Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/09/2019 – Fat Boys Stanage Struggle





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Dawson M40 North Derbyshire Rc 00:41:23
2 Phillipa Williams FSEN Sheffield Running Club 00:42:41
3 Alec Sabey MSEN 00:42:55
4 Gwilym Jones MSEN 00:43:59
5 Mike Blair M40 Matlock Ac 00:44:09
6 John Thorpe M40 Matlock Ac 00:44:23
7 Philip Morris MSEN Clowne Road Runners 00:44:30
8 Martyn James MSEN Porter Valley Plodders 00:44:41
9 Mike Nolan M50 Dark Peak 00:45:04
10 Sam Thompson MSEN Matlock Ac 00:45:10
11 Mark Lambell M40 West End Runners 00:45:28
12 David Hunter MSEN Lincoln And District 00:45:31
13 Austin Frost M40 Dark Peak 00:45:42
14 Lewis Holmes MSEN 00:45:46
15 Josh Ring MSEN 00:45:48
16 Mark Baddeley M40 Lincoln Wellington 00:45:49
17 Sam Appleton MSEN University Of Sheffield Athletics 00:45:51
18 Jorden Finlay MSEN University Of Sheffield Athletics 00:46:33
19 Mariusz Felczerek M40 Doncaster Ac 00:46:50
20 Paul Skuse M40 Glossopdale Harriers 00:46:56
21 Andrew Wainwright M50 00:47:07
22 Paddy Wright MSEN Matlock Ac 00:47:10
23 James Lowe MSEN Dark Peak 00:47:13
24 Ben Crane M40 Derby Runner 00:47:14
25 Ross McClelland M40 Denby Dale Travellers 00:47:18
26 Jose Dias M40 Danum Harriers 00:47:23
27 Bevan Adams M40 Retford Ac 00:47:30
28 Sam Tierney MSEN Hallamshire Harriers 00:47:52
29 Kevin Mahon M40 Moomin Valley Strollers 00:48:03
30 Steve Bell M50 Dark Peak 00:48:15
31 Simon Choppin MSEN Cgcc 00:48:33
32 Neil McGoun MSEN Orion Harriers 00:48:52
33 Stuart Reid M40 Dark Peak 00:48:59
34 Jacob Sherlock MSEN 00:49:06
35 Steven Gascoyne M40 North Derbyshire Rc 00:49:12
36 Ian Watson M40 Matlock Ac 00:49:28
37 Finnley Tierney-Kitchener MSEN 00:49:42
38 Simon Blackman M40 Lincoln And District 00:49:45
39 Simon Browne M40 Denby Dale Ac 00:49:50
40 Matt Lovett M40 Poplar Running Club 00:50:06
41 Lee Rufford MSEN 00:50:11
42 Fran Cummins FSEN Steel City Striders 00:50:22
43 Ian Warhurst M60 Pennine Fell Runners 00:50:30
44 Paul Grogan M50 Southwell Running Club 00:50:47
45 James McMurtry M50 Ashbourne Rc 00:50:52
46 Tim Gleeson M40 Handsworth Road Hogs 00:51:13
47 Christian Battersby MSEN 00:51:31
48 Ifor Cook MSEN 00:51:35
49 Andy Reid M40 Porter Valley Plodders 00:51:37
50 David James M40 00:51:39
51 Peter Wallis M60 Tideswell Rc 00:51:43
52 David Arthur Hobson M60 Dronfield Diamonds 00:51:44
53 Adam Ryder MSEN 00:51:49
54 Claire Prosser FSEN Dark Peak 00:51:55
55 Stephen Ellison M40 Mounts Bay Harriers 00:52:00
56 Ian Winterburn M50 Dark Peak 00:52:03
57 Paul Ambler M40 00:52:04
58 Simon Cook M40 Olney Runners 00:52:10
59 Chris Gillott M50 Wirksworth 00:52:12
60 Keith Morgan M50 Ashbourne Rc 00:52:15
61 Andy Mellor M40 Matlock Ac 00:52:17
62 Scott Thompson M40 Matlock Ac 00:52:35
63 Simon Rayner M50 Danum Harriers 00:52:54
64 Gemma Cox FSEN 00:52:58
65 Daniel Limb MSEN Penistone Footpath Runners 00:52:58
66 James Boardwell M40 Dark Peak 00:53:03
67 Andrew Fox M60 Glossopdale Harriers 00:53:17
68 Matt Homersley MSEN Penistone 00:53:38
69 Elliot Newsam MSEN Matlock Ac 00:53:59
70 Stuart Turner M40 00:54:05
71 Sam Allison M40 00:54:15
