Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

25/09/2010 – Whernside





  
Pos Name Category Club Time
1 Phillip Sanderson MV40 Northumberland FR 01:32:51
2 Carl Bell Male Howgill Harriers 01:38:13
3 Peter Taylor Male Tattenhall Runners 01:40:49
4 Dale Foster Male Otley AC 01:41:09
5 Nicholas Charlesworth MV40 01:41:18
6 David Edmondson MV40 Clayton Le Moors 01:41:21
7 Paul Crabtree MV40 Wharfdale 01:41:29
8 Richard Houghton MV40 Buxton AC 01:41:33
9 David Kirkham Male Wharfdale 01:42:27
10 Christian Holmes Male Wharfdale 01:43:09
11 Jim Ryder MV40 Ilkley Harriers 01:44:14
12 Robin Stones Male Helm Hill 01:45:09
13 Phillip Pearson MV50 Saltwell Harriers 01:45:13
14 Graham Hill MV40 Calder Valley 01:45:16
15 Brian Wakeley Male Ambleside AC 01:45:51
16 Sam Stell Male 0 01:46:49
17 Ivan Whigham MV40 Clayton Le Moors 01:48:29
18 Leigh Warburton MV50 Bowland 01:48:39
19 Allan Miller MV50 Kendal AAC 01:48:45
20 Simon Browne Male Denby Dale 01:48:51
21 Roger Laycocok MV50 Settle Harriers 01:50:44
22 David Ralphs MV50 Newburgh Nomads 01:51:00
23 Robert Dewhurst MV40 Ambleside AC 01:51:05
24 Matthew Fretwell Male Settle Harriers 01:52:21
25 James Clark Male Pudsey Racers 01:54:00
26 Carol Evans LV40 Settle Harriers 01:55:39
27 Mike Walsh MV60 Kendal AAC 01:55:49
28 Brian Davey MV50 Southport & Waterloo 01:56:13
29 Richard Foster Male Abbey Runners 01:56:24
30 Adrian Walker MV40 Royal Navy AC 01:57:17
31 Phil Daintith MV40 Spectrum Striders 01:57:25
32 Peter Singleton MV50 Blackpool AC 01:57:52
33 Paul Hindle MV40 Keighley & Craven 01:58:02
34 Brian Kennedy MV40 Settle Harriers 01:58:07
35 Rupert Kempley MV40 Otterdale 01:58:19
36 Suzanne Budgett LV40 Horwich RMI 01:58:27
37 John Wade MV40 Bowland 01:59:06
38 Samual Dalby Male FRA 01:59:09
39 Mike Meadowcroft Male Bowland 01:59:19
40 Jeremy Meredith Male 0 01:59:21
41 Simon Tobin MV40 Southport & Waterloo 01:59:28
42 Jonathan Gibson MV40 Wharfdale 01:59:34
43 John Fortescue MV40 Abbey Runners 01:59:41
44 James Riley Male Todmorden Harriers 01:59:56
45 Tim Jackson MV40 Settle Harriers 01:59:58
46 Mike Ayers MV50 Abbey Runners 02:00:29
47 David Higgins MV40 0 02:00:35
48 Colin Wilshaw MV40 Pennine FR 02:00:41
49 Roy Hunter MV50 Harrogate Harriers 02:00:44
50 Fraser Livesey MV40 Howgill Harriers 02:00:47
51 Sarah Warburton Female Todmorden Harriers 02:00:50
52 Adrian Baker MV40 Penistone 02:00:59
53 George Rutten MV40 Rothwell Harriers 02:01:15
54 Sarah Grant LV40 Abbey Runners 02:01:43
55 Andy South MV40 FRA 02:02:38
56 Dave Beecroft MV40 Rothwell Harriers 02:02:41
57 Rhona Haslam Female Scarborough AC 02:02:56
58 Sharon McDonald LV40 Settle Harriers 02:03:22
59 Nigel Craven MV50 Pudsey Racers 02:03:33
60 Andy Mouncey MV40 Settle Harriers 02:03:37
61 Lee Booth MV40 Trawden 02:04:08
62 Martin Whitehead MV50 Calder Valley 02:04:26
