Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/02/2020 – Wadsworth Trog





  
Pos Name Category Club Time
1 Martin Howard MU21 Calder Valley Fell Runners 02:42:24
2 Matthew Richardson MSEN Saltaire Striders 02:51:50
3 Matt Perry MSEN Ribble Valley Harriers 02:53:30
4 Shaun Livesey M40 Ribble Valley Harriers 02:53:37
5 Ken Sutor M40 Cheshire Hash House Harriers 02:54:03
6 Nathan Edmondson MSEN Ilkley Harriers AC 02:55:40
7 Ian Symington M40 Todmorden Harriers 02:57:44
8 Graeme Brown M40 Todmorden Harriers 02:57:57
9 Nick Barber M40 Todmorden Harriers 02:58:24
10 Sarah Hodgson WSEN Leeds City Athletic Club 02:58:43
11 Joe Waller MSEN Rossendale Harriers & AC 02:58:48
12 Mark Whittaker M40 Unattached 02:59:58
13 Owen Beilby M40 Wharfedale Harriers 03:00:57
14 Paul Hobbs M40 Todmorden Harriers 03:01:33
15 Matt Dunn M40 Holcombe Harriers 03:01:40
16 Maxwell Cole M50 Rossendale Harriers & AC 03:02:06
17 Jon Tinman M50 Rossendale Harriers & AC 03:02:07
18 Dave Motley MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:02:37
19 Stuart Heaviside MSEN Barlick Fell Runners 03:04:17
20 Katie Kaars Sijpesteijn WSEN Keswick AC 03:06:23
21 Mark Burley MSEN Macclesfield Harriers & AC 03:09:20
22 Paul Hodgson M40 Durham Fell Runners 03:09:41
23 Andy Gibbons MSEN Warrington Road Runners 03:10:43
24 Daryl Hibberd MSEN Valley Striders AC 03:11:10
25 Jeff Green M50 Ilkley Harriers AC 03:11:13
26 Andrew Britton M40 Wharfedale Harriers 03:13:01
27 Andrew Cross MSEN 03:13:17
28 Jason Millward M40 INOV-8 03:13:47
29 Ed Gamble M50 Cheshire Hill Racers 03:15:28
30 Martin Wilson MSEN Durham Fell Runners 03:16:10
31 James Williamson MSEN Clayton-le-Moors Harriers 03:16:41
32 Paul Haigh M40 Calder Valley Fell Runners 03:17:15
33 Dominic Howell M40 Unattached 03:18:05
34 Scott Hutchinson M40 03:18:40
35 Hinda Hardaker W40 Keighley & Craven AC 03:18:49
36 Jon West M40 Durham Fell Runners 03:20:01
37 William Fish MSEN Dallam Running Club 03:20:23
38 James Mellor MSEN Darwen Dashers RC 03:21:36
39 Nick Kelly M50 Horwich R M I Harriers 03:21:43
40 Juha Saatsi M40 03:21:55
41 Giles Bailey M50 Meltham AC 03:23:33
42 Andy Armstrong M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:23:39
43 Damien Brockie M40 Unattached 03:24:03
44 Ian Ferguson M50 Bingley Harriers & AC 03:24:06
45 David Fort M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:24:13
46 Steven Sladdin MSEN Halifax Harriers & AC 03:24:22
47 Nicky Spinks W50 Dark Peak Fell Runners 03:24:29
48 Anthony Lee M40 Todmorden Harriers 03:27:05
49 Tim Boland M40 Holcombe Harriers 03:28:36
50 Leon Flesher M40 03:28:52
51 Charmaine Horsfall W40 03:29:07
52 Darren Fishwick M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:29:22
53 Mick Procter M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:29:40
54 Dan Taylor M40 Todmorden Harriers 03:30:54
55 Craig Neville M40 U/A 03:32:23
56 Zaheir Bashir M40 Pudsey Pacers 03:32:40
57 Nick Walker MSEN Keighley & Craven AC 03:32:50
58 Norman Hayhurst M50 03:32:59
59 Cass Chisholm WSEN Calder Valley Fell Runners 03:33:01
60 Mick Loftus M50 Valley Striders AC 03:34:44
61 Thomas Hodgson MSEN Unattached 03:35:04
62 Oliver Cheyne MSEN Bingley Harriers 03:35:23
63 Rebecca Patrick W50 Todmorden Harriers 03:36:12
64 Ewan Gibb MSEN Saltaire Striders 03:36:57
65 Mark Wharton M50 Calder Valley Fell Runners 03:39:02
66 Paul Hesketh M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:39:23
67 James Crook M40 Barlick Fell Runners 03:40:19
68 Jacob Holder MSEN Roundhay Runners 03:40:24
69 Scott Cunliffe M40 Clayton-le-Moors Harriers 03:40:27
70 Michael Cottam MSEN Stadium Runners 03:40:46
71 James Tingle MSEN 03:41:03
72 Simon Jones M50 Bingley Harriers & AC 03:42:12
73 Gregory Beck MSEN Manchester Frontrunners 03:42:19
74 Andy Petrie M40 Stadium Runners 03:42:33
75 Mike Entwistle M50 Warrington Road Runners 03:43:08
76 Richard Veitch M40 Esk Valley Fell Club 03:44:08
77 Hugh Lindsay MSEN 03:44:22
78 Roy Gardner M50 03:44:48
79 Stephen Radcliffe M40 Rossendale Harriers & AC 03:46:24
80 Matthew House M40 Keighley & Craven AC 03:47:28
81 Helen Buchan W40 Ribble Valley Harriers 03:47:37
