Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/02/2018 – Carnethy 5





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell M Keswick AC 00:51:35
2 Murray Strain M Hunters Bog Trotters 00:52:41
3 Scott Fraser M Hunters Bog Trotters 00:52:51
4 Alasdair Anthony M40 Ochil Hill Runners 00:52:57
5 Robert Jebb M40 Helm Hill Runners 00:52:58
6 Garry Greenhow M Ambleside AC 00:53:23
7 Douglas Tullie M Hunters Bog Trotters 00:53:33
8 Martin Mikkelsen-Barron M Borrowdale Fell Runners 00:53:39
9 John Yells M Lochaber Athletic Club 00:54:25
10 Michael Ainsworth M Helm Hill Runners 00:54:30
11 Dessie Flanagan M40 Carnethy HRC 00:54:32
12 James Espie M Deeside Runners 00:54:34
13 Liam Braby M Carnethy HRC 00:55:11
14 Adam Perry M Helm Hill Runners 00:55:14
15 Esmond Tresidder M Lochaber Athletic Club 00:55:33
16 Sam Alexander M Westerlands CCC 00:55:36
17 Iain Gilmore M Carnethy HRC 00:55:42
18 Sam Watson M Wharfedale Harriers 00:56:03
19 Mark McGoldrick M Wharfedale Harriers 00:56:06
20 Kenny Richmond M40 Shettleston Harriers 00:56:08
21 Paul Tierney M Ambleside AC 00:56:10
22 Robbie Paterson M Moray Road Runners 00:56:15
23 Konrad Rawlik M Carnethy HRC 00:56:17
24 George Foster M Keswick AC 00:56:23
25 James Harrison M Corstorphine AAC 00:56:56
26 Lee Procter M Helm Hill Runners 00:57:06
27 Alex Luetchford M Hunters Bog Trotters 00:57:42
28 Tom Ferrington M40 Corstorphine AAC 00:57:45
29 Ben Procter M Helm Hill Runners 00:57:54
30 Gregor Malcolm MJ Edinburgh University Hare And Hounds 00:58:02
31 Peter Gardner M Hunters Bog Trotters 00:58:03
32 Niall McAlinden M Westerlands CCC 00:58:07
33 Gerard Marce Garcia M Non-UKA Affiliated Club 00:58:32
34 Michael O'Donnell M Inverness Harriers 00:58:34
35 Stuart Crutchfield M Lochaber Athletic Club 00:58:37
36 Stewart Whitlie M50 Carnethy HRC 00:58:52
37 Joshua Jardine M Helm Hill Runners 00:59:13
38 Ross Spalding M Ochil Hill Runners 00:59:18
39 Alex McVey M Carnethy HRC 00:59:27
40 Andrew Brown M Norham Running Club 00:59:33
41 Robert Hamlin M Westerlands CCC 00:59:37
42 Peter Mackie M40 Shettleston Harriers 00:59:50
43 Tessa Strain F Hunters Bog Trotters 00:59:53
44 Thomas Wilson M Edinburgh University Hare And Hounds 01:00:00
45 Dave Eiser M40 Ochil Hill Runners 01:00:13
46 Hamish Wolfe MJ Heriot-Watt University Athletics 01:00:17
47 Michael Healy M40 Cambuslang Harriers 01:00:20
48 Grant Mackellar M Dunoon Hill Runners 01:00:23
49 Bob Wiseman M Ochil Hill Runners 01:00:24
50 Sarah McCormack F Ambleside AC 01:00:36
51 Fraser Scott M40 Lomond Hill Runners & AAC 01:00:54
52 Thomas Knox M Anster Haddies Running Club 01:01:05
53 Gwyn Bellamy M Westerlands CCC 01:01:09
54 Charlotte Morgan F40 Carnethy HRC 01:01:17
55 Gregor Davidson M Lochaber Athletic Club 01:01:21
56 Nigel Shekleton M Carnethy HRC 01:01:22
57 David Gallie M50 Highland Hill Runners 01:01:23
58 Jos Addison M Helm Hill Runners 01:01:36
59 Matt Huxford M Glossopdale Harriers 01:01:41
