Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

11/03/2018 – Edale Skyline





  
Pos Name Category Club Time
1 Carl Bell MSEN Keswick AC 02:37:13
2 Christopher Holdsworth MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:40:06
3 Murray Strain MSEN Hunters Bog Trotters 02:42:03
4 Duncan Coombs MSEN Dark Peak Fell Runners 02:42:05
5 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 02:42:32
6 Simon Bailey MSEN Mercia Fell Runners 02:44:23
7 Karl Gray M45 Calder Valley Fell Runners 02:45:36
8 Andy Swift MSEN Calder Valley Fell Runners 02:46:38
9 Billy Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 02:46:48
10 Matthew Roberts MSEN Calder Valley Fell Runners 02:50:40
11 Ted Mason MSEN Wharfedale Harriers 02:50:45
12 Robert Hope M40 Pudsey & Bramley AC 02:51:05
13 Sam Stead MSEN Keswick AC 02:51:09
14 Kim Collison MSEN Borrowdale Fell Runners 02:51:50
15 Harry Holmes MSEN Pudsey & Bramley AC 02:51:58
16 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill Runners 02:52:03
17 Chris Steele MSEN Borrowdale Fell Runners 02:52:59
18 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 02:53:23
19 Harry Coates MSEN Wharfedale Harriers 02:54:20
20 Peter Bray MSEN Ambleside AC 02:54:26
21 Mark Lamb MSEN Keswick AC 02:54:28
22 Gavin Mulholland M45 Calder Valley Fell Runners 02:54:53
23 William Neill MSEN Mercia Fell Runners 02:55:36
24 Daniel Haworth MSEN Keswick AC 02:55:49
25 Lee Kemp MSEN Totley AC 02:55:55
26 Rob Jebb M40 Helm Hill Runners 02:57:15
27 James Appleton MSEN Keswick AC 02:57:43
28 Victoria Wilkinson WSEN Bingley Harriers & AC 02:59:34
29 Owen Beilby MSEN Wharfedale Harriers 02:59:37
30 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners 02:59:52
31 Jack Wood MSEN Ilkley Harriers AC 03:00:46
32 Steve Halsall MSEN Keswick AC 03:01:21
33 Michael Jones MSEN Delamere Spartans 03:02:39
34 Mario Yeomans MSEN Cumberland Fell Runners 03:02:41
35 Jayson Cavill M40 York Knavesmire Harriers 03:03:14
36 Nathan Lawson MU23 Dark Peak Fell Runners 03:03:29
37 Martin Mikkelsen-Barron MSEN Borrowdale Fell Runners 03:03:29
38 Peter Davies MSEN Dark Peak Fell Runners 03:03:51
39 Andrew Barrington MSEN Victoria Park Harriers 03:03:56
40 Sam Watson MSEN Wharfedale Harriers 03:04:20
41 Shaun Godsman M45 Calder Valley Fell Runners 03:04:46
42 Ali Burns MSEN Wharfedale Harriers 03:05:52
43 Jack Eyre MSEN Eden Runners 03:06:21
44 Michael Barron MSEN Ambleside AC 03:06:23
45 Andrew Worster MSEN Todmorden Harriers 03:06:29
46 Mark Addison MSEN Helm Hill Runners 03:06:54
47 Ben Rothery MSEN Dark Peak Fell Runners 03:06:58
48 Kieran Allanson MSEN Dark Peak Fell Runners 03:07:01
49 Josh Williams MSEN Dark Peak Fell Runners 03:07:07
50 Jack Wright MSEN Ambleside AC 03:07:26
51 Michael Malyon MSEN Baildon Runners 03:08:00
52 Alistair Thornton MU23 LUOC 03:08:06
53 Tim Cowin M40 Helm Hill Runners 03:08:38
54 Max Wainwright MU23 Dark Peak Fell Runners 03:09:04
55 Paul Tierney MSEN Ambleside AC 03:09:11
