Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

13/05/2017 – Fairfield Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Ben Abdelnoor (M) Senior AMBLESIDE AC 01:22:33
2 Phil Marsden (M) Senior HORWICH RMI HARRIERS 01:23:24
3 Garry Greenhow (M) Senior AMBLESIDE AC 01:23:35
4 Darren Kay (M) Veteran40 01:24:06
5 Alex Whittem (M) Senior CALDER VALLEY FELL RUNNERS 01:24:33
6 Joe Mann (M) Senior AMBLESIDE AC 01:25:38
7 Mark Mcgoldrick (M) Senior WHARFEDALE HARRIERS 01:27:36
8 Nick Leigh (M) Veteran40 HORWICH RMI HARRIERS 01:27:38
9 Dave Lund (M) Senior DARK PEAK FELL RUNNERS 01:30:36
10 David Birch (M) Veteran40 KESWICK ATHLETIC CLUB 01:30:37
11 Simon Pymm (M) Senior HORWICH RMI HARRIERS 01:31:10
12 John Mitchell (M) Senior COSMIC HILLBASHERS 01:31:28
13 James Woodman (M) Senior PUDSEY AND BRAMLEY 01:31:48
14 Josh Hartley (M) Senior BLACK COMBE RUNNERS 01:32:35
15 Jon Smith (M) Senior CALDER VALLEY FELL RUNNERS 01:33:35
16 Andrew Laycock (M) Senior 01:33:46
17 Spike Ambery Smith (M) Senior MOONGLU 01:34:44
18 Matthew Hayes (M) Veteran40 TEAM MOUNTAIN FUEL 01:34:55
19 Peter Mackie (M) Veteran40 SHETTLESTON HARRIERS 01:35:00
20 Peter Davies (M) Senior DARK PEAK FELL RUNNERS 01:35:03
21 Oliver Waters (M) Veteran40 HELM HILL 01:35:27
22 Chris Perry (M) Senior DARK PEAK FELL RUNNERS 01:35:36
23 Robert Green (M) Senior ACHILLE RATTI 01:35:49
24 Neil Armitage (M) Veteran40 PUDSEY AND BRAMLEY 01:36:24
25 Gary Jones (M) Senior NORTHUMBERLAND FELL RUNNERS 01:37:58
26 Philip Hewitt (M) Senior HOLMFIRTH HARRIERS 01:38:11
27 Neil Walker (M) Senior ALTRINCHAM AND DISTRICT AC 01:38:23
28 Simon Rodger (M) Veteran40 BLACK COMBE RUNNERS 01:38:26
29 Arthur Raffle (M) Senior ALTRINCHAM AND DISTRICT AC 01:38:26
30 Michael Tosh (M) Senior AMBLESIDE AC 01:38:30
31 Edward James (M) Senior BELPER HARRIERS 01:38:33
32 Peter Kemp (M) Veteran40 ELLENBOROUGH AC 01:38:33
33 Jim Masters (M) Senior WYE VALLEY RUNNERS 01:38:34
34 Chris Webb (M) Senior GLOSSOPDALE HARRIERS 01:38:44
35 Tony Livesey (M) Senior PRESTON HARRIERS 01:38:57
36 Simon Collins (M) Senior YORK KNAVESMIRE HARRIERS 01:38:58
37 Barry Wilkinson (M) Veteran50 BORROWDALE FELL RUNNERS 01:39:11
38 Jake Lodge (M) Senior MELTHAM AC 01:39:20
39 Stephen Edwards (M) Veteran40 CALDER VALLEY FELL RUNNERS 01:39:56
40 Matthew Hetherington (M) Senior HEATON HARRIERS & AC 01:40:16
41 Robert Webster (M) Senior GLOSSOPDALE HARRIERS 01:40:30
42 Eddie Fletcher (M) Senior KESWICK ATHLETIC CLUB 01:41:23
43 Chris Swanepoel (M) Senior BORROWDALE FELL RUNNERS 01:41:25
44 Andrew Harrison (M) Senior PRESTON HARRIERS 01:41:32
45 Chris Huggett (M) Senior RM TRIATHLON 01:41:44
