Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

12/05/2019 – Charlesworth Chase





  
Pos Name Category Club Time
1 Euan Brennan M Ilkley Harriers 00:37:17
2 Robin Howie M Wharfedale Harriers 00:37:25
3 Chris Miller M Harrogate Harriers 00:38:52
4 Michael Malyan M Baildon Runners 00:39:45
5 Tom Millard M Wharfedale Harriers 00:40:31
6 Ali Burns M Wharfedale Harriers 00:40:35
7 Tim Midgley M Wharfedale Harriers 00:40:35
8 Marc Sennett M Wharfedale Harriers 00:40:36
9 James Warburton M Knaresborough Striders 00:40:59
10 Dave Kirkham M40 Wharfedale Harriers 00:41:47
11 Ethan Hassell M Wharfedale Harriers 00:41:49
12 Adam Stirk M Wharfedale Harriers 00:42:13
13 Nathan Martin M Wharfedale Harriers 00:43:07
14 Chris Gibbins M40 Harrogate Harriers 00:43:20
15 Stuart Hunn M Wharfedale Harriers 00:43:23
16 Chris Fall M Chapel Allerton 00:43:24
17 Charlie Mortimer M 00:43:41
18 Dan Sands M Wharfedale Harriers 00:43:44
19 Luke Wakelin M Nidd Valley 00:43:47
20 Patrick Wardle M Wharfedale Harriers 00:44:17
21 Gary Devine M50 Pudsey & Bramley 00:45:29
22 Johnny Ridge M40 Denby Dale AC 00:45:44
23 Simon Browne M40 Denby Dale AC 00:46:10
24 Monica Padilla F Wharfedale Harriers 00:47:09
25 Paul Dennis M 00:47:18
26 Richard Frosztega M Harrogate Harriers 00:47:49
27 Iain Entwistle M40 Harrogate Harriers 00:48:13
28 Adam Moger M40 Kirkstall 00:48:15
29 Barry Scott M40 Wharfedale Harriers 00:48:29
30 Oliver Bagshaw M 00:48:33
31 Pete Lloyd M Keighley & Craven 00:49:14
32 Pete Rolls M 00:49:20
33 Nigel Scaife M40 Nidd Valley 00:49:26
34 Isabelle Rowe F Harrogate Harriers 00:49:27
35 Adam Greenwood M 00:49:37
36 Stuart McAleavy M40 Wharfedale Harriers 00:50:14
37 Mick Brankin M40 Trawden AC 00:50:14
38 James Gaffney M Ribble Valley 00:50:31
39 Gary Webster M Knaresborough Striders 00:51:29
40 Brian Hainsworth M40 Nidd Valley 00:52:04
41 Ian Maher M40 Keighley & Craven 00:52:05
42 Nick Andralor M50 Harrogate Harriers 00:52:39
43 Luke Salmons M Harrogate Harriers 00:52:46
44 Andy Challinor M40 Fellandale 00:53:00
45 Neil Wallace M40 Pudsey & Bramley 00:53:33
46 Randolf Haggerty M50 Kirkstall 00:53:34
47 Kerrie Bretherton F40 Trawden AC 00:53:40
48 Colin Moses M50 Wharfedale Harriers 00:53:49
49 Norman Bush M70 00:54:27
50 Michael Toman M50 Accrington RR 00:54:38
51 Peter Llwellyn M50 Bowland 00:55:00
52 Phil Ventress M40 Nidd Valley 00:55:37
53 Jon Sharples M60 Clayton Le Moors 00:55:40
54 Lucy Needham F Wharfedale Harriers 00:56:11
55 Steven Clegg M40 Harrogate Harriers 00:56:29
56 Martin Brady M50 Clayton Le Moors 00:56:33
57 Marc Davies M50 Thirsk & Sowerby Harriers 00:57:04
58 Mike Baldwin M60 Ilkley Harriers 00:57:05
59 Martin Smillie M60 00:58:21
60 Katherine Kirkham F40 Wharfedale Harriers 00:58:21
61 Michael Benson M Nidd Valley 00:58:30
62 Robert Bancroft M50 Marsh Harriers 00:58:44
63 Paul Wilson M60 Wharfedale Harriers 00:59:08
64 Thor Matison M50 01:00:04
65 Amy Naylor F Knaresborough Striders 01:00:11
66 Phil Robinson M50 Nidd Valley 01:00:14
67 Emma David F40 Nidd Valley 01:00:21
68 Austin Wensley M Rossendale Harriers 01:02:07
69 Sarah Dennis F 01:02:16
70 Jeff Hignet M60 Rossendale Harriers 01:02:28
71 Jill Eccleston F40 Settle Harriers 01:02:38
72 Rose George F40 North Leeds FR 01:02:52
73 Harry Atkinson M60 Bingley Harriers & AC 01:03:06
74 Samara Wood F Denby Dale AC 01:03:14
75 Elaine Allan F50 Pudsey Pacers 01:03:54
76 Louise Preston F40 Trawden AC 01:04:14
77 Raj Madhas M50 Wharfedale Harriers 01:04:20
78 Dave Tait M70 Dark Peak FR 01:04:27
79 Debbie Gibson F50 Nidd Valley 01:04:28
80 Peter Leighton M50 01:04:29
81 Judith Ashworth F60 Clayton Le Moors 01:04:31
82 Rob Myers M60 Baildon Runners 01:05:23
83 Hannah Ingham F Keighley & Craven 01:05:57
84 Catharine Etherington F Shadwell Runners 01:05:59
85 Peter Wood M60 Skipton AC 01:06:30
86 Dinesh Kaulgud M40 Valley Striders 01:06:34
87 Andrew Kitts M50 Fell Ponies 01:07:13
88 Graham Schofield M60 Chorley 01:07:20
89 Catherine Barber F Nidd Valley 01:07:26
90 Steff Kitts F40 Fell Ponies 01:07:39
91 Anouska Brooks F40 01:07:41
92 Rosalind Bedford F50 Denby Dale AC 01:09:15
93 Eric Stokes M 01:09:36
94 Sue Roberts F50 Todmorden 01:12:43
95 Andrew Allan M50 Pudsey Pacers 01:13:29
96 Natasha Mortimer F Shadwell Runners 01:15:11
97 Jill Gates F50 Settle Harriers 01:16:20
98 Steve Hunn M50 Skipton AC 01:19:19
99 Graham Hyde M40 Nidd Valley 01:19:25
100 Sarah Chalmers F50 Nidd Valley 01:21:09
101 Martin Roberts M60 Todmorden 01:21:43
102 Phil Martin M70 Bowland 01:25:10
103 Fiona Robinson F50 Nidd Valley 01:29:46
104 Michael Whyte M50 01:29:59
105 Rebecca Humphreys F50 01:31:48
106 Kevin Schofield M60 01:31:50
107 Antonia Cardinale M60 Otley 01:42:33