Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

14/06/2018 – Blacka Moor Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Dawson M40 North Derbyshire R. C. 00:29:03
2 Sam Allin Msen Totley A. C. 00:29:21
3 Bart Shaw Msen Totley A. C. 00:29:51
4 Mark Anderson M40 Totley A. C. 00:30:07
5 James Hartley Mu16 Hallamshire Harriers 00:30:07
6 Sam Mellor Msen Totley A. C. 00:30:09
7 Joe Oldfield Msen 00:30:12
8 Paul Fauset M40 Dark Peak Fell Runners 00:30:22
9 Aidan Linskill Msen Totley A. C. 00:30:53
10 Thomas Beaumont Msen Totley A. C. 00:30:54
11 Mathew Nichols Msen Matlock A. C. 00:31:00
12 Richard Bradbury M40 Matlock A. C. 00:31:19
13 Stephen Pyke M50 Dark Peak Fell Runners 00:31:20
14 Sam Tierny Mu16 Hallamshire Harriers 00:31:32
15 Jordan Street Msen Clowne Road Runners 00:31:33
16 Austin Frost M40 Dark Peak Fell Runners 00:31:38
17 Philip Morris Msen Handsworth Roadhogs 00:31:40
18 Andy Charlton Msen 00:31:46
19 Chris Vanderhoven Msen Dark Peak Fell Runners 00:31:48
20 Damian Kilpin M40 Penistone Footpath Runners 00:31:57
21 James Rose Msen Steel City Striders 00:32:06
22 Caroline Brock Wsen Steel City Striders 00:32:11
23 Kieran David Shanakan Msen Fat Boys R. C. 00:32:23
24 Sam Needham Msen Steel City Striders 00:32:38
25 Joel Siddall Msen North Derbyshire R. C. 00:32:42
26 Tom Valentine Mu16 00:32:43
27 Ellen Downs Wu23 Sh.U.O.C. 00:32:49
28 Phil Moore Msen 00:32:50
29 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 00:32:57
30 James Thompson M40 Sheffield R. C. 00:33:27
31 Gary Simon Elkington M50 North Derbyshire R. C. 00:33:42
32 Rob Owen M50 Totley A. C. 00:33:48
33 Ben Jeays M40 Beeston A. C. 00:33:49
34 Ashley Crow Msen North Derbyshire R. C. 00:34:03
35 Bob Foreman M50 Matlock A. C. 00:34:11
36 Alex Dunnett Mu23 Sh.U.O.C. 00:34:12
37 Chris Duncan Msen 00:34:27
38 Paul Firth Msen 00:34:32
39 Tom Topham Msen North Derbyshire R. C. 00:34:32
40 Nicola Bouen Wu23 Dark Peak Fell Runners 00:34:48
41 Dan Cook M40 Steel City Striders 00:34:51
42 Kim Baxter W40 Dark Peak Fell Runners 00:35:01
43 Louis Wood M40 Steel City Striders 00:35:04
44 Catherine Eddison Wsen Rotherham Harriers 00:35:05
45 Mike Taylor M40 Fat Boys R. C. 00:35:07
46 Sam Larson Mu16 Doncaster A. C. 00:35:07
47 Oskar Smith Msen 00:35:08
48 Philip Knapton M40 00:35:12
49 Ben Allen M40 Handsworth Roadhogs 00:35:14
50 Chloe Haines Wsen Dark Peak Fell Runners 00:35:17
51 Steve Yeoman Msen 00:35:20
52 Hazell Farnell Wsen Totley A. C. 00:35:24
53 Colin Lynch M40 Totley A. C. 00:35:26
54 Richard Nash M40 Hatton Darts 00:35:33
55 Mark Lay M40 Long Eaton R. C. 00:35:35
56 David Evans M40 Totley A. C. 00:35:35
57 Rachel Rose Wsen Sheffield R. C. 00:35:36
58 Chris Lawson M40 Totley A. C. 00:35:38
59 Andrew Fry Msen Steel City Striders 00:35:39
