Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

24/07/2021 – Darren Holloway Memorial Race





  
Pos Name Category Club Time
1 Brennan Townshend MSEN Keswick AC 04:00:35
2 James Harris MSEN Ambleside AC 04:32:01
3 Sam Holding MSEN Cumberland Fell Runners 04:35:06
4 Peter Davies M40 Dark Peak Fell Runners 04:36:03
5 Tom Simpson MSEN Ambleside AC 04:54:06
6 Steve Jacques M40 04:56:05
7 Tom Sabey MSEN Netherhall AC 05:02:48
8 Barney Nikolich MSEN Pennine Fell Runners 05:09:36
9 Steve Birkinshaw M50 Borrowdale Fell Runners 05:12:36
10 Dave Ward M40 Pennine Fell Runners 05:12:49
11 Mark Purkis MSEN Varegg 05:14:48
12 Jack Redvers Harris MSEN Pennine Fell Runners 05:20:25
13 Eleanor Johnstone WSEN Pennine Fell Runners 05:21:05
14 Laurence Piercy MSEN Dark Peak Fell Runners 05:26:53
15 Mike Harrison M50 Cumberland Fell Runners 05:34:04
16 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 05:36:33
17 Paulius Peciura MSEN Westerlands Cross Country Club 05:45:20
18 Nicholas Hopley MSEN 05:48:00
19 Bryony Halcrow WSEN Ambleside AC 05:54:00
20 Charlotte Watson WSEN Varegg 06:03:55
21 Sarah Hodgson WSEN 06:12:20
22 Andrew Bromley MSEN Netherhall AC 06:16:20
23 Ryan Moody MSEN Ellenborough AC 06:17:59
24 Eleanor Wainwright WSEN Dark Peak Fell Runners 06:21:26
25 Lauren Munro-Bennett WSEN Ambleside AC 06:25:12
26 Paul Rowley M40 Pennine Fell Runners 06:25:23
27 John Tullie M60 Teviotdale Harriers 06:28:14
28 Kenny Short M50 Teviotdale Harriers 06:28:16
29 John Boothman M50 Barlick Fell Runners 06:30:56
30 David Fort M40 Clayton-le-Moors Harriers 06:32:38
31 Gary Bradley M50 Barlick Fell Runners 06:32:57
32 Paul Jackson M40 Dark Peak Fell Runners 06:34:52
33 Richard Tunnicliffe M40 06:37:50
34 Ralph Skrimshire M40 Dark Peak Fell Runners 06:42:59
35 Carlos Bedson M50 Cheshire Hill Racers 06:46:53
36 Jo Simpson WSEN Ambleside AC 06:56:24
37 Dominic Howell M40 Clayton-le-Moors Harriers 07:04:10
38 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 07:08:42
39 Robert Jarman MSEN Ripon Runners 07:09:29
40 Roy Gibson M60 Kendal Amateur Athletic Club 07:11:11
41 Matt Machouki M50 Scarborough Athletic Club 07:17:20
42 Paul Simpson M50 Ambleside AC 07:18:38
43 Harry Madgwick Lawton MSEN 07:23:01
44 Thomas Vasepuru MSEN Ochil Hill Runners 07:26:35
45 Christopher Snell MSEN Cumberland Fell Runners 07:27:11
46 Ann Cummings W60 Cumberland Fell Runners 07:27:19
47 Alex Fawcett M50 Ripon Runners 07:27:48
48 Crispin Halsall M50 Bowland Fell Runners 07:42:41
49 Chris Clay M40 Dark Peak Fell Runners 07:42:46
50 Jim Londesborough M50 07:48:32
51 Andrew Fullwood M50 Westerlands Cross Country Club 07:51:15
52 Barrie Thomason M50 Macclesfield Harriers & AC 07:55:58
53 Lisa Carter W50 Holcombe Harriers 07:55:59
54 Kirk Lusty M40 Clayton-le-Moors Harriers 07:56:00
55 John Skelton M40 Cumberland Fell Runners 08:00:38
56 Joanne Ellis W40 Pennine Fell Runners 08:16:31
57 Luke Cook MSEN Pennine Fell Runners 08:16:37
58 Dennis Kentrop M50 Macclesfield Harriers & AC Rtd
59 Jonny Martin MSEN Tri-Lakeland Rtd
60 Iain Moore M40 Macclesfield Harriers & AC Rtd
61 Boyd Brad M40 Pickering Running Club Rtd
62 John Ball M50 Rtd
63 Emanuela Castelnuovo W50 Clapham Chasers Rtd