Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/01/2012 – Giants Tooth





  
Pos Name Category Club Time
1 Quentin Lewis M Baildon Runners 17:18:00
2 James Hall M - U18 Wharfedale Harriers 17:38:00
3 Stephen Chew M Wharfedale Harriers 17:46:00
4 Brad Travis M- U18 Calder Valley 17:56:00
5 Christopher Loftus M40 K&CAC 18:07:00
6 Nigel Armitage V40 Pudsey Pacers 18:16:00
7 Annabel Mason F-U18 Wakefield Harriers 18:18:00
8 John Mason M40 Wakefield Harriers 18:27:00
9 Christian Holmes M40 Wharfedale Harriers 18:34:00
10 Nick Charlesworth M40 Wharfedale Harriers 18:35:00
11 Simon Johnson M40 Bingley Harriers 18:56:00
12 Mark Taylor M40 U/A 19:10:00
13 Steve Smithies M40 Calder Valley 19:19:00
14 Ian Rowbotham M50 Ilkley Harriers 19:28:00
15 Paul Crabtree M40 Wharfedale Harriers 19:46:00
16 Darren Midgley M U/A 19:54:00
17 Jack Sellars M-U18 Halifax Boxing Club 20:06:00
18 Eden Whitelaw M-U18 Calder Valley 20:07:00
19 Graham Bird M40 Wharfedale Harriers 20:25:00
20 Mick Chamben M50 Saltaire Striders 20:44:00
21 Peter Hughes M50 Queensbury RC 20:50:00
22 Phil Grimes M50 Halifax Harriers 20:54:00
23 Anne Johnson F40 Calder Valley 20:59:00
24 Molly Travis F-U18 Halifax Harriers 21:08:00
25 Dick Ballantine V40 K&CAC 21:18:00
26 Lloyd Davies M-U18 Wharfedale Harriers 21:32:00
27 Chris Godridge M40 Halifax Boxing Club 21:34:00
28 Martin Farrer M40 Skyrac 21:40:00
29 Simon Bolton M40 Wilmslow RC 21:50:00
30 Phil Davis M40 Pudsey & Bramley 21:54:00
31 David Askew M40 Harrogate AC 22:02:00
32 Carl Heron M50 Queensbury RC: 22:04:00
33 Robert Paradise M U/A 22:15:00
34 Michael Dronsfield M50 Spen AC 22:17:00
35 Steve Carter M60 K&CAC 22:19:00
36 Sandra Lewis F Altrincham 22:35:00
37 Michael Toman M40 Rossendale H: 22:43:00
38 Steve Wothal M50 Retford AC 22:45:00
39 Shona Stone F Aire Valley Runners 22:48:00
40 Ken Taylor M60 Rossendale Harriers 22:48:00
41 Bernard Hare M50 Bowland 22:49:00
42 Clive Greatorex M40 Todmorden Harriers 22:52:00
43 Tim Leagles M Calder Valley 22:58:00
44 Alex Hanson M-U18 Halifax Boxing Club 23:09:00
45 Nichael Bolton M U/A 23:10:00
46 Rob Yorke M U/A 23:24:00
47 Nick Small V40 Halifax Harriers 23:34:00
48 Phil Derych M Stadium Runners 23:35:00
49 Mick Coe M40 Queensbury 23:36:00
50 Richard Lockwood M40 U/A 23:38:00
51 Toni Melechi M40 Ilkley Harriers 23:43:00
52 Tilly Melechi F-U18 Ilkley Harriers 23:47:00
53 Philip Robinson M40 Queensbury 23:52:00
54 Martin Stacey M40 Vegan Runners 23:54:00
55 James Nunn M50 Calder Valley 24:00:00
56 Allan Greenwood M50!! Calder Valley 24:05:00
57 Paul Davies M U/A 24:07:00
