Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/03/2012 – Edale Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell M Howgill Harriers 02:41:55
2 Kim Collison M Eden Runners 02:45:49
3 Tom Brunt M Holmfirth Harriers 02:46:23
4 Simon Harding M Macc Harriers 02:48:12
5 Andrew Fallas M Carnethy 02:49:38
6 Darren Holloway MV40 Pennine 02:50:01
7 Pete Vale M Mercia 02:51:55
8 Will Boothman M Dark Peak 02:56:35
9 Stephen Pyke MV45 Staffordshire Moorlands 02:59:04
10 Mick Stenton MV50 Dark Peak 03:00:07
11 Andrew James Siggers M Kenilworth Runners 03:02:33
12 Richard Houghton MV45 Macc Harriers 03:03:16
13 Jon Ascroft M Carnethy 03:04:13
14 Mark Ollerenshaw M Glossopdale Harriers 03:04:21
15 Scott Hitchen M Rossendale Harriers 03:04:48
16 Pete Hodges M Dark Peak 03:04:49
17 Gwyn Bellamy M Glossopdale Harriers 03:06:10
18 Ben Mounsey M Calder Valley 03:08:36
19 Matthew Hulley M Dark Peak 03:08:40
20 Nick Kirk MV45 Dark Peak 03:11:05
21 Joesph Stanley Charles M Clwydian Range Runners 03:11:35
22 Ken Sutor M Cheshire Hash House Harriers 03:12:45
23 Tony Heron MV40 Dark Peak 03:12:53
24 Dave Ward M Pennine 03:13:06
25 Bryan Lomas MV40 Congleton Harrier 03:13:09
26 Steve Knowles MV40 Pennine 03:13:38
27 Chris Davies MV55 Saddleworth Runners 03:17:22
28 Julian Minshull MV50 Glossopdale Harriers 03:17:33
29 Jasmin Paris L Carnethy 03:18:14
30 Richard Snowden MV40 Totley 03:19:13
31 Mike Wallis MV50 Clayton Le Moors 03:19:18
32 Simon Ellis MV45 Tattenhall 03:19:24
33 Judith Jepson LV45 Dark Peak 03:20:54
34 Mark Ellithorn MV45 Chorley Harriers 03:21:29
35 Richard Bradbury MV40 Dark Peak 03:21:41
36 Darran Hawkins MV45 Buxton AC 03:21:47
37 Thornton Taylor MV55 Rossendale Harriers 03:22:01
38 Stephen Hargreaves M Steel City Striders 03:22:19
39 Rob Harper M Manchester Tri 03:22:27
40 Robert Little M Dark Peak 03:24:03
41 Ross Litherland M Macc Harriers 03:24:17
42 Pete Fraser-Smith M Dark Peak 03:25:39
43 Ian Winterburn MV45 Dark Peak 03:25:55
44 Chris Baynham Hughes M Helsby RC 03:27:10
45 Lee Langdon MV40 Pennine 03:27:39
46 Saul Taylor M Belper Harriers 03:27:51
47 Graham Walton M Dark Peak 03:27:59
48 Richard Stott MV50 Rossendale Harriers 03:28:42
49 Phil Hinchliffe MV40 Penistone 03:28:50
50 Roland Kelly MV40 Frome Tri 03:29:12
51 Austin Frost M Dark Peak 03:29:31
52 Laura Gibson L Totley 03:29:56
53 Kieran John Davis M Erewash Valley 03:30:13
54 Andy Fox MV55 Glossopdale Harriers 03:30:33
55 Keith Holmes MV55 Dark Peak 03:30:40
56 Bruce Owen MV45 Altringham & District 03:31:10
57 Mark Tuckett M Dark Peak 03:32:21
58 Jonathon Cooper-Knock M Totley 03:33:15
59 Colin Lynch MV40 Totley 03:33:23
60 Digby Harris MV40 Macc Harriers 03:34:23
61 Karl Wooffindin M Totley 03:35:25
62 Dave Soles MV45 Pennine 03:36:29
63 Steve Swallow MV40 Macc Harriers 03:36:59
64 Tim Rippon M Dark Peak 03:37:01
65 Michael Burgess MV50 Tring 03:37:40
66 Lee Rawson MV40 U/A 03:38:05
67 Bob Smith MV55 U/A 03:38:23
68 David Buchanan MV50 Pudsey And Bramley 03:38:59
69 Andy Thompson M Eden Runners 03:39:18
70 Andrew Stuart M U/A 03:39:30
71 Kevin Paul Minter MV45 Olney Runners 03:39:43
72 Andrew Oliver M Glossopdale Harriers 03:39:47