60 Russ White M40 North Derbyshire R. C. 00:35:44
61 Martin Usher M40 Monday Night Club 00:35:45
62 Colin Hardy M40 Steel City Striders 00:35:46
63 Simon Dixon M50 Dark Peak Fell Runners 00:35:54
64 John Thompson M40 Fat Boys R. C. 00:36:00
65 Paul Lewis M40 Long Eaton R. C. 00:36:00
66 George Carman M50 Porter Valley Plodders 00:36:03
67 Andy Buck M50 Steel City Striders 00:36:17
68 Rob Davies M50 Steel City Striders 00:36:17
69 Rameswar Tripathi M40 Totley A. C. 00:36:20
70 Tony Hall M50 00:36:22
71 Paul Stuart M50 Steel City Striders 00:36:28
72 Chris Martin Msen Fat Boys R. C. 00:36:30
73 Andrew Hunter M40 Beeston A. C. 00:36:31
74 George Yates M40 Dark Peak Fell Runners 00:36:35
75 Nick Brimacombe Msen Totley A. C. 00:36:45
76 Geoff Cooper M50 Matlock A. C. 00:36:51
77 Caz Kay W40 Totley A. C. 00:36:54
78 Paul Hulbert M40 Fat Boys R. C. 00:36:55
79 Jon Hallam M40 00:37:00
80 Michael Pattrick Msen 00:37:01
81 Ben Clithero M40 Steel City Striders 00:37:08
82 Jim Paxman M60 Dark Peak Fell Runners 00:37:12
83 Michael Jones Msen Goodgym 00:37:19
84 Andy Virgin M40 Handsworth Roadhogs 00:37:19
85 Adam Ryder Msen 00:37:21
86 Colin Smith M50 South Yorkshire Orienteers 00:37:26
87 Fran Cummins Wsen Steel City Striders 00:37:27
88 Richard Chisem Msen 00:37:30
89 Nick Burns M40 Steel City Striders 00:37:33
90 James Boardwell M40 Dark Peak Fell Runners 00:37:35
91 Steve Larkin M40 00:37:35
92 Craig Baird M40 Steel City Striders 00:37:38
93 Jacob Wall Msen Totley A. C. 00:37:40
94 Warren Brown M40 Steel City Striders 00:37:41
95 Eleanor Lunt Wsen Long Eaton R. C. 00:37:47
96 Mark Platton M50 Steel City Striders 00:37:48
97 Steve Parkes Msen 00:37:49
98 Lee Murray M40 00:37:51
99 Dale Foster M40 00:37:56
100 Reg Cooper M60 00:37:57
101 Michael Bamford Msen 00:38:06
102 Richard Ward Msen 00:38:06
103 Stewart Kemp M60 Dark Peak Fell Runners 00:38:13
104 Jack Nathan Nuttgens Msen 00:38:17
105 Jimmy Sharman Msen Steel City Striders 00:38:23
106 Martha Hart Wsen Dark Peak Fell Runners 00:38:24
107 Robert Scriven M40 North Derbyshire R. C. 00:38:27
108 Alison Barrett W40 Steel City Striders 00:38:29
109 Matt Jackson Msen Ripley R. C. 00:38:30
110 Stuart Clensy M40 00:38:31
111 Martin Berry M40 00:38:47
112 Ian Stison M40 Steel City Striders 00:39:04
113 Iain Smith M40 Buffalo Whippets A. C. 00:39:05
114 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:39:19
115 Pete John Kerry M60 North Derbyshire R. C. 00:39:20
116 Kate Turner Wsen Totley A. C. 00:39:20
117 David Patrick M50 Ashbourne R. C. 00:39:21
118 Ian Brookes M40 Clowne Road Runners 00:39:26
119 Will Day M50 00:39:32
120 Michael Wu Mu23 00:39:34
121 Julie Darigala W40 Penistone Footpath Runners 00:39:37
122 Steven Bennett M60 North Derbyshire R. C. 00:40:18
