Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

01/08/2021 – Kentmere Horseshoe





  
Pos Name Category Club Time
1 Jacob Adkin MSEN Keswick AC 01:22:20
2 Chris Richards MSEN Helm Hill Runners 01:23:43
3 Billy Cartwright MSEN Matlock Athletic Club 01:25:56
4 Daniel Haworth MSEN Matlock Athletic Club 01:28:24
5 Graham Rush MSEN Leeds City Athletic Club 01:29:26
6 Andrew Worster MSEN Calder Valley Fell Runners 01:29:29
7 Hannah Horsburgh WSEN Keswick AC 01:29:30
8 Mark Lamb MSEN Keswick AC 01:29:44
9 Joe Baxter MSEN Pudsey & Bramley AC 01:29:50
10 John Battrick MSEN Keswick AC 01:30:35
11 Darren Kay M50 Calder Valley Fell Runners 01:30:43
12 Ross Gollan MSEN Shettleston Harriers 01:30:55
13 James Kevan MSEN Horwich R M I Harriers 01:31:00
14 Garry Greenhow M40 Ambleside AC 01:31:07
15 Jack Agnew MSEN Mercia Fell Runners 01:32:00
16 Sam Fisher MSEN Howgill Harriers 01:32:09
17 Robert Jebb M45 Helm Hill Runners 01:32:21
18 Felix McGrath MSEN Bristol And West AC 01:32:30
19 Jonathan Cox MSEN Eden Runners 01:32:32
20 Dan Dry MSEN Ilkley Harriers AC 01:32:59
21 Matthew Elkington MSEN Ambleside AC 01:33:12
22 Jonathan Crickmore MSEN Dark Peak Fell Runners 01:33:26
23 Philip Rutter MSEN Helm Hill Runners 01:34:08
24 Harry Bolton MU23 Keswick AC 01:34:12
25 Tom Simpson MSEN Ambleside AC 01:35:13
26 Nathan Edmondson MSEN Ilkley Harriers AC 01:35:28
27 Ian Holmes M55 Bingley Harriers & AC 01:35:47
28 Sam Holding MSEN Cumberland Fell Runners 01:36:07
29 Sam Dixon MSEN Helm Hill Runners 01:36:28
30 Sam Stead MSEN Keswick AC 01:36:39
31 Alistair Thornton MSEN Howgill Harriers 01:36:46
32 Alasdair Russell MSEN Kendal Amateur Athletic Club 01:36:49
33 Adam Perry MSEN Helm Hill Runners 01:36:52
34 Edward Evans MSEN 01:36:54
35 Harry Stainton MSEN Black Combe Runners 01:37:03
36 Rob Fielding M45 01:37:28
37 Joseph Oldfield MSEN Matlock Athletic Club 01:37:34
38 Adam Osborne M40 Calder Valley Fell Runners 01:37:37
39 Scout Adkin WSEN Ambleside AC 01:37:41
40 Ed Hyland MSEN Calder Valley Fell Runners 01:37:45
41 Kieran Hodgson M45 Helm Hill Runners 01:37:52
42 Gavin Mulholland M50 Calder Valley Fell Runners 01:38:02
43 Josh Hartley MSEN Black Combe Runners 01:38:07
44 Josh Williams MSEN Dark Peak Fell Runners 01:38:12
45 Peter Davies M40 Dark Peak Fell Runners 01:38:23
46 Harry Holmes MSEN Matlock Athletic Club 01:38:35
47 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 01:38:39
48 Matthew Fretwell MSEN Settle Harriers 01:38:58
49 Victoria Wilkinson W40 Bingley Harriers & AC 01:39:24
50 Mark McGoldrick M40 Wharfedale Harriers 01:39:37
51 Nicholas Barber MSEN Helm Hill Runners 01:40:09
52 Kenny Richmond M50 Shettleston Harriers 01:40:20
53 Henry Webb MU23 Mercia Fell Runners 01:40:25
54 Joe Kenny MSEN Helm Hill Runners 01:40:48
55 Nichola Jackson WSEN Keswick AC 01:40:55
56 Bill Stewart M45 Borrowdale Fell Runners 01:41:05
57 Steve Jacques M40 01:41:13
58 Mark Purkis MSEN Varegg 01:41:28