46 Chris Jackson (M) Senior PENNINE FELL RUNNERS 01:42:02
47 John Horrocks (M) Senior BLACKBURN HARRIERS 01:42:27
48 David Williams (M) Senior ELLENBOROUGH AC 01:43:08
49 Glynn Brown (M) Veteran40 01:43:17
50 Philip Pearson (M) Veteran50 NORTHUMBERLAND FELL RUNNERS 01:43:19
51 Dave Evans (M) Senior KEIGHLEY & CRAVEN AC 01:43:25
52 Al Smithson (M) Senior MERSEY TRI 01:43:29
53 Leigh Warburton (M) Veteran50 BOWLAND FELL RUNNERS 01:43:33
54 Jim Roberts (M) Veteran40 KEIGHLEY & CRAVEN AC 01:43:33
55 Stephen Ireland (M) Veteran40 01:43:54
56 David Parkington (M) Veteran50 PRESTON HARRIERS 01:44:02
57 Graham Pearson (M) Veteran40 DERWENT VALLEY TRAIL RUNNERS 01:44:02
58 Alex Fawcett (M) Veteran50 RIPON RUNNERS 01:44:02
59 Kenny Short (M) Veteran50 TEVIOTDALE HARRIERS 01:44:15
60 Tim Grimwood (M) Senior SWALEDALE RUNNERS 01:44:18
61 Mick Loftus (M) Veteran50 VALLEY STRIDERS AC 01:44:32
62 Joe Todd (M) Veteran40 01:44:41
63 Tom Cubbon (M) Veteran40 BLACKBURN HARRIERS 01:44:43
64 Chris Kennedy (M) Veteran40 SALTWELL HARRIERS 01:44:55
65 Simon Vallance (M) Veteran50 VALLEY STRIDERS AC 01:45:06
66 Stuart Walton (M) Veteran40 KEIGHLEY & CRAVEN AC 01:45:16
67 Edmond Jackson (M) Veteran50 AMBLESIDE AC 01:45:57
68 Matt Davis (M) Senior HOWGILL HARRIERS 01:45:58
69 Rob Pilling (M) Veteran40 PORTER VALLEY PLODDERS 01:46:01
70 Declan O'duffy (M) Veteran50 BOWLAND FELL RUNNERS 01:46:06
71 Benn Heywood (M) Senior BURY AC 01:46:08
72 Neil Sidaway (M) Veteran50 CUMBERLAND FELL RUNNERS 01:46:36
73 David 'weng' Bainbridge (M) Senior HOWGILL HARRIERS 01:47:09
74 David Sykes (M) Veteran40 DARK PEAK FELL RUNNERS 01:47:16
75 Kirsty Hewitson (F) Veteran40 DARK PEAK FELL RUNNERS 01:47:18
76 Philip Metcalf (M) Veteran40 01:47:20
77 John Tullie (M) Veteran60 TEVIOTDALE HARRIERS 01:47:24
78 John Beetham (M) Veteran40 KESWICK ATHLETIC CLUB 01:47:38
79 Tim Jackson (M) Veteran40 SETTLE HARRIERS 01:47:38
80 David Mcchesney (M) Senior 01:47:47
81 Andy Dickenson (M) Veteran50 DARK PEAK FELL RUNNERS 01:47:48
82 Danny Walls (M) Veteran40 SCARBOROUGH AC 01:47:50
83 Tim Straughan (M) Veteran50 VALLEY STRIDERS AC 01:47:52
84 Shaun Jackson (M) Veteran40 ALTRINCHAM AND DISTRICT AC 01:48:00
85 Yewan Bennison (M) Veteran40 CHORLEY ATHLETIC AND TRI CLUB 01:48:01
86 Ian Luke (M) Veteran40 POOLE RUNNERS 01:48:05
87 Oliver Cheyne (M) Senior BINGLEY HARRIERS & AC 01:48:09
88 Tim Raffle (M) Veteran50 ALTRINCHAM AND DISTRICT AC 01:48:35
89 Arctic John (M) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 01:48:47
90 Edoardo Piano (M) Senior NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 01:48:47
91 Tony Little (M) Veteran40 01:48:52