72 Joanne Worboys-Hodgson F40 Denby Dale Travellers 00:54:23
73 Martin Mallett M40 Bollington Harriers 00:54:25
74 Robert Scriven M40 North Derbyshire Rc 00:54:26
75 Robin Lomax MSEN Steel City Striders 00:54:27
76 Andrew Charlesworth MSEN Penistone Footpath Runners 00:54:34
77 Shaun Taylor M40 Porter Valley Plodders 00:54:35
78 Richard Hind M50 Clowne Road Runners 00:54:45
79 Gordon Pal MSEN 00:54:59
80 Ian Haigm M40 Southwell Running Club 00:55:20
81 Dean Young M40 Steel City Striders 00:55:31
82 Jim Paxman M60 Dark Peak 00:55:40
83 Reg Cooper M60 00:55:43
84 Gavin Simmons M40 Matlock Ac 00:56:11
85 Alister Barnett MSEN 00:56:14
86 Mick Moorhouse M60 Matlock Ac 00:56:28
87 Caroline Wheelhouse F60 Doncaster Ac 00:56:34
88 Richard Morgan M40 00:56:37
89 Chris Duro M50 Derwent Ac 00:56:44
90 James Chadburn MSEN 00:57:01
91 Nick Bates M50 Derwent Runners 00:57:20
92 Katie Busfield F40 Ashbourne Rc 00:57:23
93 Amy Ryder FSEN 00:57:36
94 Jonathan Tyson M50 Matlock Ac 00:57:38
95 Jonathan Burrows MSEN 00:57:57
96 Simon Hutchinson M50 00:58:04
97 Robert Adam Kneeshaw MSEN 00:58:06
98 Paul Birchell M50 Long Eaton Rc 00:58:12
99 Marcus Croft M40 00:58:21
100 Simon Conroy M40 Dark Peak 00:58:21
101 Jonathan Greason MSEN Hatton Darts 00:58:23
102 Richard Rule M50 Springfield Striders 00:58:37
103 James Thorneycroft M60 Matlock Ac 00:58:41
104 Richard Gardiner M40 Cgcc 00:58:53
105 Steve Brandreth M50 Porter Valley Plodders 00:58:55
106 Nicky Owen F50 Belper Harriers 00:59:09
107 Nick Hill M50 00:59:17
108 Kevin Rowles M50 Killamarsh Kestrels 00:59:26
109 Graham Barnes M60 00:59:30
110 David Gill M50 Denby Dale Travellers 00:59:36
111 Sarah Roberts F40 00:59:36
112 Nicola Hearn F40 00:59:41
113 Brian Bennett M40 01:00:03
114 Adam Wiles M40 Cgcc 01:00:04
115 Nick Thornton MSEN Pfrac 01:00:20
116 Catherine Armitage FSEN 01:00:20
117 Sarah Wiltiam F40 North Derbyshire Rc 01:00:31
118 Amanda Hobson FSEN 01:00:34
119 Louisa Bateman FSEN 01:00:38
120 Paul Neal M50 Hyde Running Club 01:00:57
121 Helen Wright FSEN Penistone Footpath Runners 01:01:03
122 Mike Bell M40 01:01:05
123 Esther Lawrence FSEN 01:01:07
124 Deborah Lodge F50 Totley Ac 01:01:15
125 Robert White M40 Olney Runners 01:01:16
126 Simone Baddeley FSEN 01:01:17
127 Gillian Brown F50 01:01:21
128 Nick Hamilton M40 Cgcc 01:01:34
129 Tim Brockington M60 Springfield Striders 01:01:35
130 Harriet Davies FSEN 01:01:39
131 Clare Gardiner F40 Cgcc 01:01:42
132 Alison Pye FSEN Matlock Ac 01:01:50
133 Andrew Marsh M40 01:01:53
134 Justyna Felczerek FSEN Doncaster Ac 01:01:57
135 Philip Tierney-Kitchener M40 01:01:58
136 Teri Louise Horne FSEN 01:02:00
137 Chris Hopkinson M40 01:02:04
138 Cliff Pepper M40 01:02:13
139 Colin Bancroft M40 01:02:19
140 Stephen Stead M50 01:02:25
141 Michael Stubbs M40 01:02:26
142 Ian Wolfendale M50 Pennine Fell Runners 01:02:41
143 David Arundale M60 Dark Peak 01:02:42
144 Martin McPhillie MSEN 01:02:50
145 Adam Hartley MSEN 01:02:51
146 Penny Ellis FSEN 01:03:05
147 Gary Bates M40 Ndrc 01:03:07
148 Duncan Rance M40 Dark Peak 01:03:15
149 Lauri Benning FSEN 01:03:21
150 Dave Watson M50 North Derbyshire Rc 01:03:23
151 Jill Stewart F40 01:03:32
152 Jon Hume M50 01:03:51
