Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/06/2018 – Kinder Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Phil Marsden M Horwich RMI Harriers & AC 01:50:11
2 Nat Winfield M Pennine FR 01:58:27
3 Tom Bush M Pennine FR 02:04:03
4 Ben Tetler M40 Glossopdale Harriers 02:04:13
5 Lova Chechik M Dark Peak FR 02:04:41
6 Richard Lomas M Flying Horses 02:06:44
7 Oliver Shead M 02:12:55
8 Martin Cliffe M40 Eryri Harriers 02:13:12
9 Lee Ashwood M40 Disley Runners 02:14:31
10 Tony Robson M Pennine FR 02:17:54
11 Edward James M Belper Harriers 02:18:11
12 Mike Walker M40 Barnet & District AC 02:19:39
13 Michael Sellons M Pennine FR 02:19:46
14 Tim Campbell M40 Astley 02:20:10
15 Jordan Burke M Middleton Harriers AC 02:20:25
16 Jason Bennett M40 Buxton & District AC 02:21:01
17 Matt Nichols M Matlock AC 02:22:05
18 Craig Leith M50 Glossopdale Harriers 02:22:12
19 David Brockbank M40 Macclesfield Harriers & AC 02:22:18
20 Mark Jacobi M50 Totley AC 02:22:26
21 Chris Jackson M Pennine FR 02:22:34
22 Barney Nikolich M 02:22:40
23 Simon Entwisle M60 Pennine FR 02:22:43
24 Rob Winfield M 02:22:52
25 Simon Pickard M40 Stockport Harriers & AC 02:23:10
26 Dave McGrath M Radcliffe AC 02:23:30
27 David Heenan M Vegan Runners 02:25:20
28 Andrew Stuart M Beeston AC 02:26:30
29 Paul Bennett M 02:27:18
30 Joe Torr M 02:27:53
31 Greg Hopkinson M Beeston AC 02:27:57
32 Matt Lewis M50 Macclesfield Harriers & AC 02:27:58
33 Nicola Bowen F Dark Peak FR 02:28:12
34 Aidan Raftery M50 Sale Harriers Manchester 02:29:01
35 John Tinman M50 Rossendale Harriers & AC 02:29:08
36 Bob Foreman M50 Matlock AC 02:29:15
37 Dave Whitfield M40 02:29:33
38 Richard Snowden M50 Totley AC 02:29:44
39 Peter Wilmot M50 Matlock AC 02:29:51
40 Simon Freytag M 02:31:30
41 Tim Raffle M50 Altrincham & District AC 02:31:35
42 Amy Shillcock F Mercia FR 02:31:37
43 Richard Kennaugh M50 Altrincham & District AC 02:31:45
44 Dave Soles M50 Pennine FR 02:31:55
45 Jonathan Sewell M40 Buxton & District AC 02:32:05
46 John Bramwell M40 Rochdale Harriers & AC 02:32:07
47 Ronnie Turner M50 Rossendale Harriers & AC 02:32:16
48 Daniel Greenwood M Meltham AC 02:32:46
49 Josh Bond M 02:32:56
50 Gillian Lindsey F40 Macclesfield Harriers & AC 02:34:00
51 Chris Westwood M40 02:34:19
52 Andy Kenyon M40 02:35:08
53 Andrew Wang M 02:35:59
54 Stephen Kenworthy M50 Dark Peak FR 02:36:51
55 Emma Wilkins F Baildon Runners 02:37:16
56 Eleanor Hunt F Long Eaton RC 02:37:48
57 Chris Funnell M50 Clayton Le Moors Harriers 02:38:46
58 Michael Shaw M 02:38:52
59 Roland Allatt M North Derbyshire RC 02:38:57
60 Jim Freeth M40 Pennine FR 02:39:01
61 Alex Frost M50 Rochdale Harriers & AC 02:39:36
62 Reg Cooper M60 02:40:09
63 Rachael Lawrence F40 Macclesfield Harriers & AC 02:41:11
64 Steve Adams M50 Dark Peak FR 02:41:15
65 Bruce Humphrey M40 02:42:55
66 Michael Toman M50 Rossendale Harriers & AC 02:43:11
67 Geoff Cooper M50 Matlock AC 02:43:41
68 Robin Hoffman M 02:44:04
69 Chris Bennett M Dark Peak FR 02:44:30
70 Keith Morgan M50 Ashbourne RC 02:44:42
71 Matt Street M 02:44:49
72 Kathleen O'Donnell F40 Macclesfield Harriers & AC 02:46:05
73 Ivan Wigham M50 Clayton Le Moors Harriers 02:46:09
74 Alannah Birtwistle F Macclesfield Harriers & AC 02:46:18
75 William Lowe M50 Rossendale Harriers & AC 02:46:21
76 Jo Taylor M Steel City Striders RC 02:46:59
77 Matt Pink M40 02:47:42
78 Jamie Atkinson M50 Shelton Striders 02:48:42
79 Scott Thompson M40 Matlock AC 02:48:57
80 Jonathan Trezise M50 02:50:53
81 Andrew Webster M40 Clayton Le Moors Harriers 02:50:54
82 Barry Blyth M70 Macclesfield Harriers & AC 02:50:54
83 Jill Butterworth F40 Rochdale Harriers & AC 02:51:01
84 Michael Raynor M 02:51:30
85 Andrew Foster M50 Clayton Le Moors Harriers 02:51:32
86 Simon Hoggart M 02:51:33
87 Stephen Perren M50 Meltham AC 02:51:51
