Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/06/2018 – Edale





  
Pos Name Category Club Time
1 Joe Woodley MSEN SHUOC 00:34:38
2 Ian Phillips M40 Matlock RC 00:35:28
3 Alex Hinchcliffe MU23 Vegan Runners UK 00:35:46
4 Nicholas Barber MSEN Pennine Fell Runners 00:36:41
5 Joe Oldfield MSEN 00:37:44
6 Charles Baker MSEN Totley AC 00:37:44
7 Phil Holwell MSEN 00:37:56
8 Joel Paisley MU23 Belper Harrier 00:39:19
9 Jack Foxall M40 Dark Peak 00:39:24
10 Joe Mercer MSEN Horwich RMI Harrier 00:39:32
11 Kieran Allanson MSEN Dark Peak 00:39:45
12 Simon Patton M50 Dark Peak 00:40:02
13 Austin Frost M40 Dark Peak 00:40:04
14 Edward James MSEN Belper Harriers 00:40:11
15 Tim Hartley M50 Barrow Runners 00:40:12
16 David Robinette MSEN 00:40:27
17 Philip Sale MSEN Ilkeston RC 00:40:28
18 Philip Morris MSEN Handsworth Road Hog 00:40:40
19 Joseph Wade MSEN Dark Peak 00:40:53
20 Chris Vanderhoven MSEN Dark Peak 00:41:03
21 Jordan Street MSEN Clowne Road Runners 00:41:10
22 Brendan Moore MSEN Ilkeston RC 00:41:20
23 Andrew Lake M40 Esk Valley Fell Club 00:41:30
24 Robert Jackson M40 Holme Pierppoint 00:41:40
25 Paul Smith M50 Steel City Striders 00:41:50
26 Chris Jackson MSEN Pennine Fell Runners 00:42:05
27 Pez Holda M40 Dark Peak 00:42:10
28 Helen Thornhill WU23 Buxton AC 00:42:16
29 Matthew Hulley M40 Pennine Fell Runners 00:42:21
30 Helen Elmore W40 Dark Peak 00:42:43
31 Mark Jacoby M50 Totley AC 00:42:49
32 Mark Whitworth M40 Dark Peak 00:42:56
33 Carl Bradford M40 Dark Peak 00:43:06
34 Robert Plant MSEN Heanor RC 00:43:15
35 Jim Semmelroth MSEN 00:43:27
36 Kieran Davis MSEN Dark Peak 00:43:45
37 Rosie Walwyn WSEN Dark Peak 00:43:51
38 Andrew Sheldon MSEN Matlock RC 00:43:59
39 Ben Allen M40 Handsworth Road Hog 00:44:43
40 Paul Axon M40 Macclesfield Harrier 00:44:53
41 Zoe Proctor W40 Pennine Fell Runners 00:44:58
42 Clare Oliffe WSEN Dark Peak 00:45:01
43 Simon Bennett M40 Steel City Striders 00:45:03
44 Michael Atton M40 Stilton Striders 00:45:05
45 Jacob Winfield MU23 Buxton AC 00:45:07
46 Paul Walywn MSEN Dark Peak 00:45:08
47 Anna Hoogkamer WSEN Dark Peak 00:45:11
48 David Mallard MSEN Stubbington Green 00:45:13
49 Oskar Smith MSEN 00:45:16
50 Garry Elkington M50 North Derbyshire RC 00:45:27
51 John Thompson M40 Fat Boys RC 00:45:37
52 Craig Allen M40 Matlock 00:45:39
53 Ian Lambert MSEN Rolls Royce Harrier 00:45:41
54 Tony Hall M50 00:45:42
55 Dave Allen M50 Dark Peak 00:45:47
56 Andrew Critchlow M50 00:45:59
57 Sam Needham MSEN Steel City Striders 00:46:05
58 Alan MacDonald MSEN 00:46:30
59 Sarah Lilleman WSEN 00:46:33
60 Peter Wilmot M50 Matlock RC 00:46:35
61 Tom Topham MSEN North Derbyshire RC 00:46:48
62 Paul Lewis M40 Long Eaton RC 00:46:53
63 Joe Buckman MSEN Steel City Striders 00:46:56
64 Dan Martell MSEN Altrincham 00:46:57
65 Andy Basey MSEN Heanor RC 00:47:02
66 Simon Croft M50 Matlock 00:47:07
67 Bruce Humphrey M40 00:47:26
68 Andy Paisley M40 Belper Harrier 00:47:38
69 Chris Lawson M40 Dark Peak 00:47:41
70 Ian Drage M40 Stilton Striders 00:47:46
71 George Hill MU23 00:47:58
72 Antonia Fan WSEN SHUOC 00:47:59
73 Nick Clayton MSEN 00:48:11
74 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:48:19