59 Lewis Bowness MU23 Helm Hill Runners 01:41:48
60 Matthew Roberts M40 Calder Valley Fell Runners 01:41:58
61 Tom Day MSEN Keswick AC 01:42:02
62 Andrew Broadbent MSEN Helm Hill Runners 01:42:23
63 Will Acland M45 Helm Hill Runners 01:42:52
64 Sam Green MSEN Wharfedale Harriers 01:43:11
65 Liam Braby MSEN Carnethy Hill Racing Club 01:43:24
66 Paul Aitken M40 Helm Hill Runners 01:43:42
67 Graeme Brown M45 Todmorden Harriers 01:43:44
68 Dan Gilbert M45 Horwich R M I Harriers 01:43:46
69 Michael Malyon M40 Baildon Runners 01:43:49
70 Katherine Maltby WSEN Bristol And West AC 01:43:59
71 Andrew Jebb M40 Bingley Harriers & AC 01:44:26
72 Hannah Russell WSEN Helm Hill Runners 01:44:36
73 Matthew Atkinson MSEN Keswick AC 01:44:42
74 Andrew Cairns MSEN Skipton AC 01:45:01
75 Paul Cornock MSEN Shettleston Harriers 01:45:05
76 Lloyd Taggart M50 Manx Fell Runners 01:45:12
77 Caroline Lambert WSEN Middlesbrough AC (Mandale) 01:45:23
78 Will Carter MU23 Dark Peak Fell Runners 01:45:37
79 John Hunt M55 Dark Peak Fell Runners 01:45:42
80 Spencer Riley M45 Ambleside AC 01:45:48
81 Samuel Hooper MSEN Keswick AC 01:46:00
82 Philip Montgomery MSEN Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:46:05
83 Sharon Taylor W40 Helm Hill Runners 01:46:16
84 Nathanael Booker MSEN Macclesfield Harriers & AC 01:46:40
85 Ali Burns M40 Wharfedale Harriers 01:46:52
86 Ailish Graham WSEN Wharfedale Harriers 01:47:08
87 Matt Clark MSEN Ambleside AC 01:47:31
88 Harry Shuell MSEN Ambleside AC 01:47:42
89 Ethan Hassell MSEN Wharfedale Harriers 01:47:50
90 Ben Naylor MSEN Preston Harriers 01:47:56
91 James Baron M50 Helm Hill Runners 01:47:59
92 Emma Clayton WSEN 01:48:09
93 Calum Kitching MU23 Keswick AC 01:48:13
94 Paul Crabtree M50 Bingley Harriers & AC 01:48:19
95 Jack Eyre MSEN Eden Runners 01:48:37
96 Paul Reilly M40 Helm Hill Runners 01:48:44
97 Robert Green MSEN Achille Ratti 01:49:14
98 Ian Barnes M40 Ambleside AC 01:49:22
99 Jack Simpson MSEN Helm Hill Runners 01:49:46
100 Jonathan Denniss MSEN Ilkley Harriers AC 01:49:53
101 Adam Lomas MSEN Hyde Park Harriers 01:49:55
102 Sean Leckey MSEN Ambleside AC 01:50:25
103 Dave Prosser M55 Keswick AC 01:50:28
104 James Parsons M40 Helm Hill Runners 01:50:31
105 Joe Todd M45 Kendal Amateur Athletic Club 01:50:53
106 Jonathan Heaney M45 North Shields Polytechnic Club 01:51:03
107 Ross Litherland M45 Pennine Fell Runners 01:51:11
108 Daniel Pratt M40 Wharfedale Harriers 01:51:12
109 Ed Newbould MSEN Abbey Runners 01:51:16
110 Antonia Fan WSEN Ambleside AC 01:51:26
111 Ed Gamble M55 Cheshire Hill Racers 01:51:37
112 Helen Smith WSEN 01:51:52
113 Rob Harper M50 Ambleside AC 01:51:56
114 Craig Burrow M45 Helm Hill Runners 01:52:07
115 Seb Sillito M40 Helm Hill Runners 01:52:10
116 Chris Jackson MSEN Glossopdale Harriers 01:52:25
117 Adam Jackson M50 Northern Fells Running Club 01:52:35
118 Luke Cook MSEN Pennine Fell Runners 01:52:37
119 William Procter M60 Helm Hill Runners 01:52:47
