Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/09/2017 – Yorkshireman Marathon - Solo





  
Pos Name Category Club Time
1 Owen Beilby M Wharfedale Harriers 03:26:50
2 Kevin Doyle MV40 Kimberworth Striders 03:33:06
3 Edward Davies M Otley AC 03:37:36
4 Shaun Wilkinson MV50 Keighley & Craven AC 03:46:52
5 Ryan Barker MV40 Halifax Harriers & AC 03:47:15
6 Sam Kipling M 03:48:50
7 Adam Worrallo M Bingley Harriers & AC 03:50:43
8 Douglas Zinis M Calder Valley Fell Runners 03:51:02
9 Alastair Jewsbury M Bingley Harriers & AC 03:51:36
10 Carl Heron MV50 Queensbury Running Club 03:52:37
11 Nathan Crossley MV50 Horsforth Harriers 04:04:11
12 Andrew Birkinshaw MV50 Pudsey & Bramley AC 04:08:29
13 Paul Haigh M Calder Valley Fell Runners 04:08:32
14 Iain Illstone M Calder Valley Fell Runners 04:08:55
15 Claire Cooper F Keighley & Craven AC 04:09:12
16 Jonny Kendall M 04:11:49
17 Mark Rochester MV40 Todmorden Harriers 04:12:19
18 Matthew Robinson MV40 04:12:33
19 Thornton Taylor MV60 Rossendale Harriers & AC 04:12:54
20 David Fort MV40 Trawden Athletic Club 04:13:11
21 Craig Storozuk M Trawden Athletic Club 04:13:11
22 Joseph Butler MV40 04:13:46
23 Kevin Salter MV40 Trawden Athletic Club 04:14:17
24 Martin Davies MV40 Todmorden Harriers 04:14:20
25 Tom Beebe MV40 Barlick Fell Runners 04:14:24
26 Richard Stone MV50 Saltaire Striders 04:14:33
27 Andrew Walker M Todmorden Harriers 04:15:45
28 John Spencer MV50 Dark Peak Fell Runners 04:15:53
29 Hal Roberts M Kirkstall Harriers 04:16:06
30 John Naylor M Red Rose Road Runners 04:16:39
31 Kenneth Taylor MV70 04:21:22
32 Mark Yates MV40 Kingstone Runners Barnsley 04:23:02
33 David Whitfield MV40 04:23:06
34 Hinda Hardaker FV40 Keighley & Craven AC 04:24:29
35 Toby Sydes MV40 Calder Valley Fell Runners 04:24:53
36 Colin Earl MV50 Kimberworth Striders 04:27:43
37 Andrew Chalkley MV50 Kingstone Runners Barnsley 04:27:44
38 Colin Williams MV50 04:28:37
39 Alex Cran MV40 04:28:57
40 Danny Drake M 04:29:35
41 Garth De Roux MV40 Horsforth Harriers 04:31:16
42 Amy Scales F 04:32:57
43 Ellen Scales F 04:32:57
44 Mark Storey MV50 Trawden Athletic Club 04:33:42
45 Rowan Scott M 04:35:06
46 Karolina Kucharek F Rolls Royce Harriers 04:35:22
47 Liga Magdalenoka-Keen FV40 04:35:42
48 Sarah Wood F 04:37:21
49 Chris Dring M Keighley & Craven AC 04:38:41
50 Adrian Blackledge MV40 Trawden Athletic Club 04:42:30
51 Gary Corcoran MV40 Red Rose Road Runners 04:44:01
52 Jennifer ONeill FV40 04:44:51
53 Myles Talbot MV50 Bingley Harriers & AC 04:45:09
54 Adrian Tuplin MV40 Danum Harriers 04:45:44
55 John Appleby MV50 Holcombe Harriers 04:46:37
56 Joseph White M 04:47:42
57 Steven Garlick MV50 VocaLink Running Club 04:47:44
58 Melanie Steventon F 04:49:19
59 Tori Nixon FV40 04:50:00
60 Lewis Wright M 04:50:26
61 Joel Dodd M 04:52:56
62 Jon Whiteoak MV50 04:54:02
63 Simon Themistocleous MV40 04:54:04
64 Alex Colclough MV40 04:55:17
65 Sue Marshall FV50 Skipton AC 04:55:54
66 Harry Bates M 04:56:22
67 Joe Bates M 04:56:23
68 Christopher Whittel MV50 Keighley & Craven AC 04:56:26
69 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 04:57:02
70 Andrew Dick MV40 Derwent Valley Trail Runners 04:58:19
71 Adrian Phillips MV40 04:58:43
