Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/10/2017 – Allenheads Natural Ability





  
Pos Name Category Club Time
1 Darwin Douglas S Edinburgh Uni Hares & Hounds 00:41:39
2 Steve Haswell V 50 Northumberland Fell Runners 00:45:30
3 Dan Edwards S Claremont 00:45:31
4 Chris Eggett V 45 Northumberland Fell Runners 00:47:34
5 Andrew Hale V 40 00:47:54
6 Stephen Currie V 45 Saltwell Harriers 00:47:55
7 Andy Carpenter V 45 Derwent Valley Trail Runners 00:48:15
8 Phil Green V 45 Northumberland Fell Runners 00:49:18
9 Paul Roddy S Vegan Runners 00:49:54
10 Ruth Oldham V 40 Gosforth Harriers 00:50:33
11 Marc Oldham V 40 Gosforth Harriers 00:51:23
12 Colin Valentine V 55 Keswick AC 00:51:41
13 Christie Waddington S Saltwell Harriers 00:51:55
14 Eddie Peat V 55 Durham Fell Runners 00:52:18
15 Kevin Henderson S Saltwell Harriers 00:52:37
16 Nina Cameron V 45 Northumberland Fell Runners 00:52:52
17 Michael Keavney V 50 Swaledale Runners 00:52:59
18 Kelvin Goodfellow V 45 00:53:02
19 Paul Dodds V 40 North Shields Polytechnic Club 00:53:48
20 Adam Lessett S Saltwell Harriers 00:53:52
21 Jonathan Copestake V 50 Durham City Harriers 00:53:54
22 Kay Myerscaigh V 55 00:54:09
23 Stephen Percival S 00:54:30
24 Paul Taylor V 55 Saltwell Harriers 00:54:42
25 Philip Johnston S Northumberland Fell Runners 00:54:46
26 Carl Watson V 45 Low Fell 00:55:11
27 Stephen Walton S 00:55:22
28 Mark Latham V 55 Northumberland Fell Runners 00:55:23
29 Jim Clapp V 60 Durham Fell Runners 00:55:24
30 Denise Tunstall V 50 Durham Fell Runners 00:55:55
31 Clare Baker S Cleveland Orienteering Club 00:56:40
32 Natasha Newson S North Shields Polytechnic Club 00:56:54
33 Rachel Inman S North Shields Polytechnic Club 00:56:55
34 Paul Gaish V 40 Elswick Harriers 00:56:58
35 Nick Romilly V 40 00:57:02
36 Sam Judson V 40 00:57:36
37 Nicky Butler V 55 Keswick AC 00:57:50
38 Carl Verra S 00:57:55
39 Stephen Robinson V 45 00:59:14
40 Melanie George S North Shields Polytechnic Club 00:59:48
41 Lynn Bolden V 45 Saltwell Harriers 01:00:15
42 Anita Attala V 45 North Shields Polytechnic Club 01:00:47
43 Peter Atkinson V 55 North Shields Polytechnic Club 01:00:49
44 Charlottte Megan Baston S Claremont 01:01:00
45 Craig Kingston V 40 Derwent Valley Trail Runners 01:02:20
46 Carley Jackson S Saltwell Harriers 01:03:25
47 Karen Robinson V 45 01:04:08
48 Jim Gill V 40 Teesdale AC 01:04:18
49 Rose Todhunter V 55 Allen Valley Striders 01:04:33
50 Craig Thompson V 55 Allen Valley Striders 01:05:43
51 Angela Gibson V 40 North Shields Polytechnic Club 01:06:42
52 Colin Brown V 55 North Shields Polytechnic Club 01:06:43
53 Angus Watsonn V 55 01:06:47
54 John Mackintosh V 50 01:06:48
55 Karen Loughney V 50 North Shields Polytechnic Club 01:06:58
56 Christopher Waite V 45 North Shields Polytechnic Club 01:07:00
57 Emma Payne V 45 North Shields Polytechnic Club 01:10:36
58 Judith Rodwell V 65 Teesdale AC 01:11:23
59 Michael Clegg S Eliswick Harriers 01:11:29
60 Ross Kyle S Elswick Harriers 01:11:30
61 George Adamson V 65 North Shields Polytechnic Club 01:12:34