56 Mark Palmer M50 Achille Ratti 03:09:36
57 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 03:09:50
58 Nichola Jackson WSEN Ribble Valley Harriers 03:09:54
59 Pete Rigby MSEN Helm Hill Runners 03:10:07
60 Adam Osborne M40 Leeds City Athletic Club 03:10:51
61 Alasdair Campbell MSEN Buxton AC 03:11:07
62 Simon Netherway MSEN Keswick AC 03:12:05
63 David Bagot MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:12:07
64 Mark Burton M40 Calder Valley Fell Runners 03:12:14
65 Dave Motley MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:13:29
66 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:13:32
67 Chris Roberts MSEN York Knavesmire Harriers 03:14:08
68 Tom Pape M40 Dark Peak Fell Runners 03:14:12
69 Tessa Strain WSEN Hunters Bog Trotters 03:14:28
70 Joshua Jardine MU23 Helm Hill Runners 03:14:40
71 Barry Wilkinson M50 Borrowdale Fell Runners 03:14:45
72 Matthew Richardson MSEN Saltaire Striders 03:14:50
73 Ian Symington MSEN Calder Valley Fell Runners 03:15:27
74 Jon Deegan M50 Ambleside AC 03:15:57
75 Richard Houghton M50 Pennine Fell Runners 03:15:59
76 Jason Brunnock MSEN Buxton AC 03:17:19
77 Richard Roberts MSEN Eryri Harriers 03:18:14
78 Harvey Lord MSEN Black Combe Runners 03:18:33
79 Paul Fauset M40 Dark Peak Fell Runners 03:18:35
80 Neil Talbott MSEN Ambleside AC 03:18:42
81 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 03:18:49
82 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 03:18:52
83 Chris Atherton MSEN Ambleside AC 03:18:57
84 Tom Gomersall MSEN Bingley Harriers & AC 03:19:09
85 Charlie Mcintosh M50 Pudsey & Bramley AC 03:19:15
86 Steven Knowles M45 Pennine Fell Runners 03:19:19
87 Mark Taylor M45 Calder Valley Fell Runners 03:19:22
88 Sharon Taylor WSEN Helm Hill Runners 03:19:40
89 Mark Anderson M40 Totley AC 03:19:48
90 Kelli Roberts WSEN Helm Hill Runners 03:20:00
91 Michael Fanning M50 Holmfirth Harriers AC 03:20:08
92 Jon Wright M45 Todmorden Harriers 03:20:41
93 Mike Nolan M50 Dark Peak Fell Runners 03:20:43
94 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:21:33
95 Matthew Hayes M45 East Hull Harriers & AC 03:22:09
96 Jonathan Rylance M40 Ambleside AC 03:22:17
97 Carl Hanaghan MSEN Helm Hill Runners 03:22:32
98 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 03:23:03
99 Kenneth Malton MSEN Shelton Striders 03:23:44
100 Michael Holliday MSEN DH Runners 03:24:17
101 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 03:24:31
102 Caitlin Rice WSEN Ribble Valley Harriers 03:24:32
103 Catherine Spurden WSEN Keswick AC 03:24:38
104 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 03:25:02
105 Sam Green MSEN Helm Hill Runners 03:25:13
106 Gary Thorpe M50 Ambleside AC 03:25:21
107 Stephen Edwards M40 Calder Valley Fell Runners 03:25:47
108 Todd Oates MSEN Ambleside AC 03:26:06
109 Niall Bourke MSEN Pudsey & Bramley AC 03:26:10
110 Rick Stuart M50 Helm Hill Runners 03:26:34
111 John Millen M40 Black Combe Runners 03:26:52
112 Anna Bartlett W45 Mercia Fell Runners 03:27:07
