Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

30/03/2019 – Yr Aran





  
Pos Name Category Club Time
1 Gareth Wyn Hughes M38 Mercia Fell Runners 01:26:57
2 Math Roberts M38 Calder Valley Fell Runners 01:27:22
3 Michael Corrales M29 Dark Peak Fell Runners 01:30:07
4 Richard Roberts M40 Eryri Harriers 01:30:22
5 Huw Davies M26 Mercia Fell Runners 01:31:48
6 Jacob Winfield M18 Buxton AC 01:33:55
7 Tristan Evans M34 Meirionnydd Running Club 01:34:45
8 Nat Winfield M38 Pennine Fell Runners 01:35:25
9 Jez Brown M46 Buckley Runners 01:35:42
10 Graeme Knott M39 Harwich Runners 01:36:25
11 Emlyn Owen M45 Eryri Harriers 01:37:46
12 Lawrence Eccles M36 Penny Lane Striders 01:38:07
13 Ifan Oldfield M18 Wrexham AAC 01:39:47
14 Martin Cliffe M48 South Cheshire Harriers 01:40:25
15 Matthew Fortes M42 Eryri Harriers 01:41:09
16 Miranda Grant F37 Eryri Harriers 01:41:28
17 Sara Willhort F29 Mercia Fell Runners 01:41:33
18 Chris Mclean M30 Cerist Triathlon Club 01:41:38
19 Adrian Williams M48 Eryri Harriers 01:45:36
20 Tim Higginbotom M46 Eryri Harriers 01:46:27
21 Russell Owen M60 Eryri Harriers 01:46:37
22 John Hunt M52 Dark Peak Fell Runners 01:48:36
23 Jonathon Moore M51 Eryri Harriers 01:49:03
24 Paul Jones M46 Eryri Harriers 01:50:12
25 Sarah Ridgeway F45 Mercia Fell Runners 01:50:21
26 Craig Connor M33 Tattenhall Runners 01:51:20
27 Sian Williams F40 Rhedwyr Hebog 01:54:43
28 Darren Hesleton M42 Bro Dysynni AC 01:55:37
29 Dave Clarke M32 Mercia Fell Runners 01:55:42
30 Stephen Jones M64 Eryri Harriers 01:55:58
31 Rhys Davies M39 01:56:45
32 Rhodri Ap Dyfrig M41 01:58:46
33 Dee Jolly F32 Sarn Helen RC 02:02:18
34 Iwan Edgar M62 Eryri Harriers 02:02:23
35 Ben Wells M41 Meirionnydd Running Club 02:03:07
36 Gary Porter-Jones M51 Eryri Harriers 02:06:10
37 Stuart Thomas M41 Buckley Runners 02:06:21
38 Becki Law F33 Eryri Harriers 02:06:48
39 Tim Hargreaves M51 Buckley Runners 02:09:07
40 Lois Lee F18 St Davids 02:11:01
41 Jim Londesborough M57 02:12:00
42 Ian Robertson M45 Te Mata Gannets 02:12:27
43 Glyn Fletcher M57 Maldwyn Harriers 02:13:02
44 Bernie Morris M46 Buckley Runners 02:13:26
45 Ursula Moore F29 Pensby Runners 02:15:02
46 John Gerallt Hughes M38 02:15:15
47 Dougal Robertson M42 Te Mata Gannets 02:17:07
48 Peter Fleming M59 02:17:33
49 David Johnston M60 Mercia Fell Runners 02:17:44
50 Andrew Smith M61 Welsh Fell Running Association 02:17:44
51 Richard Borne M51 Mysteruns 02:19:08
52 Eddie Lesniak M64 Achille Ratti 02:19:33
53 Rhys Lewis M47 02:20:00
54 Carla Lauder F40 Rhedwyr Hebog 02:20:33
55 Juliet Edwards F57 Meirionnydd Running Club 02:21:09
56 Hugh Morgan Jones M59 Welsh Fell Running Association 02:21:33
57 Kate O'sullivan F54 Aberystwyth AC 02:21:58
58 Dave Zidane M47 02:22:47
59 James Limb M51 02:23:32
60 Shaun Western M50 02:24:21
61 Iwan Evans M31 Meirionnydd Running Club 02:25:13
62 Glyn Rowlands M61 Meirionnydd Running Club 02:25:37
63 David Green M38 Pensby Runners 02:25:58
64 Dave Culpan M57 Stainland Lions 02:27:21
65 Hedd Evans M59 02:28:57
66 Fred Smith M35 02:33:10
67 Louise Emery F43 Eryri Harriers 02:33:32
68 Diane Heyder-Bruckner F34 Aberystwyth AC 02:34:51
69 Tom Garrod M51 Witney Roadrunners 02:37:39
70 Richard Marland M72 Rugeley Road Runners 02:37:52
71 Allan Yeomans M57 Rossendale 02:42:07
72 Alexandra Fletcher F38 Eryri Harriers 02:43:31
73 Andrew Wood M30 Corsham Running Club 02:44:10
74 Jo Shelmerdine F30 Slinn Allstars 02:44:10
75 David Richards M59 Formula One Circuit Crew 02:46:05
76 Gary Gunner M73 Croft Ambrey RC 02:47:55
77 Alwyn Oliver M74 Eryri Harriers 02:49:16
78 Raymond Mooney M56 Stainland Lions 02:59:58
79 Darren Burns M55 03:01:14
80 Maggie Oliver F71 Eryri Harriers 03:05:52
81 Ken Gofton M66 03:14:10
82 Anthony Gopton M47 03:14:10