Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/09/2017 – Great Longstone





  
Pos Name Category Club Time
1 Liam Garrett M16 London Heathside Club 00:30:01
2 Luke Beresford M34 Ripley RC 00:30:08
3 Jordan Street M37 Clowne Roadrunners 00:30:45
4 Matthew Nichols M27 00:31:01
5 Simon Conroy M45 DPFR 00:31:26
6 John Evans M42 Beeston AC 00:31:37
7 Roger Sillito M40 Northumberland RC 00:31:53
8 Edward James M36 Belper Harriers 00:31:58
9 Matt Jones M40 Ripley RC 00:32:05
10 Mark Burley M30 Macclesfield Harriers 00:32:10
11 Matthew Fuller M29 00:32:19
12 Andy Kenyon M48 Erewash Valley 00:32:39
13 Brendan Moore M38 Ilkeston RC 00:33:01
14 Edward Garrett M45 London Heathside Club 00:33:03
15 Shaun Parkin M45 Totley AC 00:33:21
16 Nick Johnson M37 00:33:34
17 Jack Foxall M40 DPFR 00:33:38
18 Caroline Brock F33 Steel City Striders 00:33:48
19 Kieran McNally M54 00:33:58
20 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:34:55
21 Richard Hyde M53 Erewash Valley 00:34:57
22 Billy Naylor M42 00:35:02
23 Neil Weightman M53 00:35:06
24 Ruth Keeley F34 Belper Harriers 00:35:28
25 Chris Lawson M46 Doncaster AC 00:35:31
26 James Hobson M37 Goyt Valley Striders 00:35:44
27 John Hampton M44 Pegtown Plodders 00:35:50
28 Garry Elkington M50 North Derbys 00:35:52
29 Rob Skelton M44 00:36:00
30 Fran Cummins F28 Steel City Striders 00:36:21
31 Ross Richards M44 00:36:27
32 Reg Cooper M61 00:36:29
33 Jon Gilchrist M53 Tideswell RC 00:36:30
34 Pete Street M38 00:37:10
35 Brian Dakin M60 00:37:19
36 Paul Addison M59 DVO 00:37:20
37 Dean Morris M52 Handsworth Roadhogs 00:37:22
38 Katie Hateley F41 Stilton Striders 00:37:24
39 Nick Bates M53 Derwent Runners 00:37:25
40 Kieith Holmes M63 DPFR 00:37:26
41 Richard Corker M55 North Derbys 00:37:28
42 Michael Bourne M50 DPFR 00:37:30
43 Andrew Davies M49 Steel City Striders 00:37:43
44 Matt Biglin M56 Goyt Valley Striders 00:37:49
45 Daniel Halksworth M36 North Derbys 00:37:50
46 Simon Bottrill M47 Stilton Striders 00:37:53
47 Michael Joseph M55 Tideswell RC 00:37:55
48 David Vincent M55 DVO 00:37:56
49 Mark Platton M52 Steel City Striders 00:37:58
50 Mark Elwis M53 00:38:02
51 Robert Atkin M46 00:38:03
52 Jason Brown M46 00:38:05
53 Stephen Moss M46 North Derbys 00:38:06
54 Jonathan Tanner M33 00:38:14
55 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 00:38:25
56 Simon Bray M45 Sinfin RC 00:38:26
57 Rob Moore M50 DPFR 00:38:28
58 Gemma Cox F30 00:38:29
59 Ben Brindley M34 Tideswell RC 00:38:30
60 Andy Stubbs M36 Belper Harriers 00:38:34
61 Stewart Kemp M63 DPFR 00:38:54
62 Kevin Rowles M55 Killamarsh Kestrels 00:39:02
63 James Arundale M24 00:39:05
64 John Gorman M65 North Derbys 00:39:11
65 Nick Burns M47 Steel City Striders 00:39:14
66 Adam Rowe M22 Goyt Valley Striders 00:39:17
67 Steven Wigglesworth M38 00:39:22
68 David Askew M33 Shelton Striders 00:39:24
69 David Beerling M52 DPFR 00:39:29
70 Ian Warton-Woods M37 Ripley RC 00:39:38
71 Eddie Alder M45 00:39:40
72 John Malcolm M55 North Derbys 00:39:42
73 Caroline Scott F46 Sinfin RC 00:39:51
74 Michael Richardson M56 Handsworth Roadhogs 00:39:56
75 Cathy Ayton F36 Ilkeston RC 00:40:02
76 Stve Brandreth M49 Porter Valley Plodders 00:40:08
77 Chris Hodson M50 Steel City Striders 00:40:22
78 Michael Kuszynski M56 Matlock Ac 00:40:26
