Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/06/2019 – Passing Clouds





  
Pos Name Category Club Time
1 Jason Brunnock M SEN Buxton AC 1:13.28
2 Colin Brearley M 40 Holme Pierrepont RC 1:14.04
3 David Bethell M SEN Staffs Moorlands 1:14.13
4 John Thorpe M SEN Matlock AC 1:14.59
5 Matthew Basnett M SEN Staffs Moorlands 1:15.12
6 Tim Lovatt M SEN 1:16.30
7 Gareth Briggs M 45 Dark Peak 1:17.24
8 Kieran Davis M 40 1:17.39
9 Mark Fern M 40 1:17.45
10 Chris Bentley M SEN Macclesfield Harriers 1:17.56
11 Peter Lloyd M 45 South Cheshire Harriers 1:19.13
12 Jason Bennett M 45 Buxton AC 1:19.32
13 Robin Hope M 50 Dark Peak 1:19.55
14 Matthew Nichols M SEN Matlock AC 1:20.14
15 Chris Wright M SEN Mow Cop Runners 1:21.04
16 Alex Mason M 40 Delamere Spartans 1:21.32
17 Harris Catley M SEN Chorlton Runners 1:21.39
18 Mark Burley M SEN Macclesfield Harriers 1:22.10
19 James Lurati M SEN Wirksworth 1:22.25
20 Adam Grew M 45 Trentham RC 1:22.27
21 Rob Arden M 40 Tattenhall Runners 1:22.38
22 Kate Davies F 35 1:23.29
23 Nick Jones M 40 Buxton AC 1:23.44
24 Dan Croft M 50 Macclesfield Harriers 1:23.47
25 Rob Pilling M 45 Steel City Striders 1:23.53
26 Andy Davies M 50 Mercia Fell Runners 1:24.06
27 Paul Grogan M 55 Southwell RC 1:24.28
28 Hannah Steeds F SEN Macclesfield Harriers 1:24.37
29 Shaun Jackson M 45 Altrincham 1:24.40
30 Paul Barrett M SEN Sale Harriers 1:25.12
31 Michael Reynolds M 50 Mercia Fell Runners 1:25.16
32 Alannah Birtwisle F SEN Macclesfield Harriers 1:25.46
33 Edwin Drost M SEN Warrington RC 1:26.00
34 Mark Elwis M 55 Matlock AC 1:26.22
35 Lawrence Tendler M 40 Bollington Harriers 1:27.28
36 Rosie Walwyn F SEN Dark Peak 1:27.32
37 James McMurtry M 50 Ashbourne RC 1:27.41
38 Neil McGoun M SEN Orion Harriers 1:28.18
39 Jason Bail M 45 Sinfin 1:28.23
40 Andrea Deathridge F 45 1:28.33
41 Richard Bouglas M SEN Buxton AC 1:29.12
42 Russell Lewin M 40 Barrow Runners 1:29.13
43 Tyrell Basson M 45 Dark Peak 1:29.14
44 David Hawkins M SEN Go! Team Running Club 1:29.33
45 Andrew Watson M 45 Erewash Valley 1:30.04
46 Ollie Sanders M SEN 1:30.38
47 Ali Grundy F 40 Tattenhall Runners 1:30.42
48 David Brock M 55 Orion Harriers 1:31.32
49 Nicholas Bassett M 55 Staffs Moorlands 1:31.43
50 Marcel Darling M 45 Shelton Striders 1:31.59
51 Eleanor Lunt F SEN Long Eaton 1:32.09
52 Martin Ward M 45 Buxton AC 1:32.15
53 Neil Clarke M 55 Macclesfield Harriers 1:32.25
54 Paul Lewis M 45 Long Eaton 1:32.33
55 Howard Darwin M 50 Todmorden 1:32.46
56 Kathleen O'Donnel F 40 Macclesfield Harriers 1:32.56
57 Rachael Lawrance F 40 Macclesfield Harriers 1:32.59
58 Rob Beers M 40 Holme Pierrepont RC 1:33.12
