Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/05/2010 – Lletty Inter County





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Cox V40 Leicestershire 01:11:34
2 Simon Bailey Mercia Fr 01:12:53
3 Orlando Edwards Shaftesbury Barnet Harriers 01:13:25
4 Adam Osborne Yorkshire 01:13:44
5 Gareth Raven Greater Manchester 01:13:53
6 Graham Pearce Yorkshire 01:14:29
7 Matt Speake Yorkshire 01:14:46
8 John Brown V40 Greater Manchester 01:15:26
9 Robert Baker Dark Peak Fr 01:16:04
10 Robbie Simpson Scotland North 01:16:12
11 Richard Roberts North Wales Region 01:16:31
12 Tom Cornthwaite Lancashire 01:17:17
13 Alex Pilcher Derbyshire 01:17:28
14 Tom Owens Scotland West 01:17:34
15 Richard Burney Merseyside 01:18:55
16 Mike Fanning V40 Cumbria 01:19:16
17 Matthew Frazer Cumbria 01:19:38
18 Chris Steele Cumbria 01:20:05
19 Tim Davies North Wales Region 01:20:13
20 Steven Cale Shropshire 01:20:25
21 Shaun Godsman Lancashire 01:20:51
22 John Hunt V40 Merseyside 01:21:14
23 Ben Cole Scotland East 01:21:28
24 Jon Bowie Shropshire 01:21:34
25 Martin Shaw East Wales 01:21:57
26 Hector Haines Scotland East 01:22:19
27 Steve Hebblethwaite Cumbria 01:22:47
28 Chris Birchall Leeds City Athletic Club 01:22:55
29 Michael Kallenberg Gorllewin Cymru (W Wales) 01:23:15
30 Kenny Richmond Scotland West 01:23:21
31 Josh Tighe Lancashire 01:23:30
32 Tom Bedford Shaftesbury Barnet Harriers 01:24:16
33 Andy Fallas Scotland East 01:24:20
34 Alastair Murray Greater Manchester 01:24:22
35 Tom Bush Cheshire 01:25:02
36 Andrew Davies North Wales Region 01:25:42
37 Victoria Wilkinson L Yorkshire 01:25:53
38 Rob Gordon East Wales 01:26:47
39 Philippa Maddams L Cumbria 01:26:53
40 Olivia Walwyn L Cheshire 01:26:58
41 Crispin Flower V40 East Wales 01:27:08
42 Nat Winfield Derbyshire 01:27:16
43 Bob Wiseman Scotland Central 01:27:23
44 Sula Young L Scotland East 01:27:34
45 Roy Scott Essex 01:27:47
46 Jez Brown Buckley Runners 01:28:02
47 Alan Smith V40 Scotland North 01:28:05
48 Kim Alexander L Northern Ireland 01:28:18
49 Matt Williamson Scotland West 01:28:37
50 Daniel Chan Cheshire 01:28:49
51 Philip Leybourne V40 Salford Harriers 01:28:59
52 Tim Hartley V40 Leicestershire 01:29:25
53 Carwyn Thomas Gorllewin Cymru (W Wales) 01:29:38
54 Claire Whitehead L Scotland North 01:29:42
55 Craig Mattocks Dark Peak Fr 01:29:50
56 Simon Edwards Buckley Runners 01:30:02
57 Adrian Woods V40 Mynydd Du 01:30:06
58 Darren Holloway Derbyshire 01:30:14
59 Arwel Lewis V50 Eryri Harriers 01:30:32
60 Neil Parry Clwydian RR 01:31:02
61 Greg Deacon Essex 01:31:12
62 Lauren Jeska L Lancashire 01:31:29
63 Anna Lupton L Greater Manchester 01:31:39
64 Matthew Sutherland Scotland East 01:31:55
65 Alan Ashton Merseyside 01:32:02
66 Ifan Richards North Wales Region 01:32:40
67 Dimitri Vorres V45 East Wales 01:32:47
68 Hellen Fines L Gloucestershire 01:33:24
69 Andrea Priestley L40 Scotland Central 01:33:33
70 Paul Jones V40 Shropshire 01:33:47
71 Dionne Allen LJ Greater Manchester 01:33:52
72 Martin Cliff Cheshire 01:34:15
73 Emma Clayton L Yorkshire 01:34:24
74 Jo Waites L Yorkshire 01:34:28
