Search for a race


Browse by year


Recently added


Submit results

  • Do you have results you want displayed here? Submit them.

18/08/2021 – Ragleth Inn





  
Pos Name Category Club Time
1 Henry Webb MU23 Mercia Fell Runners 00:30:57
2 Stuart Smith MSEN Shrewsbury AC 00:31:24
3 Thomas Roo MSEN Mercia Fell Runners 00:31:48
4 John Atyeo M50 Mercia Fell Runners 00:33:14
5 Matt Marston MSEN Mercia Fell Runners 00:33:23
6 Oli Cox MSEN 00:33:25
7 Jordan Stamp MSEN Telford AC 00:33:31
8 Mel Price F40 Mercia Fell Runners 00:33:32
9 Tim Werrett M40 Mercia Fell Runners 00:34:05
10 Richard Bate MSEN Mercia Fell Runners 00:35:16
11 Neil Gerrity M40 Newcastle Staffs AC 00:35:22
12 Nicola Richards F40 Mercia Fell Runners 00:35:25
13 Chris Doran M40 Telford Harriers 00:35:31
14 Dave Farrow M50 Mercia Fell Runners 00:35:34
15 Robert Sannwald-Dunn MSEN 00:35:43
16 Graham Jones M60 Shrewsbury AC 00:35:55
17 Mark Agnew M50 Mercia Fell Runners 00:36:16
18 Paul Beeson M50 Maldwyn Harriers 00:36:54
19 Robin Bacon M50 Mercia Fell Runners 00:37:36
20 Jules Toone FSEN 00:37:51
21 Calvin Wright M50 Shropshire Shufflers 00:37:54
22 Simon Pipe M60 Mercia Fell Runners 00:38:05
23 Charlotte White FSEN Mercia Fell Runners 00:38:46
24 Dominic Williams M40 00:39:03
25 Peter Holmes M40 Whitchurch Whippets 00:39:06
26 Sam Jones MSEN Mercia Fell Runners 00:39:07
27 Lee Murphy M40 00:39:21
28 Simon Daws M60 Mercia Fell Runners 00:39:33
29 Miriam Jones-Walters FSEN Shrewsbury AC 00:39:58
30 Will Hopwood MSEN 00:40:07
31 Richard Monksmith M40 Delamere Spartans 00:40:20
32 Guy Holloway M40 Bayston Hill Salad Dodgers 00:40:46
33 Edward Beards M50 Mercia Fell Runners 00:40:54
34 Oliver Jones MSEN 00:41:10
35 Keith Burgess M50 00:41:28
36 Kevin Jones M40 Maldwyn Harriers 00:41:45
37 Danny Beeson MSEN Maldwyn Harriers 00:42:10
38 Tim Jones M50 Croft Ambrey RC 00:42:18
39 Robert Taylor M70 Pennine Fell Runners 00:42:27
40 David Manuel M40 Maldwyn Harriers 00:43:50
41 David Gould M60 Mercia Fell Runners 00:44:13
42 Lucy Cambridge F40 Erme Valley Harriers 00:44:24
43 Jon Clements M40 00:44:31
44 Craig Teckoe M40 Telford Harriers 00:44:54
45 Guy Whitmarsh M70 Croft Ambrey RC 00:45:02
46 Vicky Henderson F50 Corsham Running Club 00:45:04
47 Richard Palmer M40 Telford Harriers 00:45:06
48 Mark Lampitt MSEN 00:45:22
49 Sarah Cordingley F40 Maldwyn Harriers 00:45:22
50 Stella Denniss F40 00:45:27
51 Eddie Lesniak M60 Achille Ratti 00:45:30
52 Karl Davies M50 Mercia Fell Runners 00:45:58
53 Ifan Jones M50 Maldwyn Harriers 00:46:18
54 Michael Hadland M50 Mercia Fell Runners 00:46:56
55 Dave Perry M50 Shropshire Shufflers 00:47:38
56 Philip Hadland M60 Mercia Fell Runners 00:47:52
57 Ian Hosley M40 00:48:04
58 Christopher Weston MSEN 00:48:42
59 Glyn Fletcher M50 Maldwyn Harriers 00:49:06
60 Kevin Cronshey M40 00:49:26
61 Mark Hall M60 Wrekin Road Runners 00:49:43
62 Gary Gunner M70 Croft Ambrey RC 00:49:49
63 James Rainbow M40 Whitchurch Whippets 00:49:51
64 Stephen Riley M40 Shropshire Shufflers 00:50:58
65 Paul Fotheringham M60 00:51:28
66 Stephanie King F50 Croft Ambrey RC 00:51:36
67 Richard Paddock M60 Mercia Fell Runners 00:51:40
68 Sarah Thurley FSEN 00:57:35
69 Elizabeth Featherstone F50 Whitchurch Whippets 00:57:35
70 Colin Downey M60 Mercia Fell Runners 00:59:25
71 Josephine Fotheringham F60 01:00:02