60 Richard Macleod M Lochaber Athletic Club 01:01:55
61 Michael Reid M40 Carnethy HRC 01:02:01
62 Auren Clarke M Carnethy HRC 01:02:04
63 Tom Rowntree M 01:02:17
64 Adam Park M Ochil Hill Runners 01:02:22
65 Grant Baxter M40 Ochil Hill Runners 01:02:29
66 Patrick Harrington M Carnethy HRC 01:02:30
67 Cameron Watson M40 Lomond Hill Runners & AAC 01:02:37
68 Julian Warman M40 Hunters Bog Trotters 01:02:43
69 John Millen M40 Black Combe Runners 01:02:48
70 Jonny Muir M Carnethy HRC 01:02:50
71 Hannah Russell F Helm Hill Runners 01:02:52
72 Tom Nicholson M Border Harriers & AC 01:02:55
73 Manuel Gorman M40 Westerlands CCC 01:03:24
74 Andrew Lamont M Carnethy HRC 01:03:28
75 Mike Stewart M50 Keith & District AAC 01:03:39
76 Bjorn Verduijn M Shettleston Harriers 01:03:47
77 Iain Pender M Shettleston Harriers 01:03:53
78 Andy Rockett Jackson M Shettleston Harriers 01:03:54
79 Des Crowe M50 Penicuik Harriers 01:03:55
80 Gavin MacMillan M Lochaber Athletic Club 01:03:57
81 David White M50 Kilmarnock Harrier & Athletic Club 01:03:58
82 Marco Consani M40 Garscube Harriers 01:04:01
83 Angela Mudge F40 Carnethy HRC 01:04:07
84 Simon Titmuss M40 Carnethy HRC 01:04:08
85 Andrew Barr M Forres Harriers 01:04:42
86 David Hanna M Carnethy HRC 01:05:00
87 Walter Henderson M50 Shettleston Harriers 01:05:06
88 David Allsop M40 Arran Runners 01:05:10
89 Ross Cruickshanks M Shettleston Harriers 01:05:16
90 Chris Jackson M Pennine Fell Runners 01:05:18
91 Miranda Grant F Hunters Bog Trotters 01:05:21
92 Alan Smith M50 Deeside Runners 01:05:22
93 Richard Reid M Dunoon Hill Runners 01:05:23
94 Pete Curtis M Carnethy HRC 01:05:25
95 Jonny Knox M50 Anster Haddies Running Club 01:05:28
96 Jonathon Marks M Carnethy HRC 01:05:32
97 Neil Gilmore M50 Carnethy HRC 01:05:33
98 Robert Morrow M Solway 01:05:40
99 Oliver Blomfield M40 Eden Runners 01:05:47
100 John Ryan M Carnethy HRC 01:05:56
101 Mark Alexander M40 Ballymena Runners 01:06:01
102 David Fraser M40 Carnethy HRC 01:06:10
103 Andrew Howett M Carnethy HRC 01:06:12
104 Michael Greens M Penicuik Harriers 01:06:13
105 Ewan Crawford M Hunters Bog Trotters 01:06:24
106 Gareth Brown M North Ayrshire Athletics Club 01:06:28
107 Stuart Pringle M Deeside Runners 01:06:30
108 Catriona Morrison F40 Stirling Triathlon Club 01:06:42
109 Ben Draye M Corstorphine AAC 01:06:49
110 Rob Owen M 01:06:54
111 Steven Curnyn M 01:07:00
112 William Nicholson M Border Harriers & AC 01:07:01
113 John Malcolm M Lothian Running Club 01:07:04
114 Neil Burnett M40 Carnethy HRC 01:07:05
115 Andrew Martindale M40 Northern Fells Running Club 01:07:07
116 Mark Whitelaw M40 Annan And District AC 01:07:09
117 Fergus Johnston M Carnethy HRC 01:07:15
118 Dave Begbie M Carnethy HRC 01:07:17
119 Stewart Wilson M50 Inverness Harriers 01:07:26
120 Jamie Mcgowan M40 Gala Harriers 01:07:48
121 Ayron Comber M40 Insch Trail Running Club 01:07:51
122 Ruth Crewe F Westerlands CCC 01:07:57