113 Adam Stirk MSEN Wharfedale Harriers 03:27:24
114 Mark O'Connor MSEN Calder Valley Fell Runners 03:28:00
115 Gancho Slavov M40 03:28:05
116 Dan Golding M40 Ambleside AC 03:28:32
117 Sam Harrison MSEN Bowland Fell Runners 03:28:34
118 Colin Allott MSEN Goyt Valley Striders 03:28:43
119 Andy McMurdo MSEN Pennine Fell Runners 03:28:56
120 Jon Smith M40 Calder Valley Fell Runners 03:29:05
121 Dan Gilbert M40 Horwich R M I Harriers 03:29:09
122 Helen Berry W40 Holmfirth Harriers AC 03:29:18
123 Ross Litherland M40 Pennine Fell Runners 03:29:35
124 Hannah Jarvis WSEN Dorking & Mole Valley AC 03:29:38
125 Bryan McKenna MSEN Buxton AC 03:30:29
126 Megan Wilson WSEN Dark Peak Fell Runners 03:30:44
127 Nicky Spinks W50 Dark Peak Fell Runners 03:31:09
128 Richard Stevens M40 Ambleside AC 03:31:24
129 Virgil Barton M45 Mercia Fell Runners 03:31:29
130 Katie Kaars Sijpesteijn WSEN Keswick AC 03:31:38
131 Robert White M40 Buxton AC 03:32:01
132 Craig Stansfield M50 Todmorden Harriers 03:32:05
133 Nick Barber M40 Todmorden Harriers 03:32:12
134 Matt Huxford MSEN Glossopdale Harriers 03:32:16
135 Andrew Holmes MSEN Pennine Fell Runners 03:32:19
136 Majka Kunicka WSEN Dark Peak Fell Runners 03:32:34
137 Pez Holda M40 Dark Peak Fell Runners 03:33:49
138 Scout Adkin WSEN Moorfoot Runners 03:35:01
139 Greg Cole MSEN Tonbridge AC 03:35:03
140 Mariusz Kozlowski MSEN Above2000 03:35:43
141 Catherine Slater WSEN Helm Hill Runners 03:37:14
142 Philip Pearson M55 Northern Fells Running Club 03:37:21
143 Mike Wallis M60 Clayton-le-Moors Harriers 03:37:55
144 David Bailey M45 Boxfit Tri 03:38:19
145 Bradley Stone M40 Matlock Athletic Club 03:38:38
146 Andy Berry M40 Barlick Fell Runners 03:38:41
147 Jonny Dry MSEN Kendal Amateur Athletic Club 03:38:44
148 David Oldfield MSEN Harrogate Harriers & AC 03:38:48
149 Katie Beecher WSEN Les Croupiers 03:38:52
150 Jim Rogers M50 City Of Hull AC 03:38:59
151 Jeff McQueen M50 East Hull Harriers & AC 03:39:15
152 Chloe Haines WSEN Dark Peak Fell Runners 03:39:26
153 Tom Adams MSEN Unaffiliated 03:39:39
154 Paul Evans MSEN Elvet Striders 03:39:55
155 Jenny Rice WSEN Helm Hill Runners 03:40:18
156 Andrew Muir M45 SLAC 03:40:22
157 Claire Nance WSEN Lonsdale Fell Runners 03:40:25
158 Phil West M40 Salford Harriers & AC 03:40:32
159 Christopher Chambers M45 Mynydd Du 03:40:57
160 Kristian Groom M40 Dark Peak Fell Runners 03:41:29
161 Ken Maynard M55 Sunderland Strollers 03:41:52
162 Chris Davies M60 Saddleworth Runners Club 03:42:00
163 Andy Thompson MSEN Helm Hill Runners 03:42:03
164 Mel Price W45 Mercia Fell Runners 03:42:10
165 Jo Buckley W40 Calder Valley Fell Runners 03:42:40
166 Ben Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 03:42:43
167 Darren Fishwick M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:42:55
168 Dave Powell M55 Aberystwyth Athletic Club 03:43:22
169 John Allan MSEN Calder Valley Fell Runners 03:44:03
170 Alistair Tod MSEN Northern Fells Running Club 03:44:10