79 Rich Bayliss M46 00:40:29
80 Andy Jackson M54 DVO 00:40:39
81 John Houghton M51 Stilton Striders 00:40:44
82 Judith Havenhand F44 00:40:54
83 Sarah Cairns F41 00:40:58
84 Lois Carter F28 Belper Harriers 00:41:19
85 Connor Lomax M43 Goyt Valley Striders 00:41:25
86 Peter Grover M53 00:41:28
87 Richard Pegs M58 Steel City Striders 00:41:37
88 David Walker M54 00:41:45
89 Mark Halsey M43 Buxton AC 00:41:53
90 John Murray M58 North Derbys 00:42:07
91 Joanna Shimwell F30 00:42:09
92 Bob Grocutt M54 Steel City Striders 00:42:10
93 Fliss Milner F53 DPFR 00:42:24
94 Nick Lander M60 Erewash Valley 00:42:26
95 Darren Spibey M39 00:42:29
96 John Richardson M51 Handsworth Roadhogs 00:42:30
97 Mark Ferguson M31 00:42:34
98 Bob Gardener M58 North Derbys 00:42:44
99 David Arundale M63 DPFR 00:42:50
100 Sophie Stephenson F42 00:42:52
101 Jon Heathfield M56 DPFR 00:42:58
102 Julie Ellison F42 Goyt Valley Striders 00:43:03
103 Gary Bates M46 North Derbys 00:43:13
104 Steve Jenkinson M53 North Derbys 00:43:19
105 Sarah Holmes F33 Belper Harriers 00:43:25
106 Nicola Ross F37 Steel City Striders 00:43:45
107 Brian Hampton M72 North Derbys 00:43:48
108 Peter Bailey M55 Buxton AC 00:43:49
109 Lizzy Nay F27 Belper Harriers 00:43:56
110 Sarah Jackson F27 Belper Harriers 00:43:59
111 Archie Ward M54 DPFR 00:44:04
112 Andy Wilkins M60 Glossop Dale Harriers 00:44:17
113 Jonathon Fletcher M46 00:44:22
114 Catherine Hughes F48 Ilkeston RC 00:44:25
115 Christine Hill F50 Goyt Valley Striders 00:44:41
116 Bernice Nixon F63 Penistone FR 00:44:43
117 Richard Havenhand M47 00:44:55
118 Alison Butlin F45 Ripley RC 00:44:59
119 Colin Bostock M61 Long Eaton RC 00:45:03
120 Mark Rowlson M51 Beeston AC 00:45:27
121 Andre Smith M59 00:45:35
122 Elizabeth Smith F24 00:45:49
123 Shane Fenn M23 Beeston AC 00:45:53
124 Mary Edgerton F57 Pennine 00:45:59
125 Dan Baker M44 00:46:12
126 Mir Jansen F52 Steel City Striders 00:46:55
127 Steven Andrews M46 Barnsley Warriors 00:47:00
128 Vanessa Smith F46 Totley AC 00:47:08
129 Carolyn Whittle F43 Goyt Valley Striders 00:47:09
130 Robert Bryan M64 00:47:32
131 Darren Toyn M47 North Derbys 00:47:40
132 Claire Sheldon F44 Belper Harriers 00:47:46
133 Sarah Hargreaves F65 West End Runners 00:47:51
134 Richard Smith M34 00:48:00
135 Heather Marsden F51 Tideswell RC 00:48:02
136 Lynda Mather F45 00:48:04
137 Victoria Toyn F46 North Derbys 00:48:15
138 Clare Eardley F44 Wirksworth RC 00:48:33
139 Naomi Rabin F31 Steel City Striders 00:48:38
140 Graham Young M72 Sinfin RC 00:49:00
141 Helen Gilbert F46 Goyt Valley Striders 00:49:03
142 Thelma Pickard F59 00:49:08
143 Leon Zablocki M52 Tideswell RC 00:49:18
144 Lucy Beck F54 Derwent Runners 00:49:23
145 Sue Spencer F57 North Derbys 00:49:25
146 Johanna Smederod F39 North Derbys 00:49:33
147 Joan Waller F58 DPFR 00:49:34
148 Mike Arundale M64 DPFR 00:50:16
149 Peter Stanley M59 Penistone FR 00:50:53
150 Steve Rowe M54 Goyt Valley Striders 00:51:03
151 Jim Titterton M73 Wingerworth Wobblers 00:51:10
152 Mark Barlow M39 VRACE 00:51:13
153 Hayley Barlow F37 00:53:28
154 Laura Joynes F33 Tideswell RC 00:53:33
155 Suzanne Greenhaigh F43 North Derbys 00:55:09
156 Angela Burley F62 NWR 00:56:04
157 S Webster M56 00:56:05
158 Paul Stevenson M60 Sinfin RC 00:56:06