Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

21/07/2019 – Holme Moss





  
Pos Name Category Club Time
1 Andrew Worster M Todmorden Harriers 02:40:19
2 Richard Robinson M Sutton-in-Ashfield Harriers 02:44:53
3 Lawrence Eccles M Penny Lane Striders 02:54:18
4 Adam Storer V45* 02:55:33
5 Chris Jackson M Pennine Fell Runners 02:57:19
6 Helen Berry FV45* Holmfirth Harriers 02:58:36
7 Dan Gilbert V40* Horwich RMI Harriers 03:04:58
8 Jez Brown V45 Buckley Runners 03:05:28
9 Ian Symington M Todmorden Harriers 03:05:53
10 Gethin Butler V50* Preston Harriers 03:07:16
11 Clark Hind M Holmfirth Harriers 03:09:01
12 Jonny Croston V40 CVFR 03:09:19
13 Nick Barber V40 Todmorden Harriers 03:09:24
14 Austin Frost V45 Dark Peak Fell Runners 03:10:17
15 Simon Watts M Glossop Dale Harriers 03:10:44
16 Andrew Dufeu V45 Denby Dale AC 03:13:00
17 Lawrence Piercy M Dark Peak Fell Runners 03:14:34
18 Julian Rank V55* Holmfirth Harriers 03:15:06
19 Michael Cottam M Stadium Runners 03:17:56
20 Anthony Lee V40 Todmorden Harriers 03:18:12
21 Matt Owens M Chorlton Runners 03:19:11
22 Dan Taylor V40 Todmorden Harriers 03:21:31
23 Kenny Malton M Shelton Striders 03:21:35
24 Tony Hall V55 Dark Peak Fell Runners 03:22:15
25 Scott Hutchinson V45 03:22:40
26 Dan Greenwood V45 Meltham AC 03:23:47
27 Craig Leith V50 Glossop Dale Harriers 03:24:46
28 Giles Bailey V50 Meltham AC 03:25:14
29 Jon Green V40 Preston Harriers 03:25:20
30 Alice Swift F* Chorlton Runners 03:25:30
31 Paul Skuse V40 Glossop Dale Harriers 03:26:00
32 Dave Garner V50 Todmorden Harriers 03:26:05
33 Richard Snowden V50 Totley AC 03:27:01
34 Matthew Lawton M 03:27:47
35 Robert Henderson V40 Saltair Striders 03:28:01
36 Des Thorpe V50 Saddleworth Runners 03:28:42
37 Bridget Lancashire F Saddleworth Runners 03:29:13
38 Dave Allen V60* Dark Peak Fell Runners 03:31:38
39 John Doyle V50 Pennine Fell Runners 03:32:14
40 Oliver Cook V50 Long Eaton RC 03:32:54
41 Brett Belshall V40 Erewash Valley 03:35:09
42 Alex Loach V40 Holme Pierrepont 03:35:18
43 Chris Beadle V45 Holmfirth Harriers 03:35:44
44 Mark Law V55 Holmfirth Harriers 03:36:02
45 Andy Sheppard V40 Steel City Striders 03:36:03
46 Andy Kenyon V50 03:36:07
47 Richard Tunnicliffe M 03:36:11
48 Annabel Mason F Lancaster & Morecambe AC 03:36:26
49 Andy Petrie V40 Stadium Runners 03:37:21
50 John Robinson V40 03:41:39
51 Neil Joves V40 03:41:41
52 James Penson V45 Stainland Lions 03:42:01
53 Pete Rolls M 03:42:37
54 Darren Earnshaw V40 Calder Valley Fell Runners 03:43:03
55 Adam Bloomfield V40 Denby Dale Travellers 03:43:16
56 David Frixon M 03:43:49
57 Melanie Blackhurst FV50* Todmorden Harriers 03:45:15
58 James McMurtry V50 Ashbourne RC 03:45:16