72 Matt Hutchinson MV50 Hyde Park Harriers 05:02:46
73 Aileen Baldwin FV60 Stainland Lions Running Club 05:02:57
74 John McDonald MV50 Trawden Athletic Club 05:05:20
75 Mike Symons MV40 05:05:38
76 Helen Hudson FV50 Stainland Lions Running Club 05:05:59
77 Jozef Jalovecky M 05:06:01
78 Richard Ballantine MV50 Keighley & Craven AC 05:06:47
79 Richard Butter MV40 Keighley & Craven AC 05:06:47
80 Tom Paget M 05:06:54
81 James ORourke MV40 05:06:56
82 Adela Reperecki FV50 05:09:03
83 Sarah Smith FV50 05:09:23
84 Peter White MV50 Wharfedale Harriers 05:10:30
85 Stephen Boyes MV50 Honiton RC 05:10:43
86 Daniel Hurd M 05:14:40
87 Phil Davies MV40 Vegan Runners UK 05:15:07
88 Emma Ball FV40 Middleton Harriers AC 05:16:23
89 Kay Welsby F Rochdale Harriers & AC 05:16:25
90 John Deasey MV50 05:16:27
91 Lauren Williams F 05:16:35
92 Joanna Adamson FV40 05:16:39
93 Solomon Whittaker M 05:19:50
94 Deborah Earnshaw FV40 Trawden Athletic Club 05:20:37
95 Vicky Heys FV40 05:20:37
96 Angela Shian FV40 Clayton-le-Moors Harriers 05:20:41
97 Liam Matthews M 05:22:08
98 Jacqueline Franks FV50 05:23:36
99 Luisa Lauren FV50 Keighley & Craven AC 05:24:07
100 Imtiaz Ilahi MV40 05:24:39
101 Zoltan Nagy MV40 05:25:57
102 Dom Belletty MV40 05:26:11
103 Karyn Hoggard FV40 Bridlington Road Runners 05:26:14
104 Simon Fisher MV40 05:26:17
105 Tracey Hodgson F 05:27:27
106 Martin Brockett MV40 05:29:24
107 Duncan Marsh MV40 05:31:02
108 Michael Bull MV60 Middleton Harriers AC 05:32:48
109 Carolyn Binns FV50 05:36:57
110 Colin Wood MV60 05:39:42
111 Gill Dickson FV40 Calder Valley Fell Runners 05:40:13
112 Kate Pope FV40 05:40:13
113 Gloria Ayuso FV40 Calder Valley Fell Runners 05:40:14
114 Odi Visineski MV40 Idle AC 05:41:39
115 Irene Roche FV50 05:42:18
116 Mark Wilkin MV50 05:42:22
117 Darrell Harris MV40 Leeds & Bradford Triathlon Club 05:42:48
118 Alan Bland MV40 05:44:25
119 Ian Stephenson MV40 05:44:48
120 Tyldon Pyrah M 05:44:57
121 Neil Wallace MV40 Pudsey & Bramley AC 05:44:59
122 Rose George FV40 North Leeds Fell Runners 05:45:02
123 Sandy Gee MV50 05:45:59
124 Linda Hayles FV60 05:48:08
125 Tricia Clark FV40 05:48:32
126 Alan Turner MV50 Keighley & Craven AC 05:50:08
127 Catherine Mercer FV50 05:50:14
128 Adrian Chatfield MV60 05:52:31
129 Michael Chatfield MV40 05:52:31
130 David Zhu M Altrincham & District Athletic Club Limited 05:59:34
131 David Gugan MV50 06:05:59
132 Nicholas Armstrong M Bentham Beagles Running Club 06:06:29
133 Rod Sutcliffe MV60 06:09:00
134 Mike Wells MV40 Caistor Running Club 06:09:52
135 Carl OMara MV40 Bingley Harriers & AC 06:13:21
136 Deborah Stevenson F Trawden Athletic Club 06:16:54
137 Claire Whittaker FV40 Rossendale Harriers & AC 06:16:59
138 Lucy Makinson FV40 06:21:09
139 Gareth Bell M Red Rose Road Runners 06:23:06
140 Paula Plowman FV50 Red Rose Road Runners 06:23:09
141 Ben Donoghue MV40 Red Rose Road Runners 06:23:12
142 Stuart Cann MV50 Red Rose Road Runners 06:23:15
143 Sue Martin FV50 Calder Valley Fell Runners 06:31:37
144 Ruth Thompson-Davies FV40 Calder Valley Fell Runners 07:04:54
145 Geoff Webster MV70 Valley Striders AC 07:10:05
146 Hilary Wharam FV70 Horsforth Harriers 08:34:38
147 Robert Bowman MV50 Dnf
148 Faith Bowman F Dnf