59 Jo Bednall F 50 Buxton AC 1:33.15
60 Martin Mallett M 45 Bollington Harriers 1:33.41
61 Simon Lanckham M SEN Mercia Fell Runners 1:33.44
62 Gary Rogerson M 45 Macclesfield Harriers 1:33.48
63 Paul Chrisp M 55 Delamere Spartans 1:33.58
64 Stephen Myers M 50 Holcombe Harriers 1:34.03
65 Matthew Brennan M 45 1:34.17
66 Tim Ruck M 40 Pennine 1:34.53
67 Mark Pearson M 55 Mercia Fell Runners 1:35.20
68 Tom Davies M SEN Holme Pierrepont RC 1:35.23
69 Miguel Gutierrez M SEN 1:35.32
70 Richard Goff M SEN Buxton AC 1:35.59
71 Tom Sanders M SEN 1:36.01
72 Simon Bray M 45 Sinfin 1:36.21
73 Ian Haigh M 45 Southwell RC 1:36.28
74 Richard Lawson M 45 Wilmslow RC 1:36.41
75 Geoff Pettengell M 60 Mow Cop Runners 1:36.47
76 Jane Crowson F 55 Dark Peak 1:36.52
77 Stephen Bethell M 50 Staffs Moorlands 1:36.59
78 Steve Macha M 55 Boalloy 1:37.05
79 Eloise Lee F SEN Mercia Fell Runners 1:37.10
80 Mark Pinches M 45 Bollington Harriers 1:37.24
81 Jo Douglas F 40 Staffs Moorlands 1:37.37
82 Paddy Butler M 55 Hardley Runners 1:37.39
83 Malcolm Busfield M 45 Ashbourne RC 1:37.59
84 Katie Latham F SEN South Cheshire Harriers 1:38.04
85 Rich Bayliss M 45 Hatton Darts 1:38.12
86 Debbie Hope F 45 Buxton AC 1:38.16
87 Patrick Garland M 55 FRA 1:38.22
88 Richard Green M 50 Shelton Striders 1:38.28
89 Craig Partridge M 50 Altrincham 1:38.49
90 Harsharn Gill M 40 Manchester Tri 1:38.58
91 Stephen French M SEN 1:39.00
92 Steven Pearson M SEN 1:39.04
93 Ann-Marie Jones F 65 Macclesfield Harriers 1:39.06
94 Jonathan Lees M 45 Calder Valley Fell Runners 1:39.08
95 Rebecca Day F 40 Buxton AC 1:39.17
96 Mark Whelan M 50 Goyt Valley Striders 1:39.24
97 Emily Sanders F 55 Ashbourne RC 1:39.38
98 Andrew Gray M 55 Macclesfield Harriers 1:39.46
99 Stephen Roberts M 65 Oswestry Olympians 1:40.12
100 Andrea Frost F 50 Macclesfield Harriers 1:40.17
101 John Mackintosh M 50 Macclesfield Harriers 1:40.40
102 David Gould M 65 Mercia Fell Runners 1:40.45
103 Oscar Trevena M SEN Macclesfield Harriers 1:40.55
104 Iona Harle F 35 Macclesfield Harriers 1:40.57
105 Christine Howard F 45 Matlock AC 1:41.04
106 Paul Burchell M 55 Long Eaton 1:41.12
107 Brian Mullen M 45 1:41.29
108 Samantha Willis F 40 Buxton AC 1:41.39
109 Gordon Hutchins M 55 Sandbach Striders 1:41.51
110 Jay Dale M SEN Mow Cop Runners 1:42.24
111 Scott Gregory M 45 Mow Cop Runners 1:42.27
112 Gary Wilson M 45 Ashbourne RC 1:42.58
113 Tania Wilson F 55 Buxton AC 1:43.02
114 Paul Brunt M 45 Shelton Striders 1:43.05
115 Sian Gulliver F SEN Macclesfield Harriers 1:43.15
116 Sarah Proudmore F 45 Congleton Harriers 1:43.20
117 Matthew Sanderson M 45 Warrington RC 1:43.24
