Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/03/2020 – Saddleworth Ten Res





  
Pos Name Category Club Time
1 Charlie Mcintosh MV50 Pudsey & Bramley AC 04:08:00
2 Tim Campbell MV45 Astley & Tyldesley Road Runners 04:32:00
3 Ricky Parrish M Todmorden Harriers 04:42:00
4 Paul Watson MV45 Spenborough & Dist AC 04:43:00
5 Lee Szymanski M 04:49:00
6 Jonathan Moon M Calder Valley Fell Runners 04:50:00
7 Matthew Seddon M Pudsey & Bramley AC 04:53:00
8 Bill Johnson MV50 Calder Valley Fell Runners 04:53:00
9 Phil Wells MV45 Calder Valley Fell Runners 05:12:00
10 Damien Brockie MV45 05:13:00
11 Quin Beech MV55 Rossendale Triathlon Club 05:23:00
12 Adie Combs MV45 05:23:00
13 Andrew Wright MV40 Calder Valley Fell Runners 05:23:00
14 Paul Gladwell MV45 05:23:00
15 Chris Davies MV65 Saddleworth Runners Club 05:23:00
16 Kirsty Patten F Todmorden Harriers 05:24:00
17 Mark Dalton MV50 05:24:00
18 Clarinde Esculier F 05:25:00
19 Karen Nash FV55 FRA 05:25:00
20 Ian Doherty MV40 05:27:00
21 Allan Parkin MV55 Vegan Runners UK 05:29:00
22 Andy Poole MV55 Saddleworth Runners Club 05:31:00
23 Thomas Sharp MV40 Morley Running Club 05:32:00
24 Paul Graveney MV45 Stockport Tri Club 05:32:00
25 Alan Bodell MV55 Royton Road Runners 05:33:00
26 Andrew Baird MV45 Stainland Lions Running Club 05:38:00
27 Mick Cooper MV55 Baildon Runners 05:40:00
28 Cyril Crawford M 05:42:00
29 James Cooke M Calder Valley Fell Runners 05:46:00
30 Toby Sydes MV50 Calder Valley Fell Runners 05:56:00
31 Mark Baines MV55 Barton & District AC 05:57:00
32 Alison Wainwright FV50 Dark Peak Fell Runners 05:57:00
33 Liam Whitehead M 05:59:00
34 Richard Campbell MV45 Rossendale Harriers & AC 06:09:00
35 Rick Ansell MV55 Tring RC 06:09:00
36 Robert Hatfield MV40 Trail Tuesday Ripponden 06:14:00
37 Richard Holmes MV50 Trail Tuesday 06:14:00
38 Jonathan Wood MV40 Trail Tuesday Ripponden 06:14:00
39 Laura Twigg F Trail Tuesday Ripponden 06:14:00
40 Janet Grint FV40 Stockport Tri Club 06:16:00
41 Paul Taylor MV50 Saddleworth Runners Club 06:16:00
42 Charlotte Black FV40 Stockport Tri Club 06:16:00
43 Leigh Harris MV45 Uttoxeter R.R. 06:35:00
44 Jonathan Charles M Mossley AFC Running Club 06:50:00
45 Kieran Heaton M Sowerby Bridge Snails Running Club 06:50:00
46 Lee Birmingham MV50 Mossley AFC Running Club 06:54:00
47 Samantha Hartley F Chorlton Runners 06:54:00
48 Francis Wooff MV55 Chorlton Runners 06:55:00
49 Andrew Essex MV60 Saddleworth Runners Club 06:57:00
50 Alan Davies MV60 06:59:00
51 Annette Clarke FV55 Quakers Running Club 07:03:00
52 Charles Bogg MV55 Quakers Running Club 07:03:00
53 Paul Anderson MV45 Mossley AFC Running Club 07:07:00
54 Simon Toole MV50 Glossopdale Harriers 07:07:00
55 Angela Moore FV45 07:08:00
56 Joseph O'Keeffe M 07:08:00
