Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/10/2017 – Curbar Commotion





  
Pos Name Category Club Time
1 Duncan Coombs MSEN Dark Peak FR 01:05:58
2 Jack Ross MSEN Staffordshire Moorlands AC 01:07:07
3 Richard Robinson MSEN Sutton-in-Ashfield Ashfield Harriers 01:09:10
4 Luke Beresford MSEN Ripley RC 01:09:29
5 Kieran Shanahan MSEN 01:10:04
6 Jordan Street MSEN Clowne RC 01:10:12
7 David Greenwood M40 Holme Pierrepont RC 01:10:19
8 Ben Cartwright MSEN Matlock AC 01:10:23
9 Mark Andersen MSEN Totley AC 01:10:34
10 Nick Corker M40 Mercia 01:10:37
11 Paul Sorrell M40 Ripley RC 01:11:05
12 Gareth Briggs M40 Dark Peak FR 01:11:28
13 Mike Nolan M50 Dark Peak FR 01:11:42
14 Philip Morris MSEN Handsworth Roadhogs 01:12:08
15 Austin Frost M40 Dark Peak FR 01:12:32
16 Paul Neild M40 Bowland FR 01:12:52
17 Tim Rutter MSEN Dark Peak FR 01:12:57
18 Michael Tonkins MSEN Porter Valley Plodders 01:13:01
19 Darren Fishwick M40 Chorley 01:13:21
20 Joseph Wade MSEN Dark Peak FR 01:13:39
21 Ian Ridgeway MSEN Buxton AC 01:13:42
22 Sam Mellor MSEN Totley AC 01:13:59
23 Simon Conroy M40 Dark Peak FR 01:14:11
24 Rob Baker MSEN 01:14:27
25 Stefan Bramwell M40 Pennine FR 01:14:31
26 Andrew Sheldon MSEN Matlock AC 01:15:54
27 James Halje M40 Dark Peak FR 01:16:09
28 Jon Morgan M50 Dark Peak FR 01:16:27
29 Paul W Reaney M40 Killamarsh Kestrels 01:16:40
30 Matt Jones M40 Ripley RC 01:16:48
31 Colin Honeyman M40 Killamarsh Kestrels 01:17:07
32 Matt Jackson MSEN Ripley RC 01:17:40
33 Anthony Squire M40 Holme Pierrepont RC 01:18:12
34 Chris Jordan M40 Derby Dashers 01:18:27
35 Joel Siddall MSEN North Derbyshire RC 01:18:44
36 Connor Smith MSEN 01:18:48
37 Daniuel Latham MSEN Buxton AC 01:18:53
38 Ian Shaw M50 Fat Boys 01:19:07
39 Dave Sales M50 Pennine FR 01:19:17
40 Dan Cook M40 Steel City Striders 01:19:39
41 Paul Amber M40 01:19:47
42 Anna Hooghamer WSEN Dark Peak FR 01:19:52
43 Caroline Brock WSEN Steel City Striders 01:19:58
44 Patrick Dawson MSEN 01:20:10
45 Bryan Lomas M40 Congleton Harriers 01:20:14
46 Marcus Brewer MSEN 01:20:56
47 Andy Forsyth M50 Askern DRC 01:21:09
48 Bob Foreman M50 Matlock AC 01:21:30
49 Richard Bouglas MSEN Buxton AC 01:21:46
50 Nick Jones M40 Buxton AC 01:21:50
51 James Thomson M40 Sheffield RC 01:21:56
52 Martyn Jones M40 Dark Peak FR 01:22:10
53 Alasdair Menmuir MSEN Steel City Striders 01:22:25
54 Chris Bailey M40 01:22:27
55 Mark Lay M40 Long Eaton RC 01:22:40
56 Michael Slater M50 Steel City Striders 01:22:59
57 Michael Atton M50 Stilton Striders 01:23:08
58 Kate Mary Davies WSEN 01:24:04
59 Steve Perren M50 Meltham AC 01:24:12
60 Andrew Mothersman MSEN Beetson AC 01:24:18
61 Chloe Haines WSEN Dark Peak FR 01:24:22
62 Ian Warhurst M50 Pennine FR 01:24:28
63 Tony Hall M50 01:24:35
64 Jonathan Hicks MSEN Derby Dashers 01:24:40
65 Andy Barnett M50 Dark Peak FR 01:25:07
66 Ian Lambert MSEN Rolls Royce Harriers 01:25:15
67 Joseph Buckman MSEN Steel City Striders 01:26:17
68 Russell James Stevenson M40 Steel City Striders 01:26:21
69 Chris Chambers M40 Mynydd Du 01:26:32
70 Jonny Clowes M40 Totley AC 01:26:37
71 Oskar Smith MSEN 01:26:41
72 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 01:26:49
73 Anthony Major M40 01:27:09
74 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 01:27:32
75 Samuel Lighfoot MSEN 01:27:39
76 Mark Crawshaw M50 Wirksworth RC 01:27:49
77 Al Cook M40 Steel City Striders 01:27:53
78 Jim Paxman M50 Dark Peak FR 01:28:17
79 Richard Andrews M40 Southwell RC 01:28:22
80 Rosie Walwyn WSEN Dark Peak FR 01:28:23
