Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/08/2014 – Longshaw Sheepdog Trials





  
Pos Name Category Club Time
1 Stuart Bond MS Dark Peak Fell Runners 00:39:41
2 Aidan Smith MJ Hallamshire Harriers 00:40:57
3 Steve Franklin MS Totley A.C. 00:41:36
4 Will Boothman MS Dark Peak Fell Runners 00:42:10
5 Will Mycroft MS Enfield 00:44:39
6 David Miller MS Grindleford Goats 00:44:53
7 Jonathan Cooper-Knock MS Totley A.C. 00:45:05
8 John Boyle MV40 Dark Peak Fell Runners 00:45:07
9 David Bethell MS Stafordshire Moorlands 00:45:40
10 Richard Bradbury MV40 Dark Peak Fell Runners 00:45:41
11 Gary Crone MV40 Fire Service 00:45:58
12 Craig Jeffery MV40 Stafordshire Moorlands 00:46:15
13 Craig Muress MV40 U/A 00:46:28
14 Steve Bell MV50 Dark Peak Fell Runners 00:46:43
15 Paul Sorrel MS North Derbyshire 00:47:56
16 Paul Woolhouse MV40 Southwell Rc 00:48:23
17 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders 00:48:30
18 Bryan Lomas MV40 Congleton Harriers 00:48:57
19 Allen Williams MV50 U/A 00:49:05
20 Jon Osborne MS U/A 00:49:08
21 Stephen Hargreaves MV40 Steel City Striders 00:49:10
22 Andy Barnet MV50 Dark Peak Fell Runners 00:49:15
23 Chris Bennett MS U/A 00:49:18
24 John Brannock MS Porter Valley Plodders 00:49:24
25 Dicky Wilkinson MV50 Dark Peak Fell Runners 00:49:26
26 Martin Dearden MV40 Stafordshire Moorlands 00:49:30
27 Anthony Whitehouse MV60 Totley A.C. 00:49:35
28 Richard Hyde MV50 Erewash Valley 00:49:49
29 Simon Conroy MV40 Dark Peak Fell Runners 00:49:59
30 Krishna Mahadevan MV40 Belper Harriers 00:50:03
31 Andrew Watson MV40 Erewash Valley 00:50:04
32 Ian Charlesworth MV50 Pennine Fell Runners 00:50:09
33 Colin Smith MV40 Syo 00:50:20
34 Kev Saville MV40 Dark Peak Fell Runners 00:50:25
35 James Hartley MV40 U/A 00:50:28
36 Andrew Lake MS Esk Valley 00:50:29
37 Jon Sanderson MV40 Totley A.C. 00:50:31
38 Dale Foster MV40 U/A 00:50:36
39 Joel Siddall MS North Derbyshire 00:50:53
40 Ben Coales MS Dark Peak Fell Runners 00:50:57
41 Dai Bedwell MV40 Gorfwsfa 00:50:59
42 Gareth Llyod MS U/A 00:51:26
43 Alasdair Menmuir MS Steel City Striders 00:51:37
44 Jordan Street MS Clowne Road Runners 00:51:57
45 Clare Oliffe FS Dark Peak Fell Runners 00:52:00
46 Andy Platts MS Totley A.C. 00:52:14
47 Richard Bembridge MV40 Dark Peak Fell Runners 00:52:27
48 Ian Coney MV50 Lincoln & District 00:52:28
49 Andrew Fowler MS U/A 00:52:31
50 Trevor Watson MV50 Steel City Striders 00:52:39
51 Oliver Cook MV40 Long Eaton 00:52:47
52 James Rigby MS U/A 00:52:49
53 Mick Archer MV40 Dark Peak Fell Runners 00:53:08
54 Steve Watson MV40 U/A 00:53:14
55 Richard White MV40 Glossopdale Hariers 00:53:28
56 Nick Clayton MS Kirkstall Harriers 00:53:40
57 Patrick Wright MS U/A 00:53:41
58 Andrew Masefield MS U/A 00:53:41
59 Richard Mead MS U/A 00:53:44
60 Stephen Larkin MS U/A 00:53:46
61 Tyrrell Basson MV40 U/A 00:53:49
62 David Coleshill MV40 U/A 00:53:54
63 Rob Moore MV40 Dark Peak Fell Runners 00:54:11
64 Andy Buck MV50 Steel City Striders 00:54:25
65 Jerry Cook MV50 Shepshed 00:54:34
66 Lee Wetherall MV40 Kimberworth Striders 00:54:36
67 Reg Cooper MV50 Matlock Ac 00:54:39
68 Michael Bourne MV40 Dark Peak Fell Runners 00:54:55
69 David Hughes MS U/A 00:55:06
70 Gary Newham MV40 Erewash Valley 00:55:07
71 Iain Smith MV40 U/A 00:55:14
72 Simon Davis MS U/A 00:55:16
73 Anton Newall MV40 Mansfield Triathlon 00:55:19
74 Nicola Parkin FV40 Dark Peak Fell Runners 00:55:21
75 Mick Cochrane MV60 Dark Peak Fell Runners 00:55:22
76 Neil Oxley MV60 U/A 00:55:35
77 Darren Webb MV40 Dark Peak Fell Runners 00:55:41
78 Frank Edenborough MV40 U/A 00:55:43
79 Ben Hickinson MS U/A 00:55:45
80 Phil Howson MV40 Steel City Striders 00:56:01
81 Elizabeth Kooper FV40 U/A 00:56:17
82 Jordan Smith MS U/A 00:56:24
83 David Begrling MV40 Dark Peak Fell Runners 00:56:26
84 Peter Griner MV50 U/A 00:56:36
85 Mark Crowshaw MV40 U/A 00:56:42
86 Jane Crowson FV50 Dark Peak Fell Runners 00:56:45
87 Justin Rowntree MV40 Totley A.C. 00:56:59
88 Bob Grocutt MV50 U/A 00:57:00
89 Daren Pallet MV40 U/A 00:57:05
90 Neil Hindle MV50 Fra 00:57:13
91 Joseph Wall MV50 U/A 00:57:19
92 Peter Baily MV50 Buxton 00:57:21
93 Tim Shiles MV40 Totley A.C. 00:57:23
94 Gay Fletcher FV40 Smiley Pacers 00:57:26
95 Ben Robinson MV50 Dark Peak Fell Runners 00:57:31
96 Pat Goodhall FV50 Totley A.C. 00:57:34
97 Kristian Williams MJ U/A 00:57:51
98 Alisdair Connell MS U/A 00:57:51
99 Stephen Boylan MV40 U/A 00:58:13
100 Martin Brown MV40 North Derbyshire 00:58:16
101 Rob Cole MS Dark Peak Fell Runners 00:58:27
102 Nick Lyons MV50 U/A 00:58:29
103 Phil Abbot MV40 Long Eaton 00:58:31
104 Stephani Coe FS Dark Peak Fell Runners 00:58:37
105 Alfie Bailey MJ Buxton 00:58:45
106 Fiona Johnson FS Stockport 00:59:10
107 John Franklin MV60 Porter Valley Plodders 00:59:15
108 John Houghton MV40 Stilton Striders 00:59:23
109 Rich Griffiths MS U/A 00:59:42
110 John Rawlinson MV40 Steel City Striders 00:59:47
111 Trevor Burton MV50 Steel City Striders 00:59:55
112 Marcus Lancastle MV40 Lincoln 01:00:08
113 Kenny Turner MV50 Dark Peak Fell Runners 01:00:11
114 Claire Chapman FS Kimberworth Striders 01:00:17
115 Dot Kesterton FV60 Smiley Pacers 01:00:20
116 Lewis Lee MV40 U/A 01:01:16
117 Mark Utley MV40 Kimberworth 01:01:18
118 Fraser Stewart MS U/A 01:01:33
119 David Ward MV50 Mansfield Triathlon 01:01:49
120 Dale Peakhall MV40 U/A 01:02:08
121 Bill Sheppard MV50 Long Eaton 01:02:08
122 Simon Walkden MV40 Totley A.C. 01:02:09
123 Samantha Weatherall FV40 Kimberworth Striders 01:02:14
124 Ian Brownlee MV50 U/A 01:02:16
125 Andy Lees MV40 North Derbyshire 01:02:42
126 Adrian Mosi MV50 Steel City Striders 01:02:51
127 Damian Cowlishaw MV50 Long Eaton 01:03:23
128 Steve Renshaw MV40 U/A 01:04:26
129 Anna Hogan FV40 U/A 01:04:38
130 Andy Webb MV60 U/A 01:04:56
131 Penny Vale FS U/A 01:05:36
132 Colin Downey MV50 Mercia Fell Runners 01:05:42
133 Andrew Rodgers MS U/A 01:05:54
134 Mick Fowler MV50 U/A 01:06:32
135 Emma Roe FV40 U/A 01:06:35
136 Jeremy Brayshaw MV60 Totley A.C. 01:06:39
137 Danielle Phan FS U/A 01:06:41
138 David Arundale MV60 Dark Peak Fell Runners 01:06:49
139 Andrea Rodgers FV40 Dark Peak Fell Runners 01:07:26
140 Michael Normoyle MV40 U/A 01:07:51
141 Sarah Crossland FS Smiley Pacers 01:07:55
142 Morgane Artacho FS Long Eaton 01:08:54
143 Andrew Hulse MV40 U/A 01:08:58
144 Peter Sturgess MV50 Long Eaton 01:09:01
145 Rosaland Bedford FV50 Denby Dale Travellers 01:09:15
146 Linda Edmondson FV50 Wreken 01:09:26
147 Neil Brammer MV50 U/A 01:09:29
148 Helen Turner FS U/A 01:09:39
149 Joan Waller FV50 Dark Peak Fell Runners 01:09:43
150 John Hughes MV60 U/A 01:09:53
151 Mark Longshaw MV40 Steel City Striders 01:10:09
152 Julian Morris MV40 U/A 01:10:09
153 Thelma Picard FV50 U/A 01:10:47
154 Lisa Morris FV40 U/A 01:11:01
155 Lou Houghton FV40 Stilton Striders 01:12:17
156 Rachel Sever FV40 U/A 01:12:42
157 Helen Fillecop FV50 City Of Sheffield 01:12:53
158 Roz Massey FS U/A 01:13:01
159 Steve Dewick MV40 Dark Peak Fell Runners 01:13:53
160 Karen Hodgson FV50 Erewash Valley 01:21:01
161 Carol Beattie FV60 Steel City Striders 01:29:12
162 Paul Walwyn MS Dark Peak Fell Runners Dnf