Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/02/2018 – Long Mynd Valleys





  
Pos Name Category Club Time
1 Simon Bailey MSEN Mercia Fell Runners 01:41:44
2 Jonny Malley MSEN Ambleside AC 01:43:46
3 Philip Wilkinson MSEN 01:48:56
4 Sam Robson MSEN High Sports 01:50:12
5 Tom Day MSEN Keswick AC 01:51:20
6 Mark Bollom M45 Mercia Fell Runners 01:51:36
7 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 01:51:54
8 Nick Corker M40 Mercia Fell Runners 01:52:18
9 Tom Fellbaum MSEN Pennine Fell Runners 01:52:43
10 Virgil Barton M45 Mercia Fell Runners 01:54:36
11 Kev Hope MSEN Kenilworth Runners 01:55:10
12 Richard Bacon M40 TORQ 01:55:27
13 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 01:55:39
14 Mark Burton M40 Calder Valley Fell Runners 01:55:59
15 David Chetta MSEN Mercia Fell Runners 01:56:02
16 Thomas Roo MSEN Mercia Fell Runners 01:56:03
17 Jack Agnew MU23 Mercia Fell Runners 01:57:13
18 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 01:58:58
19 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 01:59:54
20 Tim Higginbottom M45 Eryri Harriers 02:00:18
21 Matt Eardley MSEN Newcastle (Staffs) Tri Club 02:00:44
22 Gabe Morris MSEN Shrewsbury AC 02:01:14
23 Matt Huxford MSEN Glossopdale Harriers 02:01:54
24 Tim Kieniewicz MSEN Mercia Fell Runners 02:02:38
25 Lewis Cherry MSEN Rugby & Northampton AC 02:02:57
26 Thomas Foster M40 Mercia Fell Runners 02:03:04
27 Mel Price W45 Mercia Fell Runners 02:03:13
28 Christian Poulton M50 Cambridge Harriers 02:04:45
29 Fraser Macdonald Oulds MSEN Chorlton Runners 02:04:52
30 Ian Ridgeway MSEN Buxton AC 02:04:57
31 Andrew Normand MSEN 02:06:26
32 Michael Reynolds M50 Mercia Fell Runners 02:06:41
33 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 02:06:45
34 Dan Sandford M40 Forest Of Dean AC 02:06:49
35 Alice Swift WSEN Chorlton Runners 02:06:54
36 Ian Smith M55 Forest Of Dean AC 02:07:04
37 Veaceslav Popa MSEN 02:07:30
38 Mark Agnew M50 Mercia Fell Runners 02:07:32
39 Ian Boardley M40 Beverley Athletic Club 02:07:50
40 Sara Willhoit WSEN Mercia Fell Runners 02:07:57
41 Andy Dickenson M50 Dark Peak Fell Runners 02:07:58
42 Arthur Raffle MU23 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:08:06
43 Jules Toone WSEN 02:09:11
44 Philip Jones M40 Shropshire Shufflers 02:09:24
45 William Feline MSEN Stubbington Green Runners 02:09:27
46 Dave Powell M55 Aberystwyth Athletic Club 02:09:35
47 Jim Masters M40 02:09:39
48 Matthew Farrer MSEN 02:09:49
49 Stephen Minnikin MSEN Mercia Fell Runners 02:10:15
50 Amanda Wright-Smith W45 Mercia Fell Runners 02:10:35
51 Paul Shackleton M50 Clayton-le-Moors Harriers 02:10:40
52 Jeremy Randell M50 Meirionnydd Running Club 02:10:45
53 Chris Davies M60 Saddleworth Runners Club 02:12:43
54 Martin Dearden M45 Staffs Moorlands AC 02:13:13
55 Tim Raffle M55 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:15:38
56 Holly Martin WSEN Pennine Fell Runners 02:15:41
57 Julian Brown M50 Macclesfield Harriers & AC 02:15:44
58 Nigel Jeff M50 Buxton AC 02:16:00
