Results: Sat 9 Jul 2011 — Baildon Carnival
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Tom Adams | M | Ilkley Harriers AC | 00:17:32 |
2 | Quentin Lewis | M | Baildon Runners | 00:18:24 |
3 | Matthew Lockyer | M | Pudsey & Bramley AC | 00:18:35 |
4 | Gareth Heard | M | Wharfedale Harriers | 00:19:34 |
5 | Shaun Wilkinson | MV | Keighley & Craven AC | 00:20:04 |
6 | Steve Webb | MV | Valley Striders AC | 00:20:19 |
7 | David McGuire | MV | Hyde Park Harriers | 00:20:58 |
8 | Chris Stubbs | MV | 00:21:18 | |
9 | Matthew Gurney | M | Baildon Runners | 00:21:30 |
10 | Eirik Stangnei | M | Valley Striders AC | 00:21:45 |
11 | Mark Woodhead | MV | Valley Striders AC | 00:21:57 |
12 | Richard Quinn | M | Hyde Park Harriers | 00:22:58 |
13 | Kevin Brain | MV | 00:23:07 | |
14 | Peter Gallagher | M | Baildon Runners | 00:23:13 |
15 | Chris Jones | MV | Hyde Park Harriers | 00:23:18 |
16 | Sally Corbin-Smith | FV | Pudsey & Bramley AC | 00:23:23 |
17 | Martin Stebbett | MV | Horsforth Fellandale | 00:23:40 |
18 | Diana Campbell | F | Baildon Runners | 00:23:45 |
19 | Gary Naylor | M | Idle AC | 00:23:46 |
20 | David Copping | MV | Keighley & Craven AC | 00:23:49 |
21 | Gerald Paxford | MV | Fell Runners Association | 00:24:12 |
22 | John Coates | MV | Ilkley Harriers AC | 00:24:27 |
23 | Dave Tait | MV | Dark Peak Fell Runners Club | 00:24:47 |
24 | Chris Taylor | M | Hyde Park Harriers | 00:24:49 |
25 | Edward East | M | Baildon Runners | 00:25:08 |
26 | Tim Whitecombe | MV | Idle AC | 00:25:10 |
27 | Philip Thackray | MV | 00:25:28 | |
28 | Ken Fox | MV | Hyde Park Harriers | 00:25:46 |
29 | Ralph Kidner | MV | Hyde Park Harriers | 00:25:55 |
30 | Dave Armstrong | MV | Saltaire Striders | 00:26:10 |
31 | Arthur Leng | MV | Keighley & Craven AC | 00:26:20 |
32 | Pete Logan | MV | 00:26:33 | |
33 | John Crabtree | MV | Baildon Runners | 00:27:13 |
34 | Sam Scurfield | MV | 00:27:16 | |
35 | Peter Yates | MV | Rothwell Harriers & AC | 00:27:18 |
36 | Nick Murphy | MV | 00:27:46 | |
37 | David Wormersley | MV | Hyde Park Harriers | 00:28:23 |
38 | Ben Dawson | M | Saltaire Striders | 00:28:24 |
39 | Joanne Martin | FV | 00:29:07 | |
40 | Alec Dobbie | M | 00:29:19 | |
41 | James Hynes | M | Hyde Park Harriers | 00:29:42 |
42 | Janet Glynn | FV | Hyde Park Harriers | 00:31:36 |
43 | Clive Boothman | MV | Baildon Runners | 00:32:34 |
44 | Victoria Taylor | F | Hyde Park Harriers | 00:32:46 |
45 | Steve Tayor | MV | 00:32:55 | |
46 | Derek Mitchell | MV | Eccleshill Road Runners | 00:34:23 |
47 | Linda Glendinning | FV | Hyde Park Harriers | 00:34:46 |
48 | Geoff Render | M | Hyde Park Harriers | 00:35:50 |
49 | Les Bradshaw | MV | Hyde Park Harriers | 00:36:12 |
50 | Susan Smith | FV | Hyde Park Harriers | 00:37:10 |
51 | Bernadette Butler | FV | Hyde Park Harriers | 00:37:14 |
52 | Kay Jefferies | FV | Hyde Park Harriers | 00:39:09 |
53 | Liz Jones | FV | Hyde Park Harriers | 00:39:27 |
54 | Anastasia Lincoln | FV | Idle AC | 00:40:16 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.