123 Phil Howson M50 Steel City Striders 00:40:18
124 Philip Tierney-Kitchener M40 00:40:19
125 Chris Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:40:19
126 Ronan Omay Msen 00:40:20
127 Lexy Durrant Wsen 00:40:21
128 Rob Kenning Msen 00:40:22
129 Julia Nolan W50 Dark Peak Fell Runners 00:40:24
130 Arron Jackson M40 Worksop Harriers 00:40:25
131 Nicola Rafferty W50 Steel City Striders 00:40:28
132 Marcus Adams M50 Totley A. C. 00:40:28
133 Joseph Allan Wall M50 Handsworth Roadhogs 00:40:29
134 Chris Hodson M50 Steel City Striders 00:40:41
135 Pat Goodall W60 Totley A. C. 00:40:45
136 Jack Dadswell Msen 00:40:50
137 Emily Barnett Wu16 Dark Peak Fell Runners 00:40:54
138 Tom Brooks Msen Steel City Striders 00:41:06
139 Elizabeth Doole Wsen 00:41:07
140 Michelle Needham W40 Clowne Road Runners 00:41:10
141 Frank Newcombe M50 00:41:16
142 David Blakemore Msen 00:41:21
143 Rosa Sampson Gerosici Wsen Steel City Striders 00:41:25
144 Helen Wright Wsen Penistone Footpath Runners 00:41:25
145 Tom Nuttgens M50 00:41:25
146 Michael Richardson M50 Handsworth Roadhogs 00:41:31
147 Clare Trevitt W40 Steel City Striders 00:41:33
148 Nick Woffenden M40 00:41:34
149 Darren Bristow M50 Hallamshire Harriers 00:41:37
150 Tamara Mitchell Wsen Totley A. C. 00:41:39
151 Chris Day M40 Totley A. C. 00:41:48
152 Will Doole Msen 00:41:55
153 Tom Ricketts M50 Totley A. C. 00:41:58
154 Lola Ritchie Wsen 00:42:13
155 Greg Naglor M50 00:42:16
156 Rob Home M40 00:42:22
157 Pippa Powell W40 Steel City Striders 00:42:23
158 Paul Beckett M40 00:42:29
159 Joseph Patrick Mcgann Msen 00:42:31
160 Gareth Williams Msen 00:42:32
161 Karen Stevens W40 Smiley Paces 00:42:35
162 Robert Marchand Msen 00:42:43
163 Becki Penrose W40 Dark Peak Fell Runners 00:42:44
164 Arran Turton-Phillips Mu18 00:42:46
165 Francesca Rooker Wsen 00:42:47
166 Lucy Bacon W40 Wingerworth Wobblers 00:42:48
167 Alan Charles Cash M40 Totley A. C. 00:42:51
168 Brent Lindsay M50 Penistone Footpath Runners 00:42:56
169 Daniel Gaunt Msen St. Theresas A. C. 00:43:01
170 Susan Hird W40 Totley A. C. 00:43:03
171 Aidan Berry Mu16 00:43:04
172 Phil Hushesunarborough M50 North Yorks Moors A. C. 00:43:18
173 Andy Robinson Msen 00:43:25
174 Estelle Mcguire W50 Stockport Harriers 00:43:32
175 Rob Heminway Msen 00:43:35
176 Georgie Hill Wsen Dark Peak Fell Runners 00:43:36
177 Caroline Burrell W40 F. R. A. 00:43:40
178 Michael Stubbs M40 00:43:41
179 Adrian Moss M50 Steel City Striders 00:43:44
180 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 00:43:56
181 Jon Heathfield M50 Dark Peak Fell Runners 00:44:01
182 Eugene Rybinski M60 Dark Peak Fell Runners 00:44:10
183 Louise Baddeley Wu23 S. U. S. S. 00:44:21
184 Clare Thompson W40 Sheffield R. C. 00:44:21
185 Clare Thompson W40 Smiley Paces 00:44:21