118 Peter Hudson M 55 Mercia Fell Runners 1:43.26
119 Michael Hadland M 50 Mercia Fell Runners 1:43.27
120 Kate Heathcock F 50 Mow Cop Runners 1:44.01
121 Joanne Cliffe F 45 1:44.25
122 Trevor Longman M 65 Macclesfield Harriers 1:44.31
123 Peter Bailey M 55 Buxton AC 1:44.35
124 Kathryn Hutchinson F 35 Macclesfield Harriers 1:44.39
125 Stewart Waudby M 40 Macclesfield Harriers 1:44.39
126 Daniel Hunsley M 45 1:44.52
127 John Gorman M 65 North Derbyshire 1:44.57
128 Sally Rigby F 45 Boalloy 1:46.05
129 Julian Goodwin M 45 Boalloy 1:46.05
130 Russ Cooper M 60 Mow Cop Runners 1:46.06
131 Joseph Tabberer M SEN 1:46.20
132 Brendan Devlin M 45 Sinfin 1:46.23
133 Karl Davies M 55 Amazing Feet RC 1:47.18
134 Ruth Brandon F 45 Holme Pierrepont RC 1:47.25
135 Ross Gilmour M 40 Mow Cop Runners 1:47.49
136 Lucy Hobbs F 45 Todmorden 1:48.25
137 Andrea Woodhead F 40 Mow Cop Runners 1:48.40
138 David Whittaker M 45 Congleton Harriers 1:48.43
139 Neil Smith M 50 Kenilworth Runners 1:48.50
140 Olive Bigmore F 40 Northwich RC 1:49.34
141 Joanne Hackett F 50 Wolves And Bilston 1:50.02
142 Sarah Nutt F 35 1:50.07
143 Jasmine Banks F 45 1:50.24
144 Martin Rowe M 60 Northampton RR 1:50.39
145 Cheryl Hutchins F 55 Sandbach Striders 1:52.09
146 Victoria Pearson F SEN 1:53.32
147 John O'Neill M 65 1:53.46
148 Peter Fleming M 55 1:53.53
149 Kate Lightfoot F 45 Tattenhall Runners 1:54.33
150 Kath Henshall F 55 Newcastle Tri 1:54.33
151 David Richards M 55 Formula One Circuit Crew 1:54.46
152 Ian Douglas M 45 1:55.13
153 Richard Paddock M 60 Mercia Fell Runners 1:55.14
154 Paul Stevenson M 60 Sinfin 1:56.42
155 Suzanne Leigh F 35 South Cheshire Harriers 1:58.02
156 Alwyn Mulryne M 50 Disley Runners 1:58.36
157 Maeve Largey F SEN Smiley Paces 1:58.40
158 Jim Little M 45 Warrington RC 1:58.44
159 Colin Ardron M 70 Macclesfield Harriers 1:59.59
160 Caroline Wheeler F SEN Sale Harriers 2:00.24
161 Emma Beveridge F 50 Macclesfield Harriers 2:00.47
162 Sarah Guise F 50 Buxton AC 2:00.52
163 Carl Topham M SEN 2:01.46
164 Stephen Plant M 60 Staffs Moorlands 2:02.37
165 Jeanette Leston-Jones F 45 2:03.20
166 Elizabeth Lakin F 40 Long Eaton 2:04.29
167 Beth Ambler F 40 2:04.36
168 Sarah Thorne F 45 Newcastle Tri 2:04.37
169 Lisa Byrne F 40 2:04.42
170 Maggie Gorman F 60 North Derbyshire 2:10.25
171 Amanda Bentley F 45 Warrington RC 2:13.35
172 Adele Tabbinn F 45 2:22.34
173 Matt Hennell M SEN 2:24.14
174 Sue Jeff F 55 Buxton AC 2:27.50
175 Andrew Henshall M 55 Newcastle Tri 2:27.56
176 Robert McWhinnie M SEN Macclesfield Harriers 2:29.37
177 Rob Cole M SEN Dark Peak 2:30.47
178 Jodie Barson F SEN 2:31.08
179 David Larkin M 40 Macclesfield Harriers Dnf