Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

09/06/2019 – Howtown





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob Brown MSEN Keswick 02:00:36
2 Alasdair Campbell MSEN Matlock AC 02:01:16
3 Garry Greenhow MSEN Ambleside 02:01:23
4 George Foster MSEN Ambleside 02:02:02
5 Phil Mather MSEN Lonsdale FR 02:12:31
6 Doug Love MSEN Bowland 02:16:07
7 Harvey Lord MSEN Black Combe 02:19:55
8 Robert Webster MSEN 02:20:08
9 Stuart Stoddart MV50 Eden Runners 02:20:14
10 Matt Owens MSEN Chorlton Runners 02:20:24
11 Phil Livermore MV40 North Leeds FR 02:20:29
12 Scout Adkin WSEN Ambleside 02:20:41
13 James Chapman MSEN Northern Fells 02:21:52
14 John Hooson MV50 Ambleside 02:22:27
15 Philip Pearson MV50 Northern Fells 02:22:35
16 Chris Roberts MSEN York Knavesmire Harriers 02:23:58
17 Joel Burchett MSEN 02:24:58
18 Ross Litherland MV40 Pennine 02:25:24
19 William Winter MSEN St Radegund 02:26:53
20 Jon Green MV40 Preston Harriers 02:27:37
21 Rob Mortimore MSEN Helm Hill 02:28:02
22 Ian Handscomb MSEN 02:29:20
23 John Duff MV50 Northumberland FR 02:33:31
24 Jon Lamey MV40 Northern Fells 02:35:13
25 Darren Graham MV50 Todmorden 02:35:33
26 Roger Laycock MV60 Settle Harriers 02:35:54
27 Dominic Arnold MSEN Northern Fells 02:39:31
28 Sean Pollen MSEN Cumberland FR 02:39:32
29 Alice Swift WSEN Chorlton Runners 02:39:33
30 Greg Rimmer MV50 Dark Peak FR 02:43:11
31 Richard Timms MV50 Settle Harriers 02:43:24
32 Joseph Baike MSEN St Radegund 02:43:29
33 Luke Armitage MSEN Northern Fells 02:43:33
34 Joasia Zakrzewski WV40 02:43:44
35 Benjamin Veitch MSEN St Radegund 02:44:05
36 David Banks MV50 Kendal 02:45:10
37 Ellie Mather WSEN Lonsdale FR 02:46:13
38 Stuart Holmes MV50 St Radegund 02:46:39
39 Josh Hore MSEN 02:47:00
40 Barry Scott MV40 02:47:04
41 Kristy Guneratne WSEN St Radegund 02:47:19
42 Martin Spooner MV40 Howgill Harriers 02:48:35
43 Chris Howell MV40 St Radegund 02:49:50
44 Simon Oxley MV50 Settle Harriers 02:50:43
45 Tony Livesey MSEN Preston Harriers 02:55:00
46 Robert Webb MSEN Lonsdale FR 02:58:44
47 Dave Haslliday MV40 Barlick FR 02:59:23
48 Jenny Lee WV40 Northern Fells 03:00:16
49 Claire Wilshaw WSEN St Radegund 03:00:39
50 Mark Smith MV40 North Shields 03:01:20
51 Ashley Kay MV50 Dark Peak FR 03:01:46
52 Catherine Litherland WV40 Pennine 03:03:02
53 Edward Colby MV40 St Radegund 03:04:05
54 David Gibson MV40 Esk Valley 03:07:44
55 Victoria Price WSEN St Radegund 03:08:08
56 Allan Miller MV60 Kendal 03:09:05
57 James Morrison MV40 Tiverton Harriers 03:10:28
58 Drew Savage MV40 Chorlton Runners 03:12:57
59 Jim Clapp MV60 Durham FR 03:14:47
60 Jeremy Johnson MV50 St Radegund 03:17:35
61 Randolph Haggerty MV50 Kirkstall Harriers 03:17:35
62 Richard Gordon MV40 03:19:35
63 Alastair Gordon MV40 03:19:38
64 Alun Lucas MV50 03:21:37
65 Adam Nodwell MSEN North Leeds FR 03:21:46
66 Eleanor Parker WSEN Preston Harriers 03:23:05
67 Jenny Russell WV40 Northern Fells 03:23:50
68 Michael McLoughlin MV60 Preston Harriers 03:24:44
69 Pattrick Gosling MV50 St Radegund 03:25:14
70 Neil Wallace MV40 Pudsey And Bramley 03:28:23
71 Rose George MV40 North Leeds FR 03:28:36
72 Ashley Smith MSEN 03:31:04
73 Nick Harris MV60 Rossendale 03:32:27
74 Eddie Dealtry MV70 Kendal 03:34:27
75 Steven Hassall MV50 St Radegund 03:42:04
76 Tanya Shepherd WSEN Fellandale 03:50:06
77 Christine Addison WV50 Fellandale 03:50:06
78 Louise O'Brien WV40 Fellandale 03:50:06
79 Denise Tunstall WV50 Durham FR 03:53:26
80 Sarah Airey WSEN St Radegund 03:56:28
81 Hillary Lane WV50 North Leeds FR 03:56:57
82 Sheelagh Ratcliffe WV50 North Leeds FR 03:56:57
83 Laura Winter WSEN St Radegund 03:58:54
84 Sally Vernon WSEN St Radegund 04:03:46
85 Brian Shand MV40 St Radegund 04:03:46
86 Darren Burns MV50 04:04:54
87 David Wannop MV50 St Radegund 04:18:30
88 Jill Gates WV50 Settle Harriers 04:27:53
89 Robin Forder MV40 St Radegund 04:35:10