186 Helen Young W40 Totley A. C. 00:44:28
187 Sally Hook Wsen 00:44:29
188 Helen Barnett W50 00:44:35
189 Sarah Walch Wsen Penistone Footpath Runners 00:44:37
190 Paul Johnsaon M60 Vegan Runners 00:44:38
191 Elizabeth Lakin Wsen Long Eaton R. C. 00:44:40
192 Fliss Milner W50 Dark Peak Fell Runners 00:44:47
193 Joe Wilkins Msen 00:44:50
194 Claire Conway Wsen Totley A. C. 00:44:54
195 Nicola Sewell W50 Smiley Paces 00:45:02
196 Amy Ryder Wsen 00:45:05
197 Kate Hutchence Wsen 00:45:11
198 Victoria Hawkins W50 Steel City Striders 00:45:14
199 Robert Savage M40 00:45:19
200 Jack Kidder Msen 00:45:21
201 William Lee Mu23 Sheffield University Orienteering & Fell Running Club 00:45:23
202 Louise Goodhill W40 Totley A. C. 00:45:28
203 Jill Davies W50 Steel City Striders 00:45:28
204 Chris Anslow-Johnson Msen E. M. P. 00:45:31
205 Kieran Hickey M60 Totley A. C. 00:45:33
206 Paul Stevenson M60 Sinfin R. C. 00:45:35
207 Roz Massey Wsen Totley A. C. 00:45:46
208 Geoff Nichols M60 Dark Peak Fell Runners 00:45:53
209 Kylie Mcateer W50 Totley A. C. 00:46:00
210 Corin Donne Msen S. U. S. S. 00:46:06
211 Maggie Naylor Wu16 Hallamshire Harriers 00:46:10
212 David Botherby Mu23 S. U. S. S. 00:46:30
213 Jackie Welburn Wsen Beeston A. C. 00:46:44
214 David Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:46:52
215 Ali Iredale Wsen Totley A. C. 00:47:12
216 Judy Johnson W60 Vegan Runners 00:47:14
217 Eline Hine Wu16 Rotherham Harriers 00:47:30
218 Benjamin Martin Msen 00:47:45
219 Colin Bostock M60 Long Eaton R. C. 00:47:58
220 Michael Bates Msen 00:48:02
221 Jonathon Proctor Msen 00:48:09
222 Helen Smith Wsen Shelton Striders 00:48:22
223 Frances Scarisbrick Wsen 00:48:26
224 Holly Mccain Wsen Beeston Ac / Vegan Runners Uk 00:48:35
225 David Christopher Masters M70 Totley A. C. 00:48:35
226 Tess Bocking Wsen 00:48:35
227 David Bocking M50 00:48:35
228 Caryl Hartwright W60 Totley A. C. 00:48:48
229 Helen Cain W40 Steel City Striders 00:48:49
230 Mark Yates Msen Totley A. C. 00:49:10
231 Roxanne Green Wsen Steel City Striders 00:49:12
232 Clare Eardley W40 Wirksworth R. C. 00:49:21
233 Nicholas Pearson M50 00:49:33
234 Louise Mcquade M50 Long Eaton R. C. 00:50:11
235 Shanevercue Msen Clowne Road Runners 00:50:23
236 Andy Horsfall Msen Handsworth Roadhogs 00:50:29
237 Malcolm Reed M50 00:50:31
238 Diane Clewes W50 Totley A. C. 00:50:47
239 Katy Gosling Wsen 00:50:49
240 Clare Moody W40 Smiley Paces 00:51:18
241 Anna Zawadzki W40 00:51:35
242 Mike Arundale M60 Dark Peak Fell Runners 00:51:47
243 Megan Freeth Wsen 00:52:34
244 Jennifer Lear Wsen Sheffield R. C. 00:52:36
245 Helen Elleker W60 City Of Sheffield A. C. 00:54:49
246 Jane Hughes W50 Totley A. C. 00:55:23
247 Victoria Rhodes Wsen 00:59:19
248 David Wass M50 Worksop Harriers D. N. F.