92 Nick Lancaster (M) Veteran60 DERWENT AC 01:49:06
93 Dave Charles (M) Veteran60 01:49:13
94 Graham Stephenson (M) Senior SALTWELL HARRIERS 01:49:19
95 Peter 'Fleetwood' Heald (M) Senior CENTURION RC 01:49:21
96 Andy Ross (M) Veteran50 Northern Runners 01:49:31
97 Matt James (M) Veteran40 01:49:43
98 Vincent Gregg (M) Veteran40 AMBLESIDE AC 01:49:50
99 Mike Hitchmough (M) Veteran50 NEWBURGH NOMADS 01:49:51
100 Robert Sharkey (M) Senior LOSTOCK AC 01:49:52
101 Steven Foley (M) Veteran40 HORWICH RMI HARRIERS 01:49:57
102 Matthew Jones (M) Veteran40 RIPLEY RUNNING CLUB 01:49:59
103 Dave Hammond (M) Veteran50 CALDER VALLEY FELL RUNNERS 01:50:02
104 Ed Murden (M) Veteran50 LONG EATON RC 01:50:02
105 Bill Maxwell (M) Veteran50 01:50:03
106 Dave Stephenson (M) Veteran50 BINGLEY HARRIERS & AC 01:50:11
107 Gary Pearson (M) Veteran40 CROFT AMBREY 01:50:23
108 Tim Jenner (M) Senior AMBLESIDE AC 01:50:32
109 Robbie Williams (M) Senior BINGLEY HARRIERS & AC 01:50:34
110 Heather Tuffs (F) Senior YORK ACORN 01:50:38
111 Chloe Routledge (F) Senior AMBLESIDE AC 01:50:38
112 Josh Hore (M) Senior 01:50:45
113 Damian Kimmins (M) Veteran40 KESWICK ATHLETIC CLUB 01:50:47
114 Nick Sebley (M) Veteran50 BLACK COMBE RUNNERS 01:50:51
115 Mark Cropper (M) Veteran40 HELM HILL 01:50:52
116 William Duggan (M) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 01:51:00
117 Martin Hancock (M) Veteran40 SKIPTON AC 01:51:01
118 Stephen Radcliffe (M) Veteran40 ROSSENDALE HARRIERS 01:51:07
119 Andy Ford (M) Senior HORWICH RMI HARRIERS 01:51:11
120 Carol Evans (F) Veteran50 SETTLE HARRIERS 01:51:18
121 Kieran Horrigan (M) Veteran50 01:51:33
122 Tom Whittington (M) Veteran40 MACCLESFIELD HARRIERS 01:51:42
123 Peter Mcavoy (M) Veteran40 01:51:50
124 Chris Hodgson (M) Veteran50 AMBLESIDE AC 01:52:18
125 Stuart Smith (M) Senior DARWEN DASHERS 01:52:23
126 Gemma Ford (F) Senior TODMORDEN HARRIERS 01:52:35
127 Jenny Caddick (F) Veteran40 DARK PEAK FELL RUNNERS 01:52:38
128 Andy Heys (M) Senior BLACKBURN HARRIERS 01:52:44
129 Mick Procter (M) Veteran50 01:53:06
130 Ian Horne (M) Veteran50 EDENRUNNERS 01:53:08
131 Fiona Maxwell (F) Veteran50 GLASGOW TRIATHLON CLUB 01:53:20
132 Dave Parker (M) Veteran50 ST THERESAS AC 01:53:37
133 Zoe Webber (F) Senior 01:54:23
134 Scott Tranter (M) Senior 01:54:26
135 Benjamin Wolstenholme (M) Senior BRAMHALL RUNNERS 01:54:29
136 James Mcmurtry (M) Veteran50 ASHBOURNE RC 01:54:29
137 Ben Imeson (M) Veteran40 RIPON RUNNERS 01:54:32
138 Derek Parrington (M) Veteran50 SWALEDALE RUNNERS 01:54:36
139 Mark Midgley (M) Veteran50 BOWLAND FELL RUNNERS 01:54:41
140 Jamie Dowdall (M) Veteran40 DARWEN DASHERS 01:54:51