88 Doug Fleming M50 Horwich RMI Harriers & AC 02:52:21
89 Frank Fielding M60 Pennine FR 02:52:26
90 Sarah Andrew F 02:52:49
91 Simeon Farrington-Newman M40 Marple Runners 02:52:55
92 Mark Buskwood M50 Totley AC 02:54:26
93 James McMurtry M50 Ashbourne RC 02:54:31
94 Heather Janjervira F Glossopdale Harriers 02:54:38
95 John Mayall M50 Rochdale Harriers & AC 02:55:09
96 Peter Skidmore M 02:55:24
97 David Culpan M50 Stainland Lions RR 02:55:32
98 Mark Whelan M50 Goyt Valley Striders 02:55:46
99 Martin Lea M Matlock AC 02:57:01
100 Debbie Hope F40 Buxton & District AC 02:57:24
101 Craig Partridge M40 Altrincham & District AC 02:57:34
102 Alistair Stevenson M50 Pennine FR 02:58:06
103 Barrie Thomson M50 Macclesfield Harriers & AC 02:58:15
104 Trevor Mattey M50 Dark Peak FR 02:59:25
105 Kevin Jones M50 Saddleworth RC 02:59:48
106 Rhoda Hawkins F Porter Valley 02:59:54
107 Sarah Jones-Norris F40 Penistone Footpath Runners & AC 03:01:55
108 Katy Thornhill F40 03:02:36
109 Stephen Ainsworth M60 Clayton Le Moors Harriers 03:02:52
110 Ian Oates M50 Glossopdale Harriers 03:03:28
111 Mark Chimley M40 Matlock AC 03:03:38
112 David Ahearn M FRA 03:05:10
113 Tim Parker M50 Mercia FR 03:05:43
114 Shaun Coram M50 Goyt Valley Striders 03:08:45
115 Sian Mead F50 Totley AC 03:08:45
116 Paul Stevenson M60 Long Eaton RC 03:08:49
117 Paul Swyers M50 Radcliffe AC 03:08:50
118 James Taylor M 03:10:14
119 John Stephenson M60 Glossopdale Harriers 03:10:29
120 Roy Whittle M40 Goyt Valley Striders 03:10:56
121 David Walker M50 03:11:07
122 Andy Stubbs M Belper Harriers 03:11:17
123 Tom Briggs M40 Totley AC 03:12:26
124 Claire Parker F40 Pennine FR 03:13:05
125 Peter Henley M40 Redhill RR 03:13:06
126 Victoria Healey F40 03:13:14
127 Barnaby Crawshaw M Pennine FR 03:13:14
128 Richard Scottney M60 Pennine FR 03:15:03
129 Mark Stanbridge M40 Macclesfield Harriers & AC 03:15:16
130 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti CC 03:15:37
131 Samara Wood F Denby Dale AC 03:15:38
132 Roz Massey F Totley AC 03:23:42
133 David Patrick M50 Ashbourne RC 03:23:43
134 Gail Hill F40 Macclesfield Harriers & AC 03:23:47
135 Mark Kinch M40 Long Eaton RC 03:23:55
136 Samantha Willis F Buxton & District AC 03:24:03
137 Joanne Cudahy F40 Buxton & District AC 03:24:11
138 Sheila Bradley F60 Buxton & District AC 03:24:11
139 Gilly Markham F60 Meltham AC 03:24:26
140 Jason Keast M50 Royton RR 03:25:01
141 Roseanna Freiburghaus F 03:26:24
142 Mark Godden M60 Macclesfield Harriers & AC 03:26:48
143 John Andrew M40 Radcliffe AC 03:26:52
144 Steve Mead M50 Totley AC 03:27:03
145 Lawrence Pinnell M50 Horwich RMI Harriers & AC 03:30:44
146 Chris Tetley M60 Goyt Valley Striders 03:31:05
147 Paul Horsfall M60 Handsworth Roadhogs 03:31:12
148 Katie Sharp F Denby Dale AC 03:32:18
149 Jacob Wright M 03:32:33
150 Rachel Winterbottom F 03:32:34
151 Colin Bostock M60 Long Eaton RC 03:33:14
152 Helen James F Belper Harriers 03:35:24
153 Christine Bowen F60 Goyt Valley Striders 03:35:31
154 Nick Harris M60 Rossendale Harriers & AC 03:35:34
155 Dennis Kentrop M50 Macclesfield Harriers & AC 03:36:26
156 Geoff Read M50 Todmorden Harriers & AC 03:38:12
157 Rich Bassett M Pennine FR 03:38:32
158 Ted Howell M 03:38:32
159 Graham Jordan M Middleton Harriers AC 03:39:22
160 Matt Zawadzki M40 Steel City Striders RC 03:39:30
161 Lisa Carter F40 Radcliffe AC 03:39:31
162 Gary Allen Smith M50 Royton RR 03:39:55
163 Darren Burns M50 Fell Ponies 03:48:30
164 Chris Johnson M70 East Cheshire Harriers 04:01:56
165 Mary John F40 Goyt Valley Striders 04:25:59
166 Roger Ashby M70 Pennine FR 04:39:47
167 Andrew Bradley M40 Redhill RR 04:42:13
168 Janine Jordan F Middleton Harriers AC 05:05:21
169 Julie Parr F40 Goyt Valley Striders 05:05:33
170 David Bevan M Saddleworth RC DNF