120 Lawrence Basham M45 Keswick AC 01:52:51
121 Colin Walker M45 Pudsey & Bramley AC 01:52:54
122 Joe Waller MSEN Rossendale Harriers & AC 01:52:57
123 Hollie Orr WSEN Black Combe Runners 01:53:10
124 Robert Driscoll MSEN Black Combe Runners 01:53:22
125 Hamish Murray MSEN Keswick AC 01:53:26
126 Danny Aspinall MSEN Todmorden Harriers 01:53:28
127 Jacob Dyer M50 Helm Hill Runners 01:53:34
128 Simon Bell MSEN Baildon Runners 01:53:38
129 Jack Byrne MU23 Helm Hill Runners 01:53:45
130 Ian Woods M55 Ambleside AC 01:53:59
131 Annie Hassell WSEN Todmorden Harriers 01:54:09
132 Ben Fletcher M45 Bowland Fell Runners 01:54:11
133 James Wright M40 01:54:14
134 Nicholas Peat MU23 Helm Hill Runners 01:54:17
135 Darren Fishwick M50 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:54:32
136 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley AC 01:54:39
137 Norman Hayhurst M60 01:54:49
138 Ian Ferguson M60 Bingley Harriers & AC 01:55:08
139 David Ryder M45 FRA 01:55:10
140 Virgil Barton M45 Barlick Fell Runners 01:55:13
141 Javier Simon M45 01:55:20
142 Mike Holcroft MSEN Helm Hill Runners 01:55:26
143 Benjamin Hoyle M40 Barlick Fell Runners 01:55:40
144 Sarah Hodgson WSEN 01:55:59
145 Daniel Drinkall MSEN Ambleside AC 01:56:06
146 Simon Whittaker M40 Helm Hill Runners 01:56:11
147 Philip Pearson M60 Northern Fells Running Club 01:56:14
148 Danielle Ledbury WSEN Eden Runners 01:56:18
149 William Fish MSEN Dallam Running Club 01:56:35
150 Paul Sheard M55 Manx Fell Runners 01:56:56
151 James Kelly MSEN 01:57:02
152 Rob Downs M55 Cheshire Hill Racers 01:57:04
153 Ken Maynard M60 Sunderland Strollers 01:57:10
154 Sophie Likeman WSEN Cumberland Fell Runners 01:57:20
155 Simon Blunden M40 Helm Hill Runners 01:57:25
156 James Nicholson MSEN Carnethy Hill Racing Club 01:57:36
157 Andy Davies M50 Mercia Fell Runners 01:57:42
158 Mel Price W45 Mercia Fell Runners 01:57:47
159 Celia Powell WSEN Ambleside AC 01:57:50
160 Richard Wilson M40 Kendal Amateur Athletic Club 01:57:50
161 Mervyn Keys M60 Rossendale Harriers & AC 01:58:11
162 Gareth Lee MSEN 01:58:14
163 Finty Royle WU23 Chorley Athletic And Triathlon Club 01:58:25
164 David Griffin M60 Helm Hill Runners 01:58:40
165 Graham Pilling M40 Pudsey & Bramley AC 01:58:43
166 Jodie Gray WSEN Keswick AC 01:58:46
167 Niall Bourke M40 Pudsey & Bramley AC 01:58:48
168 James Halse M40 Dark Peak Fell Runners 01:59:18
169 John Horrocks MSEN Blackburn Harriers & AC 01:59:22
170 Jacob Tonkin MSEN Keswick AC 01:59:34
171 Pedro Thompson MSEN 01:59:47
172 Dave Nuttall M55 Bowland Fell Runners 01:59:52
173 Colin Jennings M45 Garstang Running Club 01:59:54
174 Paul Jeggo M60 Springfield Striders RC 02:00:01
175 Richard Sale MSEN Achille Ratti 02:00:10
176 Dan Walmsley M40 Highland Hill Runners 02:00:14
177 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 02:00:23
178 Richard Veitch M45 Esk Valley Fell Club 02:00:28
179 Matthew Baines MSEN 02:00:29
180 Chris Snell M40 Wharfedale Harriers 02:00:39