153 Charlotte Taylor FSEN 01:03:52
154 David Askew MSEN Shelton Striders 01:03:59
155 Carl Rawson M40 01:04:00
156 Marc Kinch M40 Long Eaton Rc 01:04:00
157 Paul Stevenson M60 Long Eaton Rc 01:04:07
158 Neil Birchenall MSEN 01:04:11
159 Steve Monaghan M50 North Derbyshire Rc 01:04:12
160 Kate Scott F50 Steel City Striders 01:04:21
161 Callum Tregaskis MSEN 01:04:23
162 Nigel Callahan M40 North Derbyshire Rc 01:04:24
163 Claire Grogan F50 01:04:27
164 Harry Porter MSEN 01:04:37
165 Chris Hunt MSEN North Derbyshire Rc 01:04:44
166 Sue Barker F50 01:05:00
167 Cara Hanson FSEN Steel City Striders 01:05:06
168 Lucy Woodward F40 Steel City Striders 01:05:23
169 Esme Lawy FSEN 01:05:28
170 Paul Horsfall M60 Handsworth Road Hogs 01:05:31
171 Jennifer Ren FSEN 01:05:34
172 Margaret Huyton F60 Maccelsfield Harriers 01:05:39
173 Ann-Marie Mulvey MSEN Smiley Paces 01:06:00
174 Amanda Porter F40 01:06:54
175 Lindsay Palmer F50 Glossopdale Harriers 01:07:02
176 Zoe Burke FSEN 01:07:08
177 Danielle Battersby FSEN 01:07:09
178 Jack Watt MSEN 01:07:13
179 Roisin Knight FSEN West End Runners 01:07:14
180 Paul Saager M60 Eden Runners 01:07:20
181 Tim Mackey M60 Dark Peak 01:07:37
182 Keith Lindley M60 01:07:40
183 Carl Keeley MSEN 01:07:44
184 Andy Horsfall MSEN Handsworth Road Hogs 01:07:46
185 Stephen Dommett M50 Penistone 01:07:48
186 Cherry Moger FSEN 01:07:55
187 Rob Bailey M50 Macclesfield Harriers 01:08:05
188 Alan Ashforth M60 Handsworth Road Hogs 01:08:21
189 Richard Knowles M40 Totley Ac 01:08:55
190 Dale Swain M50 01:08:58
191 William Cragg MSEN 01:09:04
192 Sally Twigg FSEN Steel City Striders 01:09:16
193 Richard Collis M50 Ndrc 01:09:34
194 Joan Waller F60 Dark Peak 01:09:59
195 Mike Arundale M60 Dark Peak 01:10:21
196 Ruth Toyn F40 North Derbyshire Rc 01:10:42
197 Sarah Nutt FSEN 01:10:46
198 Penny Fillingham F40 01:10:50
199 Tracy Robinson FSEN Glossopdale Harriers 01:11:21
200 Yvette McCracken F50 Smiley Paces 01:11:23
201 Alexandra Bates FSEN Derwent Runners 01:11:31
202 Alice Dewdney F40 01:11:32
203 Myfanwy Cross FSEN Penistone Footpath Runners 01:11:38
204 Elena Beard FSEN North Derbyshire Rc 01:11:44
205 Rob Whittle MSEN 01:11:45
206 Michelle Fuller F40 Todmorden Harriers 01:11:56
207 Helen Smith FSEN Ripley Rc 01:12:21
208 Sally Owen F50 Matlock Ac 01:12:43
209 Lily Mathews FSEN 01:13:04
210 Rich Purdy M40 Danum Harriers 01:13:07
211 Chris Johnson M60 East Cheshire Harriers 01:13:08
212 Rebecca Turner FSEN 01:13:11
213 Robert Head MSEN 01:13:11
214 Helen Wright FSEN Dpfr 01:13:32
215 Stewart Benfield M50 Rear Gunners 01:13:56
216 Steve Dewick M50 Dark Peak 01:14:04
217 Fiona Rowe F40 Derby Runner 01:14:40
218 Katrina Gillett FSEN 01:15:18
219 Timothy Erskine MSEN 01:15:47
220 Kirsten Grafton F50 North Derbyshire Rc 01:16:06
221 Christina Godfrey F40 Nuttsworth Runners 01:16:38
222 Ian Hood M50 Hilton Runner 01:16:38
223 Lucy Bates F50 Derwent Runners 01:16:56
224 Lewis Bassett MSEN Ndrc 01:17:21
225 Charlotte Wright FSEN 01:17:38
226 Barry Littleton M50 01:18:43
227 Janine Jordan FSEN Middleton Harriers 01:19:55
228 Caroline Wickham F60 Erewash Valley 01:21:47
229 Sharon Collis F40 Ndrc 01:21:50