Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/03/2017 – Long Mynd Valleys





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Addison MSEN Helm Hill Runners 01:33:28
2 Simon Bailey MSEN Mercia Fell Runners 01:33:41
3 Carl Bell MSEN Keswick AC 01:33:49
4 Chris Arthur MSEN Bowland Fell Runners 01:33:54
5 Christopher Holdsworth MSEN Clayton-le-Moors Harriers 01:34:10
6 Joshua Jardine MU23 Helm Hill Runners 01:35:22
7 Robert Hope M40 Pudsey & Bramley AC 01:36:20
8 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 01:36:32
9 Mark Lamb MSEN Keswick AC 01:36:50
10 Ben Mounsey MSEN Calder Valley Fell Runners 01:36:51
11 Andy Swift MSEN Calder Valley Fell Runners 01:37:06
12 Rob Jebb M40 Bingley Harriers & AC 01:37:50
13 Steven Hebblethwaite MSEN Keswick AC 01:38:21
14 Matthew Lockyer MSEN Pudsey & Bramley AC 01:38:27
15 Matthew Elkington MU23 Dark Peak Fell Runners 01:38:54
16 James Appleton MSEN Keswick AC 01:39:10
17 Tom Saville MU23 Dark Peak Fell Runners 01:39:33
18 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 01:39:42
19 Phil Marsden MSEN Horwich R M I Harriers 01:39:47
20 William Neill MSEN Mercia Fell Runners 01:40:10
21 Mark Addison MSEN Helm Hill Runners 01:40:16
22 Adam Perry MSEN Helm Hill Runners 01:40:57
23 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill Runners 01:41:05
24 Victoria Wilkinson WSEN Bingley Harriers & AC 01:41:10
25 Sam Stead MSEN Keswick AC 01:41:24
26 Gavin Mulholland M45 Calder Valley Fell Runners 01:41:31
27 Ben Abdelnoor MSEN Ambleside AC 01:42:04
28 Pete Hodges MSEN Dark Peak Fell Runners 01:42:20
29 Sam Watson MSEN Wharfedale Harriers 01:43:03
30 Harry Holmes MSEN Pudsey & Bramley AC 01:43:36
31 Chris Edis MSEN Keswick AC 01:43:41
32 Mark Roberts M55 Borrowdale Fell Runners 01:43:51
33 Mark McGoldrick MSEN Wharfedale Harriers 01:44:11
34 Ben Bardsley M45 Borrowdale Fell Runners 01:44:46
35 Graham Pearce MSEN Pudsey & Bramley AC 01:44:55
36 Michael Fanning M45 Holmfirth Harriers AC 01:45:08
37 Tom Gibbs M40 Ambleside AC 01:45:22
38 Harold Wyber MSEN Ambleside AC 01:45:31
39 Alasdair Campbell MSEN Buxton AC 01:45:45
40 Kieran Hodgson M40 Helm Hill Runners 01:45:55
41 Virgil Barton M40 Barlick Fell Runners 01:45:56
42 Jonathan Wright M45 Todmorden Harriers 01:46:04
43 David Taylor M50 Dark Peak Fell Runners 01:46:09
44 Ian Mills MSEN Pennine Fell Runners 01:46:19
45 Steve Franklin MSEN Totley AC 01:46:39
46 Karl Steinegger MSEN Ambleside AC 01:46:42
47 Robert Little MSEN Dark Peak Fell Runners 01:47:01
48 Jack Ross MSEN Staffs Moorlands AC 01:47:05
49 Jonny Dry MU23 Windsor Slough Eton & Hounslow AC 01:47:07
50 Chris Roberts MSEN York Knavesmire Harriers 01:47:13
51 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 01:47:26
52 Darren Kay M45 Calder Valley Fell Runners 01:47:34
53 S Gregory MSEN Unattached 01:47:44
54 Simon Adney MSEN Mercia Fell Runners 01:47:47
55 Tim Cowin M40 Helm Hill Runners 01:47:50
56 Todd Oates MSEN Ambleside AC 01:48:06
