Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

04/09/2021 – H B 21





  
Pos Name Category Club Time
1 Chris Richards MSEN Helm Hill Runners 00:57:31
2 Jacob Adkin MSEN Keswick AC 00:58:16
3 Matthew Elkington MSEN Ambleside AC 00:59:28
4 Hannah Horsburgh WSEN Keswick AC 01:00:43
5 Tom Wood MU23 Eryri Harriers 01:01:19
6 Mark Lamb MSEN Keswick AC 01:01:29
7 Robert Jebb M40 Helm Hill Runners 01:01:36
8 Garry Greenhow M40 Ambleside AC 01:02:04
9 John Battrick MSEN Keswick AC 01:02:20
10 Harry Bolton MU23 Keswick AC 01:02:21
11 Darren Kay M50 Calder Valley Fell Runners 01:02:42
12 Jack Agnew MSEN Mercia Fell Runners 01:03:04
13 Andrew Worster MSEN Calder Valley Fell Runners 01:03:05
14 Ben Sharrock MU23 Ambleside AC 01:03:52
15 Dan Dry MSEN Ilkley Harriers AC 01:03:58
16 Karl Gray M50 Calder Valley Fell Runners 01:04:17
17 Carl Bell MSEN Keswick AC 01:04:22
18 Jack Wright MSEN Ambleside AC 01:04:31
19 Chet Gillespie MU23 Axe Valley Runners 01:05:14
20 Mark McGoldrick M40 Wharfedale Harriers 01:05:28
21 Steven Hebblethwaite MSEN Keswick AC 01:05:46
22 Philip Rutter MSEN Helm Hill Runners 01:05:53
23 Gavin Mulholland M50 Calder Valley Fell Runners 01:06:21
24 Owen Beilby M40 Wharfedale Harriers 01:06:32
25 Gregor Malcolm MU23 Edinburgh University Hare And Hounds 01:06:49
26 Bill Stewart M40 Borrowdale Fell Runners 01:07:03
27 Rob Fielding M40 01:07:11
28 Adam Perry MSEN Helm Hill Runners 01:07:19
29 Kenny Richmond M50 Shettleston Harriers 01:07:32
30 Robert Hope M40 Pudsey & Bramley AC 01:07:40
31 Matthew Fretwell MSEN Settle Harriers 01:07:43
32 Kieran Hodgson M40 Helm Hill Runners 01:07:53
33 Brian Pennington M40 Howgill Harriers 01:08:19
34 Graham Rush MSEN Leeds City Athletic Club 01:08:27
35 Will Veitch M40 Borrowdale Fell Runners 01:08:30
36 Scout Adkin WSEN Ambleside AC 01:08:42
37 Ben Abdelnoor M40 Ambleside AC 01:08:58
38 David Birch M50 Keswick AC 01:09:21
39 Gary Priestley MSEN Salford Harriers & AC 01:09:29
40 Michael Ainsworth MSEN Helm Hill Runners 01:09:50
41 Andy Laycock MSEN Clayton-le-Moors Harriers 01:10:10
42 Will Herman M40 Wharfedale Harriers 01:10:19
43 Emma Gould WSEN Helm Hill Runners 01:10:24
44 Daniel Jones MSEN Eden Runners 01:10:56
45 Andrew Schofield M50 Borrowdale Fell Runners 01:11:08
46 Sam Green MSEN Wharfedale Harriers 01:11:10
47 Ailish Graham WSEN Wharfedale Harriers 01:11:19
48 John Butters M40 Northumberland Fell Runners 01:11:33
49 Will Acland M40 Helm Hill Runners 01:11:40
50 Caroline Lambert WSEN Middlesbrough Ac (Mandale) 01:11:52
51 Paul Reilly M40 Helm Hill Runners 01:11:57
52 Ted Mason M40 Wharfedale Harriers 01:12:03
53 Andrew Peace M50 Bingley Harriers & AC 01:12:15
54 Elsie Butler WSEN Howgill Harriers 01:12:20
55 John Hunt M50 Dark Peak Fell Runners 01:13:04
56 Alistair Palmer MSEN Preston Harriers 01:13:04
57 Andrew Cox MSEN Moorfoot Runners 01:13:10
58 Jack Eyre MSEN Eden Runners 01:13:13