73 Jim Londesborough MV50 Hatton Darts RC 03:39:48
74 Jim Bell MV50 Dark Peak 03:40:24
75 Nicholas Jefferson M Goyt Valley Striders 03:40:30
76 Robin Mitton M Pennine 03:40:44
77 John Hewitt MV45 Glossopdale Harriers 03:40:47
78 Heather Marshall L Dark Peak 03:40:55
79 Howard Chambers MV45 Saddleworth Runners 03:41:12
80 Thomas Smith M South Yorks Police AC 03:41:22
81 Richard Bradbury MV40 Dark Peak 03:42:04
82 David Holmes MV55 Dark Peak 03:42:13
83 Roger Walters MV40 Sheffield Tri 03:42:28
84 Paul Drabble MV50 Staffordshire Moorlands 03:42:58
85 Paul Fauset M Dark Peak 03:43:01
86 Adam Micklethwaite M U/A 03:43:06
87 Carl Bedson MV40 Glossopdale Harriers 03:43:25
88 Andrew Hunter M Beeston AC 03:43:30
89 Tim Budd M Glossopdale Harriers 03:44:58
90 Jamie Hutchinson MV40 Ilkley 03:45:10
91 Howard Whittaker MV40 Fat Boys 03:45:20
92 Christopher Deacon MV45 Penistone 03:45:24
93 Mark Hobbs M Dark Peak 03:45:29
94 Will Spain M Dark Peak 03:46:11
95 David Broadbent M Sin Fin RC 03:46:15
96 Dave Sykes M Dark Peak 03:46:34
97 Robert Taylor MV60 Pennine 03:46:40
98 Andy Roberts MV40 Congleton Harrier 03:46:43
99 Darren Fishwick MV40 Chorley Harriers 03:46:45
100 Richard Suttle MV40 Pennine 03:47:08
101 Paul Chester M FRA 03:48:24
102 Ian Adkin MV40 Dark Peak 03:48:25
103 Colin Brearley M U/A 03:48:27
104 Dave Beerling MV45 Dark Peak 03:49:48
105 Daniel Stephenson MV40 U/A 03:50:10
106 Ron Rees MV55 Pennine 03:50:58
107 Mark Whitworth M DPFR 03:51:05
108 Steven Knight M U/A 03:51:09
109 Lisa Grantham L Wirral AC 03:51:13
110 Willy Kitchen MV40 Dark Peak 03:51:13
111 Hanno Torn MV40 Pennine 03:51:55
112 Simon Tootell M Wooton RR 03:52:07
113 Lawence Eccles M Penny Lane Striders 03:52:15
114 Matty Brennan M Erewash Valley 03:53:29
115 Krishna Mahadevan MV45 Belper Harriers 03:53:44
116 Chris Bateson MV40 Dark Peak 03:54:37
117 Neil Weightman MV45 Erewash Valley 03:54:45
118 Alexander McVey M Carnethy 03:54:48
119 Stefan Bramwell MV40 Pennine 03:54:54
120 Andy Kenyon MV40 Erewash Valley 03:54:56
121 Martin Pennington M U/A 03:55:54
122 Mark Cliff MV40 Pennine 03:56:00
123 Andy Robinson MV55 Helsby RC 03:56:04
124 Nick Brooke MV55 Yeovil Town RRC 03:56:07
125 Colin Earl MV45 Kimberworth Striders 03:56:26
126 Jonathon Tombs MV40 Eden Runners 03:56:29
127 Nick Whittaker MV45 Totley 03:56:31
128 Fraser Hirst MV45 U/A 03:56:47
129 Frank Fielding MV60 Pennine 03:56:51
130 Martin Quinn M Chorley Harriers 03:57:08
131 Samuel Harrison MU23 U/A 03:57:13
132 Paul Minns MV45 Wakefield Harriers 03:57:21
133 David Bradley MV45 Rossendale Harriers 03:57:27
134 Graham Collins MV40 Belper Harriers 03:58:09
135 James Fletcher M Steel City Striders 03:58:14
136 Roy Mosley M U/A 03:58:18
137 Vik Dhillon M U/A 03:59:09
138 Tom Keeley MV45 U/A 03:59:12
139 Mark Fowler M Wooton RR 03:59:15
140 Branden Davidson MV45 Fat Boys 03:59:38
141 Bernard Burke MV40 Dark Peak 03:59:41
142 Simon O'Shea M Dark Peak 03:59:45
143 Brian Mela MV45 Ilkley 03:59:52
144 Gregory Martin M U/A 04:00:04
145 Helen Slater LV40 Fat Boys 04:00:17
146 Andy Hartley MV50 Fat Boys 04:00:39
147 Rick Frolich MV45 Riverside Runners 04:00:50
148 Andy Titley MV45 Stockport Harriers 04:00:54