57 Howard Jones MV60 Run Free Fell Runners 07:09:00
58 Nick Ham MV55 Glossopdale Harriers 07:16:00
59 Nick Carter-Brown MV45 07:18:00
60 Karen Sanderson FV45 Saddleworth Runners Club 07:21:00
61 Kate Saville FV45 Saddleworth Runners Club 07:24:00
62 Zulma Edmondson FV40 Chorlton Runners 07:25:00
63 Lee Renner MV40 Elite Outdoor Fitness 07:29:00
64 Richard Jarvis MV50 Dallam Running Club 07:32:00
65 Philip Sturgeon MV50 Southwell Running Club 07:33:00
66 Peter Whitehead MV55 Trail Running Association 07:33:00
67 Debbie McCart FV55 07:34:00
68 Fiona Dyson FV50 Saddleworth Runners 07:34:00
69 Glynis Hallam FV55 Team Derby Runner 07:34:00
70 Ian Hallam MV55 Team Derby Runner 07:34:00
71 Sally Howarth FV55 Team SAS 07:35:00
72 Steve Evans MV50 Manchester Triathlon Club 07:37:00
73 Jane Mitchell FV40 07:41:00
74 Lisa Miles FV45 07:41:00
75 Gareth Tosh MV55 07:43:00
76 Cirilo Palenzuela MV55 Crossgates Harriers 07:49:00
77 Janine Lee FV50 Crossgates Harriers 07:49:00
78 Danielle Butler F Mossley AFC Running Club 07:50:00
79 Angela Dewhurst FV40 Mossley AFC Running Club 07:53:00
80 Claire Sheldon FV45 Belper Harriers 08:22:00
81 Rachel Mooney FV50 Saddleworth Runners Club 08:23:00
82 Sharon Lever FV45 Saddleworth Runners Club 08:23:00
83 Matthew Hayes MV45 08:24:00
84 Angela Holt FV45 08:24:00
85 Sandy Gee MV60 Stainland Lions Running Club 08:38:00
86 Jessica Messenger FV40 Northwich Running Club 09:01:00
87 Alan Wilcox MV50 Northwich Running Club 09:01:00
88 Julie Williamson FV50 Mossley AFC Running Club 09:02:00
89 Bernadette Mattison FV45 Mossley AFC Running Club 09:03:00
90 Carl Birchall MV45 GLOATUR’s 09:06:00
91 Stuart Williamson MV55 Mossley AFC Running Club 09:11:00
92 Sharon White FV50 Mossley AFC Running Club 09:11:00
93 Jacqueline Cooper FV50 Leeds & Bradford Triathlon Club 09:32:00
94 Andrew West MV60 09:32:00
95 Steve Coey MV60 100 Marathon Club 09:45:00
96 Hilary Farren FV55 Rossendale Harriers & AC 09:55:00
97 Dan Moody MV40 Belle Vue Racers 09:56:00
98 Jennifer Crocker F Belle Vue Racers 09:56:00
99 Merrian Lancaster FV65 LDWA BBN 10:02:00
100 David Findel-Hawkins MV65 Marshall Milton Keynes AC 10:02:00
101 James Smith MV45 10:53:00
102 Clare Hall F 10:53:00
103 Jennifer Smith FV40 10:53:00
104 Liz Woods FV45 10:53:00
105 Tom Marler M Chorlton Runners Dnf
106 Chris Ridley MV40 Dallam Running Club Dnf
107 Donna Tindall FV45 GLOATUR’s Dnf
108 Jessica Scott F GLOATURS Dnf
109 Linda Isherwood FV55 Dnf
110 John Taylor MV50 Mercia Fell Runners Dnf
111 Jody Kennedy F Dnf
112 Sean Hampton MV50 Dnf
113 Kathryn Finn FV55 Dnf
114 Susan Hodgson FV50 Dnf
115 Bob Smart MV60 GLOATURS Dnf
116 Mark Oliver MV50 Mossley AFC Running Club Dnf
117 Steve Foster MV55 Team SAS Dnf
118 Jim Harris MV45 Stainland Lions Running Club Dnf
119 Brian Gumbley M Dnf