75 Josh Jones Gorllewin Cymru (W Wales) 01:34:47
76 Peter O'Brien Eryri Harriers 01:35:08
77 Tom Jackson Derbyshire 01:35:13
78 Anna Bartlett L40 Shropshire 01:35:28
79 Catriona Buchanan L Scotland Central 01:35:35
80 Phil Clayton V40 FRA 01:36:01
81 Matthew Marston Shropshire 01:36:21
82 JonPhilip Seymour Merseyside 01:36:58
83 Judith Jepson L40 Derbyshire 01:37:15
84 Tom Green Essex 01:37:18
85 Claire Gordon L Scotland East 01:37:23
86 Lynne Clough L40 Greater Manchester 01:37:32
87 Mike Link V40 Herefordshire 01:37:44
88 Tim Doran Leicestershire 01:37:48
89 Andrea Roberts L North Wales Region 01:38:11
90 Emma O'Shea L Scotland North 01:38:39
91 Phoebe Webster L Gorllewin Cymru (W Wales) 01:38:46
92 Stephen Jones V50 Eryri Harriers 01:39:06
93 Neil Hardiman V40 Clayton Le Moors Harriers 01:39:14
94 Val Swingler L40 Shropshire 01:39:43
95 Kate Jenkins L Scotland East 01:39:44
96 Nick White Essex 01:40:01
97 Ned Lammas V40 Worcestershire 01:40:20
98 Jessica Martin L Scotland West 01:40:26
99 Donald Williasm V60 Eryri Harriers 01:40:37
100 Jeff Kettle Cheshire 01:40:40
101 Sophie Lovell L Yorkshire 01:40:40
102 Adair Broughton Helsby (bicc) Running Club 01:40:57
103 Jenny Heming L North Wales Region 01:41:23
104 Jeffrey Norman V60 Altrincham & District Ac 01:41:26
105 Glyn Fletcher V40 Maldwyn Harriers 01:42:14
106 Oliver Blomfield Scotland North 01:42:18
107 Neil Lewis V40 Herefordshire 01:42:19
108 Peter Swaine Leicestershire 01:42:21
109 Peter Browning V50 Clayton Le Moors Harriers 01:42:25
110 John Connolly Penny Lane Striders 01:42:34
111 Nick Stringer V40 Sparkhill Harriers 01:42:36
112 Ross Powell V50 Mercia 01:42:49
113 Stephen Nicholls Greater Manchester 01:43:28
114 Samantha Briggs L Greater Manchester 01:44:03
115 Peter Agnew V40 Clwydian RR 01:44:16
116 Ruth MacKenzie L40 Scotland North 01:45:09
117 Christina Rankin L Scotland West 01:45:28
118 Michael Kelly V40 Leighton Buzzard AC 01:45:29
119 David Marham V40 Leighton Buzzard AC 01:45:44
120 Ruth Metcalf L North Wales Region 01:45:59
121 Julia Davies L East Wales 01:46:53
122 Dave Powell V45 Gorllewin Cymru (W Wales) 01:47:03
123 Liz Whitfield L Merseyside 01:47:03
124 Lucy Harris L Derbyshire 01:47:10
125 Annie Williams L50 North Wales Region 01:47:12
126 Bruce Humphrey Unattached 01:47:47
127 Peter Roberts V60 Buckley Runners 01:47:49
128 David Livesey V50 Unattached 01:47:50
129 Dawn Atkin L Lancashire 01:47:51
130 Richard Borne V40 Eryri Harriers 01:48:00
131 Jane Simpson L Scotland West 01:48:02
132 Paul Green V40 Thurrock Harriers 01:48:03
133 Dave Cresswell Gloucestershire 01:48:11
134 John Morris V60 Buckley Runners 01:48:22
135 Jeremy Randell V40 Clwydian RR 01:48:36
136 Gemma Collier L Gloucestershire 01:48:37
137 Alice Bedwell L40 MDC 01:48:50
138 Vic Belshaw V50 CRR 01:49:17
139 Ken Burgess V60 Altrincham & District Ac 01:49:24
140 Mike Fawcett V40 Herefordshire 01:50:02
141 Chris BaynhamHughes Helsby (bicc) Running Club 01:50:13
142 Sharon Woods L50 East Wales 01:50:17
143 Dominic Shields V45 South Wales Region 01:50:20
144 Chris Wilcox V50 Clwydian RR 01:50:26