59 Ben Brown M45 Shropshire Shufflers 02:16:29
60 Glen Davies M60 Mercia Fell Runners 02:16:33
61 Drew Sambridge MSEN Stratford Upon Avon AC 02:16:37
62 Gaynor Keane W40 Saddleworth Runners Club 02:16:48
63 Glyn Fletcher M55 Maldwyn Harriers 02:16:54
64 Edward Sneddon M40 Mercia Fell Runners 02:17:13
65 Peter Eccleston MSEN Coventry Godiva Harriers 02:17:17
66 Gary Pearson M45 Croft Ambrey RC 02:17:28
67 Phil Mole M45 Wirral Vikings/ Racing Team 02:17:44
68 Deborah Millington W45 Mercia Fell Runners 02:18:04
69 David Mullin M45 Mercia Fell Runners 02:18:07
70 Marcel Darling M45 Shelton Striders 02:18:10
71 Graham Brown M45 Macclesfield Harriers & AC 02:18:18
72 Keelan Serjeant MSEN Holmfirth Harriers AC 02:18:21
73 Ann-Marie Jones W60 Macclesfield Harriers & AC 02:19:00
74 Guy Holloway M45 Bayston Hill Salad Dodgers 02:19:11
75 Daniel Rodrigues MSEN 02:19:21
76 Christopher Lewis MSEN Dudley Kingswinford RC 02:19:40
77 Mike White M55 Stubbington Green Runners 02:20:19
78 Chris Egan M50 Tring RC 02:20:22
79 Louise Barker W40 Aberystwyth Athletic Club 02:20:33
80 Paul Duffy M45 02:20:42
81 Andrew Oliver M40 Glossopdale Harriers 02:20:53
82 Simon Pipe M55 Hook Norton Harriers 02:21:28
83 Robin Bacon M50 Mercia Fell Runners 02:22:22
84 Martin Rouse MSEN 02:22:24
85 Jon Underwood M45 Calder Valley Fell Runners 02:22:42
86 Julian Bradbury M50 Mercia Fell Runners 02:23:12
87 Michael Innes M55 Mercia Fell Runners 02:23:26
88 Lucy Burnett W40 Todmorden Harriers 02:24:07
89 Andrew Quickfall M60 Newburgh Nomads RC 02:24:29
90 Andy Smith M55 Mercia Fell Runners 02:24:30
91 Peter Gardner M55 WFRA 02:24:36
92 Andrew Owen M40 Kenilworth Wheelers CC 02:25:08
93 Rich Evans MSEN 02:25:27
94 Clem Dixon M55 Cambridge Harriers 02:25:40
95 Andrew Turner M40 02:25:49
96 Imogen Trinder WSEN Glossopdale Harriers 02:25:52
97 Oliver Cook M50 Long Eaton Running Club 02:25:53
98 Stephen Thompson M50 Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT) 02:25:54
99 Nicola Richards W40 Mercia Fell Runners 02:25:59
100 Charlotte Hayward-Prince WSEN Bayston Hill Salad Dodgers 02:26:15
101 Chris Usher M40 Newburgh Nomads RC 02:26:33
102 Paul Colley-Davies M50 Croft Ambrey RC 02:27:08
103 Adam Hill MSEN 02:28:15
104 Ieuan Jones M45 Mercia Fell Runners 02:28:26
105 Julie Gardner W55 Macclesfield Harriers & AC 02:28:58
106 Huw Jones M50 Birmingham Running Athletics & Triathlon Club (BRAT) 02:29:18
107 Dominic Williams M45 02:29:24
108 Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers & AC 02:29:42
109 Stephen Huyton MSEN Newburgh Nomads 02:29:56
110 Jim Godden M55 Thornbury RC 02:30:00
111 Sasha Habgood W45 Mynydd Du 02:30:42
112 Ryan Fulford M40 02:30:43
113 Jim Hanmer M40 Bayston Hill Salad Dodgers 02:30:46
114 Nick Powis M45 02:30:48
115 Hugh Morgan-Jones M55 FRA 02:30:55
116 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia Fell Runners 02:32:01
117 Zoe Barton W40 Glossopdale Harriers 02:32:08
118 Matthew Lee M40 Newport And District RC 02:32:38
119 Mark Davenport MSEN Glossopdale Harriers 02:32:52
