Results: Wed 21 Aug 2019 — Gt. Links Tor Flyer
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Adam Holland | SM | Tavistock AC | 00:40:53 |
2 | Andrew Worster | SM | Todmorden Harriers | 00:40:54 |
3 | Floyd Ratcliffe | MU21 | Mile High | 00:41:24 |
4 | Adam Buckley | SM | 00:44:43 | |
5 | Sam Twine | SM | 00:44:57 | |
6 | Jeremy Tandy | M40 | Okehampton RC | 00:46:02 |
7 | Nick Sanders | SM | 00:46:43 | |
8 | James Jackson | M40 | Dartmoor Runners | 00:47:12 |
9 | Jo Meek | F40 | Winchester And District AC | 00:47:29 |
10 | Tom Wright | M40 | Truro Running Club | 00:48:01 |
11 | Wendy Chapman | F40 | Truro Running Club | 00:48:15 |
12 | William Russell | U17m | Tavistock AC | 00:48:41 |
13 | Joe Lane | SM | 00:48:54 | |
14 | Stuart Musson | SM | Truro Running Club | 00:49:04 |
15 | Edmund Newey | M40 | Mercia Fell Runners | 00:50:07 |
16 | David Bazley | M50 | Wild Running | 00:50:20 |
17 | David Goodspeed | SM | Plymouth Harriers | 00:50:39 |
18 | Tom Sparkes | M | Bodmin Road Runners | 00:51:03 |
19 | Jane Allison | F40 | Tamar Trails | 00:51:13 |
20 | Rebecca MORGAN | F40 | Truro Running Club | 00:51:18 |
21 | Patrick Munn | M50 | 100 Marathon Club | 00:51:23 |
22 | Will Hancock | M40 | Cornwall Orienteering | 00:51:54 |
23 | Richard Connett | M40 | South Molton Strugglers | 00:52:02 |
24 | Joe Dix | U17m | Tavistock AC | 00:52:55 |
25 | Gem Gallant | SF | Tamar Trail Runners | 00:53:14 |
26 | Mike Baker | M50 | Okehampton RC | 00:55:17 |
27 | Benjamin Gallant | SM | 00:55:29 | |
28 | Daniel Case | SM | Plymouth Musketeers RC | 00:56:09 |
29 | Mark Brunsdon | M50 | 00:56:17 | |
30 | Naomi Shaw | F35 | South West Road Runners | 00:56:22 |
31 | Harry Till | SM | 00:56:28 | |
32 | Tim Collingwood | M50 | None | 00:56:35 |
33 | Chris Simpson | M40 | South Molton Harriers | 00:56:55 |
34 | Beth Key | SF | Truro Running Club | 00:57:05 |
35 | Will Lewis | SM | Plymouth Musketeers RC | 00:57:53 |
36 | David Phillips | M50 | Chagford Running Club | 00:57:58 |
37 | Trevor Piper | M40 | Lonely Goat RC | 00:58:10 |
38 | Mervyn Rice | M60 | Okehampton RC | 00:58:39 |
39 | James Donovan | M50 | Teignbridge Trotters | 00:59:20 |
40 | Robin Carter | F50 | Dartmoor Runners | 00:59:23 |
41 | Gary Bishop | M40 | Plymouth Harriers | 01:01:01 |
42 | Sharon Daw | F50 | East Cornwall Harriers | 01:01:05 |
43 | Katherine Murray | SF | Okehampton RC | 01:01:29 |
44 | Kim Ashworth | SF | Todmorden Harriers | 01:03:09 |
45 | Jim Medhurst | M40 | Bere Alston Trekkers | 01:03:16 |
46 | Ella Bowles | F60 | Teignbridge Trotters | 01:03:19 |
47 | Matt Hampe | SM | Tamar Valley Hash � | 01:03:21 |
48 | Gill Spinney | F40 | Okehampton RC | 01:06:10 |
49 | Tanya Argue | F40 | Bere Alston Trekkers | 01:06:31 |
50 | Bridget Funnell | F60 | Off Roadents | 01:06:55 |
51 | Paul King | M40 | 01:07:14 | |
52 | Brian Martin | M50 | 01:08:24 | |
53 | Debbie Ashton | F40 | Bere Alston Trekkers | 01:08:38 |
53 | Paul Ashton | M50 | Tamar Trail Runners | 01:08:38 |
55 | Christine Fritsch | F40 | Okehampton RC | 01:09:18 |
56 | Richard Windermer | M60 | Dartmoor Runners | 01:10:13 |
57 | Kris Jones | SM | Plymouth Musketeers RC | 01:10:33 |
58 | Lu Walsh | F40 | Okehampton RC | 01:10:36 |
59 | Laura Goodspeed | SF | Plymouth Harriers | 01:10:57 |
60 | Laura Nicholls | SF | South West Road Runners | 01:11:12 |
61 | James Grigg | SM | 01:11:31 | |
62 | Eleanor Taylor | F60 | Teignbridge Trotters | 01:13:41 |
63 | Shannon Bays | F35 | Plymouth Coasters | 01:19:52 |
64 | Michelle Luddington | F50 | Okehampton RC | 01:24:48 |
65 | Trevor Grigg | M60 | Tavistock AC | 01:24:58 |
66 | Rachel Adams | F50 | 01:25:20 | |
67 | Frances Morgan | F50 | Bere Alston Trekkers | 01:27:37 |
68 | Gabriella Till | FU21 | 01:27:52 | |
69 | Janet White | F60 | Okehampton RC | 01:27:58 |
70 | Steve Till | M60 | Basingstoke & Mid Hants AC | 01:30:59 |
71 | Lynn Jones | F60 | Plymouth Musketeers RC | 01:38:16 |
Barry Copeland | M60 | dnf |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.