57 Simon Stainer M45 Ambleside AC 01:48:07
58 Nichola Jackson WSEN Preston Harriers 01:48:14
59 Mark Taylor M45 Calder Valley Fell Runners 01:48:15
60 Andrew Worster MSEN Todmorden Harriers 01:48:38
61 Ian Grindley M50 Mercia Fell Runners 01:48:42
62 Lizzie Browne WSEN Black Combe Runners 01:48:53
63 Henry Kingston MSEN Unattached 01:48:56
64 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 01:49:16
65 Lee Newton MSEN Keswick AC 01:49:20
66 Richard Mellon M45 Bowland Fell Runners 01:49:58
67 Andrew Jackson M40 Bowland Fell Runners 01:50:04
68 Nigel Wood M40 Helm Hill Runners 01:50:55
69 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 01:51:13
70 Dan Croft M50 Macclesfield Harriers & AC 01:51:21
71 Lee Athersmith MSEN Wharfedale Harriers 01:51:31
72 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 01:51:38
73 Dominic Jones MSEN Mercia Fell Runners 01:52:01
74 Paul Cornforth M50 Borrowdale Fell Runners 01:52:05
75 Mark Pursell M40 Pennine Fell Runners 01:52:12
76 Nathan Martin MSEN Wharfedale Harriers 01:52:30
77 Marc Sennett MSEN Wharfedale Harriers 01:52:46
78 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 01:52:56
79 Mark Alan Rigby M50 Ambleside AC 01:53:03
80 Andy Thompson MSEN Helm Hill Runners 01:53:10
81 David Milliken M50 Horwich R M I Harriers 01:53:13
82 Andrew Holmes MSEN Pennine Fell Runners 01:53:13
83 Anna Lupton WSEN Black Combe Runners 01:53:13
84 Paul Sorrell M40 Ripley Running Club 01:53:15
85 Noel Curtis M40 Pennine Fell Runners 01:53:16
86 Tom Bush MSEN Pennine Fell Runners 01:53:34
87 Max Wainwright MU23 Dark Peak Fell Runners 01:53:45
88 Darren Fishwick M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:53:47
89 Ali Burns MSEN Valley Striders AC 01:53:50
90 Heidi Dent WSEN Howgill Harriers 01:53:51
91 Lou Roberts W40 Ambleside AC 01:54:03
92 Sharon Taylor WSEN Helm Hill Runners 01:54:04
93 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 01:54:07
94 Philip Pearson M55 Northern Fells Running Club 01:54:24
95 Mel Price W40 Mercia Fell Runners 01:54:27
96 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 01:54:29
97 Anna Bartlett W45 Mercia Fell Runners 01:54:33
98 John Hooson M50 Ambleside AC 01:54:56
99 John Millen M40 Black Combe Runners 01:54:59
100 Stephen Edwards M40 Calder Valley Fell Runners 01:55:00
101 Ted Mason MSEN Wharfedale Harriers 01:55:00
102 James Williamson MSEN Clayton-le-Moors Harriers 01:55:06
103 Matthew Seddon MSEN Pudsey & Bramley AC 01:55:07
104 Huw Davies MSEN Mercia Fell Runners 01:55:13
105 Tom Barr MSEN Buckley Runners 01:55:24
106 Richard Stevens M40 Ambleside AC 01:55:27
107 David Alcock M40 Pudsey & Bramley AC 01:55:35
108 Rob Brown MSEN Keswick AC 01:55:37
109 Hannah Russell WU23 Helm Hill Runners 01:55:40
110 Daniel Haworth MSEN Keswick AC 01:55:42
111 Sam Green MSEN Helm Hill Runners 01:55:48
112 Philip Shaw M50 Mansfield Harriers 01:56:16
113 Billy Procter M60 Helm Hill Runners 01:56:25
114 Adrian Harvey MSEN Howgill Harriers 01:56:29