141 Phillip Roberts (M) Veteran40 HELSBY RC 01:54:55
142 Andrew Harris (M) Veteran40 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 01:55:02
143 Ian Hepburn (M) Veteran40 HORWICH RMI HARRIERS 01:55:04
144 Nath Walker (M) Senior 01:55:06
145 Karen Bridge (F) Veteran40 EDEN RUNNERS 01:55:12
146 Ben Edmondson (M) Veteran40 ROSSENDALE HARRIERS 01:55:15
147 Paul Disney (M) Veteran40 SALTAIRE STRIDERS 01:55:42
148 Carl Hitchens (M) Veteran50 BINGLEY HARRIERS & AC 01:55:43
149 Anthony Davis (M) Veteran50 DERWENT AC 01:55:46
150 Paul Colley-Davies (M) Veteran50 CROFT AMBREY 01:55:48
151 Roger Taylor (M) Veteran40 PRESTON HARRIERS 01:55:58
152 Lawrence Day (M) Veteran40 AMBLESIDE AC 01:56:06
153 Matthew Barnes (M) Veteran50 01:56:07
154 Rob Coles (M) Veteran60 ABERDEEN 01:56:09
155 Claire Duffield (F) Veteran40 TODMORDEN HARRIERS 01:56:10
156 Andrew Christie (M) Senior RED ROSE ROAD RUNNERS 01:56:11
157 Sophie Noon (F) Senior DERWENT AC 01:56:13
158 William Hoey (M) Veteran40 DARK PEAK FELL RUNNERS 01:56:14
159 Alistaire Macgregor (M) Senior 01:56:21
160 Jane Reedy (F) Veteran40 01:56:23
161 Matthew Wilcock (M) Veteran40 TRAWDEN AC 01:56:23
162 Ingrid Storm (F) Senior CHORLTON RUNNERS 01:56:25
163 Julie Carter (F) Veteran50 KESWICK ATHLETIC CLUB 01:56:48
164 Karl Tuzio (M) Veteran50 NEWBURGH NOMADS 01:56:52
165 Kaisleigh Atkinson (F) Senior 01:57:02
166 Gillian Lindsey (F) Veteran40 MACCLESFIELD HARRIERS 01:57:27
167 Paul Chrisp (M) Veteran50 DELAMERE SPARTANS 01:57:41
168 Alexander Rothwell (M) Senior AMBLESIDE AC 01:57:58
169 Iain Shaw (M) Veteran40 01:58:17
170 Martin Randall (M) Veteran40 SWALEDALE RUNNERS 01:58:21
171 Terry Houston (M) Veteran60 BOWLAND FELL RUNNERS 01:58:22
172 Kris White (M) Senior 01:58:28
173 Andrew Wilkins (M) Veteran50 LEYLAND 01:58:33
174 William Taylor (M) Veteran50 ROSSENDALE HARRIERS 01:58:39
175 Sally Houghton (F) Veteran50 RIPON RUNNERS 01:58:45
176 Rowen Ratcliffe (F) Senior SADDLEWORTH RUNNERS 01:58:47
177 Ann-Marie Jones (F) Veteran60 FRA 01:59:14
178 Des Thorpe (M) Veteran50 SADDLEWORTH RUNNERS 01:59:16
179 Henry Owles (M) Senior 01:59:22
180 Tom Barker (M) Senior TODMORDEN HARRIERS 02:00:31
181 Gavin Roper (M) Veteran40 CALDER VALLEY FELL RUNNERS 02:00:43
182 Simon Jackson (M) Veteran40 KESWICK ATHLETIC CLUB 02:00:48
183 Alison Weston (F) Veteran50 ILKLEY HARRIERS 02:00:55
184 Bill Beckett (M) Veteran50 CHORLEY ATHLETIC AND TRI CLUB 02:00:57
185 Myles Talbot (M) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 02:01:11
186 Simon Harris (M) Veteran40 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:01:16
187 Paul Richardson (M) Veteran40 SALTWELL HARRIERS 02:01:37