171 Mark Walsh M50 Horwich R M I Harriers 03:44:32
172 Marcel Darling M45 Shelton Striders 03:44:58
173 Darren Kay M45 Calder Valley Fell Runners 03:45:02
174 Anna Lupton WSEN Black Combe Runners 03:45:17
175 Craig Burrow M40 Helm Hill Runners 03:45:37
176 Richard Brook M40 Salford Harriers & AC 03:45:49
177 Annie Roberts WSEN Todmorden Harriers 03:46:01
178 Helen Elmore W45 Dark Peak Fell Runners 03:46:10
179 Adnan Khan MSEN Sunderland Strollers 03:47:04
180 Mark Jacobi M50 Totley AC 03:47:10
181 Nick Keen MSEN Chapel Allerton Runners 03:47:25
182 Andrew Slattery M50 Keswick AC 03:48:28
183 Stephen Morran M60 Calder Valley Fell Runners 03:48:37
184 Jenn Mattinson WSEN Keswick AC 03:48:40
185 Nick Jones M40 Buxton AC 03:48:44
186 Alice Forster WSEN Black Combe Runners 03:48:54
187 Douglas Love MSEN Bowland Fell Runners 03:49:55
188 Matt Beresford M50 Ambleside AC 03:50:10
189 Paul Woolhouse M45 Pennine Fell Runners 03:50:23
190 Jim Semmelroth MSEN Southwell Running Club 03:50:25
191 David Brockbank M45 Macclesfield Harriers & AC 03:50:52
192 Ian Ridgeway MSEN Buxton AC 03:51:04
193 Peter German MSEN Helm Hill Runners 03:51:34
194 Carlos Bedson M45 Cheshire Hill Racers 03:51:50
195 Stuart Reid MSEN Dark Peak Fell Runners 03:51:57
196 Richard Campbell M45 Rossendale Harriers & AC 03:52:24
197 Christian Poulton M50 Cambridge Harriers 03:52:37
198 Hal Roberts MSEN Steel City Striders RC 03:52:49
199 Graham Pilling MSEN Pudsey & Bramley AC 03:52:54
200 Jacob Tonkin MSEN Keswick AC 03:53:12
201 Bernard Grant M65 Harrogate Harriers & AC 03:53:27
202 Dave Douglas M45 Delamere Spartans 03:53:29
203 James Baron M50 Helm Hill Runners 03:53:36
204 Peter Eccleston MSEN Coventry Godiva Harriers 03:53:43
205 Ian Harrington M40 Helm Hill Runners 03:53:45
206 Giles Bailey M50 Meltham AC 03:55:01
207 Andrew Hunter M40 Beeston AC 03:55:10
208 Connor Smith MU23 Dark Peak Fell Runners 03:55:16
209 Kerry Cornforth W45 Keswick AC 03:55:35
210 Lisa Watson WSEN 03:57:43
211 Dan Box MSEN   03:58:27
212 Paul Turner M40 Helm Hill Runners 03:58:33
213 Stephen Storey M60 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:58:42
214 Steve Swallow M50 Macclesfield Harriers & AC 03:58:52
215 Nigel Jeff M50 Buxton AC 03:59:01
216 Dominic Watts M45 Dark Peak Fell Runners 03:59:22
217 Paul Ambler M40   04:00:02
218 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley AC 04:00:03
219 Mark Ruston M40 Goyt Valley Striders 04:01:02
220 Richard Buckle MSEN East Hull Harriers & AC 04:02:14
221 John Singh MSEN Saltaire Striders 04:02:25
222 Graham Brown M45 Macclesfield Harriers & AC 04:02:39
223 Simon Bayliss M50 Steel City Striders RC 04:02:44
224 Bianca Dyer W40 Helm Hill Runners 04:04:38
225 David Griffin M55 Dallam Running Club 04:04:41
226 Jim Londesborough M55 Hatton Darts 04:04:51
227 Andrew Holt M40 Harborough AC 04:05:24
228 Alison Richards W40 Helm Hill Runners 04:05:46
229 Ian Charlesworth M50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 04:05:48