123 Paul Bullen M 01:08:03
124 Tim Mccall M50 Norham Running Club 01:08:06
125 Peter Simpson M50 PH Racing Club 01:08:16
126 Veronique Oldham F50 Cosmic Hillbashers 01:08:23
127 Stuart Mathieson M40 Bellahouston Road Runners 01:08:29
128 Andrew Wilson M Carnethy HRC 01:08:35
129 Iain Maclennan M40 Highland Hill Runners 01:08:41
130 Andrew Miller M Carnethy HRC 01:08:58
131 Emmet Mc Alister M Glens Runners 01:08:58
132 Lucy Haines FJ Edinburgh University Hare And Hounds 01:08:59
133 Peter Buchanan M50 Portobello Running Club 01:09:04
134 Alan Gilkison M40 Westerlands CCC 01:09:08
135 Alastair Heggie M Carnethy HRC 01:09:10
136 Steven Ord M50 Insch Trail Running Club 01:09:11
137 Douglas Allan M40 01:09:12
138 Bruce Smith M50 Carnethy HRC 01:09:12
139 David Gaffney M40 Moorfoot Runners 01:09:18
140 Ally Wight M40 Hardrock Hoodlums 01:09:23
141 Maddie Robinson F 01:09:28
142 Matt Newton M40 Kinross Road Runners 01:09:29
143 Gordon Mccaffrey M60 Westerlands CCC 01:09:29
144 Bryan Fitzpatrick M Dunoon Hill Runners 01:09:34
145 John Tullie M60 Teviotdale Harriers 01:09:44
146 Geoff Simpson M50 Hunters Bog Trotters 01:09:48
147 Alan Russell M Warrior Fit 01:09:54
148 Andy Bryce M Royal Marines Running Association 01:10:03
149 Liam Riggans M Carnethy HRC 01:10:04
150 Elizabeth Leason F Carnethy HRC 01:10:10
151 Mark Cuthbertson M40 Cairnsmore Mile Munchers 01:10:18
152 Paul Scully M40 Helm Hill Runners 01:10:32
153 Eck Anderson M Anster Haddies Running Club 01:10:36
154 Iain Macdonald M50 Forres Harriers 01:10:36
155 Charles Hazlerigg M 01:10:40
156 Damon Davies M 01:10:41
157 Euan Boyd M Carnethy HRC 01:10:45
158 Richard Noble M40 Northern Fells Running Club 01:10:47
159 Catherine Niblock F Helm Hill Runners 01:10:54
160 Eugene McCann M50 Newcastle District AC 01:10:55
161 Ian Maxwell M50 Gala Harriers 01:10:56
162 David Holden M Lomond Hill Runners & AAC 01:11:08
163 Stuart Forrest M Highland Hill Runners 01:11:09
164 Steven King M40 Carnegie Harriers 01:11:10
165 Adam Gamble M 01:11:17
166 Jack Mckenna M Ballymena Runners 01:11:17
167 Marek Jurasinski M40 01:11:19
168 Marie Meldrum F40 Lochaber Athletic Club 01:11:31
169 Graeme Ross M40 Interlopers OC 01:11:32
170 Gillian Wasson F40 Ballymena Runners 01:11:34
171 Caroline Marwick F Inverness Harriers 01:11:39
172 Colin MacDougall M40 Tinto Hill Runners 01:11:44
173 David White M40 Helm Hill Runners 01:11:44
174 Sarah Adam F40 Westerlands CCC 01:11:46
175 John Tollitt M50 Northumberland Fell Runners 01:11:50
176 John Mcrobert M40 Hardrock Hoodlums 01:11:59
177 Alan Hogg M50 Carnethy HRC 01:12:08
178 Alex Coakley M Carnethy HRC 01:12:11
179 Dave Christie M 01:12:12
180 Mark Wheeler M40 Hamilton Harriers 01:12:13
181 Duncan Davis M40 Carnethy HRC 01:12:14
182 Allan Dunbar M40 Penicuik Harriers 01:12:15
183 Julian Hall M50 Penicuik Harriers 01:12:16
184 Alasdair Dunlop M40 01:12:23
185 Andrew Webster M40 Solway 01:12:24
