00:51:33
102 Rebecca Smith F45 Glossopdale Harriers 00:51:37
103 Mary Edgerton F55 Pennine FR 00:51:59
104 Joanne Cudahy F40 Buxton & District AC 00:52:00
105 James Belton M 00:52:48
106 Mark Bradford M 00:53:10
107 Darren Burns M50 Fell Ponies 00:53:11
108 Fiona Leslie F50 Chorlton Runners 00:53:15
109 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 00:53:19
110 Jan Forrester F65 Matlock AC 00:53:24
111 Rebecca Glen F40 Goyt Valley Striders 00:53:38
112 Graham Still M40 00:53:42
113 Joanne Brack F50 Glossopdale Harriers 00:54:20
114 Rachel Walton F40 Glossopdale Harriers 00:54:35
115 David Shoesmith M60 Macclesfield Harriers & AC 00:54:46
116 Dana Licakova F Derby Triathlon Club 00:54:57
117 Christine Bowen F60 Goyt Valley Striders 00:55:12
118 Phil Deakin M40 Long Eaton RC 00:55:24
119 Helen Slater F45 Fatboys RC 00:55:29
120 Roger Hart M65 Glossopdale Harriers 00:56:15
121 Alison Brentnall F65 Pennine FR 00:56:26
122 Matilda Simon F60 Goyt Valley Striders 00:56:46
123 Clare Eardley F40 Wirksworth RC 00:57:37
124 Trevor Longman M65 Macclesfield Harriers & AC 00:57:40
125 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 00:58:07
126 Sarah Thompson F40 00:58:30
127 Sarah Guise F45 Buxton & District AC 00:58:43
128 Jez Deeks M45 00:59:10
129 Bill Leason M60 Glossopdale Harriers 01:00:02
130 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 01:00:27
131 Jane Adland F45 Goyt Valley Striders 01:00:48
132 Graham Johnson M 01:00:49
133 Carly Lyes F Chorlton Runners 01:01:18
134 Grace Arthur F Goyt Valley Striders 01:03:50
135 Catherine Cuthbert F40 Wallasey AC 01:04:15
136 Steve Tate M55 Derby Triathlon Club 01:04:24
137 Catherine Elliot F45 Chorlton Runners 01:04:27
138 Rachel Barton F Chorlton Runners 01:04:28
139 Hywel Thomas M70 KFR 01:05:06
140 Megan Rimmer F45 01:05:07
141 Roger Ashby M70 Pennine FR 01:05:47
142 Helen Davis F Goyt Valley Striders 01:05:48
143 Pip Billings F40 01:05:50
144 Sarah Deeks F40 01:06:10
145 Denise Costello F55 01:07:19
146 Trevor Faulkner M70 Wilmslow RC 01:09:49
147 Stephanie Bird F40 Chorlton Runners 01:10:15