Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

10/03/2019 – Ian Roberts Memorial





  
Pos Name Category Club Time
1 Max Wainwright MU23 Dark Peak Fell Runners 00:54:18
2 Chris Law MU23 Holmfirth Harriers 00:56:43
3 Tom Whitworth MU23 Meltham AC 00:56:47
4 Charlie McIntosh M50 Pudsey & Bramley AC 00:57:40
5 Thomas Mitchell M Marsden Racers UK 01:02:26
6 Katie Walshaw W Holmfirth Harriers 01:02:27
7 Philip Hewitt M Holmfirth Harriers 01:02:28
8 Rob James M Royton Road Runners 01:11:41
9 Kev Folan M40 01:15:36
10 David Ryder M40 FRA 01:16:02
11 David Kidd M Pontefract AC 01:17:44
12 Jonny Sykes M50 Holmfirth Harriers 01:20:21
13 James Roddis M40 01:20:24
14 Chris Beadle M40 Holmfirth Harriers 01:20:43
15 Richard Wheeler M40 Holmfirth Harriers 01:20:46
16 Andy Shaw M50 Holmfirth Harriers 01:21:07
17 Ronnie Turner M50 Rossendale Harriers 01:21:11
18 Kevin Jones M50 Saddleworth Runners 01:21:35
19 Keith Swainson M 01:22:04
20 Paul Heeley M40 Fellandale 01:22:09
21 Gary Jackson M40 Stadium Runners 01:22:16
22 Thornton Taylor M60 Rossendale Harriers 01:22:30
23 Daniel Greenwood M40 Meltham AC 01:22:32
24 Ruby Sykes WU23 Holmfirth Harriers 01:22:35
25 Daniel Limb M Penistone Footpath Runners 01:22:40
26 Mark Jones M Dark Peak Fell Runners 01:22:42
27 Scott Alder M40 Pudsey & Bramley AC 01:22:44
28 Michael Sanderson M Holmfirth Harriers 01:22:46
29 Andrew Shelbourne M50 Holmfirth Harriers 01:23:03
30 Helen Berry W40 Holmfirth Harriers 01:23:10
31 Mark Buskwood M50 Totley AC 01:23:16
32 Paul Birch M60 01:23:19
33 Robert Bolton M50 Oldham & Royton Harriers 01:23:41
34 Martin Pennington M 01:24:38
35 Sam Healy M40 North York Moors AC 01:24:42
36 Carl Ashton M40 01:24:45
37 Simon Barrans M50 Holmfirth Harriers 01:24:49
38 Mark Wearmouth M40 01:24:58
39 Steve Perren M50 Meltham AC 01:25:56
40 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 01:26:20
41 Andy Buck M60 Steel City Striders 01:26:48
42 Keith Baird M40 Holmfirth Harriers 01:26:59
43 Grace Kelleher W Dark Peak Fell Runners 01:27:38
44 Paul Patrick M50 Stainland Lions 01:27:52
45 Sam Bolton M40 Meltham AC 01:28:47
46 Eleanor Wainwright WU23 Dark Peak Fell Runners 01:29:15
47 Rob Kersey M60 Holmfirth Harriers 01:29:20
48 Ken Taylor M70 Rossendale Harriers 01:29:43
49 Simon Bolton M50 Cheshire Hill Racers 01:29:48
50 Mike Prior M60 Holmfirth Harriers 01:29:54
51 James Richardson M40 01:30:28
52 Judy Howells W40 Wharfedale Harriers 01:30:33
53 Martin O'Brien M50 Stainland Lions 01:30:44
54 Mark Law M50 Holmfirth Harriers 01:31:14
55 Carole Fryer W50 Calder Valley FR 01:31:17
56 Emma Lavelle-Wood W40 Fellandale 01:31:23
57 Sarah Brewer W40 Meltham AC 01:31:39
58 Mark Osborne M50 Wakefield Tri Club 01:31:56
59 Jeff Miller M40 Meltham AC 01:32:23
60 Jonathan Mitchell M40 Marsden Racers UK 01:33:42
61 Steven Carter M50 Horsforth Fellandale 01:34:21
62 Debbie Hall W40 Holmfirth Harriers 01:34:23
63 Barry Greaves M60 Royton Road Runners 01:34:25
64 Blandene Renou W50 01:38:00
65 Diane Lee W40 Holmfirth Harriers 01:38:35
66 Tanya Shepherd W Fellandale 01:38:56
67 Ian Brook M40 Holmfirth Harriers 01:39:00
68 Harriet Drouin W Penistone Footpath Runners 01:39:38
69 Steve Randall M40 Acre Street Runners 01:39:39
70 Chris Harle M60 01:39:45
71 Andrew Essex M60 Saddleworth Runners 01:39:56
72 Glenn Cockroft M50 Triangle Trotters 01:40:58
73 Darren Brown M50 Triangle Trotters 01:41:02
74 Steve Boyer M50 Stainland Lions 01:41:51
75 Raymond Mooney M50 Stainland Lions 01:42:20
76 Kathryn Fisk W Fellandale 01:42:22
77 Nick Whittingham M60 Penistone Footpath Runners 01:42:24
78 Andrea Lawton-Hyde W Calder Valley FR 01:42:36
79 Aileen Baldwin W60 Stainland Lions 01:43:15
80 Philip Montgomery M Todmorden Harriers 01:43:16
81 Lisa Miles W40 Littleborough Runners 01:43:19
82 Hazel Berrett W50 Halifax Harriers 01:45:47
83 Michelle Tones W50 Wakefield Tri Club 01:45:48
84 Myfanwy Cross W Penistone Footpath Runners 01:45:52
85 Melvyn Bishop M60 Acre Street Runners 01:46:15
86 Keeley Hutton W Acre Street Runners 01:46:19
87 John Paul Bridgen M50 01:46:49
88 Bill Hunter M70 Holmfirth Harriers 01:50:20
89 Phil Hanson M60 Holmfirth Harriers 01:54:32
90 Sophie Barraclough W50 Holmfirth Harriers DNF
91 Georgie Hill W Dark Peak Fell Runners DNF
92 Christobel Heginbotham W50 Saddleworth Runners DNF
93 Nicky Snook W50 Saddleworth Runners DNF
94 Joe Law MU23 Dark Peak Fell Runners DNF
95 Mark Crowe M50 Meltham AC DNF
96 Mick Fowler M60 DNF