181 Roger Laycock M60 Settle Harriers 02:00:48
182 David Spence M50 Ambleside AC 02:01:20
183 David Banks M55 Kendal Amateur Athletic Club 02:01:37
184 Daniel Worsell MSEN 02:01:47
185 Paul Howard M45 Ilkley Harriers AC 02:01:55
186 Brian Hickey M55 FRA 02:01:57
187 Emma Bramley WSEN Durham City Harriers & AC 02:02:01
188 Richard Purser MSEN York Acorn Running Club 02:02:01
189 Tom Mitchell MSEN Marsden Racers 02:02:07
190 Mark Children MSEN Lonsdale Fell Runners 02:02:11
191 Tim Boland M45 Holcombe Harriers 02:02:23
192 John Bell MSEN Leven Valley AC 02:02:33
193 John Douglas M50 Allithwaite Running Club 02:02:45
194 James Haworth M50 Keswick AC 02:02:53
195 Julie Darigala W50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 02:03:02
196 Roy Gibson M60 Kendal Amateur Athletic Club 02:03:05
197 Rhona Marshall W40 Scarborough Athletic Club 02:03:05
198 Michael Elliott M40 Ambleside AC 02:03:11
199 Andy F MSEN 02:03:21
200 Joe Blackett M55 Dark Peak Fell Runners 02:03:56
201 Stephen Morran M65 Calder Valley Fell Runners 02:04:06
202 Kieran O'Prey MSEN Calder Valley Fell Runners 02:04:11
203 Natalie Beadle WSEN Ambleside AC 02:04:16
204 Colin Haughton M45 Pennine Fell Runners 02:04:21
205 Katherine Klunder WSEN Chorley Athletic And Triathlon Club 02:04:28
206 Tony Bolton M55 Northern Fells Running Club 02:04:34
207 Richard Liddell MSEN 02:04:36
208 Matthew Thomas MSEN 02:04:38
209 Jonathan Whitaker M55 Harrogate Harriers & AC 02:04:40
210 Crispin Halsall M50 Bowland Fell Runners 02:04:46
211 Andrew Douglas M45 Helm Hill Runners 02:04:52
212 Ben Burrell MSEN Porter Valley Plodders 02:04:53
213 Tom Smith M55 Bowland Fell Runners 02:04:59
214 Bianca Dyer W45 Helm Hill Runners 02:05:01
215 Jean Brown W50 Clayton-le-Moors Harriers 02:05:11
216 Tim Board M45 Holcombe Harriers 02:05:13
217 Victoria Thompson WSEN Helm Hill Runners 02:05:27
218 Dan Hoyle MSEN Durham Fell Runners 02:05:33
219 Neil Lyons MSEN Black Combe Runners 02:05:54
220 Rebecca Patrick W50 Todmorden Harriers 02:05:57
221 Victor Belshaw M60 Denbigh Harriers Running Club 02:05:57
222 Jonathan Cordle M55 Tri-Anglia Triathlon Club 02:06:03
223 Darren Graham M50 Todmorden Harriers 02:06:07
224 Chris Graham M45 Ambleside AC 02:06:19
225 Craig Blakey MSEN 02:06:20
226 Hinda Hardaker W45 Keighley & Craven AC 02:06:20
227 Jonny Cartwright M50 Stadium Runners 02:06:22
228 Matthew Calow MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:06:26
229 Declan Bulmer MSEN Wharfedale Harriers 02:06:27
230 Ben Fidrmuc MSEN 02:06:31
231 John Griffiths M55 Preston Harriers 02:06:41
232 D Croft M55 Macclesfield Harriers & AC 02:06:42
233 David Riding M40 Achille Ratti 02:06:46
234 Matthew Smith MSEN Achille Ratti 02:06:55
235 Nick Sebley M60 Black Combe Runners 02:07:02
236 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 02:07:20
237 Stuart Heaviside MSEN Barlick Fell Runners 02:07:27
238 Leigh Warburton M60 Bowland Fell Runners 02:07:34