188 Rose Singleton (F) Senior Northern Runners 02:01:39
189 Greg May (M) Senior THE BIKE PICTURE 02:01:41
190 Becky Weight (F) Veteran50 BINGLEY HARRIERS & AC 02:01:52
191 Ian Warrington (M) Senior RADCLIFFE AC 02:01:57
192 Wilfred Bell (M) Veteran60 DURHAM TRI CLUB 02:01:59
193 Gary Mason (M) Veteran50 KESWICK ATHLETIC CLUB 02:01:59
194 Greg Trusselle (M) Senior BINGLEY HARRIERS & AC 02:02:05
195 Wendy Dodds (F) Veteran60 CLAYTON-LE-MOORS HARRIERS 02:02:34
196 Deborah Gowans (F) Veteran50 ACCRINGTON ROAD RUNNERS 02:03:14
197 Dawn Metcalfe (F) Veteran40 DERWENT VALLEY TRAIL RUNNERS 02:03:17
198 Kevin Hagley (M) Veteran50 SOUTH WEST ROAD RUNNERS 02:03:21
199 Howard Chambers (M) Veteran50 SADDLEWORTH RUNNERS 02:03:21
200 Lesley Watson (F) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 02:03:23
201 Will Ross (M) Veteran40 BLACK COMBE RUNNERS 02:03:35
202 Amanda Seims (F) Senior VALLEY STRIDERS AC 02:03:37
203 Lisa Parker (F) Senior ACCRINGTON ROAD RUNNERS 02:03:47
204 Fiona Hall (F) Veteran40 TRAWDEN AC 02:03:54
205 Steve Briggs (M) Veteran50 FRA 02:03:54
206 Steve Dixon (M) Veteran60 VALLEY STRIDERS AC 02:04:00
207 Mark Shuttleworth (M) Veteran50 LOSTOCK AC 02:04:09
208 Simon Harrison (M) Veteran40 02:04:11
209 James Bailey (M) Senior AMBLESIDE AC 02:04:12
210 Gary Lane (M) Veteran40 HOWGILL HARRIERS 02:04:40
211 Alexandra Woodward (F) Veteran40 AMBLESIDE AC 02:04:58
212 Sophie Fosker (F) Senior BOWLAND FELL RUNNERS 02:05:00
213 Daryl Mullen (M) Veteran50 NEWBURGH NOMADS 02:05:03
214 Les Bellis (M) Veteran50 HEATON HARRIERS & AC 02:05:19
215 Alice Mclean (F) Veteran40 SADDLEWORTH RUNNERS 02:05:48
216 Kerrie-Anne Bretherton (F) Veteran40 TRAWDEN AC 02:05:53
217 Jason Forster (M) Veteran40 ALLEN VALLEY STRIDERS 02:06:12
218 Jim Coldwell (M) Veteran40 SWALEDALE RUNNERS 02:06:17
219 Richard Harris (M) Veteran50 NUBURGH NOMADS 02:06:18
220 Paul Swyers (M) Veteran50 RADCLIFFE AC 02:06:21
221 Steve Tanser (M) Veteran40 HEATON HARRIERS & AC 02:06:31
222 Michael Sanderson (M) Veteran40 ALLEN VALLEY STRIDERS 02:06:32
223 Jonathan Tombs (M) Veteran40 EDEN RUNNERS 02:06:40
224 Arran Stephenson (M) Veteran40 PONTELAND RUNNERS 02:06:40
225 Christopher Mitchell (M) Veteran60 02:06:41
226 Simon Oxley (M) Veteran50 SETTLE HARRIERS 02:06:42
227 Trevor Symonds (M) Veteran60 NORTHUMBERLAND FELL RUNNERS 02:06:42
228 David Heeley (M) Veteran50 02:06:44
229 John Singh (M) Senior SALTAIRE STRIDERS 02:06:45
230 Sarah Sherratt (F) Veteran40 WESHAM ROAD RUNNERS 02:06:50
231 Duncan Forrest (M) Veteran40 ROSSENDALE HARRIERS 02:06:55
232 Fiona Buchan (F) Senior 02:07:04
