Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/10/2017 – Andrew Heywood Memorial Windgather





  
Pos Name Category Club Time
1 Alasdair Campbell M Buxton AC 01:36:31
2 Jack Ross M Staffordshire Moorlands 01:42:24
3 Alex Hinchcliffe M Vegan Running UK 01:43:53
4 Jordan Street M Clowne Road Runners 01:46:18
5 Kenny Malton M Shelton Striders 01:50:05
6 Philip Morris M Handsworth Roadhogs 01:50:10
7 Malcom Johnson M40 Stockport Harriers 01:50:33
8 Ian Ridgeway M Buxton AC 01:50:57
9 Craig Jeffery M40 Dark Peak Fell Runners 01:53:57
10 Pete Nield M40 Macclesfield Harriers 01:56:45
11 Connor Smith M Shvoc 01:56:52
12 Jonathan Sewell M40 Buxton AC 01:58:30
13 Ian Shaw M50 Fat Boys 01:58:33
14 Stephen Morran M60 Bolton AC 01:58:36
15 Richard Kelsall M 01:58:38
16 Simon Conroy M40 Dark Peak Fell Runners 01:59:06
17 James Pierce M40 01:59:19
18 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers 01:59:23
19 Maurice O'Brien M40 Holcombe Harriers 01:59:38
20 Joseph Fennell M 02:01:11
21 Rob Winfield M 02:02:05
22 Paul Swindles M40 Pennine 02:02:16
23 Richard Bouglas M Buxton AC 02:02:55
24 Paul Griffiths M40 Formula One 02:03:21
25 Matt Dumeni M Pennine 02:03:34
26 Roger Grand M40 WoLes & Bilston AC 02:04:15
27 Peter Woodhead M40 Goyt Valley Striders 02:05:03
28 Carl Bradford M40 Dark Peak Fell Runners 02:05:41
29 James McMurtry M50 Ashbourne 02:06:53
30 Robert Nicholas M40 Real Fitness 02:08:29
31 David Whitfield M40 02:08:55
32 David McChesney M 02:09:16
33 Rob Newton M 02:09:28
34 Jon Hallam M40 02:09:47
35 George Yata M40 Dark Peak Fell Runners 02:12:28
36 David Madden M40 02:12:39
37 Tom Stoddart M 02:12:52
38 Paul Geeson M50 Stilton Striders 02:12:57
39 Martin Thomson M40 Buxton AC 02:13:02
40 Samuel Lightfoot M 02:13:13
41 Michael Atton M40 Stilton Striders 02:14:09
42 Paul Booth M40 Pennine 02:14:16
43 Rob Harper M40 Manchester Tri 02:14:20
44 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 02:14:31
45 Jason Schofield M40 Wharfedale 02:15:09
46 Brendan Moore M Ilkeston 02:15:12
47 Alan Bocking M60 Cheshire Hill Racers 02:15:41
48 Leon Wnder M Idle AC 02:17:18
49 Sarah Lilleman L 02:17:20
50 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers 02:17:31
51 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 02:17:47
52 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 02:18:00
53 Tony Birchall M 02:18:12
54 Andy Reid M Porter Valley 02:18:16
55 Kathleen O'Donnell L40 Macclesfield Harriers 02:18:20
56 David Nimmo M South Cheshire Harriers 02:19:14
57 Tom Mombman M 02:19:52
58 Joseph Allan Wall M50 02:20:09
59 Alistair Fitzgerald M40 02:20:28
60 Andrew Hill M 02:20:38
61 Steuart Kemp M60 Dark Peak Fell Runners 02:21:03
62 Joe Baker M Stadium Runners 02:21:05
63 Vincent Baker M Steel City Striders 02:21:05
64 Christine Howard L40 Matlock AC 02:21:44
65 Graeme Mc Carthy M50 Dark Peak Fell Runners 02:21:46
66 Michael Bourne M50 Dark Peak Fell Runners 02:21:47
67 Alison Barrett L40 Steel City Striders 02:21:47
68 Eion Connaughton M50 Dark Peak Fell Runners 02:21:49
69 Ian Crompton M50 Shelton Striders 02:21:50
70 Katie Hateley L40 Goyt Valley Striders 02:21:53
71 Patrick Garland M50 02:21:55
72 David Walsh M50 Redhill RR 02:22:12
73 David Haughton M 02:22:21
74 Mick Cochrane M70 Dark Peak Fell Runners 02:22:35