239 David James M55 02:07:37
240 Peter Tayler M55 Black Combe Runners 02:07:40
241 Rowena Browne W55 Bowland Fell Runners 02:07:42
242 Andy Barnett M60 Dark Peak Fell Runners 02:07:45
243 Rachel Carter W45 Ilkley Harriers AC 02:07:51
244 Al Smithson MSEN Mersey Tri 02:07:56
245 Melanie Blackhurst W55 Todmorden Harriers 02:08:12
246 Matt Dumenil M40 Pennine Fell Runners 02:08:16
247 Nigel Maddocks M40 Manx Fell Runners 02:08:22
248 Mark Agnew M55 Mercia Fell Runners 02:08:25
249 Aileen O'Neill WSEN Helm Hill Runners 02:08:34
250 Eleanor Wainwright WSEN Dark Peak Fell Runners 02:08:36
251 Carlos Bedson M50 Cheshire Hill Racers 02:08:46
252 Giles Hawking M45 York Knavesmire Harriers 02:08:53
253 David McGrath M40 02:08:57
254 Ian Stephenson M60 Ambleside AC 02:08:58
255 Mark Coffey M50 02:09:03
256 James Robinson MSEN 02:09:07
257 Deborah Gowans W55 Accrington Road Runners 02:09:08
258 Graham Stevens M45 Holcombe Harriers 02:09:13
259 Simon Entwisle M65 Pennine Fell Runners 02:09:20
260 Karl Tumelty M40 Black Combe Runners 02:09:23
261 David Kyriacou MSEN Leven Valley AC 02:09:32
262 Dave Collins M65 Todmorden Harriers 02:09:38
263 Alex Mason MU23 Dark Peak Fell Runners 02:09:40
264 Daniel Brookfield MSEN 02:09:43
265 Mark Fleming M50 Keswick AC 02:09:46
266 Dave Stephenson M55 Bingley Harriers & AC 02:09:59
267 Lyn Thompson W65 Keswick AC 02:10:04
268 Andrew Shelbourne M55 Holmfirth Harriers AC 02:10:15
269 Peter Shelley M50 Ilkley Harriers AC 02:10:19
270 Andy Haines M40 Holcombe Harriers 02:10:27
271 John Garnett M55 Settle Harriers 02:10:28
272 Chris Curtis M55 Northern Fells Running Club 02:10:40
273 Andy Thompson M40 Helm Hill Runners 02:10:47
274 Howard Dracup MSEN Helm Hill Runners 02:10:49
275 Joanne Worboys-Hodgson W50 Denby Dale Athletics Club 02:11:07
276 Shaun Jackson M50 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:11:16
277 Tim Chadwick MSEN Skipton AC 02:11:21
278 Patrick McIver M55 Black Combe Runners 02:11:28
279 Laura Robertson WSEN Dark Peak Fell Runners 02:11:41
280 Joanne Ellis W40 Pennine Fell Runners 02:11:49
281 Paul Law M40 Helm Hill Runners 02:11:51
282 Anna Jane Meeks W60 Borrowdale Fell Runners 02:11:52
283 Sally Bennett WU23 02:12:01
284 Peter German M40 Helm Hill Runners 02:12:04
285 Joe Wenman MSEN Bristol Trail Runners 02:12:05
286 Tony Little M45 Bowland Fell Runners 02:12:09
287 Jane Searle W55 Dark Peak Fell Runners 02:12:15
288 Jake Bishop MSEN 02:12:16
289 Heidi Dyson WSEN Keswick AC 02:12:17
290 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners 02:12:18
291 Bethan Nadin WSEN Dark Peak Fell Runners 02:12:32
292 Ellie Crownshaw WSEN Dark Peak Fell Runners 02:12:44
293 Zulma Edmondson W45 Manchester YMCA Harriers 02:12:45
294 Brian Hainsworth M45 Nidd Valley Road Runners 02:12:46
295 Hannah Cairns WSEN Skipton AC 02:12:53
296 Gavin Pittman MSEN Marsden Racers 02:13:14
297 Lance Taylor MSEN Hogweed Trotters 02:13:23
298 Aaron Roberts MSEN 02:13:35
