Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

29/10/2017 – Grin And Bear It





  
Pos Name Category Club Time
1 Gavin Mulholland MV40 CVFR 02:07:55
2 Peter Davies Senior Dark Peak 02:12:09
3 Sebastian Batchelor Senior 02:13:48
4 Richard Robinson Senior Sutton in Ashfeild Harriers 02:14:05
5 Dave Lund Senior Dark Peak 02:18:17
6 Rory Harris Senior 02:23:26
7 Tom Bardwell Senior Manchester Frontrunners 02:23:33
8 Ian Ridgeway Senior Buxton AC 02:24:53
9 James Pierce MV40 02:29:14
10 Chris Webb Senior Glossopdale Harriers 02:29:17
11 Tim Rutter Senior Dark Peak 02:31:01
12 Barry Wilkinson MV50 Borrowdale 02:31:01
13 Simon Rycroft MV40 02:31:52
14 Shaun Dimelow MV40 PFR AC 02:32:51
15 Johnny Ridgeway Senior Denby Dale 02:33:05
16 Kristian Groom MV40 Dark Peak 02:33:46
17 Willaim Holloway Senior 02:36:20
18 Connor Smith MU23 Dark Peak 02:36:46
19 Rupert Holden MV40 Matlock AC 02:37:01
20 Simon Conroy MV40 Dark Peak 02:37:34
21 Mark Eastman Senior Poyton Runners 02:41:06
22 James Moles MV40 Manchester Frontrunners 02:41:06
23 Majka Keimcha Senior Women PFR AC 02:42:16
24 Edoardo Piano Senior Nidd Valley Runners 02:43:39
25 Jonathan Sewell MV40 Buxton AC 02:43:58
26 Andrew Fox MV60 Glossopdale Harriers 02:44:33
27 Giles Bailey MV50 Meltham AC 02:44:52
28 Damien Brockie MV40 02:45:18
29 Leroy Marshall MV40 Dark Peak 02:46:19
30 James McMurty MV50 Ashbourne RC 02:46:25
31 Michael Atton MV40 Stilton Strider 02:46:31
32 Jim Semmelroth Senior 02:47:34
33 Zoe Proctor WV40 Pennine FR 02:48:16
34 Tim Rippon MV50 Dark Peak 02:48:52
35 Oliver Cook MV50 Long Eaton 02:48:55
36 Paul Calverley MV50 Achillie Ratti 02:49:00
37 Ian Winterburn MV50 Dark Peak 02:49:29
38 Martyn Jones MV40 Dark Peak 02:49:57
39 Samuel Lightfoot Senior 02:49:59
40 William Mather Senior Glossopdale Harriers 02:50:01
41 Daniel Latham Senior Buxton AC 02:50:04
42 Helen Thornhill Senior Women Buxton AC 02:50:09
43 Toby White MV50 02:50:59
44 Adrian Gough MV40 Barnsley Harriers 02:51:21
45 Ian Rawson MV50 Kimberworth Striders 02:52:08
46 Michael Timm MV50 Steel City Striders 02:52:28
47 Ryan Anderson MU23 02:54:24
48 Paul Skuse MV40 Glossopdale Harriers 02:55:02
49 Chris Vanderhoven Senior 02:55:33
50 Russell Beresford MV50 Dark Peak 02:55:49
51 Eleanor Wainwright WU23 02:56:13
52 David Palmer Senior 02:57:03
53 Peter Hague MV40 Dark Peak 02:59:44
54 Paul Geeson MV50 Stilton Strider 02:59:46
55 Katie Hateley WV40 Stilton Strider 03:00:29
56 Daniel Milton Senior 03:00:53
57 Keith Holmes MV60 Dark Peak 03:01:04
58 Dave Edmunds MV40 Fatboys RC 03:02:21
59 Andy Green MV40 Denby Dale 03:03:14
60 Gregory Beck Senior Manchester Frontrunners 03:03:27
61 Keith Morgan MV50 Ashbourne RC 03:03:40
62 Andrew Carruthers MV50 Halesowen AC 03:04:06