230 John Robson M55 Helm Hill Runners 04:05:55
231 Rachel Simpson WSEN Helm Hill Runners 04:06:02
232 Guy Dinsdale M45 SLAC 04:06:12
233 David Parkinson MSEN Pennine Fell Runners 04:06:24
234 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 04:06:26
235 Branden Davison M50 Dark Peak Fell Runners 04:06:30
236 Richard Baldwin MSEN Holme Pierrepont RC 04:06:32
237 Rachel Findlay-Robinson WSEN Keswick AC 04:06:37
238 Ben Smith MSEN Harborough AC 04:06:51
239 Josh Westwood MSEN Settle Harriers / Mountain Fuel 04:06:57
240 Stephen Kenworthy M50 Dark Peak Fell Runners 04:07:06
241 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners 04:08:09
242 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 04:08:22
243 Hannah Bradley WSEN Cumberland Fell Runners 04:08:57
244 Paul Colley-Davies M50 Croft Ambrey RC 04:09:56
245 Alasdair Menmuir MSEN Steel City Striders RC 04:10:41
246 Clem Dixon M55 Cambridge Harriers 04:11:15
247 Julian Wareham M45 Porter Valley Plodders 04:11:33
248 Rowena Browne W55 Bowland Fell Runners 04:11:59
249 Geoff Cooper M45 Matlock Athletic Club 04:12:36
250 John Rainford M55 Preston Harriers 04:12:47
251 Vincent Booth M50 Cheshire Hill Racers 04:12:58
252 Dave Bowen M60 Pennine Fell Runners 04:13:03
253 David Whitfield M45 04:13:12
254 Judy Howells W45 Wharfedale Harriers 04:13:19
255 Zoe Webber WSEN Keswick AC 04:13:23
256 Robert Cutting M40 Fat Boys 04:13:27
257 Gavin Peach MSEN Na 04:13:29
258 Gillian Lindsey W45 Macclesfield Harriers & AC 04:13:50
259 Michael Procter M50 04:13:54
260 Kenneth Taylor M70 Rossendale Harriers & AC 04:14:07
261 Andy Watts M65 Cheshire Hill Racers 04:14:29
262 Ben Wells M40 Meirionnydd Running Club 04:14:31
263 Philip Withnall MSEN Lonsdale Fell Runners 04:14:39
264 Nick Brooke M65 Dorset Doddlers RC 04:15:05
265 Paul Jackson M50 Helm Hill Runners 04:15:18
266 Catherine Wilson WSEN Beeston AC 04:15:27
267 Andrew Mothershaw MSEN Beeston AC 04:15:29
268 Joanne Worboys-Hodgson W45 Denby Dale Athletics Club 04:15:40
269 Jane Crowson W55 Dark Peak Fell Runners 04:15:53
270 Carrie Gibson W45 Helm Hill Runners 04:16:22
271 Denise Wright W45 Bingley Harriers & AC 04:16:26
272 James Riley M45 Todmorden Harriers 04:16:44
273 Edward Ralph M40 Only As An FRA Member 04:16:52
274 Alan Willoner M40 None 04:17:15
275 Neil Britton MSEN Manchester Triathlon Club 04:17:19
276 David Milton M50 Holmfirth Harriers AC 04:17:26
277 Fiona Marley Patterson WSEN Helm Hill Runners 04:17:36
278 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 04:18:55
279 Tim Roe MSEN Helm Hill Runners 04:19:29
280 Catherine Litherland W40 Pennine Fell Runners 04:20:09
281 David Anderson M45 Pudsey & Bramley AC 04:20:23
282 Lee Weatherall M45 Kimberworth Striders 04:20:29
283 David Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 04:20:33
284 Chris Wilcox M60 Buckley Runners 04:20:35
285 Claire Prosser WSEN Dark Peak Fell Runners 04:20:49
286 Richard Bouglas MSEN Buxton AC 04:21:04
287 Kate Whitfield W45 Mercia Fell Runners 04:21:09