115 Thomas Priestley MSEN North Leeds Fell Runners 01:56:51
116 David Chetta MSEN Mercia Fell Runners 01:57:05
117 Catherine Spurden WSEN Keswick AC 01:57:11
118 Andy McMurdo MSEN Pennine Fell Runners 01:57:15
119 Jason Williams M40 Calder Valley Fell Runners 01:57:20
120 Adam Wilson M45 Unattached 01:57:23
121 Edmond Jackson M50 Unattached 01:57:29
122 Adam Lloyd M40 Keswick AC 01:57:33
123 Kirsty Hall W40 Wharfedale Harriers 01:57:40
124 Steven Knowles M45 Pennine Fell Runners 01:57:43
125 Rob Furness MSEN Wharfedale Harriers 01:58:00
126 Jack Millar MSEN Ambleside AC 01:58:21
127 Mark Walsh M45 Horwich R M I Harriers 01:58:32
128 Sarah McCormack WSEN Ambleside AC 01:58:35
129 Tim Werrett M45 Mercia Fell Runners 01:58:45
130 David Kirkham M40 Wharfedale Harriers 01:59:01
131 Nick Barber M40 Todmorden Harriers 01:59:10
132 Neil Stabbs M40 York Knavesmire Harriers 01:59:24
133 Niall Bourke MSEN Pudsey & Bramley AC 01:59:48
134 Thomas Foster M40 Mercia Fell Runners 02:00:02
135 Barry Wilkinson M50 Borrowdale Fell Runners 02:00:04
136 Mark Burton M40 Pennine Fell Runners 02:00:06
137 Craig Stansfield M45 Rossendale Harriers & AC 02:00:08
138 Craig Burrow M40 Helm Hill Runners 02:00:10
139 Gary Thorpe M50 Ambleside AC 02:00:14
140 Kelli Roberts WSEN Ambleside AC 02:00:18
141 John Rainford M55 Preston Harriers 02:00:31
142 Judith Jepson W50 Dark Peak Fell Runners 02:00:33
143 Dan Duxbury M40 Ambleside AC 02:00:35
144 Andy Davies M50 Mercia Fell Runners 02:00:45
145 James Woodman MSEN Pudsey & Bramley AC 02:00:46
146 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:01:02
147 Peter Crompton M60 Cumberland Fell Runners 02:01:29
148 Garry Wilkinson M50 Clayton-le-Moors Harriers 02:01:33
149 Mike Egner M60 Settle Harriers 02:01:40
150 Scout Adkin WU23 Moorfoot Runners 02:02:01
151 Douglas Love MSEN Bowland Fell Runners 02:02:01
152 John Mason M50 Dewsbury Road Runners 02:02:06
153 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 02:02:10
154 Yewan Bennison M40 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:02:16
155 Leigh Warburton M55 Bowland Fell Runners 02:02:19
156 Zoe Clare Barber WSEN Mercia Fell Runners 02:02:33
157 Rick Stuart M50 Helm Hill Runners 02:02:39
158 Jenn Mattinson WSEN Keswick AC 02:02:39
159 James Harris MSEN Black Combe Runners 02:02:46
160 Nicky Spinks W45 Dark Peak Fell Runners 02:02:49
161 Littledave Cumins M45 Mow Cop Runners 02:02:55
162 Mark Agnew M50 Mercia Fell Runners 02:03:05
163 Dave McGuire M45 Wharfedale Harriers 02:03:08
164 Andrew Britton M40 Idle AC 02:03:10
165 Richard Mackie M45 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:03:13
166 Rupert Bonington M45 Keswick AC 02:03:15
167 Rebecca Rooke WSEN Black Combe Runners 02:03:16
168 Adam Taylor MSEN Dark Peak Fell Runners 02:03:18
169 Iain Glendinning MSEN Calder Valley Fell Runners 02:03:59
170 Andy Lloyd M45 Horwich R M I Harriers 02:04:08
171 Kirsty Hewitson W40 Dark Peak Fell Runners 02:04:17
172 Sam Robson MSEN Unattached 02:04:22
