Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

03/11/2013 – Clwydian





  
Pos Name Category Club Time
1 Jon Bowie M Trismart 01:14:20
2 Jez Brown M40 Buckley Runners 01:15:45
3 Martin Cliffe M40 Eryri 01:16:03
4 John Hunt M40 Dark Peak 01:19:30
5 Ed Gamble M40 Cheshire Hill Racers 01:19:50
6 Simon Edwards M40 Buckley Runners 01:20:07
7 Karl Steinegger M Ambleside AC 01:20:27
8 Paul Jeggo M50 Springfield 01:20:33
9 Huw Davies M Mercia 01:21:35
10 Craig Jones M40 Eryri 01:21:48
11 Paul Rowley M Sale Harriers 01:22:24
12 Gary Porter-Jones M40 Eryri 01:23:04
13 Chris Baynham-Hughes M Helsby R.C 01:25:08
14 David Soles M50 Pennine 01:25:10
15 Andrew Birch M40 Trismart 01:25:15
16 Ian Lancaster M50 Tattenhall 01:25:19
17 Simon Ellis M40 Tattenhall 01:25:29
18 Mark Davies M North Wales Road Runners 01:25:43
19 Lauren Jeska F Aberystwyth AC 01:25:53
20 Derek Boothby M Wrecsam Tri 01:26:06
21 Adair Broughton M40 Helsby R.C 01:26:10
22 Jim O'Hara M Helsby R.C 01:26:21
23 Jason Phillips M Unattached 01:27:08
24 Andrea Rowlands F Eryri 01:27:45
25 Jeremy Randall M50 Clwydian Range Runners 01:27:59
26 David Powell M50 Aberystwyth AC 01:28:36
27 Carl Bedson M40 Glossopdale 01:28:41
28 Rob Arden M Tattenhall 01:28:44
29 Steve Toogood M50 Unattached 01:28:57
30 Stephen Burthem M50 Warrington AC 01:29:02
31 Mark Smith M40 Tattenhall 01:29:07
32 Chris Smith M40 Wrecsam Tri 01:29:16
33 Alan Jones M Meirionnydd RC 01:29:42
34 Ian Warhurst M50 Pennine 01:29:48
35 Jayne Joy F Helsby R.C 01:29:52
36 Neil Johnston M50 Pensby Runners 01:30:14
37 Steven Walmer M40 Chester Tri Club 01:30:38
38 Alan Duncan M60 Bowland F.R. 01:31:38
39 Ann-Marie Jones F60 Altrincham + District AC 01:32:35
40 Robert Chambers M Tattenhall 01:33:21
41 Nicholas Holmes M50 Tattenhall 01:33:49
42 David Marham M50 Leighton Buzzard Athletic Club 01:33:55
43 Vic Belshaw M50 Denbigh Harriers 01:34:02
44 Joseph Cooper M Denbigh Harriers 01:34:15
45 Martin Cortvriend M60 Denbigh Harriers 01:34:43
46 Paul Alan Stinton M40 Clwydian Range Runners 01:34:50
47 David Livesey M50 Unattached 01:35:11
48 Huw Lewis M50 Buckley Runners 01:35:34
49 Kirsty Seddon F Chester Tri Club 01:37:07
50 Kenny Begley M50 Chester Tri Club 01:37:08
51 Dave Boothroyd M50 Buckley Runners 01:37:19
52 Tom Rutherford M50 Pensby Runners 01:37:32
53 Steve Bajic M50 Mercia 01:37:48
54 Lisa Grantham F Chester Tri Club 01:37:53
55 Andreas Tridimas M Unattached 01:37:55
56 Andy Pritchard M40 Unattached 01:38:07
57 Arthur Livesey M Unattached 01:38:12
58 Phil Targett M40 Eryri 01:38:15
59 Louise Barker F Aberystwyth AC 01:38:32
60 Peter Roberts M70 Buckley Runners 01:38:37
61 Joanne Moore F40 Eryri 01:39:12
62 Graeme Peacock M40 Clwydian Range Runners 01:41:01
63 Daniel Jeory M Chester Tri Club 01:41:56
64 John Morris M60 Buckley Runners 01:42:15
65 Tim Charmley M40 Tattenhall 01:42:16
66 Yiannis Tridimas M60 Bowland F.R. 01:42:21
67 Nigel Crompton M50 Pensby Runners 01:42:48
68 Andy Robinson M50 Helsby R.C 01:42:56
69 Richard Foggin M40 Oswestry 01:43:29
70 James Riley M40 Todmorden 01:43:43
71 Phil Gilland M50 Helsby R.C 01:44:20
72 Edwin Sherstone M40 Southport Waterloo 01:44:40
73 David York M50 Tattenhall 01:45:27
74 Juliet Edwards F50 Meirionnydd RC 01:45:48
75 Steven Begley M50 Unattached 01:46:04
76 David Feakes M50 Helsby R.C 01:46:25
77 Janet Robertson F40 Helsby R.C 01:47:25
78 Kye Byrne M Unattached 01:47:33
79 Tony Benton M50 Denbigh Harriers 01:47:44
80 Steven Tideswell M50 Unattached 01:48:09
81 Andy McGivern M Pensby Runners 01:48:23
82 Debbie Rutherford F50 Pensby Runners 01:48:28
83 Stephen Jones M40 Clwydian Range Runners 01:48:46
84 Andy Worthington M60 Pensby Runners 01:48:53
85 Peter Andrew Hampshire M40 Pensby Runners 01:49:36
86 Richard Davies M50 Unattached 01:49:46
87 Kate Lightfoot F40 Tattenhall 01:51:12
88 Kath Stott F50 Tattenhall 01:51:26
89 Iorwerth Jones M60 Wrecsam Tri 01:51:37
90 Barry Wilding M Unattached 01:51:46
91 Ellie Salisbury F50 Eryi 01:51:53
92 Stephen Botham M50 Wrecsam Tri 01:52:03
93 Alan Jones M40 Mersey Tri 01:52:44
94 Andrew Sumner M40 Pensby Runners 01:52:50
95 David Green M Pensby Runners 01:53:10
96 Kenwy Hughes M60 Wrecsam Tri 01:58:13
97 Paul Challender M Pensby Runners 01:59:04
98 Richard James M Wrexham AC 01:59:26
99 David Wyn Davies M40 Chester Tri Club 02:01:23
100 Alexandra Fletcher F Eryri 02:01:34
101 Simon Jones M Unattached 02:02:24
102 Margaret Oliver F60 Eryri 02:03:40
103 Roger Webster M50 Tattenhall 02:03:59
104 Andy Smith M50 Helsby R.C 02:04:49
105 Fiona McGivern F Pensby Runners 02:06:22
106 Kathy Frankland F40 Tattenhall 02:06:51
107 Mike McCorkell M40 Tattenhall 02:07:41
108 Lesley Feakes F40 Helsby R.C 02:26:50
109 Nesta Hawker F40 Helsby R.C 02:26:50
110 Sharon Basford F40 Tattenhall 02:35:34
111 Sharon Eaton F40 Tattenhall 02:35:34
112 Thelma James F40 Unattached 02:37:39
113 Gill Nicol F Unattached 02:37:39
114 Peter Norman M70 Wrexham AC 02:48:23
115 Laura Ashford F Tattenhall RET