299 Dawn Hosking W45 Durham Fell Runners 02:13:46
300 Simon Collins M40 York Knavesmire Harriers 02:13:59
301 Paul Taylor M50 Darwen Dashers 02:14:24
302 Tom Hall MSEN 02:14:29
303 Lesley Watson W45 Bingley Harriers & AC 02:14:31
304 Sally Gilliver W60 Wilmslow Running Club 02:14:39
305 Marie Robson W50 Helm Hill Runners 02:14:52
306 Malcolm McMillan M40 Helm Hill Runners 02:14:55
307 David Cowburn M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:15:01
308 David Brock M60 Orion Harriers 02:15:11
309 Nina Mason W45 Elvet Striders 02:15:13
310 Katherine Downie WSEN Keswick AC 02:15:20
311 Gavin Roper M40 Calder Valley Fell Runners 02:15:36
312 Charlie Whipp M40 Manx Fell Runners 02:15:50
313 Raymond Gill M60 Helm Hill Runners 02:15:53
314 Meg Stuart WSEN Helm Hill Runners 02:16:03
315 Andrew Greenstock M45 02:16:16
316 Bill Beckett M55 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:16:17
317 Toby Sydes M50 Calder Valley Fell Runners 02:16:19
318 David Crout M50 Keswick AC 02:16:28
319 Ian Maudsley M45 02:16:46
320 Paul Jennings M55 Cumberland Fell Runners 02:16:50
321 Paul Rowland M60 Pennine Fell Runners 02:16:58
322 Dan Lounds M50 02:17:05
323 Mark Collinson M40 02:17:15
324 Ann-Marie Jones W65 Macclesfield Harriers & AC 02:17:23
325 Catherine Litherland W40 Pennine Fell Runners 02:17:30
326 Stephen Myers M55 Holcombe Harriers 02:17:46
327 James Nettleton MSEN 02:17:51
328 Trudy Beetham W45 Keswick AC 02:17:53
329 Matthew Wilcock M50 Trawden Athletic Club 02:17:55
330 Mark Law M55 Holmfirth Harriers AC 02:18:31
331 Tom Mcgaff M65 Cheshire Hill Racers 02:18:37
332 Greg Webster M50 Holcombe Harriers 02:18:39
333 Robert Rose M40 02:18:47
334 Jon Royle M50 Red Rose Road Runners 02:19:00
335 Martin Quinn M45 Chorley Athletic And Triathlon Club 02:19:05
336 Joe Nerini MSEN Calder Valley Fell Runners 02:19:09
337 John Singh MSEN Saltaire Striders 02:19:17
338 John Bowskill M40 02:19:45
339 Nathan Gibson MSEN 02:19:48
340 Dan Cooke MSEN South Shields Harriers & AC 02:19:52
341 Alex Hayes MSEN 02:19:54
342 Alison Wainwright W50 Dark Peak Fell Runners 02:20:04
343 Chris Lowe M40 02:20:25
344 Charlotte White WSEN Mercia Fell Runners 02:20:46
345 Tim Murray M60 Helm Hill Runners 02:20:50
346 Graeme English MSEN Helm Hill Runners 02:20:56
347 Shirley Murray WSEN Keswick AC 02:21:02
348 Nick Graham M40 02:21:22
349 Simon Daws M65 Mercia Fell Runners 02:21:26
350 David Littler M55 Bowland Fell Runners 02:21:28
351 Keith G Holmes M65 Dark Peak Fell Runners 02:22:01
352 Becky Weight W60 Bingley Harriers & AC 02:22:03
353 Alice Slattery WU23 Helm Hill Runners 02:22:19
354 Karon Forster W55 Spectrum Striders 02:22:29
355 Dave Baglee M55 Eden Runners 02:22:45
356 Jenny Lyon W40 Dallam Running Club 02:22:48
357 Kerry Cornforth W50 Keswick AC 02:22:56
358 Pat Goodall W65 Totley AC 02:23:07
359 Ian Haigh M50 Southwell Running Club 02:23:08
360 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners 02:23:23