173 Jim Rogers M50 City Of Hull AC 02:04:37
174 Helen Elmore W45 Dark Peak Fell Runners 02:04:38
175 Peter German MSEN Helm Hill Runners 02:04:39
176 Joseph Torr MSEN Pennine Fell Runners 02:04:42
177 Robert Browne MSEN Black Combe Runners 02:04:45
178 Chris Davies M60 Saddleworth Runners Club 02:05:00
179 Claire Green WSEN Pudsey & Bramley AC 02:05:09
180 Barry Atkinson M55 York Knavesmire Harriers 02:05:09
181 John Bristow M40 Mercia Fell Runners 02:05:13
182 Mark Messenger M50 Macclesfield Harriers & AC 02:05:18
183 Ian Warhurst M55 Pennine Fell Runners 02:05:24
184 Neil Sidaway M50 Cumberland Fell Runners 02:05:28
185 Amy Partridge WU23 Mercia Fell Runners 02:05:28
186 Paul Jeggo M55 Springfield Striders RC 02:05:37
187 Kev Saville M50 Dark Peak Fell Runners 02:05:50
188 Jonny Marchant M45 Unattached 02:05:52
189 Stefan Bramwell M45 Pennine Fell Runners 02:06:03
190 Lee Knight MSEN Ambleside AC 02:06:06
191 David Edmondson M45 Clayton-le-Moors Harriers 02:06:34
192 John Allan MSEN Calder Valley Fell Runners 02:06:42
193 Tom Ratcliffe MSEN York Knavesmire Harriers 02:06:45
194 Paul Swindles MSEN Pennine Fell Runners 02:07:20
195 Matt Jackson MSEN North Derbyshire RC 02:07:23
196 Paul Hesketh M50 Clayton-le-Moors Harriers 02:08:11
197 Graham Pilling MSEN Pudsey & Bramley AC 02:08:14
198 Tony Livesey MSEN Preston Harriers 02:08:32
199 Martin Hurst MSEN Pudsey & Bramley AC 02:08:33
200 Steve Jackson M60 Horwich R M I Harriers 02:08:42
201 Darren Tweed MSEN Todmorden Harriers 02:08:44
202 Andy Hauser M60 Holmfirth Harriers AC 02:08:44
203 Paul Scully M40 Helm Hill Runners 02:08:51
204 Zoe Procter WSEN Pennine Fell Runners 02:09:03
205 Ryan Wilkinson MSEN Unattached 02:09:14
206 Catherine Niblock WSEN Helm Hill Runners 02:09:17
207 Andrew Bradley M50 Cumberland Fell Runners 02:09:45
208 Jenny Rice WSEN Helm Hill Runners 02:09:50
209 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 02:10:05
210 Richard Byers M50 Cheshire Hill Racers 02:10:22
211 Michael Reynolds M50 Mercia Fell Runners 02:10:29
212 John Beetham M40 Keswick AC 02:10:33
213 Jack Holt M65 Clayton-le-Moors Harriers 02:10:46
214 Karl Mason MSEN Helm Hill Runners 02:10:53
215 Stephen Storey M60 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:11:09
216 Dave Powell M55 Aberystwyth Athletic Club 02:11:16
217 Chris Wilcox M60 Buckley Runners 02:11:16
218 Bernard Grant M65 Harrogate Harriers 02:11:19
219 Paul Knowles M45 Ambleside AC 02:11:22
220 Jeremy Randell M50 Meirionnydd Running Club 02:11:30
221 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley AC 02:11:31
222 Graham Brown M45 Macclesfield Harriers & AC 02:11:34
223 Steve Beldon M40 Malvern Joggers 02:11:35
224 Alison Richards W40 Helm Hill Runners 02:11:41
225 Stephen Morran M60 Bolton United Harriers & AC 02:11:47
226 Deborah Gowans W50 Accrington Road Runners 02:11:48
227 Adam Neale M45 Cheshire Hill Racers 02:11:50
228 Robin Tuddenham M45 Todmorden Harriers 02:11:53
229 Carol Evans W50 Settle Harriers 02:11:59
