Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/09/2019 – Lantern Pike





  
Pos Name Category Club Time
1 Lloyd Taggart M50 Manx Fell Runners 00:35:57
2 Andy Nixon M Stockport Harriers & AC 00:37:51
3 Stuart Diamond MU23 Buxton & District AC 00:38:32
4 Paul Targett M50 Holcombe Harriers 00:39:34
5 Geoff Clarke M Lancaster Runners 00:39:55
6 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:40:26
7 Thomas Lewis M Pennine FR 00:40:42
8 Tim Davies M 00:41:27
9 Martin Lundy M55 Marple Runners 00:41:50
10 Michael Walker M40 Barnet & District AC 00:42:21
11 Russell Scott M Chorlton Runners 00:42:29
12 Andrew Beattie M 00:42:39
13 David Clarke M60 00:42:45
14 Dan Collins M Pennine FR 00:43:20
15 Timothy Rudd M40 00:43:21
16 Luke Beresford M Ripley RC 00:43:23
17 Bill Johnson M50 Calder Valley FR 00:44:00
18 Barnaby Crawshaw M Pennine FR 00:44:06
19 Ross Darroch M 00:44:12
20 Chris Knight M45 00:44:24
21 John Sawyer M50 00:44:34
22 Madeleine Dickson F Chorlton Runners 00:44:35
23 Brendan Bailey M50 00:44:36
24 Greg Wasinski M40 Meirionnydd RC 00:44:52
25 Ian Crutchley M40 Glossopdale Harriers 00:45:09
26 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 00:45:11
27 Bruce Humphrey M40 00:45:29
28 Ian Haigh M45 Southwell RC 00:45:33
29 Matthew Pink M45 Pennine FR 00:46:01
30 Elliot Newsam M Matlock AC 00:46:28
31 Philip Hall M60 Hillingdon Mountaineering Club 00:46:46
32 Ivan Whigham M55 Clayton Le Moors Harriers 00:47:23
33 Clare Cummings F Chorlton Runners 00:47:27
34 Peter Nicholson M Glossopdale Harriers 00:47:29
35 Mick Moorhouse M65 Matlock AC 00:47:41
36 Sean Collins M 00:47:50
37 Theo Penney MU23 00:47:51
38 Roger Cliffe M60 00:48:03
39 Nicole Grobben F50 Pennine FR 00:48:19
40 Peter Bailey M55 Buxton & District AC 00:48:23
41 Peter Ormond M PFR 00:48:27
42 Imogen Jones F Pennine FR 00:48:31
43 Sam Monteath M45 Pennine FR 00:48:38
44 Martin Gillie M40 00:48:46
45 Ian Dunbar M50 Hillingdon Mountaineering Club 00:48:47
46 John Gorman M65 North Derbyshire RC 00:48:54
47 Zoe Barton F40 Glossopdale Harriers 00:49:04
48 Joseph Fennell M 00:49:07
49 Russ Wood M Presteigne Pacers 00:49:17
50 Richard Sawyers M 00:49:18
51 Tim Hargreaves M60 00:49:22
52 Jeff Norman M70 Altrincham & District AC 00:49:53
53 Darren Wallis M50 Pennine FR 00:50:00
54 Martin Beetham M45 00:50:20
55 Jane Mellor F50 Pennine FR 00:50:28
56 Paul Rowland M60 Pennine FR 00:50:39
57 Rob Hawksley M55 Pennine FR 00:50:53
58 Jennifer Benzer F40 Goyt Valley Striders 00:51:01
59 Molly Philbin FU23 Bolton United Harriers & AC 00:51:02
60 Sarah Praldrare F45 Congleton Harriers & AC 00:51:04
61 Steve Temple M60 KFR 00:51:20
62 Caroline Burrell F45 00:51:25
63 Paul Hempstock M40 Chorlton Runners 00:51:48
64 Chris Duro M55 Derwent Runners (Derby) 00:52:00
65 Lorraine Pang F Chorlton Runners 00:52:24
66 Mary Edgerton F55 Pennine FR 00:52:26
67 Peter Leighton M50 00:52:35
68 Paul Philbin M45 Bolton United Harriers & AC 00:52:55
69 Sally Wrigley F40 00:53:05
70 Ian Wolfendale M55 Pennine FR 00:53:14
71 Nick Ham M55 Glossopdale Harriers 00:53:34
72 Diane Clarke F55 00:53:37
73 Steven Cardwell M50 Kinder MRT 00:53:40
74 Daniel Jenkins M60 00:53:49
75 Polly Kennelley F50 Congleton Harriers & AC 00:54:50
76 Sam West M 00:54:52
77 Francis Wooff M55 Chorlton Runners 00:55:05
78 Brian Magorrian M55 00:55:20
79 Richard Scottney M65 Pennine FR 00:55:40
80 Katy Thornhill F45 00:55:48
81 Martin Brown M45 Lonely Goat RC 00:55:55
82 Michael Sheldon M55 00:56:05
83 Laura Winfield F 00:56:21
84 Helen Gray F50 Goyt Valley Striders 00:56:27
85 Lindsay Palmer F50 Glossopdale Harriers 00:56:55
86 Gabrielle Pickard Whitehead F40 00:57:16
87 Lauren Cape-Davenhill F 00:57:20
88 Amer Obeid M 00:57:20
89 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 00:58:08
90 Will Meredith M45 Pennine FR 00:58:57
91 David Taylor M65 Congleton Harriers & AC 00:59:40
92 Dave Smith M 01:00:08
93 Anouska Brooks F40 01:00:11
94 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:00:12
95 Tom Plant M 01:00:19
96 Andy Procter M50 01:02:13
97 Myfanwy Cross F Penistone Footpath Runners & AC 01:02:47
98 Roo Bramley F 01:03:40
99 Charles Wrigley M45 01:03:55
100 Beverley Golden F40 Buxton & District AC 01:04:04
101 Andy Wilkins M60 Glossopdale Harriers 01:04:25
102 Bill Leason M60 Glossopdale Harriers 01:05:14
103 Ali McNinch F45 Congleton Harriers & AC 01:08:49
104 Linda Somerville F55 Hillingdon Mountaineering Club 01:11:48
105 Tracie Spence F50 01:15:28
106 Paul Stevenson M60 Long Eaton RC 01:15:29
107 Trevor Faulkner M70 Wilmslow RC 01:26:30