186 Robert Maclean M50 Lochaber Athletic Club 01:12:35
187 Gordon Pryde M50 Lomond Hill Runners & AAC 01:12:36
188 Neil Waslidge M50 Lochaber Athletic Club 01:12:42
189 Craig Malcolmson M50 Dumfries Running Club 01:12:43
190 Tommy Begley M40 Irvine Running Club 01:12:53
191 Rory Scott M Fife Athletic Club 01:13:00
192 William Anderson M 01:13:05
193 Jenny McCall F Hunters Bog Trotters 01:13:06
194 David Downey M50 Dunblane Runners 01:13:37
195 Matthew Jones M40 Carnethy HRC 01:13:52
196 Andrew Coull M40 Carnethy HRC 01:14:00
197 Colin Burrow M40 Carnethy HRC 01:14:14
198 Michael Galloway M50 Dundee Hawkhill Harriers 01:14:20
199 Geoff Davis M60 Northumberland Fell Runners 01:14:21
200 Tom Parkyn M 01:14:29
201 Andy Ross M50 Northern Fells Running Club 01:14:32
202 Les Turnbull M60 Norham Running Club 01:14:40
203 Ciara Largey F Lochaber Athletic Club 01:14:54
204 Tim Lowry M40 Ballymena Runners 01:14:54
205 David Dickson M60 Westerlands CCC 01:14:56
206 Tom Kiely M40 Edinburgh Athletics Club 01:14:57
207 Alasdair McCallum M50 North Ayrshire Athletics Club 01:14:58
208 Abigail Robertson F Carnethy HRC 01:15:02
209 Katie Hall FJ Edinburgh University Hare And Hounds 01:15:04
210 Mary Lye F40 Carnethy HRC 01:15:09
211 Colin Larmour M50 Cosmic Hillbashers 01:15:11
212 Gerald Angus M50 Keith & District AAC 01:15:16
213 Billy Webster M40 Kinross Road Runners 01:15:17
214 Jack Holt M60 Clayton-le-Moors Harriers 01:15:18
215 Amanda Blackhall F40 Lochaber Athletic Club 01:15:20
216 Robin Torrie M40 01:15:22
217 Jennie Glass F Edinburgh University Hare And Hounds 01:15:28
218 Gillian Cairns F40 Penicuik Harriers 01:15:29
219 Polly Edwards F Edinburgh University Hare And Hounds 01:15:34
220 Lee Murphy M40 Carnethy HRC 01:15:35
221 Norman Neilson M50 Dumfries Running Club 01:15:44
222 James Riley M40 Todmorden Harriers 01:15:53
223 Richard Taylor M40 Dunbar Running Club 01:15:58
224 Fiona Ramsay F Dunoon Hill Runners 01:16:05
225 Karen Lyons F40 Highland Hill Runners 01:16:07
226 Alasdair Hind M40 Penicuik Harriers 01:16:14
227 Christopher McKiddie M Westerlands CCC 01:16:16
228 Roderick Pugh M60 Kilmarnock Harrier & Athletic Club 01:16:20
229 Andrew McRonald M40 Lochtayside 01:16:24
230 Michelle Hetherington F50 Carnethy HRC 01:16:36
231 John Moffat M50 Highland Hill Runners 01:16:46
232 Neill Mitchell M50 Fife Athletic Club 01:16:48
233 Fiona Comrie F40 North Ayrshire Athletics Club 01:16:49
234 Tim Murray M50 Helm Hill Runners 01:16:54
235 Diana Challands F40 Carnethy HRC 01:17:03
236 Bruce McAdam M40 Carnethy HRC 01:17:05
237 Andrew Shepherd M50 Carnethy HRC 01:17:10
238 Nathan Martin M40 Lochaber Athletic Club 01:17:12
239 Sara Cudahy F40 Dunoon Hill Runners 01:17:20
240 Tom Scott M60 Fife Athletic Club 01:17:22
241 Colin MacFarlane M40 Mid Argyll AC 01:17:40
242 Harriet Mills F Edinburgh University Hare And Hounds 01:17:50
243 David Goodall M50 01:17:51
244 Neil Millar M40 Fife Athletic Club 01:18:08
