Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

07/11/2020 – Cringle Hill





  
Pos Name Category Club Time
1 Gwilym Jones MSEN MFR 00:19:55
2 Orran Smith M40 MFR 00:20:17
3 Lloyd Taggart M50 MFR 00:21:22
4 Tom Cringle MSEN MFR 00:21:38
5 George Blackwell MSEN MFR 00:21:43
6 Ben Corkill MSEN MFR 00:22:00
7 Tom Hughes M40 MFR 00:22:04
8 Gethin Owen Yr9B WAC 00:22:08
9 Neil Brogan MSEN MFR 00:22:21
10 Cian Howard Yr9B NAC 00:22:22
11 Chris Reynolds M40 MFR 00:22:25
12 Ali Morris MSEN MFR 00:22:27
13 Ian Goatman M40 MFR 00:22:30
14 Matt Callister M40 MFR 00:22:41
15 Ste Downward MSEN MFR 00:23:25
16 Alex Bell MU21 Edinburgh 00:23:43
17 Charlie Teare Yr9B NAC 00:23:49
18 Alan Sandford M50 IOMVAC 00:23:52
19 Geoff Rice M50 WAC 00:23:58
20 Paul Sheard M50 MFR 00:24:05
21 Tom Williams M40 MFR 00:24:37
22 Harry Kneen Yr11B MFR 00:24:39
23 Gary Kelly M40 MFR 00:24:45
24 Robert Parker MSEN ManxTriClub 00:24:47
25 Alice Forster WSEN MFR 00:24:50
26 Kevin Whittaker M40 00:24:58
27 Paul Kneen M50 MFR 00:25:06
28 Freddie Griffin Yr8B SNHS 00:25:07
29 Alex Delaney MSEN 00:25:15
30 Phil Knox MSEN 00:25:15
31 Stephen Corlett MSEN 00:25:15
32 Alex Redfearn MSEN MFR 00:25:16
33 Richard George M40 ManxTriClub 00:25:17
34 Richard Shipway M50 WAC 00:25:21
35 Peter Bradley M40 MFR 00:25:27
36 Alex Read Yr12B MFR 00:25:30
37 Daniel Phair MSEN MFR 00:25:31
38 Neil Brewin MSEN 00:25:34
39 Sian Coleman WSEN MFR 00:25:39
40 Dave Thomas M40 MFR 00:25:40
41 Charlie Whipp M40 MFR 00:25:41
42 Nathan Hubbard Yr8B MFR 00:25:44
43 Martin Young M40 00:25:49
44 Madison McMullan Yr10G NAC 00:25:57
45 Mark Teare M40 00:25:57
46 Brent Thomas M40 MFR 00:26:00
47 Mia Dunwell Yr11G NAC 00:26:04
48 Damien O'Toole M40 00:26:07
49 Catherine Perry Yr11G NAC 00:26:10
50 Mark Eastham M40 00:26:19
51 Jim Macgregor M40 NAC 00:26:23
52 Shaun Hubbard M50 MFR 00:26:24
53 Chris Cale M40 MH 00:26:26
54 Mark Murphy MSEN MFR 00:26:31
55 Nikki Arthur WSEN 00:26:32
56 Elliott Moore MSEN 00:26:41
57 Adey Callister MSEN MFR 00:26:47
58 Domenico Galante MSEN MFR 00:26:53
59 Mark Corrin M40 MH 00:26:57
60 Immie Birchall WSEN 00:27:03
61 Dominic Dunwell Yr9B NAC 00:27:08
62 Lottie Stennett Yr10G NAC 00:27:22
63 Rebecca Reynolds WSEN MFR 00:27:30
64 Ben Cox M40 00:27:32
65 Florence Griffin Yr9G MH 00:27:46
66 Svetlin Krastev MSEN MFR 00:27:48
67 Sarah Curphey WSEN MFR 00:27:51
68 Lewis Veale M50 IOMVAC 00:27:52
69 Sarah Collings WSEN MFR 00:27:54
70 Thomas Bradley Yr10B MFR 00:27:58
71 Ed Wilson MSEN MFR 00:27:59
72 Steve Callaghan M50 MFR 00:27:59