149 Clare Griffin L Goyt Valley Striders 04:00:58
150 Gavin Baxter MV40 Holmfirth Harriers 04:01:09
151 Steve White MV45 Saffron Striders 04:02:03
152 Alex Eberlin MV40 Camb Tri Club 04:02:11
153 Matt Dawson M Glossopdale Harriers 04:02:56
154 Sandy Presly MV60 Wolds Veteran 04:03:06
155 Neale Vanstone MV40 Fat Boys 04:03:25
156 Robert Stewart M U/A 04:03:37
157 Heather Parkin L Penistone 04:03:41
158 Matt Dunmenil M U/A 04:04:05
159 Rupert Finn M Fat Boys 04:04:49
160 Kenny Turner MV50 Dark Peak 04:05:06
161 Stefan Adamski M U/A 04:05:10
162 Perry Hawkins MV45 U/A 04:05:26
163 Alex McCormick MV45 Congleton Harrier 04:06:14
164 Ian Charters MV55 Bowland 04:07:20
165 Jim Tinnion MV40 Mercia 04:07:30
166 Jon Fawcett MV45 U/A 04:07:44
167 George Yates MV40 Dark Peak 04:08:01
168 Andreas Mayer M Valley Striders 04:08:18
169 Susan Clapham LV45 Glossopdale Harriers 04:08:21
170 Mark Goodburn M Team Little Fella 04:08:46
171 Ant Harrison MV40 Fat Boys 04:09:31
172 Daniel Sims M Pennine 04:09:41
173 Amanda Calvert LV45 Macc Harriers 04:09:52
174 Patrick Barry MV45 Pennine 04:10:13
175 Zoe Thornburgh LV40 Wooton RR 04:10:17
176 Richard Wheeler M U/A 04:10:30
177 Gregory McNally MV40 GMFR 04:10:33
178 Nicholas Baynes MV40 Fat Boys 04:10:38
179 Clare Gardiner L U/A 04:10:48
180 David Whitfield MV40 U/A 04:10:55
181 Pat Goodall LV55 Totley 04:11:06
182 Darrren Wallis MV40 Kinder MRT 04:11:11
183 Michael Bourne MV45 Dark Peak 04:11:39
184 Joanna Mary Schreiber LV45 Pudsey And Bramley 04:12:03
185 Mark Smith M Tattenhall 04:12:23
186 Lesley Crane L DVO 04:12:47
187 John Robinson M Holmfirth Harriers 04:12:57
188 Mary Edgerton LV50 Pennine 04:13:17
189 Roland Strube MV45 Pennine 04:13:19
190 Mark Jenneson M Totley 04:13:31
191 Richard Cutsforth MV45 U/A 04:13:33
192 Chris Arthur MV40 U/A 04:14:09
193 Dean Young M Steel City Striders 04:14:43
194 Jacqueline Redmayne LV40 Chorley Harriers 04:14:51
195 Martin Payne MV50 Dark Peak 04:15:11
196 Adele Metcalfe LV40 Glossopdale Harriers 04:15:46
197 David Pickering MV45 Retford 04:16:28
198 Konrad Rawlik M Carnethy 04:16:35
199 Richard Hyde MV45 Erewash Valley 04:17:17
200 Sarah Broadhurst LV45 Dark Peak 04:17:18
201 Penny Collier LV45 Dark Peak 04:17:36
202 Tim Coey M Fat Boys 04:17:46
203 Amanda Seims L Valley Striders 04:17:48
204 Peter Carvell M Congleton Harrier 04:17:51
205 Tim Ruck M Pennine 04:18:17
206 Andy Buck MV50 Steel City Striders 04:18:27
207 Caroline J Burrell L U/A 04:18:31
208 Edward Halliwell M Helsby RC 04:19:09
209 Paul Baker MV45 White Peak 04:20:16
210 Glen Irving M Dark Peak 04:20:21
211 Mark Andrew Cudahy MV45 Buxton AC 04:20:23
212 Tony Ryan MV45 U/A 04:20:27
213 Martin Rands MV45 Macc Harriers 04:20:34
214 Richard Andrews MV40 U/A 04:20:36
215 Wain Marsh M Mow Cop Runners 04:20:57
216 Jim Paxman MV50 Dark Peak 04:22:19
217 Wayne Smithurst M Ripley RC 04:22:44
218 Chris Brumby MV45 Sandbach Striders 04:22:48
219 Richard Mead MV40 U/A 04:22:49
220 Nicola Parkin LV40 U/A 04:22:50
221 Tim Allard MV40 U/A 04:23:05
222 Will Meredith M Goyt Valley Striders 04:23:37
223 Jim Harbord MV40 Goyt Valley Striders 04:23:45
224 Martin Lea MV45 Matlock AC 04:24:19
225 Hayley Lever L U/A 04:24:52