245 Chris Furse M40 Westerlands CCC 01:18:12
246 Mark Thomson M40 01:18:15
247 Hilary Ritchie F50 Fife Athletic Club 01:18:17
248 Laurie Anderson M50 Lomond Hill Runners & AAC 01:18:23
249 Carrie Gibson F40 Helm Hill Runners 01:18:24
250 Nicola Forster F50 Lochaber Athletic Club 01:18:34
251 David Scott M60 Ochil Hill Runners 01:18:36
252 Victoria Leiper F Shettleston Harriers 01:18:38
253 Tim Crymble M Carnethy HRC 01:18:40
254 Alex Osborne M Westerlands CCC 01:18:41
255 Paul Dudchenko M50 Linlithgow Athletic Club 01:18:43
256 Ewan Cameron M Westerlands CCC 01:18:45
257 Innes Gibson M50 Edinburgh Racing Club 01:18:46
258 Marie Entwistle F40 Deeside Runners 01:18:47
259 Alistair Boyer M Westerlands CCC 01:18:52
260 Angus Bowman M60 Lomond Hill Runners & AAC 01:18:55
261 Gavin Frizzell M Carnethy HRC 01:19:01
262 Stephen Nisbet M North Ayrshire Athletics Club 01:19:02
263 Gordon King M40 Clyderunners 01:19:05
264 Duncan Gorman MJ Westerlands CCC 01:19:05
265 Erica Burberry F Old Yummicks 01:19:08
266 Stewart Dillon M50 Fife Athletic Club 01:19:10
267 Leyre Flores F Westerlands CCC 01:19:13
268 Mark Hooper M Carnethy HRC 01:19:16
269 Georgia Stevens FJ Helm Hill Runners 01:19:23
270 Phil Irwin M 01:19:27
271 Colin Wilson M50 Lomond Hill Runners & AAC 01:19:37
272 Gordon Cameron M60 Carnethy HRC 01:19:39
273 Gio MacDonald M40 Carnethy HRC 01:19:40
274 Lucie Noakes F Dunoon Hill Runners 01:19:41
275 Brian Kennedy M Carnethy HRC 01:19:42
276 Iain Wallace M40 Leven Las Vegas Running Club 01:19:44
277 Stephen Mccullough M50 Edinburgh Road Club 01:19:46
278 Scott Allan M Warrior Fit 01:19:56
279 John Donnelly M50 Westerlands CCC 01:19:59
280 Fionna Mackinnon F40 Carnethy HRC 01:20:01
281 Alison Wilson F50 Horsforth Fellandale Club 01:20:04
282 Katharine Sims F Dunoon Hill Runners 01:20:11
283 Ross Morley-Trapnell M50 Dunoon Hill Runners 01:20:26
284 David Appleyard M50 Helm Hill Runners 01:20:39
285 William Bowers M Ochil Hill Runners 01:20:42
286 Richard Jennings M40 01:20:57
287 Christine Macvarish F40 Lothian Running Club 01:20:57
288 Mairi Struthers F Tinto Hill Runners 01:21:00
289 Joan Wilson F50 Lomond Hill Runners & AAC 01:21:01
290 Alasdair Gray M50 01:21:02
291 Pat Bartlett M50 Interlopers OC 01:21:03
292 Damian Forster M50 Lochaber Athletic Club 01:21:05
293 Catherine Joanne Macphail F Anster Haddies Running Club 01:21:07
294 Sam Gillies M 01:21:09
295 Frank Mcpartland M60 Haddington Running Club 01:21:11
296 Alison Whyte F40 PH Racing Club 01:21:22
297 Angus Evans M40 01:21:25
298 Outi Kamarainen F Westerlands CCC 01:21:28
299 Andy Caldwell M50 01:21:33
300 Lorna Ascroft F Carnethy HRC 01:21:37
301 Robin Tuddenham M40 Todmorden Harriers 01:21:39
302 Robert Pearson M40 01:21:40
303 Ali Macdonald M50 Carnethy HRC 01:21:41
304 Alexander Kinninmonth M 01:21:46
305 Craig Davenport M40 Penicuik Harriers 01:21:50
306 James Purves M60 Gala Harriers 01:21:55