63 Ryan Whitehead Senior 03:04:21
64 Richard Wright MV40 03:04:62
65 Sarah Lilleman Senior Women 03:05:28
66 Simon Botterill MV40 Stilton Strider 03:08:08
67 Christopher Deacon MV50 PFR AC 03:08:29
68 John Tomlinson MV40 PFR AC 03:08:50
69 Andy Barnett MV50 Dark Peak 03:09:13
70 Paul Orton MV40 Southwell RC 03:10:26
71 Graeme McCarthy MV50 Dark Peak 03:10:51
72 Philip Montgomery MU23 03:14:28
73 Joseph Wall MV50 03:14:48
74 Simon Gregory MV40 Handsworth Roadhogs 03:14:48
75 David Gill MV50 Denby Dale 03:15:22
76 Lucy Taylor Senior Women Ripley AC 03:15:29
77 Dean Taylor MV40 Ripley AC 03:15:30
78 Sarah Brewer WV40 Meltham AC 03:15:38
79 Steve Frith MV60 PFR AC 03:16:02
80 Ian Oates MV50 Glossopdale Harriers 03:16:11
81 Tim Pape MV40 Dark Peak 03:16:59
82 Steve Clarke Senior Steel City Striders 03:17:03
83 Emily Sanders WV50 Ashbourne RC 03:17:43
84 Ian Hughes Senior Guinea Pig Racing 03:18:00
85 Stuart Jolly MV40 03:18:17
86 Daniel Limb Senior PFR AC 03:19:18
87 Glenn Darley MV40 Sheffield Tri 03:19:44
88 Mark Wood MV50 03:19:54
89 James Ryder Senior 03:20:30
90 Keiron Brice Senior Barnsley Harriers 03:20:55
91 Chris Duro MV50 Derwent Runners 03:21:45
92 Charlie Adams MV50 Holmfirth Harriers 03:23:08
93 Jo Bednall WV50 Buxton AC 03:23:40
94 Andrew Hunt MV50 03:24:08
95 Tim Allard MV50 03:28:59
96 John Rawlinson MV50 Steel City Striders 03:29:30
97 Lucy Nash WV40 03:29:56
98 John Houghton MV50 Stilton Strider 03:29:58
99 Samanthat Hartley Senior Women Hyde Valley Striders 03:30:00
100 Steve Jones MV50 Dark Peak 03:30:19
101 John Stephenson MV60 Glossopdale Harriers 03:30:34
102 David Walker MV50 03:31:11
103 Steve Wickham MV60 Erewash Valley 03:31:25
104 Simon Bray MV40 Sinfin AC 03:38:15
105 Richard Humpit MV40 03:38:25
106 Colin Bostock MV60 Long Eaton 03:39:47
107 John Armitage MV40 Steel City Striders 03:41:32
108 Laurence Graves MV40 03:42:41
109 Michael Stubbs MV40 03:42:50
110 Rebecca Johnstone WV40 Meltham AC 03:43:09
111 Steve Dempsey MV50 MDOC 03:44:37
112 Andy Zwolinski MV40 Ashbourne RC 03:50:06
113 Richard Horner MV50 Mercia 03:51:11
114 Tania Wilson WV50 Buxton AC 03:51:32
115 Debbie Rycroft WV40 Pickering 03:56:32
116 Andrew Gale MV60 03:59:57
117 Barry Needle MV70 Dark Peak 04:03:41
118 James Newby MV60 Wakefield Tri 04:05:09
119 John Nunn MV50 CVFR 04:16:33
120 Elizabeth Lakin Senior Women Long Eaton 04:33:25
121 Clare Eardley WV40 Wirksworth Running Club 04:33:26
122 Richard Pegram MV50 04:34:20
123 Laura Hogg Senior Women Steel City Striders 04:34:20
124 Paul Stevenson MV60 Long Eaton 04:39:17
125 Annette Parker WV40 Dark Peak 04:43:05
126 Caroline Wickham WV50 Erewash Valley 04:43:38
127 Hilary Farren WV50 Rossendale Harriers 04:44:22
128 Richard Dixon MV40 Pennine 04:44:24