288 Noel Hogan M50 Mercia Fell Runners 04:21:16
289 Ian Rawson M50 Kimberworth Striders 04:21:33
290 Michal Cwiekala M40   04:21:39
291 John Thompson M45 Newburgh Nomads RC 04:21:53
292 Alison Wainwright W45 Dark Peak Fell Runners 04:21:59
293 Huw Jones M50 BRAT 04:22:46
294 Brian Thompson M60 Helm Hill Runners 04:22:58
295 Stephen Brown M55 Cambridge Harriers 04:23:03
296 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 04:23:09
297 Aidan Grant M40 Goyt Valley Striders 04:23:17
298 Leah Williams WU23 LUOC 04:23:18
299 Rachel Slattery W45 Helm Hill Runners 04:23:42
300 Daniel Latham MSEN Buxton AC 04:23:54
301 Chloe Lumsdon WSEN Helm Hill Runners 04:24:03
302 Sandrine Fraisse W45 Saddleworth Runners Club 04:24:12
303 Rick Ansell M55 Tring RC 04:24:16
304 Kathleen O'donnell W40 Macclesfield Harriers & AC 04:24:30
305 John Padfield MU23   04:24:38
306 Peter Murrell M45 Dark Peak Fell Runners 04:24:39
307 Graham McAra M60 Cheshire Hill Racers 04:24:44
308 Geoff Pettengell M60 Mow Cop Runners 04:24:49
309 Tania Wilson W50 Buxton AC 04:24:54
310 Libby Kerr WSEN 04:24:57
311 Matthew Mardling M45 Walton Chasers OC 04:25:20
312 Philip Wood MSEN Wootton Road Runners 04:25:33
313 Sue Howarth W55 Mercia Fell Runners 04:26:07
314 Paul Rowland M55 Pennine Fell Runners 04:28:07
315 Stewart Kemp M60 Dark Peak Fell Runners 04:28:24
316 Paul Wright M55 Ambleside AC 04:28:25
317 Mike Cooper M50 Cheshire Hill Racers 04:28:45
318 Tom Mcgaff M60 Cheshire Hill Racers 04:29:21
319 Nick Wishart M50 Delamere Spartans 04:29:35
320 Adrian Baker M55 Dark Peak Fell Runners 04:30:00
321 Jean Shotter W55 Holmfirth Harriers AC 04:30:03
322 James Fletcher M40 Steel City Striders RC 04:30:20
323 Paul Taylor M50 Saddleworth Runners Club 04:30:45
324 Stephen Jones MSEN 04:30:47
325 Michael Squires M45 Steel City Striders RC 04:31:51
326 Hannah Gilman W40 Smiley Paces 04:31:53
327 Ronald Rees M60 Pennine Fell Runners 04:32:24
328 Jim Wheldon M65 Baildon Runners 04:32:36
329 Caroline Burrell W40 04:32:44
330 Oliver Cook M50 Long Eaton Running Club 04:33:08
331 Greg Wasinski MSEN Glossopdale Harriers 04:33:29
332 Anna Thomas WSEN Manchester Triathlon Club 04:34:21
333 Andy Kirkland M40 04:34:24
334 Julie Gardner W55 Macclesfield Harriers & AC 04:34:46
335 Mike Roberts MSEN Horsforth Fellandale Club 04:35:37
336 Cathy Ayton WSEN Ilkeston Running Club 04:35:56
337 Mark Richards M55 Goyt Valley Striders 04:35:59
338 Claire Cobley W40 Saddleworth Runners Club 04:36:45
339 Lucy Mallinson WSEN   04:36:58
340 Pat Goodall W60 Totley AC 04:37:27
341 Nathan French MSEN Cheshire Hash House Harriers 04:39:52
342 Jonathan Schofield MSEN   04:40:20
343 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 04:40:24
344 Andrew Reid MSEN Porter Valley Plodders 04:41:18
345 Mark Hanna M45 Manchester Triathlon Club 04:41:36
346 Martyn Jones M45 Dark Peak Fell Runners 04:41:50
347 Timothy Horrocks M50 Pennine Fell Runners 04:43:21