361 Aaron Walmsley MSEN Bowland Fell Runners 02:23:25
362 John Rainford M60 Preston Harriers 02:23:27
363 Sara Staniek W55 Ambleside AC 02:23:47
364 Adrian Baker M60 Dark Peak Fell Runners 02:24:12
365 Kate Mansell W50 Todmorden Harriers 02:24:18
366 Cass Chisholm WSEN Calder Valley Fell Runners 02:24:23
367 Eleanor Claringbold WSEN Black Combe Runners 02:24:24
368 Andrea Frost W50 Macclesfield Harriers & AC 02:24:45
369 Nicholas Jackson MSEN Manchester YMCA Harriers 02:24:58
370 Ruth Bell WSEN Vegan Runners UK 02:24:59
371 Edward Beards M55 Mercia Fell Runners 02:25:01
372 David Appleyard M55 Helm Hill Runners 02:25:34
373 Martin Farrar M55 Wharfedale Harriers 02:26:09
374 Stephen Forster M50 Wharfedale Harriers 02:26:15
375 Lucy Downham WSEN Ambleside AC 02:26:15
376 Ann Howell WSEN 02:26:36
377 Callum Mole MSEN 02:26:36
378 Sarah Moon W45 02:26:38
379 Seren Darrell MSEN Vegan Runners UK 02:26:46
380 Andy Watts M70 Cheshire Hill Racers 02:26:59
381 Randolph Haggerty M50 Kirkstall Harriers 02:27:34
382 Honor Thompson W40 Skelmersdale Boundary Harriers 02:27:39
383 Rebecca Wadeson WSEN Skelmersdale Boundary Harriers 02:27:41
384 Liz Whitfield W40 Spectrum Striders 02:27:43
385 Kevin Bray M60 Morpeth Harriers & AC 02:27:55
386 Aaron Hargreaves MSEN Marsden Racers 02:27:58
387 David Gould M65 Mercia Fell Runners 02:28:03
388 Helen Heaney W45 North Shields Polytechnic Club 02:28:07
389 Anita Barker W50 Cumberland Fell Runners 02:28:20
390 Les Barker M50 Cumberland Fell Runners 02:28:27
391 Darren Parker M55 Cumberland Fell Runners 02:28:37
392 Jon Bale M55 Cheshire Hill Racers 02:28:43
393 Steve Wathall M60 Black Combe Runners 02:29:03
394 Ben Mason M40 Calder Valley Fell Runners 02:29:21
395 Jim Downie M70 Keswick AC 02:29:33
396 Andrew Walmsley M65 02:29:35
397 John Orrell M55 Blackburn Harriers & AC 02:29:39
398 Daniel Pritchard MSEN Chorlton Runners 02:29:41
399 Wayne McIntosh MSEN Clayton-le-Moors Harriers 02:29:45
400 Jo Cater W50 Helm Hill Runners 02:30:01
401 Mary Ockenden W60 Bowland Fell Runners 02:30:03
402 Sue Haslam W65 Scarborough Athletic Club 02:30:07
403 David Tait M70 Dark Peak Fell Runners 02:30:36
404 Amanda Graham W50 Cumberland Fell Runners 02:30:43
405 Paul Davison M40 Howgill Harriers 02:30:46
406 Michael McLoughlin M65 Preston Harriers 02:31:01
407 Andrew Turner M55 Ambleside AC 02:31:07
408 Craig Partridge M50 Altrincham & District Athletic Club Limited 02:31:19
409 Max Howard M60 02:31:27
410 Louise Brown W50 Keswick AC 02:31:47
411 Andy Ginty M50 Lostock AC 02:32:08
412 John Appleby M55 Holcombe Harriers 02:32:33
413 Luke Gibson MSEN South Shields Harriers & AC 02:32:42
414 Wendy Dodds W70 Dallam Running Club 02:32:45
415 Ruth Stanley WSEN Cumberland Fell Runners 02:33:34
416 Chris Farrimond MSEN Chorley Athletic And Triathlon Club 02:33:39
417 Debbie Hope W50 Settle Harriers 02:33:51
418 Fiona Carmody WSEN Settle Harriers 02:34:02
