Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

17/07/2014 – Sheldon





  
Pos Name Category Club Time
1 C Fitzpatrick M40 25:00:00
2 P Butcher M40 Southwell RC 26:32:00
3 A Frost M40 DPFR 26:41:00
4 L Forshaw-Perring Junior Buxton AC 27:16:00
5 J Wilson Fat Boys RC 27:34:00
6 R Bradbury M40 Matock AC 28:52:00
7 S Conroy M40 DPFR 28:56:00
8 J Uprichard Junior Buxton AC 29:03:00
9 H Mort F 29:20:00
10 M Nichols Loc 29:23:00
11 P V Stuart Steel Valley Striders 29:49:00
12 D Lounds M40 30:21:00
13 K Holmes M60 DPFR 30:29:00
14 D Allen Interm: Tideswell RC 30:56:00
15 C Bedson M40 Glossopdale 31:04:00
16 A Hartley M50 Fat Boys AC 31:14:00
17 A Watson M40 Erewash Valley 31:16:00
18 B Howarth Interm: 31:21:00
19 J Mooney M50 Macclesfield Harriers 31:24:00
20 E Horn Junior Matlock AC 31:45:00
21 J Halam 31:45:00
22 M Halsey M40 Buxton AC 32:17:00
23 D Holmes M50 Matlock AC 32:28:00
24 M Elwis M50 32:31:00
25 R Cooper M50 32:39:00
26 N Parker F40 DPFR 32:43:00
27 L Grant M40 Goyt Valley Striders 32:45:00
28 M Bourne M40 DPFR 32:53:00
29 C Waddington M40 Totley AC 33:16:00
30 S Bennett M50 North Derbys 33:25:00
31 B Wilkinson 33:27:00
32 G Willingham M40 Tideswell 33:29:00
33 A Bailey Junior Buxton AC 33:31:00
34 P Bailey M50 Buxton AC 33:32:00
35 M Crawshaw M40 33:38:00
36 P Goodhall F50 Totley AC 33:39:00
37 J Lander M50 33:51:00
38 C Hopkinson M40 Ripley AC 33:52:00
39 D Askew Shelton Striders 34:09:00
40 J Richardson M40 Road Hogs 34:25:00
41 T Nixon M50 DPFR 34:32:00
42 M Moorhouse M60 Matlock AC 34:35:00
43 S Rollitt M50 34:36:00
44 M Nichols Ripley RC 34:52:00
45 T Ashworth Handsworth 35:03:00
46 J Rawlington M40 Steel City Striders 35:05:00
47 S Wigglesworth M40 35:21:00
48 M Lucking M50 Erewash Valley RC 35:29:00
49 B Robson M50 DPFR 35:38:00
50 J Gorman M60 North Derbys 35:49:00
51 A Watkins M50 Tideswell RC 35:53:00
52 S Foster F Wirksworth 35:57:00
53 A Dinsdale M40 36:01:00
54 S Moss M40 36:07:00
55 K Rhune Porter Valley Plodders 36:14:00
56 R Garton M50 Steel City Striders 36:22:00
57 M Priestman Sheffield HH Harriers 36:40:00
58 F Goldon M40 Buxton AC 36:41:00
59 P Hughes-Narborough M50 Kimberworth Striders 36:44:00
60 J Stubbs Junior Pennine Fell Runners 36:53:00
61 C Bennett M40 36:57:00
62 B Gardner M50 North Derbys 37:10:00
63 S Mead M50 Matlock AC 37:24:00
64 M Longshaw M40 Steel City Striders 37:38:00
65 T Dent M50 Tideswell RC 37:40:00
66 C Bayley M50 Fat Boys 37:54:00
67 D Arundale M60 DPFR 38:08:00
68 A Ashforth M60 Handworth Roadhogs 38:12:00
69 A Porter F Loc 38:16:00
70 I Haigh M40 Southwell RC 38:18:00
71 J Brayshaw M60 Totley AC 38:19:00
72 D Peakall M40 38:23:00
73 P Hawkins M50 Tideswell RC 38:26:00
74 A Cannon M40 St Francis 38:36:00
75 G Andrew M60 38:39:00
76 C Hartwright F60 Totley AC 38:41:00
77 G Goodhall M40 Elton Ski Club 38:42:00
78 J Heathfield M50 DPFR 38:52:00
79 M Tomlinson M40 Heanor RC 38:53:00
80 D Driscoll Loc 39:12:00
81 P Horsfall M50 Handworth Roadhogs 39:48:00
82 J Goodwin F40 Matlock AC 40:02:00
83 P Lorigam M50 40:13:00
84 J Dinley F50 Loc 40:35:00
85 D Forshaw M40 Buxton AC 40:44:00
86 P Keetley M60 Matlock AC 41:04:00
87 M Arundale M60 DPFR 41:15:00
88 M Stubbs M60 Pennine Fell Runners 41:44:00
89 M Gorman F50 North Derbys RC 42:03:00
90 T Pickard F50 42:54:00
91 A Horsfall Handworth Roadhogs 43:06:00
92 J Phillips F Little Eaton Hornets 43:22:00
93 R Lennox M40 43:22:00
94 B Dinley M60 Loc 43:36:00
95 C Gardley F40 43:56:00
96 E Watson F50 45:07:00
97 ,I Hudson M40 46:09:00
98 C Heaton F50 Retford AC 46:54:00
99 V Moss F40 47:20:00
100 L Howard F50 Tideswell AC 47:58:00
101 C Holden F40 Tideswell AC 52:17:00
102 P Greatorex M50 52:22:00