Results: Sat 30 Apr 2016 — Llangynhafal Loop
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Arthur Livesey | M | N/A | 00:47:41 |
2 | Simon Edwards | M | Buckley Runners | 00:49:06 |
3 | Stephen Laker | M | Wirral AC | 00:49:50 |
4 | Andy Pritchard | M | Buckley Runners | 00:50:15 |
5 | Andreas Tridimas | M | Bowland Fell Runners | 00:50:44 |
6 | Andrea Rowlands | F | N/A | 00:50:54 |
7 | Derek Boothby | M | Wrecsam Tri | 00:51:27 |
8 | Mary Gillie | F | Clwydian Range Runners | 00:51:59 |
9 | Zoe Procter | F | Pennine Fell Runners | 00:53:32 |
10 | Justin Edwards | M | Buckley Runners | 00:53:57 |
11 | Alan Duncan | M | Bowland Fell Runners | 00:54:40 |
12 | Paul Alan Stinton | M | Clwydian Range Runners | 00:54:43 |
13 | Hayley Evans | F | Buckley Runners | 00:55:15 |
14 | Gareth Morris | M | Buckley Runners | 00:55:32 |
15 | Graham Earlam | M | Ellesmere Port | 00:56:42 |
16 | Nich Bradley | M | Meirionnydd RC | 00:57:05 |
17 | Richard Borive | M | Mysteruns Off Roaders | 00:57:40 |
18 | Neil Hindle | M | WFRA | 00:58:44 |
19 | Rob Butler | M | N/A | 00:58:56 |
20 | Anne Rosbottom | F | Wirral AC | 00:58:58 |
21 | Andrew Gaskell | M | Spectrum Striders | 00:59:52 |
22 | Kate Lightfoot | F | Tattenhall Runners | 01:00:25 |
23 | Tim Palmer | M | Helsby | 01:00:30 |
24 | Jim Jones | M | Helsby | 01:01:05 |
25 | Liz Whitfield | F | Spectrum Striders | 01:01:44 |
26 | Mike Blake | M | Eryri | 01:02:50 |
27 | Gruff Jones | M | N/A | 01:02:58 |
28 | Eddie Lesniak | M | Achille Ratty CC | 01:03:33 |
29 | Kenny Foster | M | Spectrum Striders | 01:03:35 |
30 | Yiannis Tridimas | M | Bowland Fell Runners | 01:03:51 |
31 | John Humphries | M | Mysteruns Off Roaders | 01:04:00 |
32 | Richard Wykes | M | Denbign Harriers | 01:04:08 |
33 | Karen Foster | F | Spectrum Striders | 01:04:28 |
34 | Dawn Urquhart | F | Buckley Runners | 01:04:30 |
35 | Janet Robertson | F | Helsby | 01:05:08 |
36 | Graham McVey | M | N/A | 01:05:11 |
37 | Richard Davies | M | N/A | 01:05:38 |
38 | Neil Gooding | M | N/A | 01:06:10 |
39 | Juliet Edwards | F | Meirionnydd RC | 01:06:43 |
40 | Alexandra Fletcher | F | Eryri | 01:07:48 |
41 | Dominic Williams | M | N/A | 01:07:58 |
42 | Stephen Botham | M | Wrecsam Tri | 01:12:43 |
43 | Anwen Brown | F | Denbign Harriers | 01:12:52 |
44 | Sue Buck | F | Helsby | 01:16:20 |
Matt Whitfield | M | Ellesmere Port | DNF |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.