75 Des Gibbons M50 Pennine Fell Runners 00:48:28
76 Jon Hallam M40 00:48:30
77 Matthew Hawtin M40 Buxton AC 00:48:37
78 Jim Paxman M60 Dark Peak 00:48:42
79 Reg Cooper M60 00:48:46
80 Michael Raynor MSEN 00:48:49
81 Andrew Charlesworth MSEN Penistone Footpath Runners 00:48:51
82 Alison Wainright W40 Dark Peak 00:49:02
83 Mark Buskwood M50 Totley AC 00:49:05
84 William Burton MU23 Accelerate/ Hallamshire Harriers 00:49:09
85 Simon Gregory M40 Handsworth Road Hog 00:49:18
86 Stuart Carter MSEN 00:49:35
87 Dave Sykes M40 Dark Peak 00:49:36
88 Peter Wallis M50 Tideswell Running Club 00:49:38
89 Adi Baker M50 Dark Peak 00:49:46
90 Kirsty Bryan Jones W40 Dark Peak 00:49:55
91 Lucy Taylor WSEN Ripley RC 00:49:58
92 Ryan Elliot MU23 Dark Peak 00:50:03
93 James Boardwell M40 Dark Peak 00:50:10
94 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 00:50:17
95 Andy Shelton M40 00:50:18
96 Trevor Hibbert M40 SinFin 00:50:28
97 Pat Goodall W60 Totley AC 00:50:39
98 Will Day M50 00:50:47
99 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:50:51
100 Matt Crompton M40 Glossopdale Harriers 00:50:55
101 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Road Hog 00:50:58
102 Jo Bednall W50 Buxton AC 00:51:12
103 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners 00:51:13
104 David Madden M40 00:51:17
105 Ruth Keeley WSEN Belper 00:51:18
106 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 00:51:18
107 Paul Geeson M50 Stilton Striders 00:51:20
108 Jake Wilson MSEN 00:51:25
109 Jane Crowson W50 Dark Peak 00:51:28
110 Tom Boden MSEN Stilton Striders 00:51:44
111 Brian Warner M50 SinFin 00:52:04
112 Katie Hately W40 Stilton Striders 00:52:11
113 Josh Houghton M50 Stilton Striders 00:52:13
114 Andy Kirkland M40 00:52:16
115 David Houghton M50 Retford Tennis Club 00:52:21
116 Benjamin Brindley MSEN Tideswell RC 00:52:30
117 John Brian M40 00:52:31
118 Andy Stubbs MSEN Belper Harrier 00:52:36
119 Chris Horsfall M60 Handsworth Road Hog 00:52:48
120 Steve Larkin M40 00:52:52
121 Lily Brickman WSEN Belper Harriers 00:53:04
122 Michael Richardson M50 Handsworth Road Hog 00:53:13
123 Gordon Humphreys M40 00:53:17
124 Paul Lydon M40 00:53:20
125 Andrew Maiden MSEN 00:53:25
126 John Richardson M50 Handsworth Road Hog 00:53:30
127 Rose Paxman WSEN Dark Peak 00:53:31
128 Carla Gibbons WSEN Totley AC 00:53:37
129 Caroline Scott M40 SinFin 00:53:41
130 Jonathan Gregson MSEN Hatton Darts 00:54:02
131 Tania Wilson W50 Buxton AC 00:54:03
132 Mark Wood M50 00:54:10
133 Lois Carter WSEN Belper Harriers 00:54:17
134 David Beel MSEN Steel City Striders 00:54:17
135 Caroline Lloyd W40 Porter Valley Plodder 00:54:27
136 Peter Grover M50 00:54:37
137 Andy Lenton M50 Belper Harriers 00:54:37
138 Simon Wiles M50 Steel City Striders 00:54:37
139 Michael Griffiths M50 North Derbyshire RC 00:54:38
140 Helen Davis WSEN Steel City Striders 00:54:38
141 Rob Bond M40 Staffs Moorlands AC 00:54:45
142 JP Gore M40 00:54:56
143 Jasmin Smith WSEN Belper Harriers 00:55:08
144 David Fairclough M50 00:55:18
145 Pete Wallroth MSEN Glossopdale Harriers 00:55:24
146 Stuart Rook M40 Tideswell 00:55:34
147 Cathy Ayton WSEN Ilkeston RC 00:55:42