73 Gary Sherry M50 MFR 00:28:02
74 Doug Hornby M50 MFR 00:28:02
75 Kevin Costain M40 MFR 00:28:09
76 David Griffin M50 MFR 00:28:10
77 Carol Brogan WSEN MFR 00:28:21
78 Dale Wassall MSEN 00:28:21
79 Peter Corkill MSEN MFR 00:28:42
80 Ian Ronan M60 MFR 00:28:51
81 Ali Stennett M40 NAC 00:28:53
82 Nigel Maddocks M40 MFR 00:28:54
83 Lisa Dunwell W40 NAC 00:28:58
84 Caroline Caren W40 MFR 00:29:07
85 Craig Wolstencroft M50 00:29:32
86 John Dunwell M50 NAC 00:29:40
87 Oliver Sykes Yr11B 00:29:46
88 Janette Gledhill W50 MFR 00:29:48
89 Jock Waddington M50 MFR 00:29:52
90 Maggie Watkins W50 MFR 00:29:58
91 Chris Hodgson MSEN 00:30:16
92 Lucy Connors WSEN MFR 00:30:21
93 Rob Temple MSEN 00:30:23
94 John Hills M40 00:30:25
95 Jason Coole M40 MFR 00:30:26
96 Ian Callister M60 MH 00:30:29
97 David Hodgson M50 NAC 00:30:32
98 Mike Connors M50 MFR 00:30:37
99 Ian Hughes M50 MFR 00:30:39
100 Lucy Ormsby Yr8G NAC 00:30:42
101 Lewis Caine Yr8B BHS 00:30:50
102 Tony Rowley M60 MFR 00:30:50
103 Nigel Comley M50 00:30:58
104 Jackie Ho MSEN 00:30:59
105 Graham Burden M40 00:31:26
106 Peter Cooper M60 MFR 00:31:34
107 Nicola Bowker W50 MFR 00:31:43
108 Michael Tait M50 MFR 00:31:46
109 Jane Rose W60 MFR 00:31:49
110 John Watterson M60 WAC 00:31:52
111 Becca Kelly W40 MFR 00:32:09
112 Chris Gledhill M50 00:32:17
113 Niamh Goddard W50 NAC 00:32:19
114 Jo Hawkins W40 00:32:50
115 Jacob Craine Yr8B 00:33:10
116 Paul Craine MSEN MFR 00:33:12
117 Rose Hooton W60 MFR 00:33:25
118 Maria Hull WSEN 00:33:35
119 Huw Jones M60 MFR 00:33:51
120 Kathyrn Hull WSEN MFR 00:34:07
121 Rosie Ormsby WSEN MFR 00:34:13
122 Nathan Holden MSEN 00:34:36
123 Beccy Miller WSEN 00:34:53
124 Dave Corrin M70 IOMVAC 00:35:05
125 Stephen Willmott M60 IOMVAC 00:35:14
126 Terri Salmon W50 MFR 00:35:34
127 Nicholas Bradley MSEN MFR 00:36:13
128 Amy Coole W40 00:36:37
129 Michael Ulyatt M50 00:36:42
130 Michelle Sherry W50 NAC 00:37:00
131 Ed Coole Yr9B BHS 00:37:16
132 Candice Jones W60 Lonely Goat 00:37:54
133 Jenna Gelling Yr8G 00:38:30
134 David Gelling M40 00:38:31
135 Sharon Cain W50 MH 00:38:43
136 Kathryn Holden Yr9G 00:38:49
137 Moira Hall W60 WAC 00:38:54
138 Rob Clynes M50 WAC 00:39:53
139 Sorcha Wade Yr8G 00:41:32
140 Chris Wade M40 MFR 00:41:32
141 Gina Buckross WSEN 00:41:35
142 Alan Pilling M70 IOMVAC 00:41:39
143 Jan Ulyatt W50 00:43:37
144 Denise Bridson W60 NAC 00:46:02
145 Simon Scott M40 MFR 00:46:50
146 Rosy Craine W40 MFR 00:46:51
147 Dixie Yardley-Scott Yr10G MFR 00:47:10
148 Lucas Stennett Yr9B NAC DNF