59 Sharon Taylor W40 Helm Hill Runners 01:13:17
60 James Baron M50 Helm Hill Runners 01:13:46
61 Dave Prosser M50 Keswick AC 01:14:28
62 Mark BurleyLinked In MSEN Macclesfield Harriers & AC 01:14:30
63 Antonia Fan WSEN Ambleside AC 01:14:43
64 Craig Gath M40 Easingwold Running Club 01:14:54
65 Jamie Partridge MSEN Eden Runners 01:14:59
66 Mac Findlay MSEN 01:15:05
67 Andy Berry MSEN Keswick AC 01:15:27
68 Scott Morley MSEN Eden Runners 01:15:29
69 Dom Leckie MSEN Todmorden Harriers 01:15:42
70 Des Crowe M60 Penicuik Harriers 01:15:43
71 Graeme Sibson M40 Keswick AC 01:16:08
72 John Atyeo M50 Mercia Fell Runners 01:16:11
73 Catherine Williamson WSEN Loftus & Whitby AC 01:16:20
74 Chris Roberts M40 Ambleside AC 01:16:42
75 Owain Hunt Williams MSEN Eryri Harriers 01:16:56
76 Emlyn Owen M40 Eryri Harriers 01:17:01
77 Jack Foxall M40 Dark Peak Fell Runners 01:17:03
78 Claire Duck WSEN Leeds City Athletic Club 01:17:07
79 Philip Pearson M60 Northern Fells Running Club 01:17:25
80 Rachel Pilling WSEN Pudsey & Bramley AC 01:18:07
81 Mervyn Keys M60 Rossendale Harriers & AC 01:18:18
82 Jon Morgan M50 Dark Peak Fell Runners 01:18:32
83 Peter Coates M40 Clayton-le-Moors Harriers 01:18:47
84 Eve Pannone WU23 Eden Runners 01:18:58
85 Phil Done MSEN 01:19:01
86 Dave Nuttall M50 Bowland Fell Runners 01:19:16
87 Daniel Pratt M40 Wharfedale Harriers 01:19:33
88 Jon Green M40 Preston Harriers 01:19:41
89 Jodie Gray WSEN Keswick AC 01:19:50
90 Andy F MSEN 01:19:56
91 Mel Price W40 Mercia Fell Runners 01:20:06
92 Duncan Ball M60 Penicuik Harriers 01:20:11
93 Liam Collins MSEN RAF Triathlon 01:20:15
94 Virgil Barton M40 Barlick Fell Runners 01:20:24
95 Peter Eccleston MSEN Eden Runners 01:21:06
96 Caroline Marwick WSEN Highland Hill Runners 01:21:08
97 Ken Maynard M60 Sunderland Strollers 01:21:19
98 Brian Hickey M50 FRA 01:21:27
99 Sue Richmond W40 Pennine Fell Runners 01:21:33
100 George King MSEN Helm Hill Runners 01:21:45
101 Philip Metcalf M40 Borrowdale Fell Runners 01:22:07
102 Bianca Dyer W40 Helm Hill Runners 01:22:20
103 Heather Anderson W40 Fife Athletic Club 01:22:32
104 Alan Smith M60 Deeside Runners 01:22:51
105 Paul Jeggo M60 Springfield Striders RC 01:23:02
106 John Rainford M60 Preston Harriers 01:23:28
107 Victor Belshaw M60 Denbigh Harriers Running Club 01:23:38
108 Jean Powell W50 Wharfedale Harriers 01:24:07
109 John Tullie M60 Teviotdale Harriers 01:24:25
110 Adam Malloy MSEN Northumberland Fell Runners 01:24:43
111 Tom Matthew M50 Bowland Fell Runners 01:25:10
112 Julie Darigala W50 Penistone Footpath Runners & Athletic Club 01:25:31
113 Charlie Day MSEN Ambleside AC 01:25:55
114 Andy Barnett M60 Dark Peak Fell Runners 01:26:03
115 Chris Rowe M40 North Shields Polytechnic Club 01:26:11
116 Deborah Gowans W50 Accrington Road Runners 01:26:47
117 Antony Scott M50 Watercrook Warriors 01:26:55
118 Dan Mead MSEN Bowland Fell Runners 01:26:58
119 Richard Veitch M40 Esk Valley Fell Club 01:27:08
