Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

22/06/2019 – Shrigley Stag





  
Pos Name Category Club Time
1 Billy Hobbs M Tunbridge Wells Harriers 00:37:27
2 Billy Hicks M Macclesfield Harriers 00:38:15
3 David Bothell M Staffs Moorlands 00:39:23
4 Christopher Leigh M40 Trafford AC 00:39:29
5 Gareth Briggs M40 Dark Peak 00:39:51
6 Rob Downs M50 00:39:54
7 Ellen Downs F Sale Harriers 00:40:52
8 Neil Walker M Altrincham 00:41:07
9 Stephen Crook M40 00:41:19
10 Oliver Gaillemin M40 Sale Harriers 00:41:19
11 Mike Ashby M40 Sale Harriers Manchester 00:41:38
12 Tim Hudspith M40 Stockport Harriers 00:41:43
13 Paul Targett M50 Holcombe Harriers 00:42:02
14 Tom Peers M Stockport Harriers 00:42:08
15 Simon Pickard M40 Stockport Harriers 00:42:15
16 Jim Pendrill M40 Wilmslow 00:42:19
17 Matt Lewis M50 Macclesfield Harriers 00:43:00
18 Paul Barrett M Sale Harriers 00:43:30
19 Alannah Birtwistle F Macclesfield Harriers 00:43:51
20 Michael Walker M40 Barnet District AC 00:44:17
21 Paul Oakley M50 00:44:38
22 Susie Chesher F 00:44:55
23 Neil Pettie M40 Macclesfield Harriers And AC 00:45:08
24 Hannah Bridger F 00:45:11
25 Simon Conroy M40 00:45:14
26 James Mcmurdo M40 00:45:17
27 Chris Dunkerley M40 00:45:26
28 Steve Shaughnessy M60 Stockport Harriers 00:45:41
29 Hayley Ashby F 00:45:44
30 Damian Jones M 00:45:50
31 Joseph Delahunty M Vegan Runners UK 00:46:13
32 Laurence Tendler M40 Bollington Harriers 00:46:27
33 James Downs M50 00:46:37
34 Neil Clarke M50 Macclesfield Harriers 00:46:48
35 Mat Hanson M Bollington Harriers 00:46:57
36 Lance Hamilton-Griffiths M Glossopdale Harriers 00:47:12
37 Fiona Blagg F Manchester Tri Club 00:47:34
38 Andy Lee M40 Poynton Runners 00:47:41
39 Chris Sherleck M40 00:48:05
40 Chris Haddock M Rossendale Harriers 00:48:06
41 David Shepherd M50 Northwich 00:48:19
42 Ben Chaffey M40 Disley Runners 00:48:43
43 Jordan Bullock M 00:48:59
44 Mark Pinches M40 Bollington Harriers 00:49:04
45 James Goodsall M40 00:49:12
46 Andrea Frost F50 Macclesfield Harriers 00:49:21
47 Tom Allaby M Bollington Harriers 00:49:21
48 George Carman M50 Porter Valley Plodders 00:49:24
49 John Mackintosh M50 00:49:25
50 Richard Applewhite M40 Macclesfield Harriers And AC 00:49:45
51 Brian Mullan M40 00:49:49
52 Stewart Waudby M40 Macclesfield Harriers 00:49:57
53 Vikki Murphy F40 00:49:58
54 Ann-Marie Jones F60 Macclesfield Harriers AC 00:50:12
55 Adam Dolphin M 00:50:32
56 Ed Carman M50 00:50:43
57 Ben Doyle M40 00:51:23
58 Nick Heaton M40 Bramhall Runners 00:51:29
59 Jane Mellor F50 Penine 00:51:57
60 Lucy Ward F 00:51:59
61 Matthew Johnson M 00:52:05
62 Nick Fraser M40 00:52:20
63 Alice Lennox F 00:52:22
64 Lee Jones M40 00:52:25
65 Sally Gilliver F50 00:52:26
66 Oscar Trevena M 00:52:54
67 Trevor Longman M60 Macclesfield Harriers 00:53:06
68 Andrew Dixon M50 Bollington Harriers 00:53:52
69 Ciaran Harkin M 00:53:53
70 Matt Ward M40 00:54:12
71 James Coulson M40 00:54:23
72 Sarah-Louise Proudmore F40 Congleton Harriers 00:54:27
73 Deirdre Mccarthy F Manchester Triathlon Club 00:54:39
74 Roger Dean M40 Bollington Harriers 00:54:59
75 Lisa Hunsley F40 00:55:16
76 Matthew Roberts M40 00:55:18
77 David Whittaker M40 Congleton Harriers 00:55:31
78 Mark Halsey M40 00:55:58
79 Andrew Thorp M50 00:56:10
80 Cath Applewhite F40 Run Knutsford 00:56:36
81 David Horsfield M50 Bollington Harriers 00:57:07
82 Den Masset F50 Macclesfield Harriers 00:57:16
83 John Pollard M60 Glossopdale 00:57:25
84 Diane Rhodes F40 00:57:26
85 Steve Wood M60 Bollington Harriers 00:57:40
86 James Price F 00:57:56
87 Noa Estevez Diaz F Lonely Goat 00:58:07
88 Archie Sutton M 00:58:08
89 Stephen Smith M 00:58:08
90 Tom Emmens M 00:58:09
91 Emma Beveridge F50 00:58:25
92 Andy Buckroyd M50 Macclesfield Harriers 00:58:30
93 David Mellor M60 00:58:39
94 Rob Gray M 00:58:40
95 Tony Clark M50 00:58:41
96 Stephen Plant M60 00:58:56
97 Jack Tinsley M 00:59:03
98 Gogs Davies M40 Gogs 00:59:04
99 Andy Skelhorn M50 Macclesfield Harriers 00:59:41
100 Alwyn Mulryne F50 Disley Runners 01:00:04
101 James Galbraith M50 01:00:20
102 Matthew Nadin M40 01:00:56
103 Rob Parkin M40 CONGLETON HARRIERS 01:01:16
104 Mick Fowler M60 01:01:23
105 Philip Barnes M60 Pennine 01:01:33
106 Darren Bailey M40 01:01:34
107 Amanda Millward F Stoke Fit 01:01:35
108 Edward Swinden M40 Chorlton Runners 01:01:44
109 Paula Spray F50 01:02:01
110 Paul Tinsley M50 01:02:44
111 Sara Knowles F40 01:03:06
112 Rob Pettener M50 01:03:11
113 Sarmid Al-Kamil M50 Bramhall Runners 01:03:41
114 Julie Smith F50 Macclesfield Harriers And AC 01:03:49
115 Jane Adlard F50 Goyt Valley Striders 01:04:17
116 Kate Coyne F 01:04:48
117 Andrew Langdon M40 Bollington Harriers 01:05:07
118 Peter Burton M50 Lymm Runners 01:05:43
119 Tim Palmer M50 Helsby 01:06:46
120 Alison Stephenson F40 Marple Runners 01:07:27
121 Damian Lacey M40 01:07:31
122 Vanessa Stokoe F40 Macclesfield Harriers And AC 01:07:45
123 Sam Knuckey F40 01:08:07
124 Mike Utting M40 Bramhall Runners 01:08:12
125 Lydia Eames F 01:08:34
126 Andy Lord M50 Marple Runners 01:09:01
127 Elaine De Fries F50 Elaine De Fries 01:09:34
128 Natalie Leeb F 01:09:40
129 Tristan Pemberton M40 Bollington Harriers 01:09:45
130 Summer Phillips F40 01:11:07
131 Alexis Dinsmor F70 Stockport Harriers 01:12:39