63 Kevin Watson MV60 Horsforth Harriers 02:04:28
64 Graham Kitchin Male 0 02:04:40
65 Dave Bebbington MV40 Denby Dale 02:04:50
66 Steve Lewis Male Southport & Waterloo 02:04:51
67 Stephen Pilditch Male Spectrum Striders 02:05:31
68 Stephen Baker Male Helm Hill 02:06:35
69 Duncan Elliott MV50 Bowland 02:06:41
70 Edwin Sherstone MV40 Southport & Waterloo 02:07:53
71 Graham Schofield MV50 Chorley Harriers 02:08:20
72 John Nunn MV50 Calder Valley 02:09:26
73 Mark Holt MV40 0 02:09:43
74 Steve Smith MV50 Harrogate Harriers 02:09:54
75 Richard Wilkinson Male Rothwell Harriers 02:09:55
76 Debbie Campbell Female Skelmersdale 02:10:09
77 Dave Culpan MV40 Calder Valley 02:11:43
78 John Thompson MV50 Wharfdale 02:11:45
79 Lance Parker Male Calder Valley 02:12:10
80 Francis Truman Male Craven FR 02:12:42
81 Josh Searle Male 0 02:13:07
82 John Edmondson MV60 Newton Aycliffe AC 02:13:20
83 Ranald Mackay MV40 Spectrum Striders 02:13:25
84 Ian Patchett MV40 Abbey Runners 02:13:37
85 Samual Harrison Male 0 02:13:46
86 Eddie Lesniak MV50 Achilli Ratti CC 02:14:32
87 Lucy Partridge Female Abbey Runners 02:15:19
88 Edwin Tate Male 0 02:16:18
89 Stewart Yates MV50 Denby Dale 02:16:32
90 Jan Yates LV40 Denby Dale 02:16:32
91 Jean Powell LV40 Wharfdale 02:17:33
92 Phillip Michlewski MV50 Achilli Ratti CC 02:17:54
93 Neville Griffths MV60 Spectrum Striders 02:18:00
94 Karl Robert Shaw Male Calder Valley 02:18:23
95 Jill Ecclestone Female Settle Harriers 02:19:19
96 Clare Smith LV40 Ilkley Harriers 02:19:39
97 Becky James Female Helm Hill 02:19:40
98 Katherine Kirkham Female Wharfdale 02:19:45
99 Joanne Worboys-Hodgson Female Denby Dale 02:20:50
100 Graham Ford MV40 Fellandale 02:20:55
101 Phillip Butterworth MV40 0 02:21:05
102 Colin Grime MV60 Spectrum Striders 02:21:54
103 Brent Greenway MV40 Buxton AC 02:22:07
104 Anne Middleton LV40 Denby Dale 02:22:32
105 Adrian Leigh MV50 FRA 02:23:23
106 Mark Bullock MV40 0 02:23:32
107 Sarah Clarke LV40 Clayton Le Moors 02:24:16
108 Steve Hunn MV50 Skipton AC 02:24:35
109 Peter Knapton MV40 FRA 02:24:36
110 John Orrell MV40 Blackburn Harriers 02:25:31
111 Deborah Maloney LV40 Settle Harriers 02:29:25
112 Marie Mitton LV40 Settle Harriers 02:30:30
113 Alan Jowrs MV60 Lostock AC 02:32:03
114 Paul Hunt MV40 Goyt Valley Striders 02:32:52
115 Liz Casey LV50 Abbey Runners 02:33:41
116 Neil Dyson MV60 Ochill Hill Runners 02:36:47
117 Sarah Martin Female Wharfdale 02:38:13
118 Wayne Walsh MV50 Bowland 02:38:36
119 Will Meredith Male Goyt Valley Striders 02:39:29
120 Gordon Kaye MV50 Bingley Harriers 02:41:54
121 Lisa McKevitt Female Wharfdale 02:46:50
122 Matthew Kitchen Male Selby Striders 02:49:59
123 Tim Cox MV50 0 02:49:59
124 Stuart Hinde MV40 Rothwell Harriers 02:52:25
125 Rosalind Bedford LV50 Denby Dale 02:53:17
126 Pete Andrews MV60 Denby Dale 03:12:57