230 Roger Laycock M55 Settle Harriers 02:12:09
231 Andy Barnett M55 Dark Peak Fell Runners 02:12:13
232 Gemma Ford WSEN Todmorden Harriers 02:12:31
233 Paul Jennings M50 Cumberland Fell Runners 02:12:32
234 Anna Jane Meeks W55 Borrowdale Fell Runners 02:12:48
235 Stephen Smithies M45 Calder Valley Fell Runners 02:14:40
236 Mark Midgley M50 Bowland Fell Runners 02:14:41
237 Kate Archer WSEN Ilkley Harriers AC 02:14:48
238 Brian Walton M60 Horwich R M I Harriers 02:15:02
239 Tom Mcgaff M60 Cheshire Hill Racers 02:15:14
240 Paul Shackleton M50 Clayton-le-Moors Harriers 02:15:18
241 Ann-Marie Jones W60 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:15:20
242 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 02:15:22
243 Jos Addison MSEN Helm Hill Runners 02:15:25
244 Kieran Carr M70 Clayton-le-Moors Harriers 02:15:39
245 Christopher Kelsey M60 Wells City Harriers 02:15:45
246 Alun Williams MSEN Pennine Fell Runners 02:15:49
247 Nigel Jeff M50 Buxton AC 02:15:57
248 Damien Briscoe MSEN Calder Valley Fell Runners 02:16:14
249 Christopher Hewitson M40 Congleton Harriers 02:16:23
250 Jean Powell W45 Wharfedale Harriers 02:16:55
251 Jon Sharples M60 Clayton-le-Moors Harriers 02:16:58
252 Martin Howard MU23 Calder Valley Fell Runners 02:17:02
253 Annabel Mason WU23 Wakefield District H & AC 02:17:08
254 Dave Collins M60 Todmorden Harriers 02:17:19
255 Dave Keeling M50 Cheshire Hill Racers 02:17:28
256 Paul Woolhouse M40 Pennine Fell Runners 02:17:33
257 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:17:38
258 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 02:17:40
259 Guy Holloway M40 Unattached 02:17:49
260 Jim Tyson M40 Ambleside AC 02:17:54
261 Robin Bacon M50 Mercia Fell Runners 02:17:58
262 Carl Bedson M45 Cheshire Hill Racers 02:18:06
263 Trudy Beetham W40 Keswick AC 02:18:10
264 Judy Howells W45 Wharfedale Harriers 02:18:19
265 Sue Richmond WSEN Pennine Fell Runners 02:18:53
266 Natalie Hawkrigg W45 Northern Fells Running Club 02:18:54
267 Roger Taylor M45 Preston Harriers 02:18:55
268 Zoe Webber WSEN Keswick AC 02:19:15
269 Jayne Rigby W40 Helm Hill Runners 02:20:23
270 Gary Pearson M45 Croft Ambrey RC 02:20:25
271 Joanna Goorney W45 Lytham St Annes RR Club 02:20:26
272 Claire Duffield W40 Todmorden Harriers 02:20:32
273 Graeme Tiffany M50 Pudsey Pacers RC 02:20:33
274 Ellie Crownshaw WU23 Dark Peak Fell Runners 02:20:41
275 Rowena Browne W50 Bowland Fell Runners 02:20:49
276 Paul Colley-Davies M50 Croft Ambrey RC 02:20:50
277 Jules Toone WSEN Unattached 02:20:53
278 Adrian Walker M50 Settle Harriers 02:20:55
279 James Riley M45 Todmorden Harriers 02:20:59
280 Shaun Addison M55 Helm Hill Runners 02:21:06
281 Tim Clayton M50 Ripley Running Club 02:21:11
282 Michelle Foxwell W40 Ambleside AC 02:21:22
283 Clare Oliffe WSEN Dark Peak Fell Runners 02:21:39
284 Marie Robson W45 Helm Hill Runners 02:21:48
285 Mark Davy MSEN Unattached 02:21:48
286 Paul Duffy M45 Unattached 02:21:51
287 John Robson M50 Unattached 02:22:22