82 Barry Scott M40 Wharfedale Harriers 03:47:47
83 Paul Carter M40 03:47:50
84 Chloe Keir WSEN Keighley & Craven AC 03:48:36
85 Mark Bentley M50 Hook Runners 03:49:00
86 Loris Dell'Amico M40 Saltaire Striders 03:49:03
87 John Thompson M50 Newburgh Nomads RC 03:49:20
88 Mick Cooper M50 Baildon Runners 03:49:36
89 Melanie Blackhurst W50 Todmorden Harriers 03:49:40
90 Neil Wallace M40 Pudsey & Bramley AC 03:49:48
91 Steve Sanders M40 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:50:04
92 Thomas Jones M40 Esk Valley Fell Club 03:52:16
93 Mick Brankin M40 Trawden Athletic Club 03:52:47
94 Paul Howard M40 Ilkley Harriers AC 03:54:12
95 Gregory Parsons M40 03:54:12
96 Robert Halstead M50 Todmorden Harriers 03:54:41
97 Bill Beckett M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 03:55:24
98 Richard Eccles M40 Ilkley Harriers AC 03:57:21
99 James Wright M40 Baildon Runners 03:57:46
100 Seamus O'Riordan M40 Rossendale Harriers & AC 03:58:08
101 Zoe Dijkman WSEN Todmorden Harriers 03:58:20
102 Andrew Webster M50 Clayton-le-Moors Harriers 03:58:51
103 Geoff Crossland MSEN 03:59:28
104 Angela Paxton W50 Keighley & Craven AC 04:00:02
105 Kent Bailey M50 Wharfedale Harriers 04:00:25
106 Matthew Wilcock M50 Trawden Athletic Club 04:01:17
107 John Telfer M50 Northumberland Fell Runners 04:01:51
108 Carly Edwards WSEN Blackburn Harriers & AC 04:02:47
109 Kate Mansell W40 Todmorden Harriers 04:03:26
110 Simon Stansfield M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:03:54
111 Huw Lippiatt M40 Valley Striders AC 04:05:39
112 Terry Tillotson M40 Rothwell Harriers & AC 04:05:59
113 Neil Swan M40 Prestwich AC 04:06:11
114 Dakotah Shirfield WSEN Chorlton Runners 04:06:35
115 Brian Melia M50 Ilkley Harriers AC 04:06:37
116 James Cooke MSEN Calder Valley Fell Runners 04:06:58
117 David Ralphs M50 Kayleigh's Fitness Run Club 04:07:24
118 Joshua Fenton-Glynn MSEN Todmorden Harriers 04:07:49
119 John Leech M50 Dallam Running Club 04:08:08
120 Patrick Barry M50 Pennine Fell Runners 04:08:11
121 Jackie Scarf W50 Calder Valley Fell Runners 04:08:20
122 Matthew Clawson MSEN Rossendale Harriers & AC 04:08:59
123 Chi Trinh M40 Pudsey & Bramley AC 04:09:09
124 Jonathan Iqbal Robun M40 Saltaire Striders 04:11:44
125 Dave Reynier M40 Ilkley Harriers AC 04:11:45
126 Sian Davies WSEN Rothwell Harriers & AC 04:11:56
127 William Lowe M60 Rossendale Harriers & AC 04:13:44
128 Alastair Gordon M40 04:14:15
129 Hadrian Knight M40 Rothwell Harriers & AC 04:14:37
130 Robert Howard M60 Calder Valley Fell Runners 04:15:06
131 John Duff M50 Northumberland Fell Runners 04:15:59
132 Emma Bain W50 Northumberland Fell Runners 04:16:02
133 Tim Palfreman M50 Harrogate Harriers & AC 04:16:48
134 Roy Davidson M60 Rossendale Harriers & AC 04:17:01
135 Nick Dewell M40 Keighley & Craven AC 04:18:18
136 Ben Beckwith MSEN Todmorden Harriers 04:22:26
137 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti Climbing Club 04:22:36
138 Rosa Blackwell WSEN Todmorden Harriers 04:24:25
139 Rosie Holdsworth WSEN Todmorden Harriers 04:25:41
140 Stephen Ainsworth M60 Clayton-le-Moors Harriers 04:30:40
141 Robert Morrison M40 Clayton-le-Moors Harriers 04:30:43
142 Teresa De Curtis W40 Clayton-le-Moors Harriers 04:30:46
143 Christopher Lawrence M50 Trawden Athletic Club 04:30:52
144 Friedrich-Wilhelm Duenbier M60 Newburgh Nomads RC 04:30:54
145 Celia Way WSEN Todmorden Harriers 04:33:28
146 Paul Hunt M50 Goyt Valley Striders 04:40:47
147 Lisa Carter W40 Radcliffe AC 04:42:14
148 John Dade M50 Otley AC 04:43:52
149 Bev Holmes W50 Todmorden Harriers 04:50:04
150 Paul Wildgoose M40 Rossendale Harriers & AC 04:51:55
151 Rob Chambers M50 Rossendale Harriers & AC 04:52:02
152 David Murphy M50 Rossendale Harriers & AC 04:52:06
153 Phil Gray M60 FRA 04:54:35
154 Fiona Armer W50 Todmorden Harriers 05:07:02
155 Colin Allott MSEN Goyt Valley Striders Dnf
156 Robert Tomlin M50 Prestwich AC Dnf
157 Mohanlal Mistry M50 Saltaire Striders Dnf
158 James Robertson M40 Dnf
159 Annabelle Lancaster WSEN Dnf
160 David Tittle M60 Northbrook Athletic Club Dnf
161 Robert Holdsworth MSEN Todmorden Harriers Dnf