81 Rob Beers M40 Barrow Runners 01:28:24
82 Reg Cooper M60 01:28:25
83 David Madden M40 01:28:27
84 Rob Hinton M50 26.2 RRC 01:28:30
85 Rachel Rose WSEN Sheffield RC 01:28:44
86 Paul Geeson M50 Stilton Striders 01:28:45
87 Andy Buck M50 Steel City Striders 01:29:05
88 Catherine Wilson WSEN Beetson AC 01:29:06
89 Nick Vernon M40 Huncote Harriers 01:29:07
90 Fran Cummins WSEN Steel City Striders 01:29:12
91 Mark Jelbert MSEN 01:29:25
92 Mike Annett M50 01:29:50
93 Simon Gareth Taylor M50 Dark Peak FR 01:29:52
94 Dave Lodwick M50 Roadhoggs Leicester AC 01:29:55
95 Fiona Johnson WSEN Stockport Harriers 01:29:59
96 Mark Platton M50 Steel City Striders 01:30:02
97 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 01:30:04
98 John Tomlinson M40 Pensitone Footpath Runners AC 01:30:06
99 Dave Veryard M50 Bakewell 01:30:57
100 Lucy Broom W40 Steel City Striders 01:31:33
101 Jane Crowson W50 Dark Peak FR 01:31:46
102 Anne-Marie Jones W60 Macclesfield Harriers AC 01:31:52
103 Adi Baker M50 Dark Peak FR 01:31:53
104 Chris Rainby M40 01:32:03
105 Pete Kerry M50 North Derbyshire RC 01:32:08
106 Brian Warner M50 Sinfin RC 01:32:12
107 Keith S Allen-Shirtcliffe M50 01:32:24
108 Dave Bowen M60 Pennine FR 01:32:30
109 Andrew Hill MSEN 01:32:46
110 Peter Robinson MSEN 01:32:52
111 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 01:33:06
112 Gary Sharlott M40 Barrow Runners 01:33:11
113 Paul Elliott M50 Meltham AC 01:33:22
114 Geoff Pettengell M50 Mowcop Runners 01:33:40
115 Roger Spence M50 Holme Pierrepont RC 01:33:55
116 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 01:34:24
117 Julian Brealey M40 Erewash Valley RC 01:34:26
118 Andy Prichard M50 Porter Valley Plodders 01:34:28
119 Alasdair Duncan M50 Ashbourne RC 01:34:32
120 Ben Cooper MSEN 01:34:38
121 Ian Haigh M40 Southwell RC 01:34:42
122 Nick Burns M40 Steel City Striders 01:34:45
123 Pat Goodall W60 Totley AC 01:34:56
124 Simon Bottrill M40 Stilton Striders 01:35:01
125 Rob Moore M50 Dark Peak FR 01:35:12
126 Nick Bates M50 Derwent Runners 01:35:17
127 John Gorman M60 North Derbyshire RC 01:35:24
128 Steve Barndreth M40 Porter Valley Plodders 01:35:39
129 Steve Wickham M60 Erewash Valley RC 01:36:18
130 Anthony Kay M50 Thames Hare & Hounds 01:36:47
131 Jordan Smith MSEN 01:36:54
132 Nick Foley MSEN TACH 01:37:02
133 Caroline Scott W40 Sinfin RC 01:37:31
134 Hazel Kent WSEN Steel City Striders 01:37:34
135 Jeff Norman M60 Altrincham & District AC 01:37:45
136 Simon Bray M40 Sinfin RC 01:37:54
137 Helen Dale WSEN Sheffield RC 01:38:21
138 Lucy Ruskbridge W40 Congleton Harriers 01:38:44
139 Rhoda Joy Hawkins WSEN Porter Valley Plodders 01:38:51
140 Wendy Groom W40 Dark Peak FR 01:39:02
141 Colin Hallam MSEN Holme Pierrepont RC 01:39:34
142 Tony Rhodes MSEN 01:39:38
143 Amy Hughes W40 01:40:27
144 Charlotte Harden W40 01:40:31
145 Colin Harden M40 01:40:32
146 George Wade MSEN 01:40:47
147 Kieron Brice MSEN Barnsley Harriers 01:41:18
148 Angie Benson W50 Ripon Runners 01:41:36
149 John Houghton M50 Stilton Striders 01:41:47
150 Clare Coombes W40 Vegan Runners UK 01:41:51
151 Anton Newell M50 Sutton-in-Ashfield Ashfield Harriers 01:41:53
152 Jacqui Herring W40 01:41:57
153 Amanda Hibert W50 Holme Pierrepont RC 01:42:22
154 Melanie Bermingham W50 Chase Harriers 01:42:26
155 James Ellwood M40 Porter Valley Plodders 01:42:29
156 David Arundale M60 Dark Peak FR 01:42:56
157 Trevor Hibbert M40 Sinfin RC 01:43:00
158 Nicola Hearn WSEN 01:43:03
159 Mark Kinch M40 Long Eaton RC 01:43:09
