Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

15/03/2020 – Alan Kirk Memorial Lads Leap





  
Pos Name Category Club Time
1 Rob James MSen Royton Road Runners 00:50:49
2 Sam Soles MSen Buxton AC 00:53:27
3 Alistair Thornton MSen Loughborough University Orienteering Club 00:53:47
4 Jake Fearn MSen Buxton AC 00:54:31
5 Ben Hobson MSen Chorlton Runners 00:55:09
6 Luke Cook MSen Pennine Fell Runners 00:55:17
7 Louis Wood MV40 Steel City Striders 00:57:12
8 Hugh Mackie MSen Penistone Footpath Runners 00:57:20
9 George Lewis MSen East Cheshire Harriers 00:57:22
10 Simon Mills MSen Dark Peak Fell Runners 00:57:32
11 Stuart Diamond MSen Buxton AC 00:57:51
12 Stephen Edwards MV45 00:57:54
13 Matt Owens MV40 Chorlton Runners 00:58:31
14 Joshua Southall MSen Glossopdale Harriers 00:58:35
15 Chris Jackson MSen Glossopdale Harriers 00:58:46
16 Andrew Lake MV40 Esk Valley Fell Club 00:58:48
17 Bernard Stricker MSen Chorlton Runners 00:58:51
18 Gavin Pittman MSen Slaithwaite Striders 00:59:00
19 Daniel Clarke MSen 01:00:07
20 Michael Stansfield MV40 East Cheshire Harriers 01:00:20
21 Jonathan Ridge MV40 Denby Dale AC 01:01:05
22 Simon Browne MV45 Denby Dale AC 01:01:26
23 Neil Walker MV40 Altrincham 01:01:36
24 Julie Darigala FV50 Penistone Footpath Runners 01:01:46
25 Andy Roberts MV50 Congleton Harriers 01:02:38
26 Darren Fishwick MV50 Chorley 01:03:00
27 Sally Fawcett FSen Dark Peak Fell Runners 01:03:05
28 Richard Shuttleworth MSen Prestwich AC 01:03:29
29 Shaum Mollart MV50 Denby Dale AC 01:03:40
30 Matty Brennan MSen Erewash Valley RC 01:04:06
31 Dave Soles MV55 01:04:25
32 Kate Davies MSen 01:05:02
33 Stephen Booth MV55 01:05:22
34 Chris Fall MSen Chapel Allerton Runners 01:05:37
35 Ian Scullian MV40 01:05:52
36 Tom Shelton MSen Denby Dale AC 01:05:53
37 Nick Kirk MV50 Steel City Striders 01:05:56
38 Paul Lewis MV50 Long Eaton 01:06:51
39 Richard Mackie MV45 Penistone Footpath Runners 01:07:33
40 Aaron Hargreaves MSen Marsden Racers 01:07:40
41 Bruce Humphrey MV40 01:07:53
42 Robert Bolton MV50 Oldham And Royton Harriers 01:07:56
43 Ian Lambert MV40 Long Eaton 01:08:01
44 Matthew Womersley MSen Penistone Footpath Runners 01:08:18
45 John Laverick MSen Rothwell Harriers 01:08:45
46 Jake Southall MSen 01:08:53
47 Elliot Newsam MSen Matlock AC 01:09:05
48 Martin Pennington MSen 01:09:17
49 Dave Onley MV40 Royal Wootton Bassett Hounds 01:09:27
50 George Yates MV45 Dark Peak Fell Runners 01:09:29
51 Liz Batt FV55 Dark Peak Fell Runners 01:10:08
52 David Fryer-Winder MSen Buxton AC 01:10:11
53 Brent Cowlin MSen Kingstone Runners 01:10:27
54 Rob Davies MV55 Steel City Striders 01:10:34
55 Joseph Mallinshaw MSen Steel City Striders 01:10:39
56 Andy Buck MV60 Steel City Striders 01:10:45
57 Gillian Allen FSen Steel City Striders 01:10:48