419 Teresa De Curtis W45 Clayton-le-Moors Harriers 02:34:59
420 Andrew Johnson M60 York Knavesmire Harriers 02:35:40
421 Andrew Russell M55 Helm Hill Runners 02:35:56
422 Kenny Forster M60 Spectrum Striders 02:36:06
423 Les Cavill M60 Morpeth Harriers & AC 02:36:24
424 Jo Wilcox W50 Helm Hill Runners 02:36:38
425 Paul Swyers M55 Holcombe Harriers 02:37:22
426 Vicky Atkinson W45 Helm Hill Runners 02:37:38
427 Gwenda Cavill W55 Northumberland Fell Runners 02:37:53
428 Graham Metcalfe M40 Helm Hill Runners 02:38:38
429 Nigel Horney M60 Keswick AC 02:38:40
430 Peter Murray M50 York Acorn Running Club 02:38:51
431 Andrew Kay M60 Dallam Running Club 02:39:10
432 Lisa Carter W50 Holcombe Harriers 02:39:24
433 Denise Tunstall W55 Durham Fell Runners 02:40:48
434 Richard Fletcher M50 FRA 02:41:13
435 Timothy Horrocks M55 Pennine Fell Runners 02:41:38
436 Charlotte Wetton WSEN Calder Valley Fell Runners 02:42:04
437 Gary Mason M50 Northumberland Fell Runners 02:42:36
438 Simon Moriarty M50 Holcombe Harriers 02:43:40
439 Shona Moore WSEN Mersey Tri 02:43:50
440 Graham McAra M65 Cheshire Hill Racers 02:43:56
441 Phil Hancock M50 Horsforth Fellandale Club 02:45:17
442 Ronald Rees M65 Pennine Fell Runners 02:45:33
443 Jamie Hutchinson M50 02:45:42
444 David Downes M65 WCOC 02:46:13
445 Fiona English WSEN Helm Hill Runners 02:46:41
446 Mike Hind M70 Borrowdale Fell Runners 02:46:41
447 Sarah Senior W50 Helm Hill Runners 02:47:12
448 Fiona Glen W45 Clayton-le-Moors Harriers 02:47:26
449 Adrian Dixon M70 FRA 02:47:47
450 Alan Curry M50 02:47:58
451 May Crawford W40 Helm Hill Runners 02:49:08
452 Lesley Malarkey W70 Keswick AC 02:49:35
453 Alison Wright W55 Cumberland Fell Runners 02:50:53
454 Eddie Dealtry M70 Kendal Amateur Athletic Club 02:52:33
455 John Armstrong M65 Ambleside AC 02:52:37
456 William Pritchard MSEN 02:52:48
457 Ken Jones M70 Dark Peak Fell Runners 02:53:35
458 Paul Bisby M55 02:53:51
459 Martin Walsh M70 Bowland Fell Runners 02:54:20
460 Nick Harris M70 Rossendale Harriers & AC 02:55:09
461 Peter Bellis M65 Bolton United Harriers & AC 02:56:06
462 Tom Mitchell M60 Tricentral 03:01:35
463 Keith Fazey M65 03:02:49
464 Tom Crowther MSEN 03:03:01
465 Alan McGuinness M65 Rossendale Harriers & AC 03:04:38
466 Ian Hirst M60 FRA 03:06:05
467 Colin Griffiths M65 Ambleside AC 03:07:17
468 Monica Staniek WSEN 03:12:30
469 Sarah Wild W40 Cumberland Fell Runners 03:12:31
470 Raymond Brown M80 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 03:16:23
471 Sean Constantine M50 Holcombe Harriers 03:17:24
472 Michael Crook M70 Horwich R M I Harriers 03:17:27
473 Michael Brooke M70 03:25:45
474 Mark Fowell M55 Rolls Royce Harriers 03:33:12
475 Pamela Moriarty W45 Holcombe Harriers 03:36:26
476 Robert Shields M75 Milburn Harriers 03:39:08
477 Denis Bland M65 03:39:12
478 Patty Davies W50 Helm Hill Runners 03:52:26
479 Michelle Stephens W50 DNF
480 Eve Pannone WU23 Eden Runners DNF
481 Tom Gomersall M40 Bingley Harriers & AC DNF