288 Eleanor Wainwright WU23 Unattached 02:23:01
289 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick AC 02:23:04
290 Helen Winskill W40 Keswick AC 02:23:16
291 Lindsay Walker WSEN Keswick AC 02:23:30
292 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 02:23:33
293 Tim Murray M55 Helm Hill Runners 02:23:58
294 Alison Wainwright W45 Dark Peak Fell Runners 02:24:00
295 Kate Mansell W45 Todmorden Harriers 02:24:03
296 Mike Ayers M60 North Leeds Fell Runners 02:24:06
297 Nick Brooke M60 Dorset Doddlers RC 02:24:09
298 Eleanor Knowles W45 Ambleside AC 02:24:12
299 Peter Tayler M50 Black Combe Runners 02:24:23
300 Michael Green M50 Horwich R M I Harriers 02:24:30
301 Evelyn Dugdale W50 Helm Hill Runners 02:24:46
302 Matthew Rooke MSEN Black Combe Runners 02:25:06
303 Robert Taylor M65 Pennine Fell Runners 02:25:27
304 Paul Wright M50 Ambleside AC 02:25:34
305 Louise Barker W40 Aberystwyth Athletic Club 02:26:08
306 Martin Rouse MSEN Unattached 02:26:19
307 Pat Goodall W60 Totley AC 02:26:29
308 Gillian Lindsey W45 Macclesfield Harriers & AC 02:26:48
309 Karen Pickles W45 Pudsey & Bramley AC 02:26:55
310 Huw Jones M50 Birmingham Running Athletics&Triathlon Club (BRAT) 02:26:57
311 Matthew Wilcock M45 Trawden Athletic Club 02:26:58
312 Paul Bayley MSEN Tring RC 02:27:04
313 Helen Buchan WSEN Calder Valley Fell Runners 02:27:14
314 Andrew Roberts M45 Congleton Harriers 02:27:33
315 Claire Aspinall W40 Pennine Fell Runners 02:27:45
316 Caroline Harding W40 Pudsey & Bramley AC 02:27:58
317 Vincent Booth M50 Cheshire Hill Racers 02:28:15
318 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers 02:28:17
319 Nick Andralojc M55 Harrogate Harriers & AC 02:28:34
320 Michael Mcloughlin M60 Preston Harriers 02:28:47
321 David Gould M60 Mercia Fell Runners 02:29:02
322 Graham McAra M60 Cheshire Hill Racers 02:29:35
323 David Appleyard M50 Helm Hill Runners 02:30:14
324 Andrew Weaver MSEN Bayston Hill Dodgers 02:30:15
325 Hannah Bradley WU23 Cumberland Fell Runners 02:30:23
326 Kim Braznell W60 Mercia Fell Runners 02:30:35
327 Maryke Fox W40 Mercia Fell Runners 02:30:37
328 Andrew Quickfall M55 Unattached 02:31:36
329 Caroline Holden W50 Helm Hill Runners 02:31:50
330 Eloise Lee WSEN Mercia Fell Runners 02:31:57
331 Sue Howarth W55 Mercia Fell Runners 02:32:02
332 Timothy Jacobs M40 North Leeds Fell Runners 02:32:39
333 Ronald Rees M60 Pennine Fell Runners 02:32:49
334 Belinda Baquero WSEN Pudsey & Bramley AC 02:33:12
335 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers & AC 02:33:13
336 Christopher Morrison M60 Sinfin Running Club 02:34:01
337 Melanie Bradley W55 Unattached 02:34:41
338 Wendy Dodds W65 Clayton-le-Moors Harriers 02:34:48
339 Mark Bailey M50 Nuneaton Harriers 02:34:58
340 Peter Knight M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:35:05
341 John Fortescue M50 North Leeds Fell Runners 02:35:06
342 Alan Brentnall M65 Pennine Fell Runners 02:35:29
343 Stephen Atherton M60 Ambleside AC 02:35:31