307 Allan Munro M50 01:21:59
308 Ross Crawford M 01:22:02
309 Gary Barker M60 Fife Athletic Club 01:22:13
310 Lizzie Knox F Anster Haddies Running Club 01:22:20
311 Richard Applewhite M40 Macclesfield Harriers & AC 01:22:22
312 Jessica Husbands F Hunters Bog Trotters 01:22:33
313 Kevin Smith M50 Lomond Hill Runners & AAC 01:22:37
314 Robert Walker M50 Penicuik Harriers 01:22:42
315 Corrie Roberts F Harmeny AC 01:22:44
316 Stephen Ralph M40 01:22:49
317 Mairi Gilmour F Glasgow University Hares And Hounds 01:23:01
318 Murdo MacLeod M60 Westerlands CCC 01:23:04
319 Davie Jones M40 01:23:05
320 Seona Burnett F40 Harmeny AC 01:23:11
321 Ivan Wong M Lomond Hill Runners & AAC 01:23:27
322 David Greig M40 Carnegie Harriers 01:23:31
323 Tim Doyle M50 Penicuik Harriers 01:23:41
324 John Quinn M50 Westerlands CCC 01:23:52
325 Alison Ridyard F40 01:23:58
326 Luis Molero M Lauderdale Limpers Running Club 01:24:09
327 Trevor Galloway M40 01:24:25
328 Chris Henty M40 Carnethy HRC 01:24:35
329 Richie Longster M40 Dunoon Hill Runners 01:24:37
330 Stuart Watson M50 Central Athletics Club 01:24:38
331 Ryan Forgie M Carnethy HRC 01:24:40
332 Kenneth Fordyce M40 Carnethy HRC 01:24:41
333 Alex Oliver M40 Carnethy HRC 01:24:41
334 Richard Toller M60 Dundee Road Runners 01:24:44
335 David Nightingale M60 Gala Harriers 01:24:47
336 Clive Matthews M Cosmic Hillbashers 01:24:50
337 Jean Mclennan F50 Dunoon Hill Runners 01:24:52
338 Susan Harley F40 Falkland Trail Runners 01:24:59
339 Christine Caldwell F40 Wee County Harriers 01:25:00
340 Paul Dobson M50 Northern Fells Running Club 01:25:13
341 Philip Adamson M 01:25:29
342 Brian Brennan M60 Westerlands CCC 01:25:46
343 Darran Dunsmore M 01:25:47
344 Uwe Stein M40 01:25:53
345 Iain McMurtrie M Hardrock Hoodlums 01:26:07
346 Andrew Cross M 01:26:09
347 Tas Kartas M 01:26:10
348 Joel Sylvester M50 Carnethy HRC 01:26:11
349 Tracy Ballinger F Carnethy HRC 01:26:16
350 Helen Boyd F Carnethy HRC 01:26:19
351 Paul Nichol M50 Moorfoot Runners 01:26:20
352 Sarah Clark F Forfar Road Runners 01:26:22
353 Sandy Hart M40 01:26:28
354 Sarah Cordeaux F Westerlands CCC 01:26:33
355 Allan Clelland M40 Warrior Fit 01:26:39
356 Kathryn Cox F 01:26:47
357 Thomas Street M40 North Ayrshire Athletics Club 01:26:52
358 Duncan Bruce M40 North Ayrshire Athletics Club 01:26:53
359 Gordon Voller M40 Carnethy HRC 01:26:59
360 Nick Goldfinch M40 Carnethy HRC 01:27:02
361 Rebecca Bryce F Cosmic Hillbashers 01:27:03
362 Paulette Thomson F40 Newcastle District AC 01:27:10
363 Fraser Gibson M Carnethy HRC 01:27:14
364 Jgs Callaghan M 01:27:15
365 Amy Capper F Carnethy HRC 01:27:19
366 Robin Hall M40 Penicuik Harriers 01:27:26
367 Richy Connor M 01:27:31
368 Adam Hall M Hunters Bog Trotters 01:27:33
369 Gordon Eadie M50 Carnethy HRC 01:27:53
370 Alastair Hill M40 Ballymena Runners 01:28:02
371 Sarah McAdam F 01:28:08
372 Phil Forte M60 Dundee Hawkhill Harriers 01:28:13
373 Laura Johnstone F Helensburgh AAC 01:28:26