59 Mike Hill V50 Wilmslow RC 03:46:38
60 Kamil Kocjan M 03:48:03
61 Oliver Lees M Beaumont RC 03:48:28
62 Joanne Worboys-Hodgson FV45 Denby Dale AC 03:48:59
63 Catherine Litherland FV40* Pennine Fell Runners 03:50:46
64 Alison Wainwright FV50 Dark Peak Fell Runners 03:51:27
65 Nicholas Brooks V40 03:52:04
66 Adam N M North Lester FR 03:52:25
67 Keith Baird V45 Holmfirth Harriers 03:55:50
68 Daniel Stanley M 03:56:27
69 Andy Brunston M 03:57:05
70 Zoe Dijkman F Todmorden Harriers 03:57:32
71 Mark Wearmouth V45 03:57:54
72 Mike Simons V50 03:59:16
73 Andy Shaw V55 Holmfirth Harriers 04:00:54
74 Judy Howells FV45 Wharfdale Harriers 04:01:07
75 David Gill V55 Denby Dale Travellers 04:04:20
76 Brian Hutson V50 Meltham AC 04:06:11
77 Damien Briscoe M Penistone FPR & AC 04:07:23
78 Jim Harris V45 Stainland Lions 04:07:48
79 Eddie Leshak V60 Achille Ratti CC 04:09:49
80 Jude Stansfield FV45 Glossop Dale Harriers 04:10:42
81 Ian Johnson V60 Dark Peak Fell Runners 04:11:31
82 Simon Allen V45 Dark Peak Fell Runners 04:12:22
83 Alberto Riveros V40 Kirkstall Harriers 04:13:03
84 Graham Barnes V60 04:14:16
85 Mehul Vaitha M Beaumont RC 04:15:30
86 Rachael Lawrence FV40 Macclesfield Harriers 04:20:04
87 Ricky Parrish M Todmorden Harriers 04:20:24
88 Karen Sinkinson FV55* Holmfirth Harriers 04:24:37
89 Marie Murtagh F Easingwold RC 04:25:26
90 Andrew Shelbourne V50 Holmfirth Harriers 04:25:27
91 Michael McLoughlin V65* Preston Harriers 04:27:08
92 Mark Whelan V50 Goyt Valley Striders 04:29:31
93 Hannah Rickman F 04:30:04
94 Peter Duckfield M 04:30:05
95 Mary Edgerton FV55 Pennine Fell Runners 04:31:11
96 Rachel Farrow F Shelton Striders 04:34:11
97 Jeff Miller V45 Meltham AC 04:34:42
98 David Walker V55 04:37:17
99 Elaine Stewart FV60* Holmfirth Harriers 04:37:31
100 Helen Hodghinson FV45 Todmorden Harriers 04:39:50
101 Dave Culpan V55 Stainland Lions 04:43:06
102 Tanya Shepherd F Fellandale 04:43:51
103 Christine Addison FV55 Fellandale 04:43:51
104 Jackie Welburn FV40 Beeston AC 04:51:14
105 Janet Atkinson FV45 Holme Pierrepont 04:51:20
106 Tom Davies M Holme Pierrepont 04:51:21
107 Tim Horrocks V50 Pennine Fell Runners 04:54:15
108 Richard Wade V50 Holmfirth Harriers 04:55:19
109 Piotr Dura V50 Notfast RC 04:56:30
110 Alison Butlin FV45 Ripley RC 05:02:33
111 Philip Corker V50 Davenport Runners 05:05:14
112 Rachel Taylor FV45 Holmfirth Harriers 05:05:51
113 Debbie McCart FV55 05:13:15
114 Jim Simpson V50 St Albans Striders 05:15:52
115 Andy Ford M Todmorden Harriers DNF
116 Dan Simmons V55 Harrogate H DNF
117 Nicky Snook V55 Saddleworth Runners DNF
118 Christobel Heginbotham FV55 Saddleworth Runners DNF
119 Tim Werrett V45 Mercia DNF