233 Denise Wright (F) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 02:07:05
234 Dave Tait (M) Veteran70 DARK PEAK FELL RUNNERS 02:07:05
235 Mike Hewitt (M) Senior 02:07:37
236 Oonagh Bathgate (F) Veteran50 SWALEDALE RUNNERS 02:07:39
237 Lucy Hobbs (F) Veteran40 TODMORDEN HARRIERS 02:07:39
238 David Gill (M) Veteran50 DENBY DALE TRAVELLERS 02:07:51
239 Oliver Barker (M) Senior 02:07:54
240 Richard Monksmith (M) Senior 02:08:01
241 Catherine Litherland (F) Veteran40 02:08:04
242 Caroline Pollard (F) Veteran50 WHARFEDALE HARRIERS 02:08:32
243 Ian Grimshaw (M) Veteran50 DERWENT AC 02:08:46
244 Mauro Rotondi (M) Veteran40 RADCLIFFE AC 02:09:19
245 Gary Allsopp (M) Veteran50 SETTLE HARRIERS 02:09:29
246 Peter Turner (M) Veteran40 02:09:33
247 Debbie Charlton (F) Veteran40 02:09:35
248 Ross Litherland (M) Veteran40 STALYBRIDGE 02:09:46
249 Marisol Carrera (F) Veteran40 BINGLEY HARRIERS & AC 02:10:12
250 Matt Bullen (M) Veteran50 BVAC 02:10:25
251 Ross Murdoch (M) Senior CHORLTON RUNNERS 02:10:40
252 Michael Hadland (M) Veteran50 02:10:53
253 Kate Ludley (F) Senior LONSDALE FELL RUNNERS 02:11:21
254 Peter Singleton (M) Veteran60 BLACKPOOL WYRE & FYLDE AC 02:11:23
255 Andrew Hinde (M) Veteran50 SETTLE HARRIERS 02:11:30
256 Jonathan Skidmore (M) Veteran40 NORTH YORK MOORS AC 02:11:31
257 Luigi Salzano (M) Veteran40 RADCLIFFE AC 02:11:31
258 Ian Smith (M) Veteran60 BOLTON UNITED HARRIERS 02:11:38
259 Mark Checkley (M) Veteran50 LOSTOCK AC 02:11:44
260 John Bridge (M) Veteran50 EDEN RUNNERS 02:11:54
261 Richard Fletcher (M) Veteran50 02:12:09
262 Jeff Norman (M) Veteran70 ALTRINCHAM AND DISTRICT AC 02:12:11
263 Richard Hennah (M) Veteran40 PARKSIDE PANTHERS 02:12:11
264 Wayne Mcintosh (M) Senior CLAYTON-LE-MOORS HARRIERS 02:12:17
265 James Williamson (M) Senior CLAYTON-LE-MOORS HARRIERS 02:12:19
266 Jamie Sowerby Steel (M) Veteran40 DERWENT VALLEY TRAIL RUNNERS 02:12:22
267 Laura Wilkins (F) Veteran40 CHORLEY ATHLETIC AND TRI CLUB 02:12:29
268 Carl Hopkinson (M) Veteran50 RIPLEY RUNNING CLUB 02:12:45
269 Yvonne Peake (F) Senior DERWENT VALLEY TRAIL RUNNERS 02:12:51
270 Martin Gabriel (M) Veteran50 RIPON RUNNERS 02:13:01
271 Fiona Lynch (F) Veteran40 RADCLIFFE AC 02:13:07
272 Hailey Fletcher (F) Senior 02:13:21
273 Andy Monk (M) Veteran60 02:13:22
274 Jane Greening (F) Veteran40 TYNEDALE HARRIERS AND AC 02:13:24
275 Tanya Haynes (F) Veteran40 SADDLEWORTH RUNNERS 02:13:27
276 Tim Thom (M) Veteran50 KEIGHLEY & CRAVEN AC 02:13:28
277 David Reynolds (M) Veteran50 NEWBURGH NOMADS 02:13:35
278 Den Masset (F) Veteran50 MACCLESFIELD HARRIERS 02:13:40
279 Carmel Ramwell (F) Veteran40 SETTLE HARRIERS 02:13:43
280 Gregg Avery (M) Veteran40 GOYT VALLEY STRIDERS 02:13:56