374 David Campbell M40 01:28:30
375 Lindsay Doig F Carnethy HRC 01:28:39
376 Martin MacDonald M50 Haddington Running Club 01:28:43
377 Paul Fisher M 01:28:48
378 Richard Wilson M 01:28:53
379 Jane Jackson F40 Carnethy HRC 01:29:08
380 Sandra Scally F Carnethy HRC 01:29:12
381 Graeme Short M50 Carnethy HRC 01:29:13
382 James Hamilton M50 Lochaber Athletic Club 01:29:28
383 Clare McDonnell F Carnethy HRC 01:29:33
384 Ron Milne M60 Forfar Road Runners 01:30:03
385 Fiona Zeiner F40 Harmeny AC 01:30:20
386 Jocelyn Scott F60 Fife Athletic Club 01:30:21
387 Jean Bowman F50 Lomond Hill Runners & AAC 01:30:26
388 Claire Pecot F Warrior Fit 01:30:30
389 Paul Gregson M 01:30:35
390 Louise Smith F40 Edinburgh Road Club 01:30:56
391 Jon Punshon M60 Northumberland Fell Runners 01:31:04
392 Robert Cranston M50 Teviotdale Harriers 01:31:11
393 Mark Thomasson M60 Carnethy HRC 01:31:14
394 Heather Young F Carnethy HRC 01:31:23
395 Sadie Kemp F40 Penicuik Harriers 01:31:23
396 Mary Kiely F50 Edinburgh Athletics Club 01:31:24
397 Kate Tuer F 01:31:29
398 Iain Pettigrew M40 Ayr Seaforth Athletic Club 01:31:32
399 Nikki Maclean F40 Carnethy HRC 01:31:34
400 Peter Bell M60 01:31:42
401 John Hamer M50 Westerlands CCC 01:32:47
402 Jennifer Ruddick F Westerlands CCC 01:32:56
403 Leanne Cooke F Westerlands CCC 01:32:58
404 David Osborn M50 Lomond Hill Runners & AAC 01:33:12
405 Win Rampen M60 Carnethy HRC 01:33:16
406 Nadine Thomas F Carnethy HRC 01:33:17
407 Steven Law M50 Edinburgh Triathletes 01:33:20
408 Debz Way Hay F50 Anster Haddies Running Club 01:33:41
409 Richard Delf M Carnethy HRC 01:33:51
410 Kathleen Batty F Northern Fells Running Club 01:33:59
411 Anne Sandford F50 Lagan Valley AC 01:34:00
412 Liz Killean F50 Fife Athletic Club 01:34:03
413 Sean Walker M40 Carnethy HRC 01:34:10
414 Dorothy Elliott F40 Carnethy HRC 01:34:30
415 George Douglas M50 Westerlands CCC 01:34:38
416 Elaine Stewart F60 Cosmic Hillbashers 01:34:47
417 Antonia Hazlerigg F 01:34:54
418 Jonathan Tait M40 01:34:55
419 Daniel Greens M Penicuik Harriers 01:35:00
420 Sarah Trezise F50 Carnethy HRC 01:35:05
421 Kenneth Davenport M40 01:35:11
422 Hannah Cornish F Edinburgh Frontrunners 01:35:19
423 Joe Holden M70 Lomond Hill Runners & AAC 01:35:21
424 Pascaline Mollard F Old Yummicks 01:35:28
425 Rachel Mcaleese F Lauderdale Limpers Running Club 01:35:35
426 David Mitchell M50 Kilmaurs 01:35:42
427 Lauren McKay F Carnethy HRC 01:35:44
428 Richard Wade M50 Holmfirth Harriers AC 01:35:50
429 Steve Danby M40 Dunoon Hill Runners 01:35:53
430 Stephen Johnston M50 Milburn Harriers 01:36:04
431 Nicole Wright F Insch Trail Running Club 01:36:08
432 Gilly Marshall F40 Penicuik Harriers 01:36:42
433 Graham Mclean M60 Corstorphine AAC 01:36:49
434 Nicki Innes F50 Carnethy HRC 01:37:15
435 Gillian Clunas F50 Cosmic Hillbashers 01:37:21
436 Christopher Downie M50 Penicuik Harriers 01:37:32
437 John Heathcote M60 Saddleworth Runners Club 01:37:42