75 Eleanor Wainwright L 02:22:56
76 Michael Joseph M50 Tideswell AC 02:23:02
77 Cathy Ayton L 02:23:07
78 Joseph Berry M 02:23:12
79 Matthew Pink M40 02:23:13
80 Mike Symons M40 02:23:26
81 James Grayson M 02:24:28
82 Pat Goodall L60 Totley AC 02:24:46
83 Caroline Scott L40 Sinfin AC 02:25:31
84 Richard Green M50 Shelton Striders 02:25:35
85 Paul Brunt M40 Shelton Striders 02:25:37
86 Will Meredith M40 Pennine 02:25:43
87 Haydn Williams M Bowline 02:26:58
88 Mark Goodburn M40 Team Little Flell 02:27:11
89 Mark Fermer M50 Pennine 02:27:30
90 Phil Barnes M50 Pennine 02:28:13
91 Chris Duro M50 Derwent Runners 02:28:26
92 Claire Calladine L40 Hatton Darts 02:28:32
93 Paddy Butler M50 Handley Runners 02:28:40
94 Gregg Avert M40 Goyt Valley Striders 02:28:47
95 Pete Potter M 02:28:55
96 Kieron Brice M Barnsley Harriers 02:28:57
97 Martin Rands M50 Macclesfield Harriers 02:29:00
98 Neil Taylor M50 Skelmersdale 02:29:49
99 Rachel Farrow L Clowne Road Runners 02:30:42
100 Spence Sivewright M50 Macclesfield Harriers 02:30:48
101 Ruth Mellor L 02:31:27
102 Anna Wiildman L Pennine 02:31:29
103 Connor Lomax M40 Goyt Valley Striders 02:31:48
104 Tim Nixon M50 Dark Peak Fell Runners 02:31:58
105 Darren Pallett M40 02:32:11
106 David Walker M50 02:33:16
107 Richaed Wise M50 Bollington Harriers 02:34:35
108 Roger Nicholas Phillips M50 02:35:35
109 Richard Bissell M50 02:35:44
110 Elaine Stone L40 Wirksworth 02:37:34
111 Darron James Hunt M40 02:37:56
112 Martin Smith M50 Macclesfield Harriers 02:41:30
113 Justin Houghton M50 Stilton Striders 02:42:18
114 Paul Barrett M40 02:42:35
115 Mark Checkley M50 Lostock RC 02:42:48
116 Tim Lovatt M 02:42:48
117 Peter Bailey M50 Buxton AC 02:43:24
118 Amelia Hunt L Goyt Valley Striders 02:43:28
119 Michael Stubbs M40 02:43:30
120 Robert Shaw M50 02:43:35
121 Rich Humperson M40 02:45:00
122 Iain Bell M50 Deeside Orienteering Club 02:45:30
123 Simon Bray M40 Sinfin AC 02:47:09
124 Lucinda Stone L40 Congleton Harriers 02:47:15
125 David Morris M50 Cheshire Hash House Harriers 02:49:30
126 Richard Broadhead M50 Ashbourne 02:50:05
127 Andrew Gale M 02:50:35
128 Stephen Gale M60 02:51:06
129 Michael Brooke M60 02:51:22
130 Jim Staveley M40 Worksop Harriers 02:52:10
131 Emma Roe L40 Shelton Striders 02:53:20
132 Rebecca Emerton L40 Shelton Striders 02:53:20
133 Paul Stevenson M60 Long Eaton Running Club 02:53:21
134 Stephen Trysome M40 02:54:47
135 Alwyn Mulryne M50 Disley Runners 02:55:27
136 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club 02:55:51
137 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 02:59:52
138 Christine Purslow L50 Shelton Striders 03:03:10
139 Helen Andrews L50 Shelton Striders 03:03:10
140 Richard Penman M50 03:03:41
141 Chris Johnson M70 East Cheshire Harriers 03:04:01
142 Elizabeth Lakin L Long Eaton Running Club 03:04:21
143 Rachel Toplis L Long Eaton Running Club 03:04:22
144 Helen Smith L Shelton Striders 03:04:22
145 Clare Eardley L40 Wirksworth Running Club 03:04:24
146 Phil Sturgeon M50 03:05:59
147 Thelma Pickard L50 03:07:54
148 Jane Adlard L40 Goyt Valley Striders 03:17:14
149 Sarah Louise Guise L40 Buxton AC 03:17:45
150 Sally Stanley L50 Worksop Harriers 03:20:25
151 Chris Edwards M40 Dark Peak Fell Runners 03:22:38
152 Kerry Dickinson L40 Worksop Harriers 03:43:00