120 Sarah Sherratt W45 Wesham Road Runners & AC 02:32:57
121 Mark Midgley M50 Bowland Fell Runners 02:32:57
122 John Harrison MSEN 02:33:12
123 Matthew Slater MSEN Lochaber Athletic Club 02:33:35
124 Jeff Cooper M55 02:34:51
125 Andrew Pye MSEN Mercia Fell Runners 02:34:56
126 Jason Yorke M40 02:36:07
127 Celia Mills W50 02:37:13
128 Peter Shakespeare M50 02:37:20
129 Nigel Pritchard M45 Shropshire Shufflers 02:37:24
130 Andrew Weaver MSEN Bayston Hill Salad Dodgers 02:37:26
131 Andrew Hearle M60 Mercia Fell Runners 02:37:33
132 John Holland M60 Mercia Fell Runners 02:37:36
133 David Gould M60 Mercia Fell Runners 02:37:43
134 Kate Lightfoot W45 Tattenhall Runners 02:37:51
135 Kim Braznell W60 Mercia Fell Runners 02:38:04
136 Gill Evans W55 Shrewsbury AC 02:38:43
137 Jimmy Rhodes M50 Bowland Fell Runners 02:39:28
138 Naomi Watson WSEN Mercia Fell Runners 02:40:32
139 Debbie Hope W45 Staffs Moorlands AC 02:42:31
140 Stephen Brown M55 Cambridge Harriers 02:42:44
141 Andrew Wood MSEN 02:44:33
142 Adrian Clark M50 Mercia Fell Runners 02:45:27
143 Chris Westwood M45 Telford Harriers 02:48:55
144 Laura Gale W40 Bournville Harriers 02:49:08
145 Rachael Bateman W40 Mercia Fell Runners 02:49:31
146 Andrew Laing M50 02:49:38
147 Matt Hodgson M45 Sy Tri 02:49:56
148 Stephen Atherton M60 Ambleside AC 02:50:36
149 Jo Shelmerdine WSEN Andover AC 02:51:14
150 Eddie Lesniak M60 Achill Ratti CC 02:51:32
151 Simon Griffiths M45 02:51:37
152 Jenny Ewels W45 Clwydian Range Runners 02:52:08
153 Emma Bennett W45 Stockport Harriers & AC 02:53:37
154 Alan Keane M55 Saddleworth Runners Club 02:54:31
155 Liz Coates WSEN Square & Compass TR 02:55:54
156 John Jaspers M45 02:57:06
157 Mark Sherriff MSEN Mercia Fell Runners 03:01:13
158 Trevor Matty M50 Dark Peak Fell Runners 03:02:36
159 Philip Hadland M55 Mercia Fell Runners 03:02:54
160 David Barnes M60 Horwich R M I Harriers 03:02:57
161 Biddy Cole W50 Mercia Fell Runners 03:03:16
162 Cathie Ererlin W50 Worcs TRI 03:03:16
163 Paul Silk M45 Tipton Harriers 03:03:28
164 Charlie Holland M60 Shropshire Shufflers 03:04:17
165 Mick Fowler M60 03:04:36
166 Humphrey Dunn M45 SYTRI (Shrewsbury Triathlon) 03:06:30
167 Kris Williams MSEN Wrekin Road Runners 03:06:48
168 Richard Taylor W40 03:06:49
169 Richard Marland M70 Rugeley Runners 03:09:56
170 Phil Hayes M50 Padmore Plodders 03:10:00
171 James Worthington M40 03:10:16
172 Charles Ashley M55 Wrexham Amateur Athletic Club 03:11:02
173 Yricka Gardner W45 Wrexham Amateur Athletic Club 03:11:04
174 Alistair Gillan M50 Springfield Striders RC 03:11:29
175 Calvin Wright M45 Shropshire Shufflers 03:12:48
176 Maria Spurling W45 Shropshire Shufflers 03:13:18
177 Matt Bullen M50 03:19:20
178 Jacqui Gears W40 Oswestry Olympians 03:20:12
179 Tim Gears M40 Oswestry Olympians 03:20:12
180 Brian Barnes M55 Chorlton Runners 03:22:26
181 Christopher Roberts M55 03:29:36
182 Tracey Hughes W50 Maldwyn Harriers 04:07:19
183 Elly Downing W40 Meirionnydd Running Club 04:07:20
184 Geoff Sproson M70 Marches LDWA 04:27:30