438 Samuel McClean M50 01:37:49
439 Judith Anderson F Galloway Harriers 01:37:51
440 Anita Hamilton F60 Cosmic Hillbashers 01:38:06
441 Lindsay Harrod F50 Helm Hill Runners 01:38:21
442 Johanna Reilly F 01:38:26
443 Iain Beedie M40 Lomond Hill Runners & AAC 01:38:30
444 Alexander Johnson M Norham Running Club 01:38:35
445 David Brownlee M50 01:38:38
446 Andrew Barnes M40 Carnethy HRC 01:38:44
447 Miranda Singleton F Glossopdale Harriers 01:39:09
448 Chris Miller M 01:39:12
449 Tracy Knox F50 01:39:24
450 Nicky Snook F50 Saddleworth Runners Club 01:39:52
451 Ian Jackson M60 Carnethy HRC 01:39:54
452 Billy Elliott M50 Carnethy HRC 01:39:58
453 Paddy McDonald M60 Haddington Running Club 01:40:04
454 Calvin Crane M60 Edinburgh Southern OC 01:40:11
455 Jim Winning M60 Beacon Runners 01:40:17
456 Stephanie Shearer F Broughton Runners 01:40:49
457 Elspeth Bleakley F Old Yummicks 01:40:57
458 Mhairi Jarvis F40 01:41:14
459 Bob Allison M50 Fife Athletic Club 01:41:24
460 Daniel Martin M 01:42:06
461 Michael Waddington M40 Stewarton Ultra Runners 01:42:16
462 Phil Cunningham M60 Warrior Fit 01:42:35
463 Daniel Kershaw M40 Falkland Trail Runners 01:42:53
464 Alan Coltman M50 Teviotdale Harriers 01:42:58
465 Simon Johnston M40 Falkirk Victoria Harriers 01:43:04
466 Claire Marie Treasurer F Lochaber Athletic Club 01:43:06
467 Mairi Brown F50 Carnethy HRC 01:43:28
468 Alison Chisholm F40 Edinburgh Road Club 01:44:55
469 Christopher Oliver M70 Hunters Bog Trotters 01:44:58
470 Ninian Christie M40 01:45:05
471 David Francis M70 Fife Athletic Club 01:45:15
472 Janice Smith F60 Hunters Bog Trotters 01:45:16
473 Brian Howie M60 Carnethy HRC 01:45:27
474 Arlene MacDiarmid F40 Lochaber Athletic Club 01:46:05
475 John Good M50 Haddington Running Club 01:46:20
476 Donna MacDonald F40 Lochaber Athletic Club 01:46:31
477 Alan Creighton M60 Annan And District AC 01:46:38
478 Christobel Heginbotham F50 Saddleworth Runners Club 01:47:23
479 Elizabeth Milne F50 Forfar Road Runners 01:47:25
480 Gavin Dickson M40 01:47:36
481 Cali Ingham F60 Carnethy HRC 01:48:19
482 Richard Murdock M40 Carnethy HRC 01:48:20
483 Andy Briggs M Penicuik Harriers 01:49:07
484 Brenda Paul F40 Westerlands CCC 01:49:08
485 Stewart Davidson M60 Fife Athletic Club 01:49:44
486 Pauline Larmour F50 Cosmic Hillbashers 01:50:12
487 Alastair Moss M Unknown Runner 01:52:41
488 Ronald Fraser M50 Dundee Road Runners 01:52:43
489 Rosemary Lee F50 Falkland Trail Runners 01:55:04
490 Sheila Strain F60 Hunters Bog Trotters 01:56:39
491 Jennifer Winning F Beacon Runners 01:57:01
492 James Rowley M70 Law & District AAC 02:00:34
493 Kath Tracey F50 JogScotland 02:02:12
494 Laura Finlay F Linlithgow Athletic Club 02:02:13
495 Pamela Hamilton F40 Lochaber Athletic Club 02:02:50
496 Robert Shields M70 Milburn Harriers 02:02:51
497 Lorna Mahoney F50 Westerlands CCC 02:02:52
498 Frank Birch M70 Teviotdale Harriers 02:18:53