Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/06/2018 – Eldwick Gala





  
Pos Name Category Club Time
1 Reuben Mantle U19B Bingley H 00:18:27
2 Tim Midgley MSEN Bingley H 00:18:39
3 Neal Crampton MSEN Pudsey & Bramley 00:18:54
4 Ethan Hassell MSEN Wharfedale 00:19:23
5 Chris Loftus M40 Keighley&Craven 00:19:31
6 Struan Bennet U15B Fife AC 00:19:37
7 Alex Flaherty U15B Bingley H 00:20:01
8 Oliver Cheyne MSEN Bingley H 00:20:50
9 Michael Lomas MSEN Ilkley 00:20:56
10 Jonathan Sutcliffe U17B Bingley H 00:21:03
11 Rob Thackray M40 00:21:09
12 Jason Helmsley M40 Wharfedale 00:21:16
13 Gareth Holme MSEN Baildon 00:21:22
14 Will Hall MSEN 00:21:31
15 Paul Mitchell M50 Bingley H 00:21:40
16 William Thackray U17B 00:21:44
17 Helen Wood WU23 Ilkley 00:21:52
18 Simon Jones M50 Bingley H 00:22:08
19 Michael Haran MSEN 00:22:09
20 Gareth Hird MSEN Wharfedale 00:22:16
21 Neil Carr M40 00:22:23
22 Theo Clay U15B Bingley H 00:22:25
23 Sam Mantle U15B Bingley H 00:22:33
24 Ruth Thackray W40 Bingley H 00:22:37
25 Ben Rees U15B Bingley H 00:22:39
26 Simon Fraser M40 Saltaire Striders 00:22:43
27 Rebecca Flaherty U13G Bingley H 00:22:50
28 Andrew Coulton M40 00:23:14
29 Shona Stone W40 Bingley H 00:23:19
30 Richard Thackray M40 Bingley H 00:23:34
31 Josh Spencer U19B Bingley H 00:23:36
32 Sam Cordingley MSEN Baildon 00:23:36
33 Carl Hitchens M50 Bingley H 00:23:37
34 Max Metcalfe U17B Bingley H 00:23:50
35 Ezra Slater U19B 00:24:03
36 Grace Dawson U15G Bingley H 00:24:09
37 Linda Hardaker W40 Keighley&Craven 00:24:14
38 Christian Ellis M40 00:24:18
39 Martin Farrar M50 Wharfedale 00:24:36
40 Matthew Beddell U17B 00:24:38
41 Simon Blake MSEN 00:24:51
42 Richard Pope MSEN 00:24:52
43 Andy Challinor M40 FellAndDale 00:25:42
44 Adrian Netherwood M50 Bingley H 00:25:50
45 Tim Newman M40 00:25:56
46 David Jefferson MSEN Bingley H 00:25:59
47 Paul Filby M40 Pennine 00:26:01
48 Rob Myers M60 Baildon 00:26:26
49 Myles Talbot M50 Bingley H 00:26:40
50 Ailsa Bennet U17G Fife AC 00:27:01
51 Jonathan Lees M50 00:27:05
52 David Lewis M60 Idle 00:27:06
53 Stuart Moorhouse M40 00:27:08
54 Stuart Grant M40 00:27:09
55 Peter Ellerton M70 Bingley H 00:27:41
56 Martin Beetham M40 00:28:03
57 Alison Marks W50 Bingley H 00:28:14
58 Emyr Rees M50 Bingley H 00:28:33
59 Ambrose Griffiths MSEN 00:28:43
60 Mohanlal Mistry M50 Saltaire Striders 00:29:06
61 Paul Spencer M50 Bingley H 00:29:30
62 Sue Fulton W50 Bingley H 00:29:31
63 Phil Robinson M70 Otley AC 00:29:33
64 Granam Breeze M70 Wharfedale 00:29:53
65 Phil Hawkswell M60 Bingley H 00:30:05
66 Stephen Batley M70 Skyrac 00:30:08
67 Joanne Henry W40 Bingley H 00:30:45
68 Donald Buffham M60 Otley AC 00:32:10
69 Sarah McEvoy WSEN 00:32:49
70 Leanne Cheyne WSEN 00:34:28
71 Lisa Pearson W40 Bingley H 00:35:51
72 Victoria Cook WSEN Bingley H 00:36:36
73 Elinor Gorrell U13G Bingley H 00:37:21
74 Norman Berry M70 Holmfirth 00:37:43
75 Antonio Cardinale M60 Otley AC 00:41:00