120 David Bowes MSEN Eden Runners 01:27:26
121 Rowena Browne W50 Bowland Fell Runners 01:27:31
122 Maya Todd McIntyre WU23 Rushcliffe AC 01:27:34
123 Danny McIntyre M50 Rushcliffe AC 01:27:35
124 Marie Robson W50 Helm Hill Runners 01:27:39
125 Helen Thornhill WU23 Pudsey & Bramley AC 01:28:12
126 Sean Robinson M40 Howgill Harriers 01:28:55
127 John Jones M60 Helm Hill Runners 01:29:18
128 Lucy Spain WSEN Helm Hill Runners 01:29:37
129 David Armstrong M60 Northumberland Fell Runners 01:29:54
130 John Garnett M50 Settle Harriers 01:32:20
131 Steve Jones M40 Keswick AC 01:32:57
132 Deborah Millington W50 Mercia Fell Runners 01:33:34
133 Jon Sharples M60 Clayton-le-Moors Harriers 01:34:03
134 Richard Byers M50 Cheshire Hill Racers 01:34:56
135 Brian Thompson M60 Helm Hill Runners 01:35:28
136 Geoffrey Gough M60 Clayton-le-Moors Harriers 01:35:43
137 Ian Hodgson M50 FRA 01:35:47
138 Keith G Holmes M60 Dark Peak Fell Runners 01:36:24
139 Richard Sale MSEN Achille Ratti 01:36:33
140 Dave Keeling M50 Cheshire Hill Racers 01:36:59
141 Wilfred Bell M60 Howgill Harriers 01:39:25
142 Dominic Davis MSEN Eden Runners 01:39:29
143 Karon Forster W50 Spectrum Striders 01:39:36
144 David Appleyard M50 Helm Hill Runners 01:39:47
145 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners 01:39:55
146 Cass Chisholm WSEN Calder Valley Fell Runners 01:40:08
147 Andy Monk M60 Howgill Harriers 01:40:13
148 Caroline Harding W40 Pudsey & Bramley AC 01:40:25
149 Ellie Crownshaw WSEN Dark Peak Fell Runners 01:41:07
150 David Burton M60 Keswick AC 01:41:23
151 Nick Andralojc M60 Harrogate Harriers & AC 01:42:13
152 Tim Murray M60 Helm Hill Runners 01:42:22
153 Emily Barnett WU23 Dark Peak Fell Runners 01:42:38
154 Wesley Cole M40 01:43:06
155 David Gould M60 Mercia Fell Runners 01:44:34
156 Mark Bush M40 Dark Peak Fell Runners 01:45:03
157 John Collier M60 Wesham Road Runners & AC 01:45:10
158 Kim Taylor W60 Northumberland Fell Runners 01:45:15
159 Jane Verity W50 Howgill Harriers 01:45:32
160 Kenny Forster M60 Spectrum Striders 01:45:35
161 Trevor Symonds M60 Northern Fells Running Club 01:45:57
162 Mark Wallwork M60 Burnden Road Runners 01:46:01
163 Louise Brown W50 Keswick AC 01:46:09
164 Dave Kershaw M60 01:47:36
165 Vicky Atkinson W40 Helm Hill Runners 01:47:39
166 Victoria Upton WSEN Helm Hill Runners 01:47:56
167 Graham McAra M60 Cheshire Hill Racers 01:52:49
168 Jessica Williams W40 Keswick AC 01:54:12
169 Paul Davison M40 Howgill Harriers 01:57:25
170 Olga Wiggins W40 Preston Harriers 02:04:34
171 Mark Fields MSEN 02:05:05
172 Mike Hind M70 Borrowdale Fell Runners 02:06:19
173 Dan Simmons M60 Harrogate Harriers & AC 02:59:03
174 Antonio Cardinale M70 Otley AC 03:19:24
175 Jack Walton MU23 Keighley & Craven AC DNF
176 Alice Goodall WU23 Edinburgh University Hare And Hounds DNF
177 Martin Howard MU23 Calder Valley Fell Runners DNF
178 Tom Saville MSEN Dark Peak Fell Runners DNF