281 Roger Mapleson (M) Veteran50 FRA 02:14:16
282 Craig Marsden (M) Veteran50 KARABINER MOUNTAINEERING CLUB 02:14:34
283 Alison Phillips (F) Veteran40 EDEN RUNNERS 02:14:48
284 Dave Tortoishell (M) Veteran40 FRA 02:15:06
285 Catherine Speakman (F) Senior 02:15:14
286 Andrew Sly (M) Veteran60 AMBLESIDE AC 02:15:17
287 Christian Stretton (M) Veteran40 TEAM PIE 02:15:18
288 Kat Evans (F) Senior AMBLESIDE AC 02:15:19
289 Ryan Crellin (M) Senior CUMBERLAND FELL RUNNERS 02:15:28
290 Jenny Garside (F) Veteran40 TRAWDEN AC 02:15:48
291 Jill Davies (F) Veteran60 SADDLEWORTH RUNNERS 02:15:51
292 Clare Gardiner (F) Senior 02:16:29
293 Geraldine Walkingdon (F) Veteran60 02:16:45
294 Debbie Walker (F) Veteran40 DERWENT AC 02:16:50
295 Jo Ray (F) Senior 02:16:57
296 Kim Skiba (F) Senior NORTH YORK MOORS AC 02:17:01
297 Kirsty Struthers (F) Senior NORTH YORK MOORS AC 02:17:06
298 David Ashton (M) Veteran60 MANCHESTER YMCA HARRIERS 02:17:13
299 Andrew Graham (M) Veteran40 02:18:13
300 Michael Keavney (M) Veteran50 SWALEDALE RUNNERS 02:18:17
301 Gavin O'connor (M) Senior TRAWDEN ATHLETIC CLUB 02:18:28
302 Adam Wallwork (M) Senior TRAWDEN AC 02:18:32
303 Colin Oxley (M) Veteran60 LIVERPOOL RUNNING CLUB 02:18:36
304 Lesley Malarkey (F) Veteran40 02:18:40
305 Nicky Butler (F) Veteran50 KESWICK ATHLETIC CLUB 02:19:06
306 Tim Simpson (M) Veteran40 EAST HULL HARRIERS 02:19:06
307 Neil Taylor (M) Veteran50 SKELMERSDALE HARRIERS 02:19:22
308 Thomas Keegan (M) Veteran50 HOWGILL HARRIERS 02:19:25
309 Kirsty-Jane Birch (F) Senior PENNINE FELL RUNNERS 02:19:58
310 Steve Smith (M) Veteran60 ESK VALLEY FELL 02:20:12
311 Stephen Baker (M) Veteran50 CHORLEY ATHLETIC AND TRI CLUB 02:20:14
312 Katie Palmer (F) Veteran40 CUMBRIA 02:20:42
313 Michael Troup (M) Veteran60 AMBLESIDE AC 02:20:55
314 Anna Blackburn (F) Veteran50 DERWENT AC 02:21:12
315 Mary Green (F) Veteran50 BINGLEY HARRIERS & AC 02:21:30
316 Mark Armstrong (M) Veteran50 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:22:00
317 Kevin Brooks (M) Senior POPLAR RUNNING CLUB 02:22:18
318 James Cook (M) Veteran40 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:22:30
319 Lisa Carter (F) Veteran40 RADCLIFFE AC 02:22:39
320 Denise Tunstall (F) Veteran50 DURHAM FELL RUNNERS 02:24:34
321 Sophie Cunningham (F) Senior CHORLTON RUNNERS 02:24:41
322 Philip Robinson (M) Veteran50 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:24:49
323 Stephen Milner (M) Veteran50 WHARFEDALE HARRIERS 02:25:25
324 Anne Milner (F) Veteran50 WHARFEDALE HARRIERS 02:25:30
325 Dave Prince (M) Veteran40 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:25:35
