Results: Sun 11 Sep 2016 — Bluebell 3
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Harry Holmes | M | York Knavesmire | 00:23:41 |
2 | Richard Donald | M | Shelton Striders | 00:24:12 |
3 | Billy Cartwright | M | Matlock AC | 00:24:14 |
4 | Chris Patterson | M | Ashbourne RC | 00:24:52 |
5 | Graham Moffatt | M40 | Dark Peak FR | 00:25:26 |
6 | Philip Thompson | M | Erewash Valley RC | 00:26:05 |
7 | Finn Moffatt | J14 | Buxton AC | 00:26:18 |
8 | Tim Perry | M | 00:26:42 | |
9 | Sam Thompson | U14 | Matlock AC | 00:26:54 |
10 | Marcel Darling | M40 | Shelton Striders | 00:27:26 |
11 | Brendan Moore | M | Ilkeston RC | 00:27:49 |
12 | Ethan Barr | JM | Derby AC | 00:27:59 |
13 | Chris Jordan | M | Belper H | 00:28:19 |
14 | Pete Wright | M50 | Hatton Darts | 00:28:32 |
15 | Richard West | M | Ripley RC | 00:28:48 |
16 | James McMurtry | M50 | Ashbourne RC | 00:29:39 |
17 | Richard Nash | M40 | Hatton Darts | 00:30:35 |
18 | Simon Edwards | M50 | Belper H | 00:30:48 |
19 | Geoff Cooper | M40 | Ripley RC | 00:31:02 |
20 | Christine Howard | W40 | Matlock AC | 00:31:29 |
21 | Cathy Ayton | W | Ilkeston RC | 00:31:35 |
22 | Richard Corker | M50 | North Derbyshire RC | 00:31:40 |
23 | Mollie O'Hanlon | W | Heanor RC | 00:32:35 |
24 | George Monk | M | Shelton Striders | 00:33:01 |
25 | Matt Baker | M | Ripley RC | 00:33:02 |
26 | Myles O'Hanlon | M14 | Heanor RC | 00:33:16 |
27 | Neil Blatherwick | M | Long Eaton RC | 00:33:44 |
28 | Caroline Scott | W | Sinfin RC | 00:34:18 |
29 | Damian Cowlishaw | M50 | Long Eaton RC | 00:34:38 |
30 | Alan Sneddon | M40 | 00:34:44 | |
31 | Eamon O'Hanlon | M50 | Heanor RC | 00:34:54 |
32 | Mark Tomlinson | M40 | Heanor RC | 00:35:16 |
33 | Emma Gordon | W | 00:35:22 | |
34 | Stefan Saunders | M40 | 00:35:26 | |
35 | Alan Heath | M40 | 00:35:34 | |
36 | Dan Goodwin | M40 | Redhill RR | 00:35:38 |
37 | Jon Heathfield | M50 | Dark Peak FR | 00:36:02 |
38 | Ciaran Guilfoyle | M40 | Shelton Striders | 00:36:24 |
39 | Danny Elliott | M | 00:36:35 | |
40 | David Richards | M50 | Formula 1 RC | 00:37:01 |
41 | Rachel Farrow | W | Shelton Striders | 00:37:06 |
42 | Liz Bridgen | W40 | Erewash Valley RC | 00:37:25 |
43 | Wayne Barr | M40 | 00:37:34 | |
44 | Chris Edwards | M40 | Dark Peak FR | 00:37:45 |
44 | James Wardle | JM | Rushcliffe AC | 00:37:45 |
46 | Andy Wardle | M40 | Rushcliffe AC | 00:37:49 |
47 | Tony Evans | M60 | Team Derby Runner | 00:38:04 |
48 | James Naylor | M50 | Little Eaton Hornets | 00:39:08 |
49 | Jane Wade | W50 | Hatton Darts | 00:39:32 |
50 | Mike Whatling | M50 | Derwent Runners | 00:40:03 |
51 | Thelma Pickard | M50 | 00:40:42 | |
52 | Kath Beardsley | M | Belper Harriers | 00:40:56 |
53 | Jude Bush | JM14 | Derby AC | 00:41:17 |
54 | Robert Terry | M40 | Belper H | 00:41:57 |
55 | Tim Gordon | M60 | 00:42:16 | |
56 | Andy Tidmarsh | M | Derwent Runners | 00:42:24 |
57 | Karen O'Hanlon | W40 | Heanor RC | 00:42:28 |
58 | Kath Halford | M40 | 00:42:48 | |
59 | Helen Fensome | W | Erewash Valley RC | 00:43:23 |
60 | Fiona Corden | W40 | Shelton Striders | 00:43:31 |
61 | Lorraine Varney | W50 | Formula 1 RC | 00:43:59 |
62 | Marie Hutson | W40 | Hatton Darts | 00:44:32 |
63 | Victoria Alldread | W | Shelton Striders | 00:47:19 |
64 | Marie Standley | W50 | Shelton Striders | 00:47:55 |
65 | Angela Monk | W50 | Shelton Striders | 00:48:28 |
66 | Herbie Kaur | W | 00:48:50 | |
67 | Michelle Knifton | W40 | 00:49:38 | |
68 | Bis Whatling | W50 | Derwent Runners | 00:50:12 |
69 | Karen Hodgson | W50 | Erewash Valley RC | 00:51:11 |
70 | Stuart Gregory | M | Desford Striders | 00:56:59 |
71 | Allan Bourne | M70 | Staffs Moorlands | 01:04:18 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.