58 Glyn Mitchell MV55 Slaithwaite Striders 01:10:51
59 Peter Daly MV50 Glossopdale Harriers 01:10:55
60 Thomas Bennett MV45 01:10:57
61 Luke Brand MSen Loughborough University Orienteering Club 01:11:20
62 Alison Wainwright FV50 Dark Peak Fell Runners 01:11:28
63 Shaun Clarkson MV55 Barnsley Harriers 01:11:42
64 Jim Paxman MV60 Dark Peak Fell Runners 01:13:26
65 Gabor Csorba MV50 Dark Peak Fell Runners 01:13:42
66 Ken Taylor MV70 Rossendale 01:13:47
67 Michael Squires MV50 Steel City Striders 01:14:04
68 Adrian Baker MV55 Dark Peak Fell Runners 01:14:57
69 Peter Bailey MV55 Buxton AC 01:15:04
70 Richard Hind MV50 Worksop Harriers 01:15:26
71 Mark Platton MV55 Steel City Striders 01:15:44
72 Dave Jones MV50 Newcastle Staffs AC 01:16:02
73 Roy Perrott MV45 Orion Harriers 01:17:10
74 Tania Wilson FV55 Buxton AC 01:17:31
75 Colin Price MV40 Totley AC 01:17:42
76 Paul M MV45 01:18:06
77 Trevor Hibbert MV40 Sinfin RC 01:18:23
78 Michael Timm MV50 Steel City Striders 01:18:28
79 Tom Withers MSen Matlock AC 01:18:32
80 Caroline Burrel FV45 Wirksworth Running Club 01:18:48
81 Andrew Sadley MSen Steel City Striders 01:19:01
82 James Abbott MV40 01:19:10
83 Arron Jackson MV50 Worksop Harriers 01:19:28
84 Keith Holmes MV65 Dark Peak Fell Runners 01:19:42
85 Graham Hobson MV60 Garstang RC 01:20:20
86 Paul Davies MV40 01:20:34
87 David Barnes MV60 Horwich RMI Harriers 01:20:54
88 Simon Bray MV45 Sinfin RC 01:21:29
89 David Dyer MV45 Manchester Harriers AC 01:21:52
90 Jennie Stevens FV45 Steel City Striders 01:22:02
91 Abigail Hickinbottom FV40 Steel City Striders 01:24:43
92 Jonathan Procter MSen 01:24:45
93 Caroline Scott FV45 Sinfin RC 01:24:52
94 Bob Grocutt MV55 Steel City Striders 01:24:54
95 Rachel McCurrie FSen 01:27:05
96 Katie Fleming FSen 01:27:13
97 Tim Mackey MV65 Dark Peak Fell Runners 01:27:29
98 Ken Jones MV70 Dark Peak Fell Runners 01:28:36
99 Samara Ridge-Wood FSen Denby Dale AC 01:29:21
100 Jason Horsfall MSen Handsworth Roadhogs 01:30:21
101 Paul Horsfall MV60 Handsworth Roadhogs 01:30:23
102 Peter Stanley MV60 Penistone Footpath Runners 01:31:22
103 Paul Neal MV50 Hyde Running Community 01:31:34
104 Bernice Nixon FV65 Penistone Footpath Runners 01:31:41
105 Claire Parker FV45 Pennine Fell Runners 01:34:02
106 David Smith MSen 01:34:14
107 John Gorman MV65 North Derbyshire AC 01:34:22
108 Heather Fryer-Winder FV50 Buxton AC 01:34:34
109 Darren Burns MV55 Fell Ponies 01:34:41
110 Nick Fowler MV60 01:35:03
111 Steve Monaghan MV55 North Derbyshire AC 01:35:37
112 Karen Wilson FV40 01:38:57
113 Mike Arundale MV65 Dark Peak Fell Runners 01:40:46
114 Elizabeth Lakin FV40 Long Eaton 01:49:06
115 Caroline Batty FV40 Barnsley Harriers 01:55:22
116 Antonio Cardindale MV70 Otley AC 02:15:13
117 Lindsay Palmer FV50 Glossopdale Harriers Dnf
118 Robert Bryan MV65 Dark Peak Fell Runners Dnf