58 Chris Godridge (JR) M-U18 Halifax Boxing Club 24:11:00
59 Jamie Yarwood M U/A 24:16:00
60 Antony Bain M50 Northern Vets 24:17:00
61 Jacub Robinson M40 U/A 24:25:00
62 Sam Robson M40 U/A 24:25:00
63 Daniel Caris M Ogden Runners 24:26:00
64 Caroline Harding F Pudsey & Bramley 24:35:00
65 Aileen Baldwin F60 Stainland Lions RC 24:48:00
66 Dave Armstrong M60 Saltaire Stiders 24:54:00
67 Scot Baistow M Wharfedale Harriers 24:56:00
68 John Simpson M40 U/A 25:05:00
69 Claire Hanson F Calder Valley 25:15:00
70 Gary Muir M50 Calder Valley 25:17:00
71 Neil Fairburn M40 Baildon Runners 25:24:00
72 Trevor Murgatroyd M40 Calder Valley 25:34:00
73 John Taylor M40 U/A 25:39:00
74 Graham Jowett M60 Queensbury 25:45:00
75 Philip Jones M50 Calder Valley 25:49:00
76 Damien Pearson M U/A 25:50:00
77 Alistair Whitelaw M40 Calder Valley 25:50:00
78 Anna Smith F40 Baildon Runners 26:02:00
79 John Crabtree M50 Baildon Runners 26:11:00
80 Rob Myers M50 U/A 26:23:00
81 Robert Naylor M40 U/A 26:26:00
82 Camille Askins F40 K&CAC 26:32:00
83 Gillian Wisbey F40 Calder Valley 26:34:00
84 Liam McGally M Kirkstall Harriers 26:43:00
85 Craig Geddes M U/A 26:48:00
86 Mollie Jagger F-U18 Calder Valley 27:02:00
87 Rishard Treitl M50 Clayton Le |Moors 27:12:00
88 John Tompson M50 Ogden Runners 27:14:00
89 Tony Bradley M50 Calder Valley 27:23:00
90 Linda Hayles F50 Calder Valley 27:31:00
91 Graham Collinge M50 Ogden Runners 27:37:00
92 Karren Ballentine F40 K&CAC 27:52:00
93 Anthony McManns M40 Calder Valley 27:54:00
94 Ray Lawson M50 U/A 28:03:00
95 Ryan Cabeen M U/A 28:04:00
96 Peter Derych M50 U/A 28:05:00
97 Mick Listen M40 U/A 28:05:00
98 Ben Farrar M-u18 K&CAC 28:22:00
99 Angela Gray F40 Wharfedale Harriers 28:26:00
100 Phil Lucas M40 U/A 28:33:00
101 David Moody M40 U/A 28:36:00
102 Chris Gafney M40 U/A 28:59:00
103 Steve Wilby M50 Queensbury RC 29:05:00
104 Gemma Carpenter F Ilkley Harriers 29:17:00
105 Steve Boyer M40 Stainland Lions RC 30:25:00
106 Charmian Heaton F50 Retford AC 30:36:00
107 Steve Taylor M40 Fell Ponies 31:02:00
108 Dan Buffham M50 Otley AC 31:06:00
109 Mick Waddilove M40 K&CAC 31:13:00
110 Helen Goldthorpe F Kirkstall Harriers 31:14:00
111 Janice Davidson F40 Baildon Runners 31:22:00
112 Dennis Olkeep M50 Halifax Harriers 31:34:00
113 Patsy Hall F50 Wharfedale Harriers 31:42:00
114 Roger Hall M60 Wharfedale Harriers 31:43:00
115 Sarah Martin M Wharfedale Harriers 31:47:00
116 Duncan Lawson M U/A 32:05:00
117 Livi Farrar F K&CAC 32:35:00
118 Lucy Spencer F U/A 33:04:00
119 Tim Spencer M50 U/A 33:04:00
120 Roger Dawson M60 Otley AC 36:33:00
121 Caroline Naylor F U/A 46:38:00