148 Amanda Navin WSEN Altrincham 00:55:49
149 Mark Thorogood M40 Buxton AC 00:56:02
150 Damien Roberts MSEN 00:56:08
151 Peter Baker M50 Belper Harrier 00:56:20
152 Andrew Deery MU23 00:56:25
153 Phil Sturgeon M50 00:56:34
154 Matt Fowler MSEN 00:56:36
155 Robert Platts MSEN Tideswell RC 00:56:40
156 Simon Bray M40 SinFin 00:56:46
157 Heather Wallis WSEN Steel City Striders 00:57:03
158 Daniel Hawkins MSEN 00:57:13
159 Phil Howson M50 00:57:28
160 Sophie Stephenson W40 00:57:33
161 Terry Crowther M40 Chorlton Runners 00:57:43
162 Simon Hutchinson M50 00:57:51
163 Paul Johnson M60 Vegan Runners UK 00:57:53
164 Claire Dutson WSEN Porter Valley Plodder 00:58:10
165 Andrew Sadler MSEN 00:58:33
166 Geoff Nichols M60 Dark Peak 00:58:37
167 Wendy Groom W40 Dark Peak 00:58:43
168 Steve Rewston M50 00:59:05
169 Jenny Humphreys W40 00:59:09
170 Duncan Rance M40 Dark Peak 00:59:19
171 Emma Cane WSEN Glossopdale Harriers 00:59:34
172 Paul Horsfall M60 Handsworth Road Hog 00:59:55
173 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 00:59:56
174 David Arundale M60 Dark Peak 00:59:58
175 Jon Heathfield M50 Dark Peak 01:00:00
176 Alison Brentnall W60 Pennine Fell Runners 01:00:06
177 Brian Devlin MSEN Chorlton Runners 01:00:16
178 Kenny Turner M50 Dark Peak 01:00:22
179 Helen James WSEN Belper Harriers 01:00:28
180 Paul Stevenson M60 SinFin 01:00:28
181 Raquel Vogel WSEN 01:00:57
182 Laura Hogg WSEN Steel City Striders 01:01:10
183 Matthew Zawadzki M40 Steel City Striders 01:01:20
184 Amanda Porter W40 01:01:48
185 Will Meredith M40 Pennine Fell Runners 01:01:49
186 Andy Forsyth M50 Askern District RC 01:02:43
187 Andrew Goodall M40 01:02:46
188 Simon Berry M50 01:02:51
189 Angie Benson W50 Ripon Runners 01:02:52
190 Ian Wallis M50 Long Eaton RC 01:02:58
191 Roz Massey WSEN Totley AC 01:03:02
192 Daniel Follon MSEN Ilkeston 01:03:26
193 Maeve Largey WSEN Smiley Paces 01:03:40
194 Clare Eardley W40 Wirksworth RC 01:03:48
195 Judy Johnson W60 Vegan Runners UK 01:04:05
196 Alan Ashforth M60 Handsworth Road Hog 01:04:14
197 Kate Scott W50 Steel City Striders 01:04:57
198 Mark Wallington M60 01:05:02
199 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:05:20
200 Shaun Falkowski MSEN 01:06:48
201 Jane Adlard W40 Goyt Valley Strider 01:07:14
202 Benjamin Martyn MSEN 01:07:29
203 Paul Gray M50 Dark Peak 01:07:59
204 Helen Larson W50 01:08:38
205 Andy Horsfall MSEN Handsworth Road Hog 01:08:47
206 David Speak M60 01:09:04
207 Anna Cooper WSEN 01:09:34
208 Angela Bent W60 Buxton AC 01:11:04
209 Lorna Jackson WSEN 01:11:21
210 Sarah Faulkner W40 01:11:51
211 Emma Beer WSEN Steel City Striders 01:11:53
212 Phillip Tierney Kitchener M40 01:12:03
213 Mari Gibson W40 01:12:43
214 Sophie Barraclough W50 Holmfirth Harrier 01:13:24
215 Alison Lawrence WSEN Stubbington Green 01:13:49
216 Matthew Hennell MSEN 01:14:16
217 David Perkins M40 Steel City Striders 01:14:20
218 Paul Dale M60 01:14:52
219 Helen Jones-Crofts W40 Barnsley AC 01:16:45
220 Graham Bateson M60 Barnsley AC 01:16:46
221 Rachel Devlin WSEN Chorlton Runners 01:18:13
222 Hannah Chorlton WSEN Chorlton Runners 01:18:14
223 Tom Feely MSEN 01:22:24