326 Diane Jobson (F) Veteran40 NORTH YORK MOORS AC 02:26:58
327 Neil Barrett (M) Veteran50 BINGLEY HARRIERS & AC 02:27:17
328 Meg Mcharg (F) Veteran40 BELPER HARRIERS 02:27:30
329 Helen Brunt (F) Senior BELPER HARRIERS 02:27:32
330 Catherine Barber (F) Senior NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:27:33
331 Christobel Heginbotham (F) Veteran50 SADDLEWORTH RUNNERS 02:27:52
332 Richard Hopkinson (M) Veteran60 DARK PEAK FELL RUNNERS 02:28:09
333 David Barnes (M) Veteran50 HORWICH RMI HARRIERS 02:28:16
334 Martin F Walsh (M) Veteran70 BOWLAND FELL RUNNERS 02:28:46
335 Christopher Reynolds (M) Senior 02:28:56
336 Martin Smillie (M) Veteran50 FRA 02:29:05
337 Pete Davison (M) Veteran50 HOAD HILL HARRIERS 02:29:17
338 Jenny Discombe (F) Veteran40 CHORLTON RUNNERS 02:29:33
339 Liz Tromans (F) Veteran50 SADDLEWORTH RUNNERS 02:29:54
340 Mark Doctor (M) Veteran40 ALNWICK HARRIERS 02:30:00
341 Tony Steward (M) Veteran60 CALDER VALLEY FELL RUNNERS 02:30:29
342 Alison Burnett (F) Veteran40 EAST HULL HARRIERS 02:31:19
343 Carol Brough (F) Senior CHORLTON RUNNERS 02:31:22
344 Gary Gunner (M) Veteran70 CROFT AMBREY 02:31:30
345 Emily Cobb (F) Senior HORWICH RMI HARRIERS 02:31:32
346 Nigel Coe (M) Veteran60 AMBLESIDE AC 02:31:34
347 Nicola Johnson (F) Veteran40 PARBOLD PINK PANTHERS 02:32:12
348 Nicky Snook (F) Veteran50 SADDLEWORTH RUNNERS 02:32:41
349 Stephanie Goodchild (F) Veteran50 MANCHESTER YMCA HARRIERS 02:33:18
350 Kirsten Poynter (F) Veteran40 YORK TRIATHLON CLUB 02:34:23
351 Ian Peters (M) Veteran50 GLAXO HOAD HILL HARRIERS 02:34:30
352 Phil Hadland (M) Veteran50 MERCIA FELL RUNNERS 02:34:35
353 Mark Buskwood (M) Veteran50 TOTLEY AC 02:36:37
354 Roz Massey (F) Senior TOTLEY AC 02:36:37
355 Monica Boland (F) Veteran40 SADDLEWORTH RUNNERS 02:36:55
356 Stephen Symons (M) Veteran50 MANCHESTER YMCA HARRIERS 02:37:08
357 Amie Mcavoy (F) Senior GARSTANG RUNNING CLUB 02:38:26
358 Sheena Cottam (F) Veteran40 GARSTANG RUNNING CLUB 02:38:43
359 Richard Tait (M) Veteran60 AMBLESIDE AC 02:39:10
360 Karen Goodyear (F) Veteran60 02:39:15
361 Richard Stokes (M) Veteran50 FRA 02:42:34
362 Kristian Lee (M) Veteran40 RADCLIFFE AC 02:43:39
363 Katie Percival (F) Senior RADCLIFFE AC 02:43:39
364 Sarah Smith (F) Veteran50 VALLEY STRIDERS CC 02:44:56
365 Clare Cooper (F) Veteran40 BELPER HARRIERS 02:45:37
366 Tom Davies (M) Veteran60 CROFT AMBREY 02:45:56
367 Peta Rowand (F) Veteran40 AMBLESIDE AC 02:46:24
368 Tony Varley (M) Veteran60 02:56:50
369 Rachael Prince (F) Veteran40 NIDD VALLEY ROAD RUNNERS 02:57:53
370 Rachel Mccurrie (F) Senior 02:59:18
371 Colin Grime (M) Veteran70 SPECTRUM STRIDERS 03:02:22