Results: Sun 19 May 2019 — Lantern Pike Dash
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Simon Bailey | M | Mercia FR | 00:10:48 |
2 | Sam Soles | MU17 | Buxton & District AC | 00:11:31 |
3 | Luke Cook | M | Pennine FR | 00:12:41 |
4 | Chris Jackson | M | Pennine FR | 00:12:48 |
5 | Edward Rawson | MU23 | AM Mayhem | 00:12:52 |
6 | Lee Ashwood | M45 | Disley Runners | 00:12:56 |
7 | Jason Brunnock | M | Buxton & District AC | 00:12:58 |
8 | Tony Robson | M | Pennine FR | 00:13:38 |
9 | Dan Croft | M50 | Macclesfield Harriers & AC | 00:13:50 |
10 | Lucy Bednall | FU17 | Buxton & District AC | 00:14:05 |
11 | Caleb Winfield | MU15 | Buxton & District AC | 00:14:27 |
12 | Stephen Nicholls | M | Wigan & District Harriers & AC | 00:14:29 |
13 | Paul Skuse | M40 | Glossopdale Harriers | 00:14:31 |
14 | Matthew Hulley | M40 | Pennine FR | 00:14:42 |
15 | Matthew Pink | M45 | Pennine FR | 00:15:15 |
16 | Martin Thomson | M40 | Buxton & District AC | 00:15:25 |
17 | Rachel Evatt | F | Goyt Valley Striders | 00:15:28 |
18 | James Hobson | M | Goyt Valley Striders | 00:15:32 |
19 | Richard Martin | M | Glossopdale Harriers | 00:15:36 |
20 | Amy Whelan | FU15 | Buxton & District AC | 00:15:39 |
21 | Barnaby Crawshaw | M | Pennine FR | 00:15:41 |
22 | Imogen Trinder | F | Glossopdale Harriers | 00:15:42 |
23 | Lance Hamilton-Griffiths | M | Glossopdale Harriers | 00:15:46 |
24 | Matt Crompton | M40 | Glossopdale Harriers | 00:16:03 |
25 | Rob Taylor | M65 | Pennine FR | 00:16:06 |
26 | Robert Blackman | M | Unattached | 00:16:15 |
27 | Richard Bouglas | M | Buxton & District AC | 00:16:36 |
28 | Clare Griffin | F45 | Macclesfield Harriers & AC | 00:16:44 |
29 | Dan Riley | M40 | Pennine FR | 00:16:52 |
30 | Darren Wallis | M50 | Pennine FR | 00:16:59 |
31 | Glen Irving | M40 | Unattached | 00:17:02 |
32 | Duncan Irving | M45 | Pennine FR | 00:17:07 |
33 | Joanne Ellis | F40 | Pennine FR | 00:17:30 |
34 | Andrea Frost | F50 | Macclesfield Harriers & AC | 00:17:34 |
35 | Mark Whelan | M50 | Goyt Valley Striders | 00:17:36 |
36 | Jonathan Flynn | M | Unattached | 00:17:40 |
37 | Tania Wilson | F55 | Buxton & District AC | 00:17:45 |
38 | Alan Schofield | M | Glossopdale Harriers | 00:17:56 |
39 | Imogen Jones | F | Pennine FR | 00:17:59 |
40 | Sarah Walch | F | Penistone Footpath Runners & AC | 00:18:03 |
41 | Freddie Blackman | M | Unattached | 00:18:10 |
42 | Lis Bloor | F50 | Pennine FR | 00:18:13 |
43 | Paul Filby | M45 | Pennine FR | 00:18:36 |
44 | Graham Barnes | M60 | Unattached | 00:18:38 |
45 | Steve Temple | M60 | KFR | 00:18:58 |
46 | Tim Horrocks | M50 | Pennine FR | 00:19:04 |
47 | Elizabeth Lawrence | F40 | Unattached | 00:19:05 |
48 | Chris Tetley | M60 | Goyt Valley Striders | 00:20:35 |
49 | Myfanwy Cross | F | Penistone Footpath Runners & AC | 00:21:01 |
50 | Sarah Thompson | F40 | Unattached | 00:21:28 |
51 | Helen Wright | F | Dark Peak FR | 00:21:36 |
52 | Beverley Golden | F40 | Buxton & District AC | 00:22:17 |
53 | David Clarke | M60 | Unattached | 00:23:28 |
53 | Heather Wilshaw | FU17 | Buxton & District AC | 00:23:28 |
53 | Howard Darwin | M50 | Rotherham Harriers & AC | 00:23:28 |
56 | Kenneth McGuire | M60 | Unattached | 00:24:34 |
57 | Bernard Evans | M65 | Unattached | 00:36:45 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.