160 Bob Groatt M50 Steel City Striders 01:43:15
161 David Walker M50 01:43:21
162 Emily Sanders W50 Ashbourne RC 01:43:30
163 Andy Bagshaw M40 Bramhall Runners 01:43:53
164 Peter Bailey M50 Buxton AC 01:43:58
165 Richard Humph M40 01:44:00
166 Philip Tierney-Kitchener M40 01:44:10
167 Robert Collins MSEN 01:44:14
168 Elaine Stone W40 Wirksworth RC 01:44:25
169 Richard Eadsform M40 Beetson AC 01:44:45
170 Lucy Allen-Shirtcliffe W40 01:45:32
171 Paul White M50 01:46:29
172 Michael Stubbs M40 01:47:04
173 Jenny Romeo WSEN Derby Triathlon Club 01:47:08
174 Kevin Gerrard M40 Derby Triathlon Club 01:47:09
175 Jerome Jones M40 South Derbyshire Road Runners 01:47:11
176 Stanley Williams M60 Askern DRC 01:47:16
177 Paul Gray M50 Dark Peak FR 01:47:32
178 Ian Wolfendale M50 Pennine FR 01:47:50
179 Steven Jackson M40 Vegan Runners UK 01:47:52
180 Charlotte Geeson WSEN Beetson AC 01:47:53
181 David John Parry M60 Steel City Striders 01:47:59
182 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 01:48:02
183 TonyDent M60 Tideswell RC 01:48:16
184 Helen Ashfield WSEN Vegan Runners UK 01:48:17
185 Paul Borne M50 Porter Valley Plodders 01:48:35
186 Anna Hogan W50 01:48:47
187 Bruce Goodwin M40 01:48:55
188 Ruth Grivell Mellow WSEN 01:48:59
189 Jim Stavely M40 Worksop Harriers 01:49:07
190 Erwin Van Vroenhoven M50 01:49:09
191 Alison Butlin W40 Ripley RC 01:49:13
192 Jo Chalmers W40 Holme Pierrepont RC 01:49:15
193 Les Thurston M60 Matlock AC 01:49:17
194 Jon Heathfield M50 Dark Peak FR 01:49:21
195 Lyndon Stoges M50 01:49:46
196 Annabel Hurley WSEN Rutland Tri Club 01:49:50
197 Andrew Gale MSEN 01:49:51
198 Michelle Tindall WSEN 01:49:52
199 Chris Wales MSEN Southwell RC 01:50:40
200 Rosemary Paxman WSEN Dark Peak FR 01:50:45
201 Alwyn Mulryne M50 Disley Runners 01:51:25
202 Lucinda Stone W40 Congleton Harriers 01:52:12
203 Anna Whitfield W40 01:52:18
204 Hayley Moore WSEN 01:53:11
205 Rhys Davies MSEN 01:53:34
206 Beth Dent WSEN 01:53:34
207 Lisa Jane Robinson WSEN Redhill Road Runners 01:53:57
208 Dominique Mauger Wlocal 01:54:10
209 Ricky Martin MSEN Ravenshead Runners 01:54:31
210 Alan Ashforth M60 Handsworth Roadhogs 01:54:39
211 Elizabeth Latin WSEN Long Eaton RC 01:55:51
212 Allison Cooper W40, Wlocal 01:57:23
213 Victoria Hawkins W40 Steel City Striders 01:57:44
214 Barry Needle M60 Dark Peak FR 01:58:21
215 Helen Cain WSEN Steel City Striders 01:58:45
216 Julie Corby W40 Shelton Striders 01:58:49
217 Jeremy Brayshaw M60 Totley AC 02:00:22
218 Richard Pegram M50 02:00:35
219 Mike Arundale M60 Dark Peak FR 02:00:58
220 Dave Weston M40 Long Eaton RC 02:01:21
221 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 02:01:39
222 Helen Smith WSEN Shelton Striders 02:02:09
223 Helen Young W40 Totley AC 02:02:38
224 Kim Russon W40 Totley AC 02:02:40
225 Adele Morris W50 Kimberworth Striders 02:02:42
226 Chris Edwards M40 Dark Peak FR 02:03:09
227 Davina Harrison W50 Wirksworth RC 02:03:21
228 Anna Allaway WSEN 02:05:05
229 Sarah Jane Nicholson WSEN 02:05:06
230 Jane Adlard W40 GVS 02:05:15
231 Sally Stavely W50 Worksop Harriers 02:05:26
232 Steve Tatem M50 Derby Triathlon Club 02:05:32
233 Tara Rickets WSEN Holme Pierrepont RC 02:08:22
234 Hellen Elleker W60 City Of Sheffield AC 02:09:24
235 Katherine Rogers W40 02:10:05
236 William Scott M60 Holme Pierrepont RC 02:11:51
237 Barry Mercer MSEN 02:13:45
238 Caroline Wickham W50 Erewash Valley RC 02:16:38
239 Nick Garner M40 02:18:04
240 Julie Leonardo W40 02:18:04
241 Marie Hutson W40 Hatton Darts 02:20:35
242 Tom Feely MSEN 02:22:45