348 Becky Weight W60 Bingley Harriers & AC 04:43:25
349 Peter Bradley M55 04:43:27
350 Chris Clay M40 04:43:47
351 Jamie Walker-Jones MSEN Holme Pierrepont RC 04:44:06
352 Madeleine Rogers W40   04:44:11
353 Donna Claridge W50 Dark Peak Fell Runners 04:44:16
354 Adrian Shaw M55 Calder Valley Fell Runners 04:44:19
355 Nicola Hearn WSEN   04:45:12
356 Emma Dodd WSEN Wharfedale Harriers 04:46:17
357 Jo Bednall W50 Buxton AC 04:46:18
358 Kirsty Goddard W40   04:48:13
359 Tom Poland MSEN 04:49:56
360 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers 04:50:20
361 Kris Boyd W40 Cheshire Hill Racers 04:51:42
362 Wendy Dodds W65 Clayton-le-Moors Harriers 04:52:13
363 Amy Duck WSEN Steel City Striders RC 04:52:29
364 Elizabeth McGibbon WSEN Cheshire Hash House Harriers 04:52:40
365 Chris Rainey M45 04:52:58
366 Robert Taylor M65 Pennine Fell Runners 04:53:27
367 Mark Wood M50 04:53:38
368 Marie Robson W50 Helm Hill Runners 04:53:46
369 Jane Reedy W40 Ambleside AC 04:53:49
370 Trevor Matty M50 Dark Peak Fell Runners 04:55:01
371 Michael McLoughlin M65 Preston Harriers 04:56:13
372 Nick Maidment M40 04:56:52
373 Simon Bray M45 Sinfin Running Club 04:56:54
374 Sarah Nutt WSEN 04:57:24
375 David Culpan M55 Stainland Lions Running Club 04:57:44
376 Nicola Gover WSEN York Acorn Running Club 04:57:58
377 Michael Kendall M60 Wootton Road Runners 05:02:26
378 Mark Aldridge MSEN   05:03:46
379 Caroline Thomas WSEN Horsforth Harriers 05:04:02
380 Michelle Fuller W45 Todmorden Harriers 05:04:15
381 Christine Bowen W60 Goyt Valley Striders 05:04:50
382 Tanya Haynes W45 Saddleworth Runners Club 05:05:39
383 John Figiel M50   05:06:56
384 Suzanne Darke W45 Saddleworth Runners Club 05:10:53
385 Jane Langham W50 Smiley Paces 05:11:37
386 Stephen Snow M55 None 05:21:23
387 Steven Jones M55 Dark Peak Fell Runners 05:21:31
388 Anne Milner W50 Wharfedale Harriers 05:22:21
389 Denise Tunstall W50 Durham Fell Runners 05:24:34
390 Jane Ireson W40 05:29:47
391 Helen Walton W40 05:29:48
392 Antony Meanwell M45 Borrowdale Fell Runners M5-9
393 Ben Abdelnoor MSEN Ambleside AC Rtd
394 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners Rtd
395 Colin Bostock M60 Long Eaton Running Club Rtd
396 Pete Marston M40 Helm Hill Runners Rtd
397 Stefan Bramwell M45 Pennine Fell Runners Rtd
398 Andrew Hall M45 Matlock Athletic Club Rtd
399 Neil Northrop MSEN Dark Peak Fell Runners Rtd
400 Phillip Winskill M40 Keswick AC Rtd
401 Neal Crampton MSEN Pudsey & Bramley AC Rtd
402 David Askew MSEN Shelton Striders Rtd
403 Wil Spain MSEN Dark Peak Fell Runners Rtd
404 Steven Hebblethwaite MSEN Keswick AC Rtd
405 Charlie Bradshaw WSEN Pennine Fell Runners Rtd
406 Jonny Malley MSEN Ambleside AC Rtd
407 David Morris M50 Cheshire Hash House Harriers Rtd
408 Ella Vogel WSEN Pennine Fell Runners Rtd
409 Claire Cologne WSEN Rtd
410 Alan Brentnall M65 Pennine Fell Runners Rtd
411 Dave Collins M60 Todmorden Harriers Rtd
412 Angus Eddowes M40   Rtd
413 Mark Roberts M55 Borrowdale Fell Runners Rtd