Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

28/09/2019 – Orton





  
Pos Name Category Club Time
1 Tom Addison MSEN Helm Hill 40:46:00
2 Sam Stead MSEN Keswick AC 41:31:00
3 Martin Dawson MV40 North Derbyshre RC 42:05:00
4 Sam Fisher MSEN Howgill Harriers 42:47:00
5 Jack Eyre MSEN Eden Runners 43:51:00
6 Karl Steinegger MSEN Ambleside AC 44:57:00
7 Paul Reilly MV40 Helm Hill 45:46:00
8 Dave Cope MSEN Howgill Harriers 46:06:00
9 Brian Pennington MV40 Howgill Harriers 46:47:00
10 Sharon Taylor FV40 Helm Hill 48:12:00
11 Harry Cooling MSEN Howgill Harriers 49:01:00
12 Rob Harper MV50 Ambleside AC 49:04:00
13 Ross Jenkin MSEN Howgill Harriers 49:44:00
14 Thomas Walton MSEN Howgill Harriers 50:09:00
15 Elsie Butler FSEN Charnwood AC 50:25:00
16 John Messenger MV40 Northern Fells 51:02:00
17 David Griffin MV60 Helm Hill 51:14:00
18 Tim Jackson MSEN Eden Runners 51:47:00
19 Paul Nelson MV50 Howgill Harriers 52:02:00
20 Jacob Dyer MV40 Helm Hill 52:06:00
21 Antony Scott MV50 52:28:00
22 Bianca Dyer FV40 Helm Hill 52:45:00
23 Matthew Holroyd MSEN Settle Harriers 52:49:00
24 Gary Lane MV50 Howgill Harriers 52:57:00
25 Sean Robinson MV40 Howgill Harriers 53:17:00
26 Richard Timms MV50 Settle Harriers 53:23:00
27 Christopher Green MV40 Ambleside AC 53:26:00
28 Daniel Pincott MSEN 53:26:00
29 Joshua David Lyndsay MSEN Howgill Harriers 54:01:00
30 James Renwick-Smith MSEN Howgill Harriers 54:13:00
31 Shaun Addison MV60 Helm Hill 54:50:00
32 John Jones MV50 Helm Hill 55:03:00
33 Michelle Foxwell FV40 Ambleside AC 55:10:00
34 Steph Jones FSEN Ambleside AC 55:21:00
35 Daniel Wilson MSEN Cumberland AC 55:28:00
36 Clive Allen MV50 Helm Hill 56:42:00
37 David Clark MV40 Congleton Harriers 56:45:00
38 Rob Crawford MV40 Howgill Harriers 57:36:00
39 Calum Stott MSEN Howgill Harriers 57:44:00
40 Alistair Kirkbride MV50 58:27:00
41 Mike Buckman MV40 58:36:00
42 Alison Wainwright FV50 Dark Peak 58:43:00
43 Leanne Ayres FSEN Ambleside AC 58:49:00
44 Lyn Thompson FV60 Keswick AC 59:09:00
45 David Burton MV50 Keswick AC 59:13:00
46 Paul Kelly MV60 Durham Fell Runners 59:29:00
47 Roger Quayle MV60 59:47:00
48 Aly Raw FV50 60:08:00
49 Jane Verity FV40 Howgill Harriers 60:08:00
50 Chloe Brown FSEN Howgill Harriers 60:08:00
51 Richard Percival MV40 60:33:00
52 Andy Evans MV60 Settle Harriers 60:33:00
53 Jessica Penney FSEN 60:38:00
54 Kate Ayres FV60 Ambleside AC 61:43:00
55 Gareth Cozens MV50 Howgill Harriers 61:45:00
56 Stuart Backhouse MV50 Keswick AC 61:54:00
57 Paul Davison MSEN Howgill Harriers 61:59:00
58 Alex Kirby MV40 Kendal Tri 62:10:00
59 Kate Newman FSEN Wharfedale Harriers 62:17:00
60 Debs Greaves FV40 Howgill Harriers 62:23:00
61 Philip Stones MV60 63:56:00
62 Andy Brayshaw MV40 Helm Hill 63:57:00
63 Robin Haywood MV50 Howgill Harriers 64:00:00
64 Jackie Chapman FV60 Lakeland Orienteering Club 64:13:00
65 Juliet Eyre FSEN Eden Runners 65:19:00
66 Jim Fisher MV60 Howgill Harriers 65:51:00
67 Clare Kent FSEN Eden Runners 66:01:00
68 Andy F MSEN 66:03:00
69 Vicky O'Neill FSEN 66:03:00
70 Rebecca Wilson FSEN 66:52:00
71 Kate Brayshaw FV40 Helm Hill 67:05:00
72 Adrain Verity MV40 Howgill Harriers 67:07:00
73 Adam Hoyle MV50 Howgill Harriers 67:39:00
74 Nicholas Downes MV40 Cumberland AC 68:07:00
75 Zoe Robinson FSEN Howgill Harriers 68:12:00
76 Keith Butterworth MV60 Clayton Le Moors Harriers 68:15:00
77 Catherine Simpson FV40 69:44:00
78 Mark Graham MV60 CFR 71:40:00
79 Lyndsay Harrod FV50 Helm Hill 75:18:00
80 Wendy Smith FV40 Helm Hill 81:11:00
81 Elizabeth Adams FV40 Helm Hill 81:11:00