145 Deborah Wright L Lancashire 01:50:40
146 Glyn Jones V40 Maldwyn Harriers 01:50:54
147 Sandra Lewis L Altrincham & District Ac 01:51:02
148 Lloyd Morgan South Wales Region 01:51:38
149 Peter Barraclough Denbigh Harriers 01:51:42
150 Yvonne Wyke L Lancashire 01:51:44
151 John Currie V50 Mercia Fr 01:52:07
152 Lou Summrs L40 East Wales 01:52:23
153 Craig Partridge V40 Altrincham & District Ac 01:52:42
154 Peter Leighton V40 Horwich R M I Harriers 01:52:47
155 Sheila Barbour L Worcestershire 01:52:55
156 Ian McDonald V45 South Wales Region 01:53:12
157 Colin Davies V60 Altrincham & District Ac 01:53:23
158 Sarah Wiseman L Scotland Central 01:53:30
159 Jeremy Williams V50 Eryri Harriers 01:53:42
160 Steve McLean V40 Southport Waterloo 01:53:48
161 Duncan Jones Denbigh Harriers 01:54:05
162 Graham Davies V40 Colwyn Bay AC 01:54:53
163 Steve Bajic V50 Telford Harriers 01:55:31
164 Julian Catmull V40 Springfield Striders 01:55:46
165 Mel Price L Shropshire 01:55:49
166 Paul Donoghue V40 Buckley Runners 01:56:01
167 Louise Barker L Gorllewin Cymru (W Wales) 01:56:52
168 Jacki Jarvis L40 Shropshire 01:57:00
169 Steve Llaw V50 Eryri Harriers 01:57:04
170 Phil Gillard V40 Helsby (bicc) Running Club 01:58:42
171 Bruce Humphrey Unattached 01:58:42
172 Laura Boctock L Cheshire 01:58:44
173 Barbara Savage L40 Clayton Le Moors Harriers 01:58:58
174 Clare Riley L40 Cheshire 02:00:07
175 John Williams V50 Springfield Striders 02:00:14
176 Ronald Morris V60 South Wales Region 02:00:21
177 Sarah Colbert L Essex 02:01:15
178 Ellis McKechanie L Scotland East 02:01:27
179 Michelle Murphy L40 Merseyside 02:01:28
180 Rachel Arnold L40 Helsby (bicc) Running Club 02:02:35
181 Joan Clarke L50 Worcestershire 02:03:32
182 Sandra Rowlands L40 Clwydian RR 02:03:59
183 Chris Higgins V50 Buckley Runners 02:04:48
184 Jim O'Hara Helsby (bicc) Running Club 02:05:32
185 Francis Uhlman V60 WFRA 02:05:49
186 Nefyn Williams Eryri Harriers 02:06:59
187 Michelle Spencer L Merseyside 02:07:09
188 Ellie Salisbury L Eryri Harriers 02:08:16
189 Jenny Ewels L Clwydian RR 02:08:20
190 Gill Stott L50 MDC 02:08:22
191 Chris Hatton V50 Helsby (bicc) Running Club 02:09:00
192 Jenny Williamson L Eryri Harriers 02:09:40
193 Richard Paddock V50 Shropshire Shufflers 02:11:00
194 Michelle Stark L Gloucestershire 02:12:00
195 Graham McVey V40 WFRA 02:12:28
196 Robin Wignall V60 Altrincham & District Ac 02:15:02
197 Paul Sanderson V50 Telford AC 02:15:16
198 Adrian Moir V40 MDC 02:15:49
199 Kerry Marsh L Essex 02:17:47
200 Paul Phillips V50 Jura AC 02:20:43
201 Rob Brown V65 Gloucestershire 02:23:57
202 Mick Fowler V50 Unattached 02:27:05
203 Margaret Oliver L60 Eryri Harriers 02:27:05
204 Susan Ridings L50 Clwydian RR 02:27:41
205 Alwyn Williams Eryri Harriers 02:28:41
206 Ian Clarke V50 Worcestershire 02:32:28
207 Robert Mackey V60 Buckley Runners 02:34:55
208 Andy Smith V40 Helsby (bicc) Running Club 02:35:08
209 Christine Campbell L Gloucestershire 02:36:43
210 Robbie Webster V60 Helsby (bicc) Running Club 02:38:47
211 Willem Vanprooyen V60 CRR (Netherlands) 02:51:36