226 Stephen Dixon MV55 Valley Striders 04:25:14
227 Paul Pycroft M Dark Peak 04:25:27
228 Chris Horsfall MV55 Handsworth Roadhogs 04:26:04
229 Troy Exeter Wilson M U/A 04:26:12
230 David John Parry MV60 Steel City Striders 04:26:58
231 Paul Foot M Totley 04:27:10
232 Donna Claridge LV45 Dark Peak 04:27:18
233 Jude Stansfield LV40 Glossopdale Harriers 04:27:41
234 Robin Clough MV40 Penistone 04:27:57
235 Kate Briggs L U/A 04:28:03
236 Ben Jay MV40 Goyt Valley Striders 04:29:13
237 Richard Gardiner M Sheffield Hash House Harriers 04:29:31
238 Gary Atkinson MV45 U/A 04:30:46
239 Stephen Picken MV40 Macc Harriers 04:31:46
240 Catherine Litherland L U/A 04:32:47
241 Stephen Wooliscroft M Dark Peak 04:33:05
242 Lindsay Palmer LV45 Glossopdale Harriers 04:33:12
243 David Egan MV55 Totley 04:33:15
244 Paul Hills MV50 Pennine 04:33:32
245 Simon Harrison MV45 Totley 04:33:44
246 Dave Edmunds MV40 Fat Boys 04:34:09
247 Darren Greene MV40 Team Trisports 04:34:20
248 Marcus Adams MV45 Dark Peak 04:34:49
249 Paul Robert Howden-Leach M U/A 04:35:57
250 Anne Elizabeth Cook LV40 Ripley RC 04:37:21
251 Philip George Wood M Wooton RR 04:38:11
252 Tony Press MV60 Hatton Darts RC 04:38:23
253 Paul Mellor MV40 Hatton Darts RC 04:38:35
254 Paul Jackson M Dark Peak 04:38:36
255 Sikobe Litaba MV45 Glossopdale Harriers 04:38:38
256 Carolyn Whittle L Goyt Valley Striders 04:39:01
257 Stephen Burt Burt MV40 U/A 04:39:05
258 Hadyn Williams M U/A 04:40:36
259 Mark Clayton MV40 Olney Runners 04:40:38
260 Matthew Burton M U/A 04:40:59
261 Sian Mead LV45 Matlock AC 04:41:38
262 Caroline Harding L Pudsey And Bramley 04:41:40
263 Samantha Hulbert LV40 Fat Boys 04:41:43
264 Chris Reed M Wakefield Tri 04:41:47
265 Cheryl Grindell LV40 U/A 04:44:17
266 Jackie Keasley LV50 Helsby RC 04:44:36
267 David John Patrick MV45 Ashbourne RC 04:46:11
268 Mark Williams MV45 Springfield Striders 04:46:12
269 Andrew Critchlow MV45 U/A 04:46:16
270 David Gould MV55 West Brom Harriers 04:47:31
271 Joanne Bowen LV40 Pennine 04:47:49
272 Clive Steffen MV50 Wooton RR 04:47:50
273 Alan Willoner M Dark Peak 04:48:03
274 Paul Hulbert MV40 Dark Peak 04:48:21
275 Alison Jane Holt LV45 Glossopdale Harriers 04:49:22
276 Adrian Moss MV50 Steel City Striders 04:51:13
277 Mick Fowler MV55 U/A 04:51:22
278 Ted Adamski MV60 U/A 04:51:53
279 John Stephenson MV55 Glossopdale Harriers 04:52:12
280 Ian Wolfendale MV50 Pennine 04:52:13
281 Naomi Baynes LV40 Dark Peak 04:52:34
282 Simon Fisher M Rochdale Harriers 04:53:16
283 Michael Brooke MV60 U/A 04:54:36
284 Roger Ashby MV65 Pennine 04:55:57
285 Julie Laverock LV40 Salford Harriers 04:56:15
286 Simon James Foster MV45 U/A 04:57:33
287 Ed Wilson MV40 U/A 04:58:46
288 Ros Baxter L U/A 04:59:46
289 Stephen Wilson MV50 Cumberland 04:59:56
290 Steve Mead MV50 Matlock AC 05:00:17
291 Rachel Findlay-Robinson L Dark Peak 05:00:45
292 Karl Smith MV45 Goyt Valley Striders 05:04:02
293 James Luratti M Achille Ratti 05:07:04
294 Joanna Lea L Achille Ratti 05:07:11
295 Jan Scotchford LV45 U/A 05:07:12
296 David Knowles M U/A 05:09:47
297 Fiona Armer LV45 Todmorden 05:15:22
298 David Ward MV40 U/A 05:21:33
299 Judy Anne Mills LV55 Thornbury RC 05:21:38