344 Mick Cochrane M70 Dark Peak Fell Runners 02:35:41
345 Suzanne Kapitanec WSEN Mercia Fell Runners 02:36:51
346 Mike Hind M65 Borrowdale Fell Runners 02:37:34
347 Chris Schofield M50 Helm Hill Runners 02:38:20
348 Josie Lloyd WU23 Mercia Fell Runners 02:39:02
349 Jo Wilcox W50 Helm Hill Runners 02:39:51
350 Rowan Ranner WSEN Helm Hill Runners 02:40:48
351 Dave Kershaw M60 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:41:36
352 David Mackie M45 Corsham Running Club 02:41:41
353 Jean Shotter W50 Holmfirth Harriers AC 02:41:42
354 Debbie Charlton W40 Keswick AC 02:41:43
355 Philip Barnes M55 Pennine Fell Runners 02:42:17
356 Stephanie Wilson WSEN Pudsey & Bramley AC 02:42:28
357 Brent Lindsay M55 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:44:08
358 Katy Thompson W60 Clayton-le-Moors Harriers 02:44:09
359 Russell Cannon M50 Helm Hill Runners 02:44:11
360 Adrian Dixon M70 Unattached 02:44:30
361 Paul Stevenson M55 Sinfin Running Club 02:44:33
362 Helen Stokes WSEN Mercia Fell Runners 02:44:43
363 Brian Hickey M50 Unattached 02:47:28
364 Marcia Frith W40 Helm Hill Runners 02:47:57
365 Carrie Gibson W45 Helm Hill Runners 02:48:14
366 Rod Sutcliffe M65 Calder Valley Fell Runners 02:53:09
367 Lesley Malarkey W65 Keswick AC 02:53:22
368 Calvin Ferguson MSEN Calder Valley Fell Runners 02:53:42
369 Julian Carradice M55 Unattached 02:54:32
370 Amy Hardy WSEN Horsforth Harriers 02:54:44
371 Nicholas Moore M55 Cumberland Fell Runners 02:54:57
372 Alison Brentnall W65 Pennine Fell Runners 02:59:49
373 Catherine Musetti W50 Ambleside AC 03:00:03
374 James Adamson MSEN Unattached 03:00:53
375 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 03:01:36
376 Carolyn Meschino WSEN Ambleside AC 03:04:51
377 David Leslie M65 Todmorden Harriers 03:05:37
378 Martin Carter M50 Unattached 03:07:45
379 John Williams M65 Pennine Fell Runners 03:11:13
380 Jo Bowen W45 Pennine Fell Runners 03:16:03
381 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners 03:16:16
382 Janice Curtis W50 Mercia Fell Runners 03:16:35
383 Jeremy Brayshaw M70 Totley AC 03:19:28
384 Kathleen Turner W60 Macclesfield Harriers & AC 03:19:53
385 Les Thurston M65 Matlock Athletic Club 03:25:10
386 John Price M55 Mynydd Du 03:31:45
387 Roger Ashby M70 Pennine Fell Runners 04:05:37
388 Gus Williams M50 Unattached Rtd
389 Murray Bishop M50 Unattached Rtd
390 Thomas Roo MSEN Mercia Fell Runners Rtd
391 Ashley Howell MSEN Helm Hill Runners Rtd
392 Lindsey Berends W40 Preston Harriers Rtd
393 Naomi Malkin WSEN Unattached Rtd
394 Andrew Heys MSEN Blackburn Harriers & AC Rtd
395 Nina Skilton W50 Cannock & Stafford AC Rtd
396 Jonny Malley MSEN Ambleside AC Rtd
397 Simon Daws M60 Mercia Fell Runners Rtd
398 David Bethell MSEN Dark Peak Fell Runners Rtd
399 Dom Nurse M45 North Leeds Fell Runners Rtd
400 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners Rtd
401 James Logue M45 Calder Valley Fell Runners Rtd
402 Helen Berry W40 Holmfirth Harriers AC Rtd