Results: Mon 31 May 2010 — Trefonen
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | David Alexander | M40 | West Cheshire AC | 00:21:56 |
2 | Joe Morris | JM | Oswestry Olympians AC | 00:22:58 |
3 | Adair Broughton | SM | Helsby AC | 00:23:40 |
4 | Steve Roberts | M55 | Oswestry Olympians AC | 00:24:15 |
5 | Paul Frodsham | M50 | Last Inn Runners | 00:24:21 |
6 | Rob Kerr | SM | U/A | 00:25:13 |
7 | Michelle Clarke | SF | Telford Harriers | 00:25:17 |
8 | Neil Bevan | SM | Oswestry Olympians AC | 00:25:20 |
9 | Cameron-Scott Stamp | JM | Wrekin Road Runners | 00:25:25 |
10 | Martin Cortvriend | M55 | Clywdian Range Runners | 00:25:31 |
11 | Paul Sabin | M50 | U/A | 00:25:34 |
12 | Charles Ashley | M50 | Wrexham AAC | 00:25:42 |
13 | Nick Blake | M50 | Oswestry Olympians AC | 00:25:46 |
14 | Matt Knight | SM | U/A | 00:26:02 |
15 | Ben Gregory | M55 | Stockport Harriers | 00:26:07 |
16 | Kean Rowlands | M50 | Clywdian Range Runners | 00:26:15 |
17 | Tim Tansley | SM | Oswestry Olympians AC | 00:26:32 |
18 | Glyn Jones | M45 | Maldwyn Harriers | 00:26:57 |
19 | Neville Baker | M55 | Headington RR | 00:27:00 |
20 | Dave Mayhew | M50 | Last Inn Runners | 00:27:06 |
21 | Jeff Mills | SM | U/A | 00:27:16 |
22 | Duncan Jones | M50 | Denbigh Harriers | 00:27:18 |
23 | Roy Betts | M45 | Evesham Vale RC | 00:27:24 |
24 | Paul Brown | M40 | U/A | 00:27:31 |
25 | Jan Kardasr | M50 | U/A | 00:27:38 |
26 | Craig Nicolls | SM | U/A | 00:27:41 |
27 | Stuart Robinson | SM | Telford Harriers | 00:27:46 |
28 | Daisy Tickner | JF | Oswestry Olympians AC | 00:27:50 |
29 | Ian Lowe | SM | Oswestry Olympians AC | 00:27:52 |
30 | Phil Gillard | M45 | Helsby AC | 00:28:18 |
31 | Martyn James | M50 | U/A | 00:28:26 |
31 | Thomas Csizmadia | JM | Wrexham AAC | 00:28:26 |
33 | Sandra Rowlands | F40 | Clywdian Range Runners | 00:28:31 |
34 | Steve Jones | M55 | Eryri | 00:28:34 |
35 | Dan Benson | SM | New Barns Hardcore | 00:28:43 |
36 | Ali Tickner | F40 | Oswestry Olympians AC | 00:28:45 |
37 | Bernie Jones | M50 | U/A | 00:28:58 |
38 | Colin Williamson | M65 | Shropshire Shufflers | 00:29:06 |
39 | Ian Watkins | M50 | Oswestry Olympians AC | 00:29:07 |
40 | Damian Evans | SM | U/A | 00:29:08 |
41 | Dave Good | SM | Shropshire Shufflers | 00:29:09 |
41 | Lauren Davies | SF | Oswestry Olympians AC | 00:29:09 |
43 | David Hughes | M45 | Oswestry Olympians AC | 00:30:02 |
44 | Elliott Clifton | SM | U/A | 00:30:23 |
45 | Linda Jones | F45 | U/A | 00:30:29 |
46 | Dave Jones | M60 | Dark Peak Fell Runners | 00:30:31 |
47 | Christopher Hatton | M55 | Helsby AC | 00:30:33 |
48 | Colin Downey | M50 | Mercia FR | 00:30:54 |
49 | Barbara Ward | F55 | Oswestry Olympians AC | 00:31:19 |
50 | Bianca McCrimmon | SF | U/A | 00:31:40 |
51 | Jackie Keasly | F50 | Helsby AC | 00:31:56 |
52 | Stephane Borie | SM | U/A | 00:32:11 |
53 | David Temple | SM | Deestriders RC | 00:32:15 |
54 | Barrie Jackson | M70 | Merionnydd RC | 00:32:19 |
55 | Keith Parry | M55 | Chase Harriers | 00:32:21 |
56 | Mare-Anne Fischer | F45 | Headington RR | 00:32:24 |
56 | Robert Beck | SM | U/A | 00:32:24 |
58 | Will Morris | M50 | U/A | 00:32:25 |
59 | Rebecca Knight | SF | U/A | 00:32:39 |
60 | Christine Lloyd | F50 | Halesowen AC | 00:32:49 |
61 | Peter Norman | M70 | Wrexham AAC | 00:33:06 |
62 | Ellen Harrison | F50 | Oswestry Olympians AC | 00:34:03 |
63 | Gillian Csizmadia | F45 | Wrexham AAC | 00:35:15 |
64 | T-Bone Benson | SM | New Barns Hardcore | 00:35:30 |
65 | Robbie Webster | M65 | Helsby AC | 00:35:48 |
66 | Spencer Clarke | SM | Telford Harriers | 00:36:16 |
67 | Gwenda Roberts | F50 | U/A | 00:36:38 |
68 | Liz Park | F35 | Oswestry Olympians AC | 00:37:28 |
69 | Peter Henry | SM | New Barns Hardcore | 00:39:53 |
70 | Rosie Steele | F35 | U/A | 00:42:24 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.