Results: Sat 19 Oct 2013 — Wirksworth Undulator
Competitor | Category | Club | Time | |
---|---|---|---|---|
1 | Geoff Beetham | Barrow Runners | 01:04:08 | |
2 | Neil Coney | Lincoln Wellington | 01:04:23 | |
3 | Gordon Kalwaik | Derby Tri | 01:04:38 | |
4 | David Lund | Dark Peak | 01:04:41 | |
5 | Sam Bevan | Basingstoke & Hants | 01:04:42 | |
6 | Jon Smith | Calder Valley | 01:06:35 | |
7 | Edward James | Belper Harriers | 01:07:20 | |
8 | Jon Russell | 01:07:52 | ||
9 | Paul Harvey | 01:07:53 | ||
10 | Ian Covey | Lincoln & District | 01:08:52 | |
11 | Robin Mitton | Pennine FR | 01:10:52 | |
12 | James Lurati | Wirksworth | 01:11:25 | |
13 | John Doyle | Litchfield | 01:11:42 | |
14 | Jon Osbourne | 01:12:03 | ||
15 | Dave Halford | 01:12:33 | ||
16 | Tim Ellington | Wingerworth | 01:13:10 | |
17 | Carlos F Lence | 01:13:49 | ||
18 | Andrew R Williams | Ashbourne RC | 01:14:25 | |
19 | Willy Kitchen | Dark Peak | 01:15:00 | |
20 | Stacey Smith | Ripley | 01:15:10 | |
21 | Sandy Grimes | Wirksworth | 01:15:58 | |
22 | Mark Halsey | Buxton AC | 01:16:09 | |
23 | James McMurty | Ashbourne RC | 01:16:26 | |
24 | Michael Russell | 01:18:02 | ||
25 | Alistair Christmas | 01:18:29 | ||
26 | Tony Corton | 01:18:31 | ||
27 | John Birch | Matlock AC | 01:18:37 | |
28 | Nick McDonald | 01:18:59 | ||
29 | Alison Wainwright | Staffs Moorlands | 01:19:05 | |
30 | Nicholas Massey | 01:19:20 | ||
31 | Darren Tremble | RAF Athletics | 01:19:42 | |
32 | Trevor Stevens | 01:20:07 | ||
33 | Caroline Scott | Sinfin | 01:20:11 | |
34 | Rob Turner | Derwent Runners | 01:20:29 | |
35 | Jim Paxman | Dark Peak FR | 01:20:51 | |
36 | Aleks Kashek | Buxton AC | 01:20:58 | |
37 | John Franklin | Porter Valley Plodders | 01:21:38 | |
38 | Rob Beers | Barrow Runners | 01:22:07 | |
39 | Luke Musgrove | 01:22:36 | ||
40 | Alex Sissons | 01:22:39 | ||
41 | Ian Frances | Buxton AC | 01:23:22 | |
42 | John Richardson | Killamarsh Kestrels | 01:23:30 | |
43 | Yvonne Peake | Derwent Runners | 01:24:24 | |
44 | Ian Tinto | Erewash Valley RC | 01:25:18 | |
45 | Trevor Milner | Dark Peak FR | 01:27:23 | |
46 | Kevin Parker | 01:27:37 | ||
47 | Steve Tooms | Ashbourne RC | 01:27:48 | |
48 | Jenny Allen | 01:28:25 | ||
49 | Gayle J Hammond | Buxton AC | 01:28:45 | |
50 | Keith Pepper | Formula One | 01:30:22 | |
51 | Dale Pearall | 01:31:09 | ||
52 | Helen Brunt | Buxton AC | 01:31:21 | |
53 | Eleanor Wain | Staff Moorlands | 01:31:40 | |
54 | Peter Spencer | Milltown Milers | 01:31:45 | |
55 | Steve Dewick | Dark Peak FR | 01:31:47 | |
56 | Peter Robinson | 01:32:09 | ||
57 | Raymond Migocz | 01:32:16 | ||
58 | Jon Heathfield | Dark Peak FR | 01:32:40 | |
59 | Fliss Milner | Dark Peak FR | 01:32:47 | |
60 | Gail Tombs | Calder Valley FR | 01:32:56 | |
61 | Stephen Walker | Rolls Royce Harriers | 01:33:30 | |
62 | Mick Fowler | 01:33:56 | ||
63 | Julie Goodwin | Matlock AC | 01:34:06 | |
64 | Louise Gillingham | Lichfield RC | 01:34:12 | |
65 | David Richards | Formula One | 01:34:43 | |
66 | Lindsay Allen | Matlock AC | 01:35:01 | |
67 | Kevin Roughton | Erewash Valley RC | 01:35:54 | |
68 | Martin Griffiths | Dark Peak FR | 01:36:11 | |
69 | Kevin Naylor | Long Eaton RC | 01:37:11 | |
70 | Pete Boddy | Balanced Performance | 01:37:46 | |
71 | Drew Fenn | Balanced Perfor | 01:37:58 | |
72 | Jane Hartog | 01:41:13 | ||
73 | Louisa Beam | 01:42:22 | ||
74 | Pete Tapping | Dark Peak FR | 01:42:45 | |
75 | Thelma Pickard | 01:42:55 | ||
76 | Andrea Rodgers | Dark Peak FR | 01:44:46 | |
77 | Carol Ann Sharratt | Ilkeston RC | 01:53:04 | |
78 | Doug Spalding | Ilkeston RC | 02:17:02 |
Please report any errors in